VOD (1)

Překrásná Serena si vezme za muže velmi úspěšného podnikatele. Štastný pár společně vládne lesnímu průmyslu a zdá se, že nikdo a nic nemůže narušit jejich manželství plné něžností a lásky. Tajemství z minulosti a žárlivost bude však velmi těžká zkouška i pro ně. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Trailer 2

Mirokukii

Nedotažené psychologické drama odehrávající se v krásném a přitom drsném prostředí, které jakožto prostředek je jediné vyždímáno na maximum a film tak dostává i díky napínavějšímu závěru malinký westernový nádech. Scénář však pokulhává, jelikož herci nedostali dostatek prostoru předvést své charaktery, a střih byl kolikrát... no zvláštní. Jakoby se při natáčení nevědělo, co vyprávět. Bradley a Jennifer, ikdyž se jedná, v několika scénách, o jejich nejintimnější počin, už spolu natočily hezčí a lepší filmy. ()

rikitiki

Nejdřív je všechno jako z růžového snu, pak se všechno šeredným způsobem začne kazit. Jennifer Lawrence mě nepřesvědčila, že by dokázala bravurně pokácet strom sekerou. Bradley Cooper má taky do drsného majitele pily dost daleko. Překvapivě se v odlehlých horách uprostřed ničeho začne odehrávat velmi niterné drama hlavního páru, jehož námět je pořád velice aktuální. Ale to řešení! Ach jo. Z filmu knižní předloha přímo trčí a způsob, jak se vypořádat s neštěstím je zcela na hlavu padlý i v rámci dřevorubeckého tábora. Leda by tam bylo šílenství nakažlivé. A vůbec to drama je takové odtažité, neprožité, nedokáže diváka zasáhnout, spíš ho otráví. SHRNUTÍ: Přemýšlíte nad kariérou dřevorubce. Nedoporučuji těhotným ženám nebo těm, které se o otěhotnění snaží. ()

Hild

Divácky nepříliš atraktivní film, kterému podkopává nohy především nepovedený scénář, který ani trochu nedokázal vystihnout podstatu knihy. Serena ve filmu je úplně jiná Serena než v knize, navíc je zde postavou spíše vedlejší, což mi vzhledem k tomu, že se film jmenuje Serena, nepřijde úplně v pořádku. Po filmařské stránce zde toho nelze moc vytýkat, pěkná kamera, výprava, kdy si zejména český divák bude užívat záběry na českou krajinu, Bradley Cooper a Jennifer Lawrence jsou výborní, ačkoliv Jennifer docela trpí právě tím, že zejména ve druhé polovině, kdy bychom se konečně měli ponořit do hloubky charakteru Sereny, je odsunuta na druhou kolej. Serena je ve výsledku velmi nezajímavé a nevtahující drama, na které si za pár měsíců nikdo ani nevzpomene. ()

maddy

Sere ma tá Serena. Opäť vynikajúca dvojica Jennifer Lawrence s Bradley Cooperom obsadená v takto rutinnej dráme? Po technickej stránke tu síce nie je čo vytýkať, má peknú kameru, kostými, výpravu (poteší obzvlášť česká krajinka) a kvitujem aj režisérkine pomalšie tempo a surovejšiu, chladnú, až odťažitú atmosféru. Problémom je tu plytký scenár, ktorý (údajne) skvelú knihu nedokázal nijako zaujímavo podať. Príbehovo je to v podstate úplne ploché, odohráva sa na jednej lesnej čistinke v 30. rokoch 20. storočia, kde Bradley Cooper s Jennifer Lawrence ťažia drevo. Titulná postava Jennifer aka Serena nie je dostatočne vykreslená, hlavne chýba zdôvodnenie motivácie jej konania a v druhej polovici je navyše odsunutá na druhú koľaj. Pritom času tu bolo dostatok, pretože väčšina filmu plynie pekne pomaly na to, aby rozpracovala postavy alebo načrtnuté témy (finančnú krízu, nebezpečenstvo lesníckej profesie, resp. časté úmrtia pracovníkov lese a pod.), až v závere sa uchýli k vyhroteniu situácie, ale deje sa tak náhle doslovne zo scény na scénu. Všetky vedľajšie postavy sú zbytočné a sú tu len preto, aby titulnej dvojici robili křoví. Pozrieť sa na Serenu bez problémov dá vďaka réžii, ktorý z filmu nerobí romantickú drámu ako z omaľovánky, ale podstatne chladnejší film čo mi imponovalo, akurát scenár a príbeh tu nie je nijako zvlášť pútavý a tak si na ten film nikto na druhý deň nespomenie. Čo je škoda, pretože s takými hereckým duo podávajúcim skvelé výkony z toho mohla byť veľmi slušná dobová dráma. Takto však len obyčajná, nevzrušivá rutina, ktorá nič vyslovene nekazí, ale ani nepridáva absolútne nič navyše. CELKOVO: 3* (6/10) ()

MsUtahraptor

Takový ten typ filmu, co mne zaujme a pak schválně ošklivě skončí. Serena není jen překrásná, ale především schopná, inteligentní a samostatná. Bohužel ji potká (další) poněkud traumatická událost, neupřímný manžel a tak to dopadne asi tak dobře, jak by se dalo čekat. Hlavně, že chlap má aspoň trochu důstojný konec, že... :( Plus za překrásnou přírodu. ()

• Film vyšel v ČR pouze na DVD, v ostatních zemích, které se podílely na jeho vzniku, ho uváděli v kinech. (Lukrecie)
  • Natáčení probíhalo i v České republice, především v exteriérových lokacích mimo Prahu, na kterých vyrostly například dekorace dřevorubeckého tábora, amerického městečka a nádraží. Konkrétně se štáb podíval například do Nižboru na Berounsku. [Zdroj: iDNES.cz] (smeejay)