poster

Jak se dostat na vysokou

 • anglický

  How I Got Into College

 • slovenský

  Ako som sa dostal na vysokú

Komedie / Romantický

USA, 1989, 84 min

 • freddy
  ****

  Teenage komedie z 80. let mám velice rád a pokud nějaká z nich běží v TV, tak se na ni velice rád podívám, a ani tento film nebyl výjimkou. Jedná se o příjemný a zajímavý film, který nabízí divákovi otázku k zamyšlení, co všechno jste ochoten udělat, aby si vás dívka vašich snů všimla a abyste jí mohl být nablízku. Hlavní hrdina se kvůli dívce svých snů přihlásí na vysokou školu, na kterou jeho výsledky ani schopnosti zřejmě nestačí, ale naštěstí pro něj má v přijímací komisi této univerzity člověka, který je ochoten se za jeho přijetí rvát. Jak to dopadne, to nebudu prozrazovat, jenom řeknu, že jsem se od začátku až do konce velice dobře bavil a že jsem si tuhle komedii užíval, protože je opravdu povedená, neotřelá a originální. Například jenom ta neustále brečící vynervovaná holka nebo ti dva chlápci, které si hlavní hrdina představoval při řešení matematických úloh, to jsou postavy, kvůli kterým stálo za to tuhle komedii vydět. Savage Steve Holland je režisér, který mi velice imponuje, už jsem se pobavil při jeho komedii "Ztřeštěné léto" a nyní mi znovu dokázal, že teenage komedie prostě točit umí. Abych to nějak zakončil, tak řeknu jen tolik, že těch 21 let, které uplynuly od vzniku této komedie, jí nijak neubralo na vtipnosti a atraktivnosti a já si to parádně užil. Je to za čtyři hvězdy.(8.12.2010)

 • animario
  ****

  Překvapivě milá a inteligentní komedie,se spoustou sympatickejch figurek a naprosto pohodovým dějem, ačkoli se točí jen kolem peripetií spojených s přijímačkama na vysokou. Až mi bylo skoro líto,že to tak najednou skončilo,musim svlíct větrovku,rolák a manšestráky a jít spát,protože "Love changes, changes everything ,love makes you fly..."(Climie Fisher).(20.4.2015)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,642,239Tržby Celosvetovo $-(21.7.2009)

 • Pohrobek
  ***

  Velmi milá, malinko romantická komedie s celkem chytře zpracovaným tématem přijímacích zkoušek na elitní americkou vysokou školu. Lara Flynn Boyle jako vysněný objekt sympatického ňoumy Corey Parkera působí neskutečně příjemně, kvůli ní by člověk šel i na Harvard. (I když pro mě by to samozřejmě nebyl žádný problém :))(27.8.2006)

 • dr.horrible
  ***

  Jeden z filmov, ktoré naše televízie istú dobu pravidelne reprízovali.Spolu napríklad s Pomstou šprtov, Screwballs alebo Výletom maturantov do Washingtonu; akurát ich dávali vždy len na Silvestra v noci a tak aj keď sme ich všetci videli, pravdepodobne si ich nikto nemôže pamätať. S triezvou hlavou neškodná volovinka, na párty alebo na sobotu ráno, so sladkou mladou pehatou Larou Flynn Boyle(13.4.2013)

 • - Škola, na kterou je záběr, se ve filmu nachází v Detroitu, v dálce je však vidět budova The Empire State Building v New Yorku. (Terva)

 • - Film původně režíroval (Terva)

 • - Natáčení filmu probíhalo v Chicagu. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace