Snímek natočený podle skutečných událostí z 80. let minulého století vypráví příběh Chrise Potamitise (Liam Hemsworth), řeckého imigranta pracujícího jako ochranka ve velké automobilové společnosti, kterého jeho násilnický kamarád Eddie (Michael Angarano) přesvědčí, aby společně Chrisova zaměstnavatele okradli. Když se dvojici po sérii neúspěšných pokusů a komických přešlapů podaří bez jakéhokoli plánu ukořistit největší lup v amerických dějinách, FBI má jasno. Loupež provedl některý z protřelých newyorských rodinných klanů. O to větší překvapení čeká na policii i obyvatele města, když se provalí, že za vším stojí natvrdlý řecký umývač nádobí. (Bontonfilm)

Lacike

Je to taká zaujímavá dráma s príjemnou dobovou atmosférou. Sústredí sa najmä na vykreslenie vzťahov hlavného hrdinu a jeho problémy, ktoré ho nakoniec dotlačia do veľkej lúpeže. Ale prevedenie lúpeže je tak primitívne, že to nakoniec raz dva policajti objasnia. Takže nečakajte žiadny napínavý heist film a rozhodne nie akčniak aj keď tu hrá ešte naturálny Rock. Jeho účasť vo filme je pre mňa záhadou a zároveň hodnoteniu filmu asi aj uškodila ak ľudia od toho očakávali nejaké akčné béčko. Je tu len jedna krátka prestrelka a Rock hrá len vedľajšiu postavu. Mne to rozhodne nevadí, keďže ma príbeh hlavného hrdinu bavil. A to aj napriek tomu, že to je taký naivný dobrák a hrá ho Hemsworth, ktorého bežne nemusím, ale tu je v pohode. Najviac sa mi páčil jeho vzťah s jeho otcom. Na druhej strane ma trochu sral môj obľúbenec Michael Angarano, ktorý tu hrá Hemsworthovho kamaráta, ktorý pokazí na čo siahne. Takže výsledkom je mix žánrov s príjemnou dobovou atmosférou, ktorý ma bavil aj po druhom pozretí a určite si ho ešte niekedy pustím. Takýto poctivý malý film mi sedí viac ako umelé CGI blockbustery za 200 mega. 6/10. ()

Terva

CITÁT - Mám vynášet odpadky? Jsem snad nějakej negr!?........Po deseti minutách mě bolela hlava z těch dlouhejch a mnohdy tupejch dialogů. Kloudná věta zazněla až po půl hodině. CITÁT - Měl bys to místo, kde pracuješ vykrást........... Nechápu to, ale Eddi je idiot. A vlastně všichni se tu chovaj jak idioti. Všechno tam každej vykecá. CITÁT - Je to zabezpečený jak cukrárna.......... Nic moc, hudební doprovod je minimální, dialogy tupé a děj filmu je tak nepravděpodobnej až je směšnej. CITÁT - Mám dvě otázky? Kde je Chris a kde jsou prachy?............ ()

Dale

Dosť slabá skutočná udalosť na sfilmovanie. Síce ide o najväčšiu lúpež v histórii, čo sa týka počtu melónov, no nie je to vôbec zaujímavá lúpež (ak nepočítame miesto vniknutia). Plánovanie vpodstate žiadne, asi preto, že ochrana peňazí je prekvapivo nulová, samotná akcia je sfušovaná amatérom a policajtom aj tak chvíľu trvá, kým dolapí zlodeja... Zvláštny film, dokonca aj romantická línia je tu len tak načrtnutá a nič z nej a tak to je skoro so všetkým v tomto filme. ()

JohnCZ

Krimi lehce šmrncnuté gangsterkou, které je sice na motivy skutečných událostí, ale samotný děj zas tak zajímavý není. Je to jen další z řady filmů o bankovních loupežích a tomuhle něco schází. Kouká se na to dobře, rozhodně to neurazí, ale pochybuju, že si na Empire State za půl roku vzpomenu. ()

Kevin 3171

Empire State, na první pohled jsem si myslel, že by to mohla bejt docela jízda, ale spletl jsem se. Je pravda, že Liam hrál dobře, ale mrzelo mě, že Dwayneho jsem ve filmu skoro neviděl a právě on byl hlavní důvod, proč se na Empire podívat. A celková kostra filmu.., no prostě nic moc. Z útěchy 40% ()

Marsik

Spíše velmi komorní krimi drama o jedné velké loupeži s dvěma současnými úspěšnými herci, kdy však ani jeden nijak výrazně neoslňuje. Mluvím samozřejmě o Johnsonovi a Hemsworthovi, ale je třeba hlavně říct, že snímek nikoho neuráží, není zkrátka nabušený akcí, super střihem a vychytanou hudbou. Čas od času ale i takový film není na škodu a jelikož stopáž byla akorátní a já vydržel až do konce, nevidím problém dát těsné 4 hvězdičky. 70% ()

ConanVJ

Tak pro mě normální průměrná podívaná, ve které mě překvapila role Dwayna Johnsona. Ale spíš tím, že tam byl Rock absolutně zbytečnej. Toho poldu mohl hrát kdokoliv jinej a výsledek by nebyl horší. Je to jen malinká role tak se divím, že je na posteru Rock jako hlavní postava. Hlavní postavy byly hodně nezáživný. Co se týče akce, tak ta tu moc neni a ta, co se ukáže neni žádnej zázrak. Filmek mě ale připoutal, nejspíš díky tomu, že jsem chtěl vidět jak to dopadne, když je to podle skutečných událostí. Na jedno podívání to stačí, nic víc, nic míň 50% :) ()

Wysch

Když se na plátně potká Dwayne Johnson a Liam Hemsworth, mělo by to bejt příjemný filmový session. No jaký překvapení to je, že to vlastně není. Oba dva kluci se sice snaží, ale není důvod. Celej film je tak prázdnej, tak sterilní, tak uboze vzdušnej, až si po čase začínáš říkat, jestli jako ten film vůbec má nějakou filmovou hodnotu. Ale abych zase nekritizoval moc, feeling osmdesátek je super, a to včetně nikdy nemizijícího slova "fuck". 55% ()

slunicko2

Parádní Michael Angarano. Gilmour93 výstižně řekl. co mám na mysli. Na rozdíl od něho však dodám o hvězdičku víc, protože mám slabost pro hezkého 23letého Liama Hemsworthe (Chris) a zejména pro 26letého Michaela Angarana (Eddie), kterého jsem poprvé viděl v podobné roli...a moc mu slušela. ()

FilmFan24

Bohužel u "Empire State" tam kde má být napětí se dostaví nuda a akci, která by byla namístě aby jeden pohledal...Velká škoda nevyužitého potenciálu, který se díky námětu podle skutečné události přímo nabízel. Takhle bohužel film velmi rychle vyprchá jako bublinky z nekvalitního sektu... ()

dee-key odpad!

Proč? Protože mě se moc často nestává, že by byl film taková srajda, kterou bych musel v půlce vypnout. ()

Wiikii

No jak začít, zkusím to okomentovat jak na mě působil na začátku a postupně až do konce... Takže do 15min. to bylo dost táhlé a ani nijak moc důležité, poté se Chris(Liam) dostává právě do "Empire" kde to začíná být zajímavé, ale hudba Vás do děje nijak nezapojí, spíš naopak. A ani se nerozkoukáte a už Chrisovi zastřelí někdo parťáka...Začne první hodně rychlí vyšetřování kde poprvé uvidíme Dwayne(jeho nástup se mě vůbec nelíbil).. V 1/3 filmu si Chris vyzkouší ukrást poprvé peníze a scénárista z něho zkouší udělat dobrého kluka, že dá peníze převážně na dobré účely. Ale to už je pomale beznadějné... Teď nastává doba kdy "kamarád" Eddie chce uvrtat Chrise do velké krádeže, což se mu povede, ale přivede další lidi a příběh se začíná rozvětvovat, bohužel každá tahle větev je podle mě moc rychle odříznuta, tak si tento parádní nápad moc neužijete :( ... No a pak je závěr, ten je chytlavý i když herecké výkony jsou spíše mizerné, vypadalo to trochu jako by to herci už chtěli mít za sebou. TAKŽE, dobrý nápad, zápletka parádní, ale hudba a slabé rozvětvení příběhu to zabíjí(třeba to vyšetřování mohlo být zajímavější, jak s Dwaynem, tak rozvést to s FBI)..... HODNOCENÍ: 58% (3*) ()

M.i.k.e

Montiel nezklamal a po nevýrazném Život je boj a pekelně nudném Son Of No One přichází z dalším pochybným kočkopsem,který sice měl potenciál solidně zábavného béčka,žel bohu ten kamsi zmizel.Navíc postavit propagaci tohohle kousku na Rockovi a Emmě Roberts,kteří se ve filmu objeví dohromady možná 15 minut také není zrovna šťastné.Liam Hemsworth to celé sám utáhnout nedokáže...40% ()

Martin741

Pozerat sa 94 minut na fyzikalno - chemicky proces rozkladu hnoja je podla mna ovela fascinujucejsie a zaujimavejsie nez cela tato patlanina. Hemsworth je len lacny drsnak, ktory sa skryva za lacnu znosku kecov a dristov, no a Dwayne "The Rock" Johnson nevie hrat. Ale absolutne nevie hrat. 7 % ()

bourec

The Rock tady moc prostoru nedostal,Hemsworth nemastnej,neslanej,ale ten jeho zakrslej kámoš,tomu bych asi hned utrhnul hlavuJinak slabej průměr.40%. ()

Joges

Empire State má slibný začátek, dále se děj film ubírá kamsi do nederlandu, zkrátka jsem mnohému počínání nevěřil. Je to jen taková malá utahaná loupež, takže jen průměr, a možná i míň. ()

PavelVanekArt

Jestli je tohle podle skutečné události, tak se ani nedivím, že je USA proprcaný kriminalitou. Jakože vážně, jestli chcete vydělat, běžte tam a stačí jenom krást. A v tomhle filmu máte návod. Debilové. A pokud to dle skutečné události není, tak se to dá jako jednohubka na večer, kdy nevíte jestli jít spát, nebo si ještě vyhonit a až pak jít spát. Z televize na Vás u toho hledí Hemsworth, tudíž Vám zkazí náladu a Vy se tedy věnujete jeho dementním vlasům. ()

Juto

Film nebol obzvlášť vzrušujúcou jazdou. Film ide v dosť monotónnom tempe. Vo filme nebolo žiadne veľké vyvrcholenie. Nemal čím vygradoval. 5/10 ()