Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

Mazmen

Uf, tak tohle mě celkem dostalo. Celý film jsem jen přemýšlel nad tím co bych dělal, kdyby taková situace potkala mě. Ten kdo tohle neviděl, rozhodně doporučuji zkouknout. ()

latimerie

Zakladatel manifestu Dogma Thomas Vinterberg přichází s posledním filmem Hon, jenž zůstává této tradici velmi blízký. Minimalistická scéna vás tak pohltí, až téměř nebudete moci dýchat. Film o tom, co se může stát, když vás po falešném obvinění ze sexuálního obtěžování zavrhnou všichni blízcí. Film je dějově osekán, ale o to více dává prostoru k zobrazení pocitů hlavního hrdiny. Muž mnoha tváří v rozličných rolých Mads Mikkelsen opět předvedl brilantní výkon, ze kterého vás mrazí. ()

Toro8

Nepríjemne hnusné, človek už sa nevie dočkať kedy už bude koniec a vyjde najavo že na vine bol Klárin brat, ono však k tomu nikdy nedôjde. 85% ()

delman

kvalitna drama, ktoru vsak trosku kazi casto az prilis umelo vyhroteny osud Mikkelsena...urcite neurazi, no ani nenadchne...lepsi priemer. Na seversku produkciu az prilis prvoplanove...od zaciatku do konca viete co sa stane..to plati s nad len s vynimkou sceny v kostole, ktora je skutocne skvela a zrejme dlho ostane v mojej pamati. Necital som predlohu, no myslim, ze kniha musi byt omnoho strhujucejsia. nebili by totiz do oci vsetky tie vyumelkovane a umelo vyhrotene sceny (obchod, atd..) ()

rado3105

Ako niekto povedal..skutocne to je opus...zaujimavy pohlad na problematiku pedofilie....napate a vypracovane do detailov od zaciatku az do konca a samozrejme dokonaly herecky vykon hlavneho hrdinu.... ()

Kritik

Klasická ukázka, jak jedna "lež" dokáže proti vám poštvat i své nejlepší přátelé. Psychicky mě to dost sebralo, ačkoliv část s psychoterapeutem je dosti nevěrohodná. Myslím si, že měl jasně poznat, že děvčátko lže... Ovšem máte - li chuť na film, který budete prožívat až do poslední chvíle se zatajeným dechem, neváhejte a pusťte se do toho. Rád bych tomu dal ty čtyři hvězdy, protože si to Hon zaslouží, ale zkrátka mi to nesedlo.K vůli takovému množství nespravedlnosti a lidské "sviňárny" si prostě nemůžu říct, že mě film uspokojil. ()

LUCCKE

Jeden z najuveriteľnejších psycho-thrillerov aké som videl. Je to reálne, má to atmosféru, má to príbeh a má to nepredvídateľný dej. Najlepšia scéna je tá z obchodu kedy sa aj s rozbitou hlavou vráti pre svoj nákup. 10/10 ()

schnizel

Velmi zdařilý snímek, při jehož sledování se ve mne dusilo spoustu pocitů takovým způsobem, že citím nepříjemný tlak v oblasti bránice ještě nyní. Jestliže se dokážete odprostit od očividně absurdního obvinění z pohledu hlavního hrdiny (kterého výborně ztvárnil Mads Mikkelsen) a pokusíte se hlouběji ponořit do všech postav, tak mlčky prožijete emočně náročné psychologické drama v podání skvělé dánské filmové školy reprezentované vynikajícím Thomasem Vinterbergem....ještě nyní mám sucho v ústech, jdu si dát panáka a sklenici vody! ()

exhibit33

Včera sem film shlédnul a musím napsat,že chvílemi sem se opravdu necítil dobře,to ale neznamená že se mi film nelíbil.Bylo to něco,na co asi jen tak nezapomenu.Stát se to mě,okamžitě se z toho města odstěhuji i když by to znamenalo,že bych na sebe vzal vinu.Výborný Mikkelsen jako v Casino Royal.Nemám co bych vytknul. ()

punkerka16

Tak tenhle snímek mě absolutně dostal. Je dokonale vykreslen těmi nejrealističtějšími barvami, zanechávající za sebou stopu potupy a utrpení. Trýznivé pocity plné úzkosti a bezmoci k vám pronikají skrze obrazovku a prostupují až do morku kostí. Výborně uchopené téma, ze kterého bylo dostáno maximum. Jeden z nejlepších psychologických snímků, které jsem viděla. ()

zewa

Seveřani opět nezklamali a nadělili mi opravdu neobyčejný pětihvězdičkový zážitek, při kterém-po dlouhé době-jsem se dokázal dívat jen a pouze na film, a cítit jak se ve mě mísí pocity agrese,úlevy,strachu,překvapení, a že bohužel ve společnosti v jaké žijeme platí pravidlo: jednou oblečeného kabátu se těžko zbavíš... ()

gegoo

Mam problem s hodnotenim , pretoze ak nieco clovek vidi a pride mu to povedome ocakava vecsi gradiet napätia ako pred tym , chce vidiet viac a veciu akciu, Ano film bol dobry to nepopieram ale taketo pribehy utkveju v pamäti cloveka, preto som si spomenul na slovensku tvorbu a ako by som to povedal tam to bolo rozpracovane do väcsich detailov ako tu . Podla mna to je skoro 80 % kopia pribehu ktory predostrela televizia joj v seriali http://www.csfd.cz/film/255696-ako-som-prezil/ zaujmave je to ze slovenska tvorba mala o poznanie mensie hodnotie ale ako sa vravi 100 ludi 100 chuti ak by si chcel niekto pozriet slovensku verziu filmu jagten odporucam cast 6 . cast serialu ako som prezil s nazvom obvinenie da sa pozriet aj tu : http://www.joj.sk/ako-som-prezil/ako-som-prezil-epizody/2009-05-06-ako-som-prezil.html vzhladom na to ze podla mna bola ta slovenska cast lepsia ( respektive som uz presne vedel co sa bude robit ) davam filmu chabych 60 % na tunasie pomery hodnotenia ()

PanPopleta

No my jsme po tom filmu započali takovou debatu...a zjistili jsme, že je další velmi pravděpodobná varianta, že hlavní hrdina byl skutečně VINEN! Moc se mi to nelíbilo, protože Mikkelsen je opravdu turbo sympaťák, ale přikláním se k tomu stále více. Poprosil bych tedy všechny místní filmové chytrolíny, aby ve volném čase koukli na film znovu...a udělali také závěr. Díky ()

Nadine28

Štiplavý mráz ze severu, stres od začátku do konce. Tušila jsem, že na konci nějaký výstřel proběhne, ale přesto jsem doufala, že bych se mohla mýlit. Dokonalé! ()

kamilao

Plakala jsem......a ne jednou...... Nevím jestli je to mým stavem, nebo hereckým výkonem, ale tak strašně jsem mu to všechno věřila, že jsem prostě plakala. Nádherně natočený film stojí určitě za shlédnutí. ()

ASSteroid

Atmosféra hustá, že by se dala krájet. Jedna dětská lež a rodiče, kteří své malinké dcerušce věří každé slůvko i když se jedná o otcova nejlepšího přítele. Nenávist ostatních lidí, jenž odsuzují nevinného člověka. Obzvláště brutální mi přišla scéna v obchodě. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014