Snímek natočený podle skutečných událostí z 80. let minulého století vypráví příběh Chrise Potamitise (Liam Hemsworth), řeckého imigranta pracujícího jako ochranka ve velké automobilové společnosti, kterého jeho násilnický kamarád Eddie (Michael Angarano) přesvědčí, aby společně Chrisova zaměstnavatele okradli. Když se dvojici po sérii neúspěšných pokusů a komických přešlapů podaří bez jakéhokoli plánu ukořistit největší lup v amerických dějinách, FBI má jasno. Loupež provedl některý z protřelých newyorských rodinných klanů. O to větší překvapení čeká na policii i obyvatele města, když se provalí, že za vším stojí natvrdlý řecký umývač nádobí. (Bontonfilm)

sedm.1

Empire State mě nebavil ze dvou důvodů. Samotný scénář nemusel být původně teda sice vůbec špatný, ale pan režisér je břídil, který prostě svému řemeslu nerozumí a na filmování by se měl jednoduše vyprdnout. Nedokázal tu totiž z dané látky vytěžit ale vážně vůbec nic, filmu nedokázal vtisknout styl, atmosféru, napětí, spád, a přitom se mu to zde vše prakticky samo nabízelo. Prostě tu neodvedl ani alespoň ten rutinérský výkon a z Empire State udělal zkrátka jen nudnou, nevýraznou podívanou, bez snad jediného světlejšího okamžiku. A druhým důvodem, který film potopil, je Liam Hemsworth, který je tu opět zcela mimo a mě definitivně přesvědčil o tom, že by měl Chrisovi poděkovat za tlačenku u hollywoodských producentů, ale raději by si měl sbalit fidlátka, dál se neztrapňovat a rychle odskákat za klokany zpět do své rodné vlasti. Strašně nesympatický, nevýrazný a mdlý výkon i kluk samotnej. A když už jsem pak u toho obsazení, účast Dwayna Johnsona si tu také nedokážu příliš vysvětlit, je prakticky na vrcholu slávy a vlítne kvůli pár minutám do tohodle, fakt nechápu. A zmínit musím ještě Emmu Roberts, na kterou jsem se také těšil, ovšem i její dvouminutová účast mě fakt převezla. Empire State zkrátka určitě nestojí za shlédnutí, není totiž kvůli čemu, je to špatně natočený film s katastrofálním ústředním hrdinou, film nemá tempo, nemá nápad, nemá prostě nic. ()

herr_carter

No...a přitom do dobré poloviny to mělo fakt parametry napínavé kriminálky...pak se bohužel zřejmě projevil nižší rozpočet a omezený scénář a dopadlo to.....tak jak to dopadlo....shoduji se s množstvím komentářů, že Liam měl dostat pořádně do držky a byl by klid................moje hodnocení = 4 z 10. ()

Corpsegrinder

Docela slušný krimi kde se toho moc neděje ale to nevadí, spát se mi nechtělo. Jinak Rock je na tom obalu zavádějící jelikož ve filmu skoro neni. ()

Gogo333

Pustil jsem si to kvůli Rockovi, ten tam hraje ale vedlejší housle a moc prostoru nedostane. Samotný film není nic extra a strašně se táhne. Navíc se dá hodně předpovídat co se stane a tak to ani moc nebaví. 25% ()

Ebon

Dwayne zkouší hrát a je naprosto nezábavný. Vedlejší role jsou mnohem lepší, než ústřední dvojice. ()

peetriss

Dwayne Johnson letos podruhé v krimipříběhu podle skutečné události a podruhé to nedopadlo dobře. Velmi nezajímavě a fádně podáno, což je o to víc trestuhodnější, že takovéto reálné příběhy vždy mají automaticky větší náboj. Přesto to není taková hrůza jako extrémně přeceňovaný a hloupý Pot a krev. Režisér si prostě nevěděl rady a Liam Hemsworth ani Dwayne Johnson nepodávají nijak oslnivé výkony. ()

Lefty86

V některém komentu jsem četl že je to pomalý film ve stylu 80tek, je to pravda, ale ne že by byl špatný, zápletka je výborná, jen je to zbytečně roztahané a co si budem povídat, většinu filmu se tam toho moc neděje. Taková Krimi s mírným nádechem gangsterky. Rock má vedlejší roli a objevuje se sporadicky, hned mě napadlo proč už nebyl v Expendables. I když mi tady přišel dost útlý ne taková hromada jak jsem zvyklej. 60% si zaslouží. ()

Nolanofil

A to som rozmýšľal nad hodnotením odpad! V skutku debilne napísané, hlavne postava Edieho, zbytočná Emma Roberts, málo The Rocka, nato že je na plagáte a celé je to tak odporne podané, že som sa nudil. Pozerať hodinu a pól na pavúka v rohu, je napínavejšie a zaujímavejšie. ()

Marcin

Bola to skôr dráma ako akčňák, avšak o akčné scény nie je núdza. 94 minútová stopáž je tak akurát aby ste sa nenudili. The Rock v úlohe policajta/detektíva sa osvedčil a nie je mu čo vytknúť. Rozhodne dobre natočený skutočný príbeh, ktorý neurazí...Možno by to chcelo kus viac Emmy :) ()

Dr.Manhattan

Tak toto bolo vážne zleee. Samotný „true story“ možno zaujímavý a pri lepšom spracovaní určite pozerateľný, ale toto neee. Dwayne Johnson je tam z tých 94 minúť dokopy tak 5, takže naňho sa moc netešte. Emma Roberts ešte menej. Pravdepodobne hrala niečo viac ako len kamarátku hlavného hrdinu (možno nie, naozaj neviem keďže z filmu sa to nedozviete, tak som si domyslel). A bol som zvedavý na Nikki Reed. Od Twilightu som ju nevidel ešte v ničom. Lenže tá je tam asi tak minútku. Na ostatných som moc zvedavý nebol, napriek tomu sa mi ich dostalo až dosť. ()

Matli

Ikdyž je to podle skutečné události, tak si se scénářem mohli trošku pohrát. Příběh je jednoduchej, bez žádnýho přemejšlení. Závěr filmu taky není žádný terno, prostě obyčejně jednoduchý. Rock se moc nepředvedl, ani neměl moc šanci, jako vedlejší role docela dobrý, každej musí šlápnou hold vedle. 37% ()

Bozvav

To je tak když štěstí sedne i na blbého a blbějšího. Vcelku to ušlo, je to sice klišé, ale herci se v rolích zabydleli jako doma a tak jsem se ani nenudila. Jistěže by se z tématu dalo vytáhnut více, ale já jsem vcelku spokojená. slabší tři hvězdy, tedy 50%. ()

peetrejr

Oh Bože. Presvedčivé herecké výkony tak akurát na policajtov v akcii. The Rock opäť dokázal ako nevie hrať. Ako vážne, dostal niekedy tento človek nejaké ocenenie? Možno tak za najväčšie svaly v béčkových filmoch. Predpokladám že ani nejaké významné ocenenie táto Hollywoodska hviezda nedostane. Totálne neatraktívny film. Sa aj ťažko píše keď ste videli niečo tak divné, až to je smiešne. ()

Octane

Jak už zde bylo psáno, film je nemastnej a neslanej, nic extra nebízí. Možná kdyby byl jinej režisér, tak by tohle mohl být docela slušnej film.. Škoda Rocka a Hemswortha. Prostě film, kterej mě ničím nezaujal. Never again. ()

BOURQUE

Akokoľvek sa na to pozerám – jedná sa o podpriemerný snímok! Herecké výkony sú nevýrazné, réžia je nekompaktná a aj v scenári je možné nájsť niekoľko dier. Takže film je len pre najväčších fanúšikov L. Hemswortha a D. Johnsona. Osobné hodnotenie: 63% (**) ()

Heroine odpad!

K čemu takovýhle film vůbec vzniká? Fakt strašně nezajímavé. Byl jeden mladík jménem Chris, kterej měl kamaráda Eddieho, a to byl strašnej debil. Všichni to o něm věděli, ale Chris se s ním kamarádil dál, až ho ten debil dostal do maléru, a později do vězení... Kdyby se nekamarádil s Eddiem, nic by se v tom filmu nestalo. Tak proč toho blbečka prostě neposlal někam? ()

Kingjiri

Thrillery a krimi filmy dle skutečnejch událostí jsou většinou nuda, což platí i v tomhle případě, kdy je navíc vše zahaleno do béčkovýho hávu. Hodinu a půl "krátká" stopáž utiká dost pomalu, takže je ve výsledku až nepříjemně dlouhá. Jediný menší plus jde za Dwayna Johnsona, kterej ale hrál spíš vedlejší roli, nicméně musim uznat, že se tvůrcům úspěšně povedlo právě na něj nalákat spoustu diváků (včetně mě). ()