Na hraně zítřka

• USA Edge of Tomorrow (více)

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, mimozemská rasa připomínající včelí kolonii, vytrvale útočí na Zemi, obracejí velká města v hromadu trosek a zanechávají za sebou miliony lidských obětí. Podplukovník Bill Cage (Tom Cruise), který nikdy nebyl v žádné bitvě, je bez cirátů degradován a s nulovým výcvikem a mizernou výzbrojí poslán splnit úkol, který není ničím jiným než sebevražednou misí. Během několika minut je zabit, předtím se mu však podaří zneškodnit Alphu. Ač se to zdá nemožné, procitne opět na začátku toho samého pekelného dne a je nucen znovu bojovat a zemřít... a tak stále dokola. Přímý fyzický kontakt s mimozemšťanem způsobil, že se dostal do časové smyčky a je tak odsouzen prožívat nelítostnou bitvu znovu a znovu. S každým dalším pokusem se však zvyšuje jeho odolnost a pohotovost a své rostoucí schopnosti dokáže v boji s Mimiky lépe využívat. Po jeho boku bojuje členka speciálních jednotek Rita Vrataski (Emily Blunt), která zlikvidovala víc Mimiků než kterýkoliv jiný bojovník na Zemi. Každá další bitva je pro Cagea a Ritu příležitostí najít způsob, jak mimozemské vetřelce porazit a Zemi zachránit. (Warner Bros. CZ)

voleman

Jeden z nejlepších sci-fi filmů za poslední roky. Je tu všechno co si jen u takovéhoto typu filmu přát, chytlavý příběh, který ani trochu nenudí, sympatičtí herci, hodně akce a výborné triky. Scénář sice není kdovíjak revoluční, ale všechno je to natočeno tak, že si tenhle fakt během sledování filmu vůbec neuvědomíte a jen se dobře bavíte. Navíc se během filmu i často zasmějete, což není u akčního sci-fi thrilleru vůbec žádná samozřejmost. Jen možná v poslední zhruba půlhodině začne filmu docházet dech, ale to skoro ani nepoznáte, protože předchozí hodina a půl je tak výživná, že na vás působí intenzivně až do konce a slabší chvilky překryje. Zkrátka je to naprosto ideální letní blockbuster, který splnuje všechny aspekty, které od něj divák může očekávat. 90% ()

Composter

Lidi jak ja se bavil! Uz ani nepamatuju, kdy jsem si v kine naposledy uzil tak cistokrevny popcorn! Bezvadne akcni scifi s napinavym dejem, vybornym tempem, paradnim vizualem, pohodovymi hlaskami, trefnym vtipem, a to vse, damy a panove, BEZ OTRAVNEHO U.S. PATOSU A VLEZLEHO PATRIOTISMU! Pujdu jeste jednou a nasledne koupim blurej, jelikoz tohle ja muzu :) ()

Georgex

Všudypřítomné ódy na tento snímek ve mě vyvolaly pocit, že se bude jednat o něco výjimečného. Upřímně, nemohu sdílet názory přehnaného nadšení a vychvalování, jelikož film má až mnoho nedostatků, které nedokáži překousnout. Ano, na jedné straně se jedná o celkem dobře řemeslně zvládnutý snímek s poměrně zajímavým nápadem, i když o originalitě se moc mluvit nedá. Na druhé straně se jedná o nedotažený kousek s mnoha hluchými místy, při kterých jsem se opravdu nudil a film po první půl hodině začal ztrácet tempo a chaoticky se motal pořád u pár scén, ve kterých jste se vlastně nic nedozvěděli a samotný boj proti vesmírným vetřelcům byl téměř na druhé linii, včetně odfláknutého závěru filmu, při kterém se bohužel nedalo ubránit dojmu "to se na to dvě hodiny dívám, abych viděl tohle?", neboli filmu chybí základní gradování děje, které by strhlo diváka a nepustilo ho až do závěrečných titulků. Herecké výkony nejsou bohužel také žádná sláva, přestože většina vedlejších herců podává poměrně solidní výkony, hlavní představitelé příliš přesvědčiví nejsou. Moje hodnocení 60%. ()

Natally21

Bombový film, který má úplně úžasný nápad - zemřít a začít znovu. Píseň "Love me again" se do závěru filmu skvěle hodí. ()

BloodMax

Tom Cruise po Nevědomích opět v sci-fi akčňáku ukázal, že mu přesně tenhle žánr padne. Sexy bojovnice Emily Blunt byla nepřehlédnutelná, úplně jsem smutnil vždy, když zemřela... Letos asi zatím nejlepší film, tuhle porci adrenalinu a emzáků si dám klidně znovu :-) ()

Hollohlaway

Dramatické a dostatečně akční, k tomu vynikající triky, to vše spolu s originálním scénářem a dobrými herci dává film,který vás nenechá vydechnout. Děj vás strhne a jen čekáte jak to dopadne. Výborná byť mainstreamová záležitost, které se dá vytknout jen pár drobností, například trochu zběsilý střih a Emily je trochu výrazově plošší, ale jinak je to vyvedené. ()

greath

Warning! Emily is too sexy. Už dlho sa nestalo aby bol letný blockbuster tak inteligentný, humorný a zároveň určený aj pre trochu mysliaceho diváka. ()

tommmy89

Jasná páka - tento film mal určite vytipovaný nejeden človek, stým, že vedel do čoho ide a že si ide po absolútnu bombu. Odhadujem, že mnoho ľudí si za Cruiseom išlo do kina, aby si túto čerešničku na torte pozreli v tej najväčšej kvalitke. No,... neoľutovali, zjavne. Tento film je len ďalším plus do portfólia T. Cruise. On si proste vie vybrať film, kde si zahrá. Veľmi zaujímavý námet (scenár), akcia na jednotku, mierna erotičnosť dodaná E. Blunt. Aký by to bol film bez ženy, nie ?! Jednoducho na Edge of Tomorrow som sa tešil a vedel som, že nenarazím rypák do steny, keď vsadím kartu na Toma. Už teraz sa teším na ďalší jeho film ....5* ()

standsiller

Nekonečný reštart, pláž a čim ďalej , tým viac otravné hľadanie mechanizovanej pointy v ošúchaných " vesmírnych " uniformách . Knižnú predlohu som nečítal , a teda si nedovolím dehonestovať dejové princípy ani logický základ príbehu, ale Limanova réžia ma nepresvedčila , že jeho spôsob rozprávania v tomto prípade bol natoľko dobrý, aby som mal ešte vôbec vôľu brať si namiesto môjho obľúbeného večerného zízania do čierno čiernej tmy do rúk jeho podnet k adaptácii. ()

ZinedineCR7

Emily ja ťa milujem :) Love me again ako pri titulkovej pesničke :D Konečne vynikajúce sci-fi, ktoré tu už tak dlho chýbalo. Plus jedna z mojich obľúbených tém a bokom idú všetky sladkosti so zbytočnými dialógmi, ktoré si po väčšinou režiséri a scenáristi neodpustia. ()

Almásy

87% ?! excuse me?? ak sa má podľa tohto filmu určovať štandard sci-fi tak to potom svet ďakujem, chcem vystúpiť, obyčajný priemerný no-brain-allowed kríženec Zdrojového kódu a Hviezdnej pechoty, dopiče a že najoriginálnejší scenár za poslednú dobu, naozaj od tohto momentu nečítam komenty na csfd. veľké, veľké sklamanie. ()

Masrii

Další film s geniálním zpracováním času. Až morbidně obrovský počet úmrtí té samé osoby a zaznamenávání vývoje jednak schopností a jednak i vztahu s asi jedinou osobou, která to dokáže plně pochopit. V hereckém obsazení nemám žádnou oblíbenou postavu, ale všichni zahráli skvěle. Zkrátka mi nechybělo na tomto filmu vůbec nic, akce tam bylo až až a ikdyž se opět jednalo o ohrožení celého světa, tak jsem se i párkrát ze srdce zasmál. 100% ()

Jello Biafra

Akčné Sci-fi o mimozemskej invázii a vojakovi s tvárou Toma Cruisea, ktorý je vďaka zvláštnej schopnosti získanej v boji jedinou nádejou na víťazstvo v globálnej vojne. Chytrý a prepracovaný akčný blockbuster, kde sa hlavný hrdina vďaka časovému paradoxu ocitá stále na začiatku, až dokiaľ nevymyslí ten správny plán. Jeden z najlepších filmov roku 2014. ()

Nuach

Tenhle film je nejen akční peckou, ale i geniální metaforou, zmenšeným vzorcem řetězení našich životů, v nichž postupně získáváme a rozšiřujeme své vlohy, schopnosti a POCHOPENÍ. A rosteme k cíli... - Další akční pumelenice, v níž se, pokud chceme, skrývá velké ponaučení a miniaturizovaný vzorec našich životů a reinkarnací... Uf. ()

Norfice

Kvůli takovým filmům je mi sci-fi žánr bližší a bližší. Tento film si mě získal během několika málo minut. Výborné herecké obsazení, výborná myšlenka, výborné zpracování. Tady se není o čem víc bavit se snažit o nějakou kritiku. Pro mě je tohle jednoznačně film roku 2014. ()

jefff

Dobré scifi, které nenudí a potěší dobrým výkonem Toma Cruise. Příběh sice není nijak zvlášť originální, ale zpracování je natolik působivé, že to vůbec nevadí. Ani nekonečný proud akce neubíjí příběhovou linii a je tu prostor pro opravdovou filmovost. I tak mi ale k dokonalosti chyběla hlubší myšlenka, kterou od scifi požaduji. ()

fiLLthe3DD

Není to vyloženě špatný snímek - herecké výkony jsou celkem dobré a postavy sympatické, jenže ke konci mi to celé přišlo neskutečně debilní (a samotný závěr tomu nasazuje korunu)... Při sledování jsem si vzpomněl na seriál Xena, konkrétně na epizodu "Byla tam, udělala to," ve které Xena zažívá stále dokola ten samý den, přičemž je právě ona tou jedinou osobou, která si vše pamatuje a s každým "novým" dnem se pokouší učinit všemu přítž (epizoda samotná navíc vznikla dřív než komiks, který se stal pro tento film předlohou)... 50% ()

giovanni3

Povedená akční podívaná plná skvěle zpracovaných Mimiků a solidní zápletky. Herecké výkony zde nějak nevynikají, protože zde jde hlavně o akci než o nějaké srdceryvné scény, gesta atd.. Zajímavá byla role mimika alfa. Naopak jako zklamání beru závěr filmu po přistání vrtulníku. Za mě velmi povedené sci-fi s krásnou Emily Blunt. 4z5 ()

Aqualung

Role šitá pro pana Cruise.Tom se vříti bez vlastní viny a bez přípravy do situace, která při vývinu končí jeho smrtí.A začne to znovu.A zase a zase.Až se dostane do momentu, kdy je ve stavu se svou společnicí zlikvidovat hlavu, či mozek vetřelců.Jak známo, teoreticky lze cestovat do budoucnosti.Ale do minulosti to opravdu nejde.Ale dejme autorům jistou licenci.....Dobře se na to koukalo a já se docela bavil. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

27.06.2021

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (více)