Kapitán Phillips

• USA Captain Phillips (více)

Kapitán Philips je komplexní studií přepadení americké nákladní lodi Maersk Alabama somálskými piráty, ke kterému došlo v roce 2009. Režisér Paul Greengrass nám v něm svým unikátním pohledem nabízí kombinaci napínavého thrilleru a pohled na širokou škálu důsledků globalizace. Film se zaměřuje na vztah mezi velícím důstojníkem Alabamy, kapitánem Richardem Phillipsem (dvojnásobný držitel Oscara Tom Hanks), a kapitána somálských pirátů Museho (Barkhad Abdi), který ho unese jako rukojmí. Phillips a Muse proti sobě čelí v okamžiku, kdy Muse se svou posádkou zamíří na Phillipsovu neozbrojenou loď. V souboji vůle a odhodlání, který následuje 230 km od somálského pobřeží, jsou oba muži vydáni na milost osudu, který je zcela mimo jejich kontrolu. (Falcon)

zahadum

Ultra realistická dráma podľa skutočnej udalosti ktorá je skorej o statočnosti slov a drobných skutkov ako o nejakom rambo-akčnom zápase. Tom Hanks konečne od čias Stroskotanca, Vojaka Rayna zase vo svojej koži. ()

Amper01

Co mě na tom mrzí? Že opravdové lidské drama se prostě úplně sprostě - zpeněží. Nebo to má i jiný přínos, než vydělat na distribuci cizího neštěstí do miliónů domácností světa? ()

rexino

Bezkonkurenčný Tom Hanks. Jednoznačne jeho fantastický výkon. Mohlo to prísť trocha rozťahané ale réžia bola fantastická a ani chvíľu som sa nenudil. Atmosféra parádna 95% ()

Brusíček

Naprosto skvěle zfilmovaná rekonstrukce skutečné události, o únosu lodi Somálskými piráty, a následné vojenské operaci za osvobození rukojmí kapitána Philipse. Tom Hanks to sehrál opravdu bravurně, a celkově musím podotknout že filmu nechybělo potřebné napětí, akce a skvělá kamera. 82%. ()

johnymdoe

Poslední půl hodina a naprosto excelentní herecké výkony hlavních postav tento film vytáhly hodně vysoko. Ale přece jen když se u něčeho první hodinu tak nudím že bych skočil pro zábavu raděj z okna, tak nemůžu hodnotit líp jak 80%. Nebýt Toma Hankse tak mnohem méně. Hudba Henry Jackmana stojí za zmínku..ta vtahovala do děje neskutečně. Dobrý film na který si ale na rozdíl např. od Gravitace, za měsíc asi ani nevzpomenu. ()

Mona-Lisa

S každou notou blíže finále stále hutnější atmosféra a k tomu rostoucí knedlík v krku. Tom s gradující věrohodností minutu po minutě více a více nutí diváka věřit spolu s ním každé větě "Everythings gonna be fine" mířené k jeho osobě ze všech směrů a zároveň počítat s tím, že každou sekundu se může něco pokazit. Až jsem po těch dvou hodinách chytla mořskou nemoc a je mi blivno. Od filmu jsem dostala, co jsem čekala a ještě více v podobě celé pirátské posádky s jejich velmi věrohodnými výkony. ()

El-Barto

Napětí od začátku do konce. Greengrassův styl s ruční kamerou je nezaměnitelný. Somálci jsou dost přesvědčivý a i když je jasný, že se Phillipsovi nic nestane, trnul jsem napětím, kdy jednomu z pirátů rupne v kouli a rukojmího minimálně postřelí. Hanks zase předvádí jeden z výkonů roku, což je nejvíc patrný v poslední dost intenzivní scéně, kde překvapuje i Henry Jackman skladbou Safe Now, svojí povedenou variací na Zimmerův Time. Do pěti u mě tahle Greengrassovka nemá daleko. ()

dawe787

Na mě zbytečně dlouhé, tak za trest o hvězdu méně, ale jinak jsem se celkem bavil a konec si "konečně" užil. ()

dragoliz

Captain Phillips je film, od ktorého som sprvu nevedel, čo čakať. Po jeho zhliadnutí som ale spokojne filmovo chrochtal blahom... spracovanie je fantastické, Tom Hanks exceluje takisto, ako aj výborná somálska štvorica a to všetko dáva dokopy dojem, že sledujete skutočný denník akéhosi kapitána. Vlastne nie... pretože po celý čas vám bude predstava toho, že nejaká štvorčlenná banda pirátov na škuneri unesie obrovskú nákladnú loď, bude pripadať absolútne absurdná. Čo je samozrejme celkom pochopiteľné. Lenže Kapitán Phillips opisuje skutočné udalosti. A opisuje ich k*rva dobre a vo veľkom štýle. A ak ste navyše nepoznali skutočný osud kapitána Phillipsa tak, ako aj ja, zážitok budete mať o to väčší. Captain Phillips je výborný film, a aj preto môžem po dlhej dobe zas nejakému filmu udeliť plný počet hviezdičiek. 90% ()

Saur.us

Strhující podívaná, která vás nechává za těch 134 minut vydechnout jen párkrát a to především v "klidnější" střední části. Film o kapitánech a jejich osudech bez zbytečných caviků a středoproudých klišé. V autentičnosti se dánskému Únosu nemůže rovnat, ač se o to celkem zdařile snaží. Ať už skutečnými lokacemi nebo profesionálním přístupem armádních neherců. ()

Dalfor

Skvělý film. Viděno potřetí a klidně si to pustím ještě několikrát. Jednoznačně patří do TOP filmů 2013 a za poslední roky. Líbí se mi, že se film drží více méně toho, jak akce probíhala ve skutečnosti. Jsou tam jen drobnější odchylky. Tom Hanks hrál výborně, tato role mu perfektně sedla. Film je napínavý a dechberoucí po celou dobu a to zakončení... Nejsou tam žádné slabší části. Nemám co vytknout. Hudba mi v závěru tak trochu připomíná Zimmera. Hodnotím 10/10. Viděl jsem i dokument, ve kterém jsou reálné záběry a přečetl jsem i Phillipsovu knihu. ()

jandula00

Téda, viděla jsem už spoustu záporáků, ale z těhle šel fakt strach..brr...Tedy z některých z nich, což bylo příjemné, protože málokterý film se zabývá charakterem i těch "špatných". Trošku mi přišla absurdní představa mobilizace celé US Army kvůli jednomu kapitánovi, ale co, zřejmě to tak bylo. Celkově dost dráma, skvělá gradace, Hanks, trošku dlouhé, ale jinak dobré. ()

Dlaha

V zásadě průměrný film, který plyne chvílemi až zbytečně pomalu. Tedy až na posledních 10 minut, za které si Tom Hanks zaslouží Oskara a film o hvězdičku víc. Až tehdy mě začaly postavy zajímat a čelist mi spadla k podlaze. Veliká škoda, že takhle dobře nefungoval celý film. ()

Sentido

Partie ze stínů vržených západní civilizací, kde šachovnicí lodní paluba, figurkami námořníci a piráti a vítězem—divák. ()

TheTristo

Kromě jediné zmínky se bohužel téměř neproblematizuje ta situace somálských pirátů. Film pak působí jako by vznikl na objednávku strejdy Sama. ()

Narciska

No, doufám, že ve skutečnosti to proběhlo jinak. Že kapitán se mohl dopustit nějakých těch taktických chyb, přece jen na to mohl být těžko připraven, ale že se chyb dopustí i nejlepší armáda světa? Asi nebylo co zajímavějšího do filmu dát a bylo jej třeba natáhnout. ()

Wargoo

Najlepší film tohto roku a u mňa top favorit na Oscara FILM, RÉŽIA, HEREC a ADAPTOVANÝ SCENÁR !!! Absolútne emočné vyčerpanie Hanksa na záver filmu je moment, pre ktorý si film pozriem nespočetne veľakrát !!!! Vitaj späť Paul Greengrass.... 5***** , 97,013% ()

owwidius

Zase raz jedna totalna pecka od Greengrassa. Realisticka kamera, vyborna divoka (ale stale prehladna!!) akcia, skvele locations - tento reziser fakt umiii. U mna celych 134 minut v neskutocnom napati, ako by som sam na tej lodi bol a nie len sledoval film. Za tieto zimomriavky nemozem dat inak ako plny pocet, presne takto si predstavujem blockbuster. Pribeh by sa dal zase rozclenit na casti, pricom prva sa mi pacila asi najviac, ale samotny zaver je velmi sikovne natoceny, dokonca pre mna aj prekvapivo s emociami. Tento rok sa bude veru tazko vyberat film roka... [#124/2013] ()

MatesMS21

Velice, velice realistické drama na aktuální téma, o kterém se zatím moc filmařů neotřelo. Napětí během celého filmu je zdrcující. Tom Hanks si tu vážně koleduje o třetí sošku. Závěrečná scéna na ošetřovně byla.. nepopsatelně zneklidňující..mrazilo mě a dojímalo. Pro mě je to letošní oskarový film. ()

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

Hanks a Greengrass znovu spojí síly

Hanks a Greengrass znovu spojí síly

08.02.2019

Herec Tom Hanks (Most špiónů) a režisér Paul Greengrass (Bourneovo ultimátum) oznámili další spolupráci. Na svůj předchozí společný snímek Kapitán Phillips naváží dramatem News of the World, který… (více)

Tom Hanks znovu kapitánem

Tom Hanks znovu kapitánem

11.09.2016

Novodobý James Stewart byl dlouho kapitánem Millerem ze Zachraňte vojína Ryana. Tři roky zpátky si ale střihnul kapitána Phillipse a teď je v kinech jako Kapitán Sully, což naznačuje, že ho… (více)

S Greengrassem pod Berlínskou zdí

S Greengrassem pod Berlínskou zdí