Podvodník

(festivalový název)
  • Velká Británie The Imposter

Dokument se soustředí na mladého Francouze, který přesvědčí truchlící rodinu z Texasu, že je jejich šestnáctiletý syn, který zmizel před 3 lety. (cezero)

SpaceOdyseus

Neuveritelny pribeh je zde vypraven vsemi zucastnenymi stranami, takze dostaneme opravdu siroky a nejednostranny pohled na ustredni situaci (coz v dokumentech neni pravidlem), a je vypraven tak neuveritelne a poutave, ze jsem si malem ukroutil hlavu. ()

MkSallam

75 minut koukáte na šílený příběh a ptáte se, jak se to mohlo stát a pak se vše nasměřuje k šílenému twistu, který by vše přetočil do úplně jiné roviny. Vynikající dokument, který velmi chytře používá toho frantíka jako vypravěče, u kterého si nikdy nemůžete být jistí, a zároveň skvěle vizualizuje jeho vyprávění. ()

Matixed

Nikdy bych nevěřil, že dokument o zmizení dítěte v sobě může skrývat tolik zvratů a tak zamotaný příběh. ()

Dunadan

Režisér Bart Layton uchopil zamotané skutočné udalosti naozaj skvelým spôsobom, pričom vďaka nespoľahlivému rozprávačovi, výbornej réžii a premyslenom odhaľovaní jednotlivých informácií perfektne motá hlavu. A to až do samotného konca, ktorý vyvoláva snáď ešte viac otázok ako na začiatku. The Imposter vyniká formou aj obsahom, dokáže pracovať s napätím, emóciami a diváka väčšinu stopáže jednoducho nenechá vydýchnuť. No nechýbajú mu ani parádne naservírované zvraty. Ide skrátka o prvotriedny dokument, ktorý svojou znepokojivou a mrazivou atmosférou v pohode strčí do vrecka väčšinu súčasnej tvorby. Som nadšený! ()

fNdEsIECLE

Pamatuji si věky neslavné i spousty dekadence, ale sám v kině (pravda v sále, pravda v malém) za 350 (pravda s třetinkovým ciderem),ni. Za ten zážitek to ovšem stálo. Samotný „dokument“ je jedním z nejvíce zneklidňujících filmů, co jsem zřel. V hlavě mi probíhají všechny možné roviny, kopce i údolí. Zpočátku mají až metafyzický charakter, poskakujíce dopředu už jen srší stran a kout zlo. (A buď je prašivá Amerika anebo já anebo oboje.) Forma si podává ruku s idejemi, ze kterých mi je šoufl. ()

Martyr

PRECO? PRECO to nespracovali ako kriminalny thriller bejst na skutocnej udalosti? Neuveritelny namet, ktory by vo filmovom spracovani, pekne vygradovany nahanal zimomriavky jak prasa a zamotal hlavu asi kazdemu...Ako dokument tiez vyborny a napadaju ma len 2 slovicka - dokonaly mindfuck - zo zivota.. ()

Brousitch

"Z větší části jsem jeho příběh pochopil v momentě, kdy jsem s Frédéricem dělal rozhovor a přistihl se, že určitým způsobem přijímám tu jeho verzi a vlastně ho považuji za oběť. A právě tohle jsem chtěl zprostředkovat i divákům. Nechat se jím manipulovat a podlehnout té jeho schopnosti prodat vám tu neuvěřitelnou lež. - Bart Layton ()

owwidius

Mega haluz tento dokument. Cim menej si clovek predtym precita, o to vacsi zazitok. Takze povielm len ze pribeh je dovi a dopo a aj dokument sam o sebe je velmi schopne natoceny. Urcite odporucam kuknut, nuda nehrozi. [#68/2013] ()

Whysogreen

Formalne zotreta hranica medzi dokumentom a thrillerom s neskutocnou kamerou a skvelou reziou. Obsahovo emocionalna jazda horskou drahou po ktorej clovek nevie comu ma presne verit. Na niekolkych miestach zarucene zimomriavky. ()

Franc1s

Lhát se nemá :) Zajímavý a povedený dokument o chlápkovi co krade identity, všichni mu všechno žerou, dělá si co se mu zlíbí a oblafne i superchytrou FBI. Zvratů nespočet a smutné i vtipné zároveň. 8/10 ()

Kukolar

Vážne? Vážne? ... Film som si pozrel len tak z nudy, no zakrátko na to som musel začať o deji premýšľať - čo na filmoch milujem!!! Tento film/dokument je veľmi chytľavý a na jeho konci sa snžíte porozumieť tomu, ako sa TOTO vôbec mohlo stať. odporúčam. ()

mark9th

Krasne pretaveny realny pribeh na filmove platno. Takto si predstavujem zivotopisny dokument. Avsak tento ma este nieco naviac nez vacsina co som videl. Neuveritelny pribeh, ktory je podany bez akychkolvek prikrasleni, resp. aspon tak na mna posobil. A rozhodnutie uviest do role rozpravaca skutocneho Frederica to posuva na vyssiu uroven 85% ()

jafuska

Zajímavý dokument, když opomenu nesympatičnost hlavního hrdiny, tak jako film, stojí určitě za povšimnutí, nevím jak bych se mi líbilo, kdyby se někdo vydával za zmizelého člena rodiny? uvěřila bych jemu? těžko říct, ale člověk hledá pravdu, a pravda bývá někdy slepá, myslím že tento film je dobře natočený, ale obávám se , že také rychle zmizí z mé hlavy, ()