Na hraně zítřka

• USA Edge of Tomorrow (více)

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, mimozemská rasa připomínající včelí kolonii, vytrvale útočí na Zemi, obracejí velká města v hromadu trosek a zanechávají za sebou miliony lidských obětí. Podplukovník Bill Cage (Tom Cruise), který nikdy nebyl v žádné bitvě, je bez cirátů degradován a s nulovým výcvikem a mizernou výzbrojí poslán splnit úkol, který není ničím jiným než sebevražednou misí. Během několika minut je zabit, předtím se mu však podaří zneškodnit Alphu. Ač se to zdá nemožné, procitne opět na začátku toho samého pekelného dne a je nucen znovu bojovat a zemřít... a tak stále dokola. Přímý fyzický kontakt s mimozemšťanem způsobil, že se dostal do časové smyčky a je tak odsouzen prožívat nelítostnou bitvu znovu a znovu. S každým dalším pokusem se však zvyšuje jeho odolnost a pohotovost a své rostoucí schopnosti dokáže v boji s Mimiky lépe využívat. Po jeho boku bojuje členka speciálních jednotek Rita Vrataski (Emily Blunt), která zlikvidovala víc Mimiků než kterýkoliv jiný bojovník na Zemi. Každá další bitva je pro Cagea a Ritu příležitostí najít způsob, jak mimozemské vetřelce porazit a Zemi zachránit. (Warner Bros. CZ)

Falanx

85%  Kvalitka a mistrovská řežba. Souhrn toho nejlepšího z:  Na Hromnice o den více, Potomci lidí a Hvězdná pěchota. Včetně vtípků a  šukézní chemie mezi Tomíkem a Blunticí. Za tykání se omlouvám, ale oba jsou mí dlouholetí známí... ()

Enon

Solidní akční film s velmi silnou hlavní dvojicí a skvělým nápadem. Tom Cruise a Emily Blunt díky tomuhle filmu zase postoupili u mě o stupeň výš a předvádí, že opravdu umí hrát. Upřímně sem nečekal, že mě to bude takle moc bavit a tím myslim i to, že sem se hodněkrát i zasmál kvůli tomu jak se tam furt opakují stejné věci. Akce je samozřejmě zvládnutá skvěle, i kamera u které bych si dokázal představit mírné zlepšení ale to nevadí, nemusí být všechno perfektní abyste s tím byly spokojení. U mimozemšťanů mě hodbě bavil jejich design, co všechno umí a jak se pohybují. Hudba je celkem v poho. Dávám 82% ()

Kaucukovnik

Prvotřídní výpravné a nápadité akční sci-fi. Žádné třeskutě originální myšlenky, které by zavařily mozek, ale ani jej není potřeba vypínat, aby si film člověk vůbec užil. Narozdíl od většiny podobných filmů poslední doby se za svůj důvtip neplácá po ramenou kvanty patosu, ale naopak ho ještě špikuje hláškami a vtípky. Zároveň ale sám sebe bere dost vážně, aby se nestal sebeparodií, křečovitě se držící kilometr nad věcí. Padesátník Tomík vystřihl skvělé vyjukané ucho (které výtečně kontrastuje s hrdinou, kterým se postupně stává), Emilka je sympatická drsoňka a Bill Paxton je prostě k zulíbání (no homo). ()

horskejvlk

Skvělý sci-fi  námět, scénář, střih a réžie. Excelentní herci v čele s Tomem Cruisem odvádí bezva podívanou, nelze než dodat že nuda se nekoná každé vrácení zpět v čase je cool zábava. Málokoho se tak podařilo jako tento skvělý Biják. ()

Saxicola

Sorry, ne. Pro mě prostě tyhle střílečky na obludky nejsou. Tohle není sci-fi, fakt ani smykem. Tohle je videohra. Oceňuji záblesky humoru, druhou hvězdu dávám za to, že Tom Cruise je zde poněkud méně nesnesitelným manekýnem než obvykle. ()

Plover

Jeden z mála filmů, ve kterých se dá i Cruise překousnout. A i ten šablonovitý konec. Ale jako celek velmi slušné. ()

Gilmak

Jak se Tomovi Cruiseovi vrací ten samej den, tak mně se vrací tento film pořád do nahrávek. Můžu se na něj koukat pořád, od začátku do konce to má náboj. ()

Nellaron

Toto extraordinárne sci-fi som si pozrel opäť takmer po desiatich rokoch a uchvátilo ma ešte viac teraz, ako pred tými 10 rokmi. Režisér zmákol tématiku opakujúcej sa časovej slučky bez toho, aby sa divák nudil. Macher. Navyše tu namixoval vylodenie v Normandii spolu s poriadnou akciou plnou železa a okorenil to iskrením medzi Cruiseom a Blunt. Doslova nespojiteľné tu dáva zmysel. ()

scenarista

Tom Cruise po nejakej tej dobe v opäť akčnom sci-fi trháku spoločne s Emily Blunt podali výborný výkon a priniesli jedinečný film na naše obrazovky. Edge of Tomorrow je kvalitná a dobre spracovaná bomba, pri ktorej stačí už len popcorn. Občas je toho sci-fi na mňa až moc... Aj tak vrelo odporúčam.    | Cinematography: 8/10 | Plot: 8,5/10 | Characters: 7,5/10 | Acting: 9/10 | Music: 7/10 | Pacing: 9,5/10 | Ending: 8/10 | Overall: 8/10 | ()

Fishonza

Celkem našláplé sci-fi plné akce a dobře zpracovaných neakčních scén. Celkový vztah mezi Cagem a Ritou je dobře pojatý a není tak násilně vnucovaný jako u většiny filmů. Konec trochu rozporuplný a divný ale co už, asi štastný idk. ()

Verbudrak

Ale jo, dobrý. Akorát že když jsem zvažoval, že si to po letech pustím podruhý, a došlo mi, že díky tomu pár určitých scén zhlédnu podvacátý... tak mé nadšení krapet pokleslo. Ale dalo se to i tak. Zejména však proto, že Toma fakt nemusím, a trošku zvráceně jsem si užíval, jak si s ním od začátku každej vytírá zádel. K Emilce: Kdyby se jednou jedinkrát usmála! Hraje dobře, ale k té její postavě se nedá říct nic sympatickýho. Prostě "Celokovová Kun.da" (citace z titulků, mňam). ()

leafroller

Nevím, jestli je to tím, že jsem zrovna dohrál Crysis, nebo tím, že film využívá nápad Harolda Ramise z Groundhog day (jednoho z mých naprosto nejmilejších filmů), ale Edge of tomorrow mě naprosto uchvátil. Jsou to takové Hromnice nového tisíciletí. Tom Cruise opět ukázal, že má čuch na filmy a ztvárnění mimozemšťanů je prostě parádní. Konečně po dlouhé době zase něco nehumanoidního! A i když jsem občas nechápal, proč musel dostat kulku do hlavy pokaždé, když upadl, nezabránilo mi to v dosažení filmové extáze. Jistě, hnidopich si na filmu hnidu najde, ale já spíš hledám důvody, proč si ho nepouštět pořád dokola. Snad je najdu, aby se mi film neomrzel. Ale bude to boj:-) ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

27.06.2021

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (více)