Překrásná Serena si vezme za muže velmi úspěšného podnikatele. Štastný pár společně vládne lesnímu průmyslu a zdá se, že nikdo a nic nemůže narušit jejich manželství plné něžností a lásky. Tajemství z minulosti a žárlivost bude však velmi těžká zkouška i pro ně. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Fiftis

Čo sa týka filmu ako takého, musím uznať, že tak do polovice sa film trochu vliekol, ale druhá polovica mi to vynahradila a ten koniec bol vážne skvelý. Očakával som, že to bude bomba, pretože Serenu natáčala Oscarová režisérka Susanne Bier, ale hlavne tiež preto, že hlavnej úlohy sa zhostili skvelí Bradley Cooper a Jennifer Lawrence. Väčšina deja sa odohráva v tvárach jednotlivých postáv. Vôbec si nemyslím, že je to chladné a bez emócií, naopak. Je to o rozklade citových väzieb následkom rodinného nešťastia. Je to všetko len a len o emóciách. V takmer westernovom prostredí. Odohráva sa síce počas Veľkej krízy tridsiatych rokov, avšak v malom mestečku kdesi v lesoch, ktoré tie klasické westerny silne pripomína. ()

nmafan

I ponurost může být kýč. Ale není to tak zlé, jak by reference napovídaly. Jen je to prostě film Susanne Bierové a ne "film s Bradleym Cooperem a Jennifer Lawrenceovou". Divná severská tragédie, která se nedopatřením odehrává v Severní Karolíně. A která by bez těch dvou superstár mohla mít méně zklamaných diváků. ()

MichelSmith

Serena je drama nasnímaná prepychovou senzitívnosťou scenáru a kamery prehlbená fragmentovou pomernosťou akčno zvratových prílepkov z čoho vyplýva výborný podklad zoseženia početnej textovej vyfundovanosti frapantnej pre daný žáner a schopnosť zainteresovať aj publikum oscilujúce medzi mainstreamom a alternatívnou kultúrou,takže neolutujete,možno ano... ()

Mirokukii

Nedotažené psychologické drama odehrávající se v krásném a přitom drsném prostředí, které jakožto prostředek je jediné vyždímáno na maximum a film tak dostává i díky napínavějšímu závěru malinký westernový nádech. Scénář však pokulhává, jelikož herci nedostali dostatek prostoru předvést své charaktery, a střih byl kolikrát... no zvláštní. Jakoby se při natáčení nevědělo, co vyprávět. Bradley a Jennifer, ikdyž se jedná, v několika scénách, o jejich nejintimnější počin, už spolu natočily hezčí a lepší filmy. ()

evulienka3

Po filme Svadba medzi citrónmi som sa zľakla, že Susanne Bier zabudla točiť filmy. Našťastie to bol len prešľap a konečne som sa od nej dočkala aj kvalitnej drámy, ako sa na režisérku jej mena patrí. Surový a realistický, typicky severský príbeh, ktorý napriek pomalému rozjazdu v závere takmer vyráža dych. Zamrzelo v ňom len to, že kvalitný Dánky herec typu Kima Bodniu si v ňom zahral cca 5 sekúnd, ešteže David Dencik dostal podstatne viac priestoru, ktorý navyše aj skvele využil! ()

• 80 procent štábu, který čítal 250 lidí, tvořili Češi. (agass)
  • Natáčení probíhalo i ve filmových ateliérech na Barrandově. (Lipi4)
  • Natáčení probíhalo i v České republice, především v exteriérových lokacích mimo Prahu, na kterých vyrostly například dekorace dřevorubeckého tábora, amerického městečka a nádraží. Konkrétně se štáb podíval například do Nižboru na Berounsku. [Zdroj: iDNES.cz] (smeejay)