Smutná dráma, prvá časť z vidieka taká "rodinná" druhá časť "vojensky vojnová" s tušeným koncom. Mám vyýhrady voči mennému zoznamu účinkujúcich hercov vo filme na prvom mieste by mali byť hlavné postavy stvárňujúce bratov Charlieho a Tomma = Jack O' Connell a George MacKay.(3.7.2016)

Velmi pěkná adaptace stejnojmenné knihy od Michaela Morpurga, dobře zpracovaná. Jack O'Connell má fakt charisma, role fairplay sígra mu sedne. Naposledy jsem ho viděla v Liability, The s Timem Rothem a byl opravdu výborný. Další britská naděje.(24.5.2013)

Škoda, že se nenatáčelo přímo v Devonu. Proč do role Molly obsadili Alexandru? Aby jí zakázali velšský přízvuk?(24.7.2013)

Nostalgické melodrama, kdy je první půlka o životě na anglickém venkově (plném dřiny ale i krásy) režijně mnohem lépe zvládnutá než pozdější boje první světové války, které působí sterilně, nezajímavě a tak nějak mrtvě. Hezký hořkosladký příběh bez většího nápadu. Dobré k čaji a sušenkám./27. 6. 16./(27.6.2016)

Tak překvapení se nekoná. Private Peaceful by byl komorním dramatem o milostném trojúhelníku dvou bratrů a krásné dívky. V tomto ohledu film funguje krásně. Do okamžiku, kdy vypukne Světová válka do které oba bratři narukují. Od této chvíle se film stává zcela průměrnou podívanou, kde již čekáte na finální rozuzlení, které též nepřinese nic originálního. Pokud chcete kvalitnější film na podobné téma, určitě sáhněte po Příliš dlouhých zásnubách , ten má narozdíl od tohoto snímku vyšší rozpočet a lepší režii, což je na něm silně znát. Tento by nemohl aspirovat ani na jeho bratříčka. 60%(26.12.2013)