Spirit - divoký hřebec

• Česko Mustang (více)

Statný mustang, vůdce stáda divokých koní, jednou podlehl zvědavosti a skončil v lidském zajetí. Chytili ho vojáci a jejich velitel se marně pokoušel divokého koně zkrotit. Celé dny ho trápil hladem a žízní, přesto jeho vůli nezlomil. V nestřežené chvíli se mustangovi a dalšímu vězni, mladému indiánovi, podaří utéct. Způsobí také zřícení lokomotivy, aby se nemohla dostat na pastviny divokých koní. Před rozlícenými staviteli železnice mustanga zachrání indián, který se stane prvním a jediným člověkem, kterého neshodil ze svého hřbetu. Na odvážné a napínavé cestě za svobodou společně prožijí nezapomenutelná dobrodružství. Potká i lásku svého života, klisnu Rain. (TV Nova)

cross

Příjemný a trochu jiný (hlavní hrninové - koně - nemluví a jen se mimicky šklebí a řehtají) animák. Velmi povedená animace (na úchvatném pozadí - voda, oheň...), skvělá Zimmerova hudba a Adamsovy písně, které jsou však v české verzi zprzněny přezpíváním... I když to není až tak úplně pohádka pro dospělé, nemůžu jinak než doporučit, už třeba jen kvůli skvělé hudební složce... ()

J-o-k-e-r

Krásný animák. Dojemný, poutavý, dobrodružný. Pro milovníky koní povinnost. Dokonalá Zimmerova hudba a přesně padnoucí písničky Bryana Adamsa. Dle roku vydání viděno poměrně pozdě. ()

LadyVader

Ze začátku mi to věčný koňský řehtání lezlo na nervy, pak jsem si asi zvykla nebo co. Film příjemně utekl, ikdyž se v něm vlastně nic nestalo. Animace mi přišla taky fajn, až na to že z pohledu zepředu mi ty koně přisli spíš jako telátka. ()

Obivan

Tenhle snímek si mě získal na první pohled. Nejvíc mě ale fascinuje hudba v tomto filmu - Hans Zimmer nezklamal... Děj je zajímavý i dojemný a film celkově skvěle zpracovaný. Všem vřele doporučuji. ()

b.tabor

Super pohádka, dokonce skoro lepší než film pro dospělý :b... můžu se na to koukat pořád a vůbec to neomrzí. ()

Koda

Spirit divoký hřebec je v mých top filmech z prostého důvodu - Hans Zimmer. Jako zkuste se zaposlouchat do té hudby hned od začátku... tak... už víte proč? To je prostě UNIKÁT!!! Je neuvěřitelné, jak Hans Zimmer dokáže z takové hudby udělat prostě světovou hudbu, která je obklopena nádechem koňských hřbetů a kapkou Vinnetou. Samozřejmě nesmím zapomenout na unikátní příběh který je netradiční v tom, že v animovaným filmu nemluví zvířata, tak jak to známe a i tak dokážeme zamáčknout slzu na konci filmu, u které díky té hudbě je to prostě neuvěřitelný doják. Už díky těm písničkám se umístil tento film k top 10 a rozhodně to měnit nehodlám! Je to drsný, je to napínavý, je to smutný ale zároveň začátek něčeho nového. V zásadě si myslím, že pokud jste tento film neviděli a i já, který moc koně nemusím, tak věřím, že tenhle film bez ohledu na to, že animované filmy jsou spíše pro děti, tak tenhle je pravý opak - je pro všechny! I pro koně, protože se tam prakticky jen řehtá. ()

Han22

I v roce 2002 ještě převládala 2D animace a někdy jako v tomto případě to nebylo vůbec na škodu. Klasická pohádka o mustangovi a jeho cestě za svobodou, přátelství s indiánským klukem a i láskou nemá chybu a je nádherná. Koně tu nemluví což je dobře, protože pouhým řehtáním a pohledy dokáží vyjádřit prakticky cokoliv od vzteku, smíchu až po lásku. A hlavně je tu hudba - Zimmer je můj nejoblíbenější filmový skladatel a Bryan Adams neoblíbenější zpěvák, takže už jen za tu nádhernou hudbu a skvělé písničky 5* Here I Am, this is me, there´s nowhere else on Earth I´d rather be... škoda že Adams nikdy za svoje písničky k filmům nedostal Oskara... ()

Kapybara odpad!

Fuj tajbl, odkdy je kůň odvážné zvíře? Naprosto nereálný animovaný film, dost infantilní a přitroublý i pro malá děcka. A navíc v českém dabingu příšerný hudební doprovod. ()

Prochy38

Moc pěkný animák. Pohodové, hezké, spíše asi pro holky, ale marně bych hledal něco, co bych vytkl. Nemůže urazit. ()

orkadimenza

Velmi krásně Hans Zimmer na svém koncertě The World Of zdůvodnil, proč se přes rady ostatních pouští i do soudntracků pro animované filmy. Stále si hraje, je tvořivý a ve svém skrytém duchu pořád zůstává dítětem. Ke Spiritu mě dovedl právě jeho soundtrack. Je to klasická tuctová pohádka, s jednoduchým dějem a nádhernou hudbou. Ale povězme si upřímně, bez Zimmerovy hudby by byl Spirit jen obyčejným animákem. P.S. Vyhněte se předabovaným písničkám Bryana Adamse. "Tón tvé trubky zní, píseň pohřební..." Opravdu skvost. ()

Alf

řada opravdu působivých scén a velmi citlivé užití jazyka v převážně "zvířecím" snímku ()

spiritus

Sympatický animovaný film s krásným prostředím divokého západu a dojímavým příběhem. Animace a grafika snímku je skutečně povedená a je to jedna z hlavních předností. Příběh je sice dojemný a citlivý, ale nadruhou stranu se jedná o průměrné a ničím nepřekvapující téma. Film je spíše určen mladšímu divákovi, který ho bude určitě hodnotit pozitivněji, než já. Ale mě se taky docela líbil, takže dávám slušné 3 hvězdy. ()

JoVanGogh

Veľmi kvitujem skutočnosť, že v tomto filme zvieratá nerozprávajú. Spirit je krásny príbeh o tom, ako nemožno skrotiť niečo, čo je zakorenené v prírode, nech je snaha akokoľvek veľká. Hlavná myšlienka je teda pekná ale to nepovažujem za až tak podstatné. Čo ma však absolútne ohromilo bola dokonalá animácia pohybov (najmä koní) prepracovaná do najmenšieo detailu. Na tomto filme je čo študovať. ()

triberpaddy

Triviální příběhová linie se dá Spiritovi bez okolků odpustit, je to skvělý animák který bez váhání zařazuji do své top 5 tohoto žánru. ()

tragos

Well... Pěkný filmeček, zvláště animace a hudba je kouzelná, ale i příběh je na tenhle žánr lehce nad průměrem. Nic víc, nic míň. ()

Axident

Tak trochu jiný animák o přátelství, lásce, odvaze a... divokých koních. Hrdinové nemluví, jen řehtají a celé je to velmi působivé i pro dospěláka...Velmi emotivní. ()