Překrásná Serena si vezme za muže velmi úspěšného podnikatele. Štastný pár společně vládne lesnímu průmyslu a zdá se, že nikdo a nic nemůže narušit jejich manželství plné něžností a lásky. Tajemství z minulosti a žárlivost bude však velmi těžká zkouška i pro ně. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Milito999

Bohužel jsem těsně před filmem přečetla knihu a tím mě film zklamal. Škoda, že se film nedržel více předlohy, kde Serena nechala manžela zabít a sama žila do stáří až jí podřízl hrdlo právě Jakob. Také Rachel měla v knize mnohem větší prostor a byla to právě ona, kdo skopla Hallowaye z jedoucího vlaku a tak přežila. Na druhou stranu oceňuji jinou verzi příběhu i samotný konec. ()

avantgardx

Tak bohužel, tohle se nezdařilo... a to má přitom Susanne Bier na kontě pár vyjímečných snímků. Zpočátku nuda a ke konci už zase předvídatelnost a neuvěřitelnost až nelogičnost v chování několika postav, takovéto kdy máte pocit, že něco co začínalo jakž takž rozumně spěje v poněkud kýčovitý konec který se může opravdu stát jen ve filmu. ()

NeverEver

Nevim co bylo horsi zda "predloha", " filmove zpracovani" nebo "samotny pribeh". Tak jako tak nic nefungovalo, chybelo napeti, chybela vasen, chybela i zapletka (resp. byla tak plocha jako prsa 70A-). A prestoze mam oba herce opravdu rada, tady mi nesedeli ani do roli ani do motivu. Existuje tucet lepsich filmu s podobnou tematikou. Takze tohle je vlastne takova ztrata casu. Skoda, ocekavani urcite vetsi nez vysledek:-( 2**. ()

ajaxx

Jako účastník tehdejšího komparzu filmu Serena k tomu mám jistý vztah, ale upřímně, bylo to asi nejtěžší natáčení co do podmínek, které jsem zažil. Komparzisté byly na place co chvíli, ale jejich zázemí bylo až tristní. Nakonec to skončilo tak, že nám český štáb nabídl občerstvení z vlastního cateringu, protože ten pro kompars byl nevalné kvality, chutí i konzistence. 12 hodin denně ve stanu, v blátě, v chladném počasí...nic moc. A na kvalitě filmu je to i znát. Bylo to nudné jako celý průběh natáčení. Cooper byl příjemný a usměvavý chlapík, který se nás nijak nestranil. Lawrence byla naopak neustále zalezlá ve svém karavanu a dívala se na všechny skrz prsty. Jen díky koordinátorům české části štábu jsme to vydrželi. Ale výsledek samotný odpovídá i tomu, jaká nálada na place panovala. ()

Talita1

Na začiatku pôsobia ako dokonalý pár. Spája ich nielen vzájomná vášeň ale aj ťažba dreva v lese, ktorej obaja rozumejú. Obaja však majú aj svoju minulosť. U nej sú to výčitky svedomia, že neochránila najbližších, u neho nemanželský syn. No a s pribúdajúcimi problémami úmerne narastá vo filme aj počet vrážd. Dvaja skvelí herci v hlavných úlohách: Bradley Cooper a Jennifer Lawrence. ()

Lasllye

Jennifer nezklamala, ale nějak tomu chyběl začátek, prostředek a konec. Ani herecké výkony nezachrání film bez děje. Asi to mělo brát dech, ale bylo to nudné a chladné ()

Kevi1

Tak nudný a chladný film som už dlho nevidela. Len dúfam, že knižka je lepšia, lebo inak neviem, prečo sa takéto niečo vôbec niekto pokúša zfilmovať. Plytné, hlavná postava vlastne ani nie je hlavná a prirovnanie k novodobej Lady Macbeth je rúhanie. Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale prečo sakra dvaja takí dobrí herci prijali úlohy v tak otravne nudnom filme ? A ten trápny koniec sa snáď ani nedá okomentovať. ()

Tlaulí

Předvídatelné, negradující rádobydrama, ze ketrého úplně stříká, že ho režírovala žena. Film, balancující mezi adaptací bestsellerů Rosamundy Pilcherové a béčkovou vybíjenou, je na Pilcherovou málo romatický a na vybíjenou zoufale pomalý. Jennifer Lawrence je tady všechno jen ne hezká (ikdyž s ohledem na dobu, do které je děj zasazený, asi nemohla vypadat líp) a její hvězdička po výkonu v X-Menech (kde pro změnu v žádném ohledu nemá na původní Mystique) zůstane asi ještě nějakou dobu na úrovni Hunger Games. ()

skodnejtapir

Krásně syrové a chladné, stejně jako příroda, ve které se příběh odehrává. Jennifer by si za tohle zasloužila dalšího Oscara. ()

macekjoe

Ukňourané dřevorubecké drama. ,,He's a lumberjack, and he's okay, He sleeps all night and he works all day". Konec vystřižený jak z Agathy Christie (viz Deset malých černoušků). ()

JerryPilsen

Rutinní drama výjimečné hlavně tím,že se odehrává před sto lety.Osudy jasné v náznacích hned a žádný zvrat není dost šokující,jak bylo asi záměrem. ()

LeuskaR

podľa mňa celkom zaujímavý film...nenudila som sa pri ňom, aj keď jennifer lawrence na mňa pôsobila veľmi chladno. dej zaujímavý, ale vôbec som necítila s postavami. žiadne emócie, ale inak to bolo fajn ()

poppy75

najskor k uputavke: takze bradley hral uspesneho podnikatela? a v ktorom filme? pretoze tu to bol chlapik,co sa horko tazko drzal nad vodou pomocou klamstiev a uplatkov...manzelstvo plne neznosti alebo manzelstvo zalozene na posadnutosti?aka skuska a tajomstva,ved vsetko bolo povedane na rovinu...teraz k filmu-v skratke-ako sa narusena manipulatorska cupka dala dohromady s arogantnym slabochom,ktory si muznost potreboval dokazat zabitim pumy....mala to byt drama,ale v skutocnosti je tento film romantika zasadena do dramatickeho obrazu-a v tom je rozdiel... ()

eexDon

Für mich - 60%, - /naprosto brutálně pošahanej děj, kterej absolutně pohřbil celej film a udělal z něho retro slátaninu, podobnej případ jako The Dressmaker/, + /hlavní představitelé aspoň pěkně vypadali a scenérie byly hezký/, hodnocení - prapodivný mix romantické pohádky a brutálního thrilleru, kde ubývaly postavy rychlostí blesku, ta kniha není asi nic moc, ale ten, co to překlápěl do filmu, to je pěknej magor, moc se mi to nelíbilo, vlastně skoro vůbec, nebýt retro Jennifer tak bych dal 55% a to dávám filmům, které mi těžce nesednou ()

Jirkacek

Snímek Serena z roku 2014, který se natáčel částečně i v České Republice, mne zaujal především díky hlavní ženské roli, kterou si střihla Jennifer Lawrence. Tato sympatická herečka se mi moc líbila v sérii Hunger games a tak jsem jí dal šanci se předvést i v roli Sereny. Krásná blondýna si vzala za muže charismatického Bradleyho Coopera a majitele dřevařské firmy George Pemberton, která v roce 1929 těžila v americké Carolině dřevo pro rozvíjecí se průmysl. Opustila pohodlný život městečka a za svým mužem odjela hlubokých lesů, kde žila divoká zvířata, hrozilo uštknutí chřestýšů a malá vesnička byla plná zarostlých dřevorubců. V té době ženy ještě neměly taková práva jako v 21. století, nicméně si Serena ihned vydobyla stejné postavení jaké měl její manžel. Život v lese běžel, ale pořád měli dřevaři nějaké problémy. Jeden úraz střídal druhý, peněz na výplaty také nebylo moc protože probíhala zrovna hospodářská krize a navíc ještě přišli aktivisté s nápadem, že by v Carolině mohli založit národní park. Rovněž vztahy mezi obyvateli vesnice nebyli ideální a dokonce společník Bradleyho Coopera začal za jeho zády vyjednávat o prodeji lesa. Cooper jej tedy na lovu zastřelil, ale podařilo se mu vše uhrát na nešťastnou náhodu, čemuž ale šerif McDowell alias Toby Jones vůbec nevěřil. Jeden problém poté střídal druhý, navíc Serena přišla o dítě v pokročilém stadiu těhotenství a nepřenesla přes srdce, že Cooper už měl nemanželského syna, jejíž matce, žijící také ve vesnici, posílal peníze na živobytí. Byli jsme doma tedy zvědavi, jak vše dopadne a s napětím jsme se museli dívat až do úplného závěru 109 minutového díla. A musím sem napsat, že se dánské režisérce Susanne Bier podařilo nás překvapit, tím jak vše skončilo. Serena každopádně není žádným romantickým filmem, humor zde nemá vůbec žádné místo ba naopak. Z filmu srší dramatické napětí až určitá syrovost, jakoby se děj neodehrával v USA, ale někde za dob Vikingů na severu Evropy. Nedostatkem díla je pomalý děj, naopak bych ocenil poměrně malé množství dialogů, přičemž pauza mezi slovy navodila takovou atmosféru, že by se dala krájet jako mlha u Rákosníčkova rybníčku. Celý film se táhl pomalu jako pořádně hustý smrad, který nejde vyvětrat a i když konečně odejde pryč, nejde na něj zapomenout. Nicméně film Serena bych zařadil mezi ty, na které se dá podívat jen jednou a i když nebyl vyloženě špatný, uděluji mu tři dřevařské hvězdy ***. ()