mala_kea

Ta marmeláda o rozdílnosti jednotlivých osobností těch sester nebyla moc důležitá a kdyby jí bylo víc, tím spíš by vás ubíjelo to sedminásobné představení jedné herečky... film má klady hlavně ve své násilnosti a ty fatality jsou na televizní špektákl parádní. A byť jsem po uvedení do děje toho přelidněného světa podobnou "konzervaci" nadbytečných jedinců očekával, ta jednoduchá syrovost mě dostala. A velmi dobře napsaná a zahraná role Glenn Close.. ona prostě měla pravdu .. co byste asi tak dělali v její situaci vy ?Ten film skončí ve chvíli, kdy se teprve začne člověk ptát.. a co teď? .. jak to vyřešili? ... to by mě zajímalo. ()

korok

Sledovat tenhle film, s tím, že by v hlavní roli místo Noomi Rapace byla taková Scarlett Johansson a sledovat ji 7x najednou s různými účesy, tak by možná hodnocení bylo ještě o stupínek vyšší. :-) ()

Rathalos

Velke prekvapenie v podobe tohto akcneho sci-fi thrilleru,ktory ma originalny skvely namet,vyborne nadupane,intenzivne a drsne prevedenie s uzasnou Noomi Rapace,ktora hlavne ako blondina bola neskutocne sexy a na konci som sa dockal aj prekvapenia,ktore som necakal,parada a bez vahania plne a zasluzene hodnotenie...:-) ()

brumbrum odpad!

Slabomyselny odpad. Mali sme chut na sci-fi-cko, takze sme mali pripravenu hodne tlstu otrlost na kravinu, ale toto je doslova urazka este aj debila. Nechce sa mi pisat, o com to je, lebo je to proste o nicom a skoda dalsich minut sa tomu venovat. 7 nesympatickych sestier, zodpovedajucich americkym predstavam o buducnosti, ktore sa cirka v tretine filmu zmenia na team terminatorov. Odpilene prsty, vesmirne samopaly, vyrezane oci, skoky z vyskovych budov bez zraneni, nasrate nahanacie komando, ktore marne striela, kedze im jedna akcna babenka vzdy ustreli zo-desat svalakov a dalsich dvadsat holymi rukami rozosere na kasu. No co sa budem vybalovat: ODPAD ()

AnanAss

Robinson Crusoe je pěkný žabař, když má jen svého Pátka. To Willem Dafoe má pokrytý rovnou celý týden. „Co se stalo s Pondělím“ je svižně natočená utopistická podívaná, kde po úvodním povinném představení děje následuje jedna velká futuristická naháněčka v betonovém městě se stylovou a nekompromisní akcí, která jde až na kost. Finále už je sice trošku předvídatelné a nemá takový drajv jako střední pasáž, i tak se ale jedná v konečném výsledku o skvělou zábavu. Navíc mám tyto bezútěšné sci-fi (ve stylu Total Recall, Repo Men, Minority Report) docela rád a za zmínku stojí hlavně šikovně zvládnuté řemeslo Tommy Wirkoly, který to zde poprvé ve své kariéře zkusil na vážno a zase mu to vyšlo. Doporučuje pět ze sedmi sedmerčat! ()

MickeyStuma

Politiku jednoho dítěte a utajené nelibé příběhy s dětmi navíc známe z přelidněné Číny, kde tento zákon platil do roku 2006. A tvůrci tohoto snímku neudělali nic jiného, než tento zákon přenesli do blízké budoucnosti, ve kterém zachovali i diktátorský režim. S počtem dětí se však nepárali a do příběhu jich dali rovnou sedm. Sedm sourozenců. O co se tedy v příběhu jedná, musí být už předem jasné. Zachovat si chladnou tvář a vše nejpřísněji utajit. Jenomže ta předvídavost děje je největší bolístkou. Samozřejmě se to nakonec prozradí a náležité věci naberou rychlý spád. Každopádně pro švédskou herečku Noomi Rapace to byla herecká šance se předvést. I když po charakterové stránce ve ztvárnění všech sedmi sester to zase moc těžké neměla. Triková stránka scén, ve kterých je všech sedm sester pohromadě, ještě může někoho uchvátit, avšak pokud to porovnáme třeba se starším snímkem „Jako vejce vejci“ (1996), kde si Michael Keaton zahrál několik svých klonů, o nic nového pod sluncem se zase až tak moc nejedná. Snímek se v originále v českém překladu jmenuje „Co se stalo s Pondělí“ Nejde o den v týdnu, ale o jméno. Sestry jsou dny v týdnu pojmenovány a právě ta se jménem Pondělí se jednoho dne ztratí, a tak sestry po ní začnou pátrat. Český distributor v názvu neviděl logiku, že dal obyčejný, nic neříkající, název „7 životů? Dystopické Sci-fi s daným příběhem svým způsobem láká, ale když je hned na začátku právě jasné, jakým směrem se to bude ubírat, následuje divácké zklamání, navíc podpořené hromadou nezodpovězených otázek. Dané prostředí by mohlo stačit, ale zohledněná ideologie má víc děr, než by se kdy zdálo. No, na jednoduchý příběh, u kterého se moc přemýšlet nemusí a který přináší jen pohodovou podívanou, to postačit asi může. Po technické stránce je to tedy přijatelná paráda, ale na tom scénáři se přece jen ještě mělo kapánek zapracovat. ()

Romeo5

Jistě někdo má rád holky a jiný zase vdolky :) kdo miluje sračky od Marvela asi nebude mít rád takovéto filmy kde se pointa snoubí s logicky a hlouběji uvažujícím divákem..Jedna věc je, že scénář je originální a tudíž není možnost se nudit. Pro ty vnímavější tu nastává možná či pravděpodobná paralela se soustavně se přelidnující planetou i totalitně se probouzející současnou EU či WHO..Ostatně se ve filmu objevili pojmy udržitelnost a podobné..Dokonce to monstrum co ve filmu posílalo děti na smrt mělo sestřih přesně jako Urshula Von :) Jsem přesvědčený že to není náhoda a že že nám někdo říká ...možná se tu děje v reálu ještě větší levárna na lidstvo než si kdokoliv vůbec dovede představit..Jistě prostáček si řekne vždyt je to jenom film ale ony se emoce, názory apod. přenášejí filmem či divadlem od počátků... ()

Charlie84

Parádní akční scifi-fi béčko, jehož jediný problém je, že se zpočátku tváří jako něco víc. Což není. Což nevadí. Pětka s klidným svědomím, v rámci žánru a kategorie. ()

Cinematrix

Noomi Rapace nikdy nepatřila mezi mé oblíbené herečky, protože mi připomíná chladnou severskou zimu jak vizáží, tak hereckým projevem. Ale z toho, co předvedla v tomhle skvělém scifi, jsem měl tu správnou husí kůži. Přesvědčila mě o tom, že by dokázala zahrát nejen chladnou sněhovou královnu, ale utáhla by sama i roli Sněhurky sakumprásk i se všemi sedmi trpaslíky :-) Willem Dafoe zde byl klasicky instantní jako čínská polívka, ale i tak jeho role potěšila. Jen se divím, že film je prezentován pouze jako sci-fi / thriller a nemá nálepku akční, protože té tu bylo podle mne opravdu hodně a vůbec nebyla špatná. ()

Torpid

Vážně míněné dystopické drama s přepálenými záporáky jak z komixu, debilní klonová zápletka, kterou Rapace neutáhne, protože je spíš výrazný typ a nikoli geniální chameleon. Stěží průměrná akce, které od poloviny hutně přibude. Celé to scénáristovo univerzum mě dost sra.. taky proto, že jsem si vzpomněl na, co do vizuálu podobnou, Gattacu, která na rozdíl, neřeší prázdné prdy. Wirkolo zůstaň u těch svejch poloamatérskejch nazizombáren , tohle ti nedrží vůbec pohromadě. ()

anitae

Byla jedna pohádka o 7 sestrách, první se jmenovala Pondělí, druhá Úterý,...ale cellý to nebylo úplně blbý. Originální námět, akce od začátku až do konce, ufiknutý prst, dokonale vysportovaná postava Noomi a taky pár nesrovnalostí - kde obstarávali jídlo pro sedm krků, rvačky, převleky. Dvě hodiny v kině utekly jako nic. ()

bararich8

Parádní překvápko a úžasná jízda. Po dlouhé době zcela originální a výborně fungující příběh, který je plný zvratů a stav většiny věcí nelze moc dobře odhadnout/uhádnout. Noomi Rapace opravdu neměla lehký úkol, ale povedlo se rovněž, o postavy se bojíte, soucítíte apod. Svět samotný je dobře zpracován, ač je přiražen za vlasy až příliš. Akce bylo nakonec mnohem víc, než jsem čekal a taky byla dost hutná a nevyzpytatelná. No jsem prostě nadšen, víc takovýchto kousků! 5* ()

Kingjiri

Pouštět se do akčního scifi žánru bez pořádnýho rozpočtu je velkej risk. Tentokrát se však podařilo, a to dokonce v podobě "televizního" filmu, kterej sice v kině ostudu neudělá, ale jeho uvedení čtvrt roku po jeho oficiálním vydání je mi záhadou. Nicméně akčních scén je dost (jsou velice koukatelný a vcelku krvavý), příběh má zajímavej nápad a napínavý momenty, takže nuda nehrozí. Dokázal bych si přestavit rozsáhlejší výpravu, promakanější kulisy nebo hvězdnější casting (Willem Dafoe má jen větší cameo, Noomi Rapace je na druhou stranu překvapivě sympatická a v "sedmiroli" docela válí), což ale vzhledem ke skromnýmu rozpočtu (20 milionů) samozřejmě neni uplně reálný. Netflixu se tak povedlo v rámci možností z danýho materiálu vytřískat, co se dalo. Za akci, námět, soundtrack a hlavně "za málo peněz hodně muziky" čtvrtá slabší hvězda. ()

DAPDO

Mám poslední dobou štěstí na super filmy. Výborně vymyšlenej příběh, kterej by mohli okopírovat naši politici u cikorek. Po třiceti minutách jsem netušil, co mě čeká a pohrával jsem si s myšlenkou, co by z tohoto příběhu vytřískal třeba Nolan. Tahle myšlenka mě rychle přešla, asi to nešlo natočit líp, než se to povedlo. ()

TheMraca

Pro mě velké překvapení, o filmu jsem předem nevěděl nic. Dvouhodinová stopáž ve mě důvěru nevzbuzovala ale opak pravdou. Každá minuta je využita smysluplně, film mě bavil celou dobu. SciFi která ukazuje kam až mohou vést dobré cíle a postupné přistřihování svobod pro "vyšší dobro" nebo větší bezpečnost. To že je Tommy Wirkola super předvedl už v Dead Snow nyní ukazuje že je každým filmem lepší a lepší. Doufám že bude Dead snow 3. What happend to Monday je pro mě Sci-Fi roku. Kam se hrabe Valerian. 95%. ()

Whitebeard

Konečně po dlouhý době zajímavý scifi, co jsem zhltnul jako malinu. Má to nápad, provedení se vlastně taky povedlo a až na pár nelogických chování enemáků, co nabíhají jako lumíci proti sestřičkám se dá říct, že je to vlastně mooooc dobrý. Jo, určitě si to dejte. 4* a velkej plus k tomu ještě. ()

Torgal

Tento film mi spravil veľkú radosť, a to aj napriek množstvu drobných logických failov a faktu, že v hlavnej multiroli vystupuje Noomy „Studený čumák“ Rapace. Páčila sa mi Wirkolova réžia, zasadenie do dystopickej sci-fi aj celková zápletka. Človek síce nemusí byť nositeľom Pulitzera aby sa dovtípil, k akému koncu film smeruje, ale cesta k tomuto klišé rozuzleniu ma bavila. Technicky je film na úrovni, obmedzený rozpočet nebadať a aj rozmnožená Rapaceová pôsobí prirodzene. Škoda len tých logických zádrhelov, ktoré sťahujú dojem len k vydarenej jednohubke. 7+/10 ()

Vabr

Sci-fi nemám rád, ale tohle je vyjímka. Nechápu jak někdo může dát 1 nebo 2 hvězdičky jenom proto, že to není dost sci-fi. Příběh je velmi obsáhlý, originální a skvěle zpracovaný. 7 žen=7 dnů (jak originální). Nejvíc ze všech postav se mi líbil Pátek. Nechápu, proč bylo Pondělí takový sviňák. Nejlíp provedená smrt a honička byla u Středy. Příběh nepostrádá (na to, že je to 2 hodinový film). Konec byl docela očekávaný, ale to mi nevadí. ()