Steve Butler (Mat Damon) byl společně se svou kolegyní z obchodního oddělení Sue Thomasonovou vyslán na venkov do McKinley. Město trpí vleklou ekonomickou represí a pro dva zkušené obchodníky se jeho obyvatelé zdají být snadnou kořistí – hodlají jim nabídnout peníze za odkup těžebních práv na jejich farmářských pozemcích, což díky daným podmínkám většina jistě přijme jako řešení nelehké finanční situace. Vypadalo to, že vše bude za pár dní hotové. Situace se ale komplikuje – za prvé, komunita vše zvažuje společně pod vedením váženého učitele Franka Yatese, za druhé se Steve zakouká do Alice. Když se na scéně objeví noblesní ekologický aktivista Dustin Noble, dosáhnou osobní i profesní dilemata maxima. (HBO Europe)

papadoce

Skvelý film, skvelý herci a pekná Rosemarie. Po celú dobu som vedel, že napálim 4 a zrazu........prišiel odporný hollyúdsky predobrený koniec. som S K L A M A N Ý. ()

TommyDiamond

Velká společnost vs lid. Koukám, že toto téma ve státech ještě úplně nevychladlo. Největší boom těchto filmů byl 90.letech. Dneska už se takový snímek objeví pouze vyjímečně… Jak víme, ziskuchtivost velkých firem se nezastaví před ničím, natož před obyčejnými lidmi. Špinavou hru ,kterou na prostý venkovský lid rozehrává Globen (těžba plynu) z počátku hájí a prezentuje i její terénní pracovník Matt Damon. Eskalace událostí a jeho venkovský původ nakonec vzbudí jeho soucit a sám se nakonec postaví proti Globenu.... Země naděje nebylo úplně špatné drama. Démon zahrál svou roli přesvědčivě. Téma mě sice úplně nechytlo u srdce, ale můj kladný dojem to nijak nezměnilo...... ()

dwbmb

Film bez složité zápletky, stravitelný v jakémkoli rozpoložení, lehce předvídatelný (zápletka a její vyvrcholení je ukázkový patos) , řekl bych i nezajímavý. Je ale prošpikovaný přiměřeným množstvím drobných detailů, které vychází z dobře napsané postavy Steva a které vykouzlí nejeden úsměv na tváři a občas i nějaké to hlasité uchichtnutí. A tyhle momenty byly opravdu povedené, dokážu si představit, že se na ně někdy rád podívám znovu. Příjemné necelé dvě hoďky, ale na prdel si z toho nesednete. ()

RobbieM@N

Relativně dobrý zvrat v ději nezachrání ten fakt, že charakterová proměna Matta Damona je prosté ne-uvěřitelná, možná už tím, že Damon prostě nedokáže hrát "zlého" kapitalistu, takže nebylo ani co měnit. Van Sant je dobrý režisér, takže tam je pár nuancí, které zaujmou, ale film sám o sobě toho prostě nemá moc co říct, až na lacinější emocionální hru. Aspoň teďka už vím od Damona, co přesně znamenají "FUCK-YOU MONEY". ()

miki68cz

Já mám v poslední době tyhle eko filmy rád. Zvláště když podělaný gigantický firmy co vydělávaj na lidské bídě prohrávaj. Těhle filmů je jako šafránu, bohužel. Sympatické herecké výkony, krásná muzika, obyčejné osudy obyčejných lidí. Doporučuji a pokud by to skončilo ještě větší morální prohrou plynového gigantu, dal bych i pět. Doporučuji vřele a fanděte lidem proti bestii až do konce jako já;-) ()

jafuska

Ekologický film který má svůj půvab a herec Matt Damon stále umí ukázat, že si umí vybírat dobré filmy. Příjemný film, odkaz na naší ekologii a ukázka toho, co by se mohlo stát, kdybychom povolili všem si dělat co chtějí a chtěli by zničit naši krásnou přírodu ()

kubas369

7/10. Naivní Damon, dobrá McDormand a manipulativní hajzlík Krasinski v příjemně natočené agitce z amerického venkova, která ale bohužel nejde nikam hluboko. ()

Cyberboy

Ve srování s Willem Huntingem se jedná o naprostý propadák, zvláště vezmeme-li v potaz, že oba filmy vznikly pod taktovkou stejného režiséra. Dobrá pointa spojená s mizernou gradací nedokázala vzbudit dostatečně silné emoce a zapadla v šedi průměru. Ani superstar Damonova formátu nezvládne díky špatnému scénáři zachránit předem prohranou bitvu. Měl jsem navíc pocit, že svou roli (zvláště v závěrečném proslovu) značně odfláknul. Falešné city doprovázené lacinými populisticky laděnými řečmi přinesly pouze zklamání. (4/10) ()

koza3

Film o stodole a farmářích. Zápletka ze začátku jasná, celkem zajímavá, ale vyšumí do ztracena, není naplněn potenciál postav ani to nemá žádný extra dramatický twist. Myslím že tam byla Matta škoda. ()

Ironhead

Slusne natocena pohadkova agitka o velkych zlych miliardovych korporacich a o tech hodnych, chrakternich, roztomilych a milujicich buranech, kterym chce ta zla korporace vzit tu jejich stodolu, kterou kazdy rok natiraji uz nejmin po 4 generace :_) ach jo... melo to potencial, ale ten konec, ten konec... uaaaaaaaaaa ()

kolodej1

zajímavé drama, narozdíl od mnoha jiných filmů jsem neměl nutkání kontrolovat, kolik ještě chybí do konce, protože mě ten příběh chytil a zajímal. Zásluhu na tom jistě má i Matt Damon, který je mým oblíbencem, dobrá je také Frances McDormand. Děj je sice velmi jednoduchý, ale vůbec to nevadí, i tak je na co koukat. Skutečně vydařený film, který stojí za vidění ()

LencaN

Nezáživné a nezapamatovatelné. Už jen to, že jde o lidi, kteří chtějí profitovat na špatné finanční situaci ostatních, aby na tom vydělali nějaký ten další nepotřebný milionek pro svoji firmu... tím, že chodí dům od domu a zkouší na lidi svoje obchodní praktiky jako agenti s teplou vodou. Alespoň, proto můžu ocenit konec, to bylo jediné zadostiučinění. Možná na tom bylo něco dobrého, že se v hloubi duše snažili někomu pomoct, ale ve filmu vypadali spíš jako supi než jako záchrana. A nezlepšil to ani sympatický kukuč Mata Damona. Člověk nebyl ani napjatý, ani nebylo moc komu fandit, ani láska tu nebyla zrovna šikovně uchopená. Takové prazvláštní. ()

Teen.AGE.r

Po filmařské stránce, běžný průměr, ale to, co ten film říká, je na 5*... Vůbec poprvé ve filmu (americkém) vidím otevřeně říct, že jejich vláda je vlastně tyranie, neboť oni si vytvoří i opozici, takže nikdo nikdy vlastně pořádně nerozhoduje. Je pouze manipulován. A to je drsný... :) ...80% ()

Poga

Toto malo byť predsa o mnoho lepšie ! Gus Van Sant to nejak zle uchopil. Angažované až moc a ja mu to vôbec nežerem. Avšak Damon je fajn, to priznávam, mám ho skrátka rád. Aj kamera je fajn. Ale malo to byť lepšie ! 3/5 ()