Ztraceni na cestě (festivalový název)

• Čína

Čína, 2010, 91 min

Raymond Yip

Yusheng Tian, Yiwei Liu

Michael Tsui

Slušná sonda do světa a života Číňanů. Na jedné straně bohatý podnikatel, který si v chudých částech země může dovolit opravdu cokoliv, na straně druhé nemajetný, ale pozitivně naladěný dojič krav. Ukázka jak se cestuje v Číně a překvapivě i hodně o problémech, které lidé v tomto státě mají, dává společně s humornou stránkou i jakousi edukativně poutavou podívanou. Místy nudí (hotelová scéna mohla být kratší), ale rýpnutí do Hollywoodu (to auto mělo vybouchnout ;-) a pár dalších povedených věcí (mléko) jsou osvěžující a v podání Číňanů fungují.(7.3.2013)

Je to milé, celkem vtipné a co se týče cestování po Číně všemi prostředky, velmi autentické. Mimo zábavnou dějovou linku film poskytne dobrou představu o tom jak to tam vypadá, respektive vypadalo v době vzniku, ve městech i na venkově. Včetně všudypřítomného smogu. Takový pohodový výlet po střední Číně.(20.8.2017)

skvely film zo zivota nejedneho cinana snaziaceho sa dostat na Novy rok domov. Ako to uz ale v Cine byva, doma chcu byt vsetci a tak je cely narod v pohybe, co znamena pretazenie vsetkych druhov dopravy. v takejto situacii sa ocita aj Li "boss" Chenggong, ktoremu ostava len nepohodlna cesta domov za rodinou. aby nestacilo nepohodlie, ktore sa cim dalej stupnuje, jeho spolucestujucim sa stava prostoduchy dobracky Niu "Big Mouth" Dan. Herec Baoqiang Wang si ma znovu ziskal v roli naivneho dedincana (a mozno aj toho isteho) ako vo filme A World Without Thieves (2004)(1.12.2013)

Jak může být těžké dojet na oslavu nového roku domů? Počkejte až se vám na nohy přilepí velkohubý čínan, jež neštěstí přivolává jen tím že na ně pomyslí. Nijak zvlášt originální komedie, která ale skvěle využívá specifického prostředí současné Číny a především je opravdu zábavná. Pokud chcete vědět, jak v téhle šílene zemi funguje doprava vlakem, nebo jakým hotelům se vyvarovat, podívejte se na Lost on Journey! Škoda, že se tvůrci nevyhli morálním poselstvím, napravování pokřivených charakterů a scény chytání výherního ticketu.(5.12.2012)

On se v nějakém americkém filmu na stejné téma objeví někdo ještě nesnesitelnější než tento prostý chlapec od krav? Božínku, to asi musí chodit pozpátku. Kdyby film vypadal tak jako na úplném začátku a konci, byl bych maximálně spokojen. Na začátku vtipná rozmluva s přitroublými podřízenými, na konci morální ponaučení, to bych bral. Jenže tenhle primitiv z mlékárny mi znechutil celý film. Tenhle debil byl jednak debilně zahrán a jednak mu scénárista napsal debilní scénář. U některých výstupů jsem odvracel zrak, abych se nemusel na ten gesicht dívat, stačilo mi slyšet jeho hlas. I takového debila lze zahrát vtipně a s grácii, jak to dokázal třeba Jacques Villeret v Blbcovi k večeři. Přesto se mi nechce hodnotit tenhle snímek tak špatně. Proč? Jednak snímek v sobě obsahuje naději, že na světě existují i dobří lidé (i když zde je to postaveno tak, že šéf je jediný špatný a všichni okolo jsou strašně hodní) a jednak ten již zmíněný morální aspekt celého příběhu o tom, jak nadutec k rozumu přišel, je potřeba dnes a denně akcentovat. //Zhlédnuto v rámci Challenge Tour: 30 dní se světovou kinematografií// 50%(25.4.2015)