Útěk z planety Země

• slovenský

Útek z planéty Zem

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA / Kanada, 2013, 89 min

Další pohádka na téma ufounci na zemi, trochu ohrané a ve všech případech i takřka identické, chvilkama se mi chtělo jít ještě o hvězdu níž, ale skládání jmen slavných rejžů mě docela pobavilo, stejně tak úvod a klišovité finále, navíc je tu docela povedené 3D: ***** , které je rozhodně lepší než ve většině průměrných 3D animáků, ač nejvyšší mety taky nedosahuje, několik trojrozměrných scének jsem si každopádně alespoň jednou zopakovala. 50%(3.9.2013)

Nebolo to presne to, čo by som očakával, ale určite to bolo pozerateľné a vtipnejšie ako veľa omnoho známejších a nezrovnateľne drahších konkurentov.(27.7.2015)

Prvních 10 minut mi ten film lezl celkem na nervy, ale nakonec z toho vypadl celkem příjemný animák. Postavy má překvapivě sympatické (až na tu koalokrysu, ta mě štvala), pak má dobrý příběh, včetně několika velmi zajímavých nápadů (kdo vyrábí mobily? kdo vymyslel sociální sítě?), místy je i vtipný a celkově se mi na to velmi dobře koukalo, dokonce ani nemůžu říct, že bych se někde nudil. Pravda, na mě osobně je ten film zbytečně akční a fekálního humoru v něm taky není málo. Poselství klasika, zase o rodině, ale tady mi to až tolik nevadilo. Ale jinak je ten film dobrý, uvažoval jsem i o slabých 4*, ale na ty tu něco chybí. Takže dávám silné 3*(26.10.2019)

Až budu mít děti, tak se vsadím, že tuhle pohádku budou milovat.(11.8.2014)

Zajímavý nápad, průměrné zpracování. Parta mimozemšťanů se snaží utéct z nejnebezpečnějšího místa ve vesmíru - planety Země a přelstít šíleného generála, který si staví svůj paprsek smrti. Je to hezké, ke konci akční a pěkně animované, ale opravdu jen pro děti, plné klišé, sentimentu, rodinných hodnot (dva bratři kteří k sobě musí najít cestu) a velice infantilního humoru. První liga animáků je jinde.(22.7.2018)

Příjemný animák, který pobavil a měl zajímavou zápletku. Dobrá animace. Pohodička 75%(22.12.2014)

No, pecka jako Toy story nebo Ice Age to není ale znám rozhodně dost animáků co jsou horší a mají mnohem lepší hodnocení. Já jsem se u těchto vesmírnejch příšerek celkem dobře bavil a klidně bych se podíval i podruhé. No je pravda že to zatím nemá ani 1500 hodnocení tak uvidíme časem. Ale rozhodně další rodinný Sci-fi co mě určitě neurazí a na který jednou rád mrknu s děckama. 3* za 64%(29.3.2015)

Nemám moc rád ty dětské ulítlé animáky, kde je to samé... Bum...Bác, jen proto aby se děti smáli. Ale tenhle se mi narozdíl od tech ostatních vesmírných líbil. No a teď už známe skutečné zakladatele Facebooku, Googlu a ''dotykáčů''.(31.3.2015)

Vcelku nič nové, ani extra zaujímavé, taký priemerný oddychový animák.(30.12.2014)

Slušný animák, který sice nepřináší nijak objevný příběh a tradičně sází na rodinné hodnoty, ale jinak funguje dobře. Animace fajn, akce i vtípky dobré, rychle to odsejpá. Děti si určitě hvězdičku přihodí.(15.5.2015)

60%(5.5.2018)

• Ben Nevis

Moje chyba, že jsem se dívala na animák pro malé děcka, ale rodiče doprovázející caparty do kina snad nemusí trpět. Morální ponaučení je však hezké, ale tentokrát zase pro jinou věkovou skupinu, protože přesvědčte pětiletého klučinu o tom, že jeho obrýlený tatík je víc cool než televizní celebrita.(7.6.2013)

• sandinista

Chtěl jsem vidět se Stallonem Escape Plan a omylem jsem shlédl tuhle pohádku - chyba. Inu, není každý den posvícení. 3D 1080p(19.1.2014)

Je to natočené pro ty mladší a řekl bych, že se jedná o poctivě odvedenou práci. Ti starší a dospělí si toho v tom ale asi moc nenajdou, mimo pár vtípků a dobře sestaveného soundtracku, protože se jedná o velmi lineární a jednoduché dílko.(16.5.2013)

Tak tenhle animák, je udělaný tak nějak napůl. Kdyby někdo z tvůrců, zašel do PIXARU a poptal se co a jak ( pořád nemůžu nějak pochopit, proč se některé společnosti prostě nespojí a nedělají na společných filmech - vydělaly by na tom podle mě všichni ) bylo by to určitě daleko líp zpracováno. Příběh je dětskej jak se dalo očekávat a animace je tak na hraně lepšího průměru. Slizkej plazivec a jednooká cholerička, se dětem na 99% budou líbit a generála ( už od pohledu hnusák ) samozřejmě nenávidět. Já si myslím že se z příběhu dalo vytřískat daleko víc a mohla to být dobrá nahrávka na případné pokračování. // - // Co jsem ve filmu celkem ocenil, byla future technologie ( nebo spíše emzácká ) A jak Gary opravoval ten Bluboniovej reaktor, tak detaily byly prostě hezky zpracované ( jak to do sebe pěkně zapadalo a atak ) -- Kdybych na tom byl v kině asi by mě ty prachy i celkem mrzely, ale na flash klíči od kamaráda ( hodně , ale hodně kvalitní kinorip - až jsem se musel přesvědčit že nekoukám na DVD ) se to dalo zkousnout. 3 hvězdy(22.6.2013)

Určená jasně pro děti, ja to ale zjistil až v pulce filmu, tak jsem se už nějak dokoukal. Jako pohodová oddechovka posloužila dobře, vtípky pobavily, hlavně tedy ke konci jich bylo dost. Ale konečně jsem se dozvěděl kdo vynalezl a vymyslel vyhledávač, sociální sítě, internet, dotykovou obrazovku a mobily - mimozemšťani umí,no :D Ale jinak nic nového. 5/10(20.5.2013)

Infantilní ano. Vtipné tolik ne. Ale docela dojemné a zabaví dostatečně. Ne zrovna nápaditý snímek, s minimem gagů, ale s klidem pro celou rodinu.(26.6.2013)

průměrná, tuctová, oddechová, animovaná pohádka, kde to zachraňovali vtípky a narážky na Iron Mana, případně Jamese Bonda. Film je natočen pro mladší diváky, ale neurazí.60%(16.7.2013)

Príjemná 90-minútovka. Pár fajn nerd-vtipov a Ricky Gervais ako palubný počítač.(19.5.2013)

Klasický kreslený rodinný film. Je jasné, že v kritice musím být hodně mírný, protože se nejedná o normální film. Určitě si u toho odpočinete a budete se s dětmi bavit.(15.9.2015)

Keď som som si už začal mysliť že na animáče som starý(alebo sa už dobré netočia), tak konečne po dlhšej dobe prišiel taký čo ma vyviedol z omylu.(16.5.2013)