poster

Ztraceni na cestě (festivalový název)

 • Čína

  Ren zai jiong tu

 • Čína

  人在囧途

 • angličtina

  Lost on Journey

Komedie / Road movie

Čína, 2010, 91 min

Režie:

Raymond Yip

Scénář:

Yusheng Tian, Yiwei Liu

Kamera:

Michael Tsui
(další profese)
 • Bruce_cz
  ****

  Slušná sonda do světa a života Číňanů. Na jedné straně bohatý podnikatel, který si v chudých částech země může dovolit opravdu cokoliv, na straně druhé nemajetný, ale pozitivně naladěný dojič krav. Ukázka jak se cestuje v Číně a překvapivě i hodně o problémech, které lidé v tomto státě mají, dává společně s humornou stránkou i jakousi edukativně poutavou podívanou. Místy nudí (hotelová scéna mohla být kratší), ale rýpnutí do Hollywoodu (to auto mělo vybouchnout ;-) a pár dalších povedených věcí (mléko) jsou osvěžující a v podání Číňanů fungují.(7.3.2013)

 • playboxguest
  ***

  Jak už napsal junior, já si celý film taky říkala, jak je to podobné Due Date, s tím rozdílem, že tu chybí ten fekální a přehnaný humor, který mě na tom americkém kousku tak štval. Díky tomu je to o něco milejší podívaná, na kterou se mi moc dobře koukalo, ale na čtvrtou hvězdu mi stejně něco chybělo. Nehledě na to, že těch dopravních zvratů bylo tolik, že už se mi ke konci malinko omrzely. Niu Dan byl každopádně snesitelnější přiblblík, než obdobný Tremblay v Due Date. 60%(25.12.2012)

 • Lucretius
  ****

  Je to milé, celkem vtipné a co se týče cestování po Číně všemi prostředky, velmi autentické. Mimo zábavnou dějovou linku film poskytne dobrou představu o tom jak to tam vypadá, respektive vypadalo v době vzniku, ve městech i na venkově. Včetně všudypřítomného smogu. Takový pohodový výlet po střední Číně.(20.8.2017)

 • Raztubyl
  ****

  Jak může být těžké dojet na oslavu nového roku domů? Počkejte až se vám na nohy přilepí velkohubý čínan, jež neštěstí přivolává jen tím že na ně pomyslí. Nijak zvlášt originální komedie, která ale skvěle využívá specifického prostředí současné Číny a především je opravdu zábavná. Pokud chcete vědět, jak v téhle šílene zemi funguje doprava vlakem, nebo jakým hotelům se vyvarovat, podívejte se na Lost on Journey! Škoda, že se tvůrci nevyhli morálním poselstvím, napravování pokřivených charakterů a scény chytání výherního ticketu.(5.12.2012)

 • muti
  ****

  skvely film zo zivota nejedneho cinana snaziaceho sa dostat na Novy rok domov. Ako to uz ale v Cine byva, doma chcu byt vsetci a tak je cely narod v pohybe, co znamena pretazenie vsetkych druhov dopravy. v takejto situacii sa ocita aj Li "boss" Chenggong, ktoremu ostava len nepohodlna cesta domov za rodinou. aby nestacilo nepohodlie, ktore sa cim dalej stupnuje, jeho spolucestujucim sa stava prostoduchy dobracky Niu "Big Mouth" Dan. Herec Baoqiang Wang si ma znovu ziskal v roli naivneho dedincana (a mozno aj toho isteho) ako vo filme A World Without Thieves (2004)(1.12.2013)