Zlo

• angličtina Evil

Ak ste v ZLOm čase, na ZLOm mieste, stačí ZLOmok sekundy a dostane vás…  Videá o paranormálnych javoch sa partii chalanov vymknú spod kontroly, keď prijmú ponuku neznámeho muža, nakrúcať v jeho dome. Udalosti naberú rýchly spád a dom začína odkrývať stále hrôzostrašnejšie tajomstvá. Všetko, čo sa v dome deje im najprv pripadá ako zlý vtip, ale veľmi rýchlo pochopia, že zlo existuje a je stále bližšie a silnejšie. Pohltení reportážou a vlastným strachom začínajú svoj boj o život... (oficiální text distributora)

Boudyy

Bum! Jako rána z čistého nebe na mě působí nový slovenský horor, který jsem viděl včera nad ránem na jednom slovenském kanálu. Opravdu, forma foung footage tomu dost přidala, ač na první pohled může roztřesená kamera a absence Maroša Kramára odradit některé diváky! To prostředí (rozlehlá barabizna, ve které se dá lehko ztratit, s tajemnou minulostí) působí skvěle. Asi po úvodních 25 minutých, poté, co se hrdinové rozhodnou prozkoumat barabiznu na vlastní pěst, to začne být husté (při procházení tím "labyrintem" jsem málem ani nedýchal), definitivně to rozsekne scéna v pivnici a pak už je to akční honička na život a na smrt, která vrcholí..ale, mrkněte se sami. Plusy jednoznačně styl found footage, atmosféra, prostředí, neokoukané herecké tváře. ()

jirkaslava

Miluju horory a myslím si, že tenhleten se bratrům Slovákům dost povedl! Docela dlouho sem se na to bál kouknout, co to bude zase za blbost, ale mile mě to překvapilo co se dá v takhle minimalistickém prostředí, kde hrajou prakticky od začátku do konce 4 lidé, natočit. Jak už tu někdo psal, za takovýhle americký film bych dal klidně tři hvězdy a že je to od sousedů. tak ta jedna navíc tam určitě patří. Moc se to líbilo, jen tak dál. ()

Mire

Ja na horory veľmi nie som, ale tomuto som sa rozhodol dať šancu, keďže je to z našej produkcie. Najväčšou výhodou filmu je dĺžka - 75 minút plne stačí na takúto blbinu. Ledva som to vnímal - ale to aj kvôli tomu že som spal v noci tri hodiny a ráno cestoval domov vlakom z intráku. Ale fakt to stálo skoro za nič. Tá jedna hviezda aspoň za snahu predviesť niečo nové v našej chabej novodobej kinematografii. ()

lusa

Juhuuuu, tak toto bola na slovenské kinematografickotragické pomery neeeskutočná morda! Síce tam nikto nič nehral, kamera sa triasla, ale malo to atmosféru a posadnutá Valika ma tiež dobre vyľakala! 4* ()

adamix

Solídne slovenské found-footage, berúce si inšpiráciu z iných zahraničných hororov s podobným konceptom. Nijak prelomové, ale od samého začiatku pútavé a dostatočne prirodzené aj po hereckej stránke (aspoň teda majiteľ prekliateho domu sa snaží o dušu). Vytknúť by som mohol malú minutáž a viacej hravosti. Snahu tu dosť vidieť, ale aj tak väčšina podstatného sa odohráva na schodisku alebo v malej izbe na poschodí. Pivnica ale bola dosť desivá a aj to čo bolo v nej. Za mňa 60%. ()

Cechyno4

Překvapení. Opravdu z hlediska slovenských hororů i československých hororů bych dal nejvíc bodů tomuto snímku. Ze začátku dobrá atmosféra, po celou dobu filmu pár dobrých lekaček. Samotný příběh(jak vše začalo) sice není nikterak děsivý, ale velmi příjemně se na film dívá. Ve spoustě scén je vidět velká inspirace z amerických hororů, ale ono už těžko lze vytvořit něco originálního ! I když jsem čekal větší grády v konečné scéně, dávám pěknou trojku. ()

g3rtrud

Príjemný found-footage, ktorý by si zaslúžil asi o jednu hviezdičku menej, ale na slovenské pomery ma prekvapil, takže predsa len prihodím tú štvrtú. Škoda tých "hercov", keď si spomeniem na niektoré dialógy tak mám chuť znížiť hodnotenie minimálne na polovicu. Aj Dano Drevo znie prirodzenejšie ako toto. Horor v slovenskom prostredí však vyznie celkom dobre. Vyskytne sa aj zopár dobrých hlášok a hlavne sa dostaví aj strach, a slušné efekty. ()

Uragan

Kdo by to do těch Slováků řekl :-D Celkem se jim to povedlo... Je pravda že poslední dobrou je všechno obšlehnuté od ,, REC,, ale když to někdo dovede aspoň trochu natočit, tak se dá na to potom aj dívat... ()

ShortyIC

Milujem found-footage horor style. Keď som sa dozvedel že Slováci budú natáčať horor tohto typu, tak samozrejme moja prvá reakcia bolo prekvapenie, lebo som neveril, že urobia niečo čo je aspoň priemerné a ako pozerám, tak som ich podcenil. Vôbec som nečakal takúto dobrú hororovú atmosféru, pár "lekačiek" a už vonkoncom, že sa aj kúsok zasmejem. Príjemné výkony hercov, ktoré vyzerali občas kúsoček amatérske, ale tá skvelá atmosféra v druhej polovici filmu to všetko zakryla. Vo filme sme si mohli všimnúť dosť odkukané scény od Grave Encounters, ale mne to vôbec nevadilo. Obyčajne by som dal 3 hviezdy, no keď vezmem do úvahy, že na slovenské pomery je tento film vynikajúci, musím dať tie 4 hviezdy! :) ()

Crybaby

,,Niekedy sa nahromaždia také udalosti ako keby z pekla na zem presiaklo všetko zlo." Nemôžem povedať že to bolo zlé. Bolo to lepšie ako posledné dva diely Paranormal Activity dokopy ale ani to nie je veľký úspech. Dosť ma zarazilo že sa to snažili autori natočiť v tak staromódnom štýle, novší design by tomu prospel viac. Hra so zvukom dobre opozeraná z amerických found-footage hororov. Scenár bol ako tak zvládnuty avšak niektoré prechody medzi scénami by som výraznejšie pozmenil. Ale horory sú nato aby sme sa báli, ja som sa bál a môžem doporučiť. 7/10 ()

FREEWHEELER

Pre nás slovákov umocňuje autentickosť samozrejme slovenský jazyk. Film je veľmi podarený! Vadilo mi akurát, že nás chystá na obrovskú finálovú jazdu, ktorá prirodzene nepríde. Pol hodina výborný rozjazd, druhá nepostráda atmosféru a posledná tápa v nápade. Solídny zjav na domácej scéne. Čo tam po tom, že je to falzifikát!? ()

Gromnir23

Vzhledem k tomu, že se jedná zdaleka o nejlepší horor, co kdy naši východní bratři vytvořili musím dát plné hodnocení. Autoři si sice dost věcí ulehčují a ústřední nápad je již ohraný jako páska Cesty do hlubin študákovy duše v televizi, ale rozumná stopáž a pro mě stále fungující kouzlo živé kamery jsou důvody, proč jsem se ani moc nenudil či dokonce vůbec. ()

Sticks

Prvá polovica zívačka, potom sa to dobre rozbehne. Veľa krvi, jánošík s guľovnicou a záver ako z Recu. 6,8/10 ()

darebacek

Tak i fenomén točení paranormálních jevů točených na video už dorazil i k našim bratom a celkem se jim to povedlo, oproti paranormal activity zajímavější hlavně o fanatického manžela. 80 % ()

elanista1

Super! Mozno nam svita na lepsie casy, minuly rok boli u nas natocene dva velmi kvalitne horory /druhym je Attonitas/, ano nebojim sa pouzit toto slovo. Ani tomu sam neverim, ale Zlo je natocene tak profesionalne ze sa mi to az nezda, vizualna stranka vyborna. Rozhovory su plne nadavok a urazok medzi sebou ale nevadi, nad nadavkami ako Vy kokoti sa musim smiat, v slovencine to znie krasne. Nemam daleko od 80%, mozno keby bol uspokojivejsi koniec tak by som ich aj dal. Len sudiac podla odozvy v komentaroch sa to ludom paci a da sa odpustit aj vyssia miera neoriginality. ()

ali-n

Väčšie prekvapenie, než som si myslel. Teda myslel som si to len preto, že spojenie slov SLOVENSKÝ a HOROR u mňa ležalo niekde pod spojeniami Krehký ľadoborec a Teplé pivo. Ono to totiž nakoniec predčilo i mnohé U.S. rádoby zimomriavkovne, ktoré sa teraz zrejme zbierajú priamo spod sliepok. Naozaj slušne vypeckovaná atmoška a pár fajnových momentov. A späť po kameru jedine s buldozérom :-) ()

lobo87

Slovenská verzia Paranormal a Blair Witch. Bebjakova réžia celkom dobrá, herecké výkony realistické. Potešilo ma, že od začiatku to má takú správnu atmosféru, úvod nie je zdĺhavý (ako v Paranormal Activity) a neobťažuje nás nejakým spoznávaním hrdinov. Poteší aj rozumná stopáž. Príjemné prekvapenie... 60% ()

rasto87

Nemôžem si pomôcť, ale herecké výkony to bola jedná veľká katastrofa, ako i celý dej filmy a taktiež kamera. Zas na druhú stranu, nato že to natočili študenti to nie je až taký prepadák ako dokáže vytvoriť niekedy Hollywood. Ja som to osobne nebral ani ako horor ale skôr ako komédiu, ktorá ma trošku pobavila. Celkový dojem z filmu bol však jedná veľká nestráviteľná nuda. ()

AndrewNewman

Veľmi fajn slovenský horor postavený na klíše úplne dodrbaný final partom, kde sa týpek, ktorému sa konečne podarilo utiecť z domu vráti po kameru len aby mal lajčiky.... Nebyť toho, dal by som aj 4, pretože všetko ostatné bolo v rámci konceptu dodržané a niečo ma aj milo prekvapilo, teda poriadne vydesilo. ()