Hrdinou napínavého příběhu je řidič kamionu Wellman Santee, který se stane obětí přestřelky, při níž zahyne také jeho přítel, černoch Eddie. O devět měsíců později je Santee odsouzen za vraždu policisty. Během převozu se ho pokusí podplacení policisté zabít. Santeemu se však podaří ubránit a uprchnout. Rozjíždí se pátrání po uprchlíkovi, v jehož čele stojí šerif Cepeda. Santee se zmocní rukojmí, půvabné Rity Merrickové a v jejím terénním voze uprchne do pouště. Velení pátrací akce se ujímají detektivové Severance a Rudisill. Byli to oni, kdo zavraždili policistu a potom zatkli nevinného Santeeho. Policejní uniformy totiž ukrývají nebezpečné vůdce gangu, obchodujícího s drahými automobily. Také se ukáže, že Santeeho rukojmí je ve skutečnosti zástupkyně šerifa Cepedy. Rita si začíná uvědomovat, že uprchlík není takový zločinec, za jakého jej vydává Severance, nakonec pochopí celou pravdu a postaví se odvážnému hrdinovi po bok, aby spolu s ním svedla boj s nemilosrdnými padouchy. A jak už to v takových příbězích bývá, nechybí vedle spousty honiček, přestřelek a soubojů ani láska. (oficiální text distributora)

Kingjiri

Dolph Lungren proti zbytku světa. Klasický akční béčko, který nazdory roku svýho vzniku jednoznačně zapadá do osmdesátejch let. Jednoduchej příběh a chabější herecký výkony vyvažuje obnaženej hrudník hlavní hrdinky, pár hustejch hlášek, slušná hudba a spoustu poctivejch akčních scén. Garážová scéna, kde Lungren jezdí na nějakym vozejku a postřílí snad polovinu obyvatel čínský republiky, byla pořádná prdel. A závěrečná honička v supersportech taky nebyla k zahození. Nějak nechápu, proč spoustu lidí v kontextu dnešní doby označuje snímek za směšnej. Viděl jsem ho poprvý a je rozhodně kvalitnější, než většina béčkový produkce novýho tisíciletí, tři silnější hvězdy. ()

eraserhead666

Ještě si živě vybavím, jak mě ta velmi sličná zástupkyně šerifa Rita coby hormony zmítaného puberťáka okouzlila natolik, že jsem na ten film šel dvakrát po sobě do kina. Taky je to film, díky němuž jsem zjistil, že film může mít dvě různé verze konce, protože po letech jsem na videu ke svému obrovskému překvapení zjistil,, že to má jinej konec, než si pamatuji z kina. Ve své době a v patřičném věku diváka to samozřejmě má jisté koule, ale obecně ten film z toho klasického, tradičního a tuctového akčního průměru odlišuje vlastně jen prostředí, v němž se to odehrává a trošku zklamání z toho, že až na samotný závěr toho Lundgren vlastně ani moc nepředvede, protože většinu filmu jen střílí z pistole a to umí kde kdo :-). 2,5* ()

Tommassi3

"Můžete ten trezor otevřít s koulema nebo bez nich !!" - "První možnost !!" ;) Za mě skutečně nejlepší Dolphieho film, který sice není ničím jiným než krystalickým béčkem, ale jeho síla tkví právě v tom, že si ani na nic jiného nehraje a naprosto kulervoucím způsobem bezezbytku využívá svůj potenciál !! Pro Lundgrena mám odjakživa slabost, ostatně v jeho životní roli si ho budu už navždy pamatovat jako Ivana Draga z Rockyho IV, jeho vlastní sólové filmové projekty však rozhodně nevyhledávám, většinou se jedná o naprosté sračky, až na jednu jedinou, zato však nesmírně povedenou, výjimku, kterou prostě je tenhle film !! Čas pomsty mě totiž prostě bavil od začátku až do samotného konce a přes všechny výtky, které k danému žánru neodmyslitelně patří a zrovna mě napadají, je až nechutně svižný a šlape jako hodinky !! Zvláště ty dialogy jsem si neuvěřitelně užíval !! Za zmínku jistě stojí mimo hereckou účast George Segala také opravdu vymazlená práce nepříliš známého kameramana Dana Turretta, velmi schopného řemeslníka, který sice při velkých spektáklech stojí většinou v pozadí, naposled například spolupracoval s Mindelem na Abramsově Star Treku, nezapře ovšem, že svoje řemeslo dokonale ovládá, ani povedený soundtrack Joela Goldsmithe nikoho nemůže urazit.. ()

SOLOM.

Docela snesitelný film s Dolphem Lundgrenem v hlavní roli. Největším kladem byla pěkná rychlá auta a pohledná Kristian Alfonso (škoda že ve sprše použila dablérku…). Co se samotného příběhu týče, tak žádný zázrak, ale béčkové akčňáky vždy sází a sázeli hlavně na akční pasáže, přestřelky, bitky a těch tu bylo dost. I když je pravda, že ta střílečka ve skladišti (respektive počet nepřátel versus počet vypálených kulek) byl dost přehnaný, zas ale byla sranda, jak střílel v jedné ruce z brokovnice a z druhé pistolí…Klasický průměr nic víc… ()

MickeyStuma

Nic naplat. Tohle je Lundgrenův první film po výborném snímku ´Univerzální voják´ a zároveň poslední, který ještě za něco stojí. Pak už spadl do ponurých videofilmů, ze kterých se v podstatě nevyhrabal do dnešních dnů. Vyloženě o pecku se však nejedná. Příběh řidiče kamionu Wellmana Santeeho, který se vraždou svého přítele při jedné cestě zaplete mezi zkorumpované policajty, nepřináší nic nového či vyjímečného, ale nenáročné dějství se spoustou akce podává divákům jednoduchou ryze popkornovou zábavu. Dramatizace ujde a napětí také vyzní, jen to jako celek bohužel nedokáže moc plně zaujmout. Zkrátka, snímek je natočen dobře, ale je svoji neoriginalitou lehce zapomenutelný. A je to škoda. ()

• Lze vydedukovat, že postavě Wellmana Anthonyho Santeena bylo 28 let. Jeho představitel Dolph Lundgren byl v době natáčení o 7 let starší. (Monco)
  • Původně měl snímek končit scénou u státního návladního, v němž šerif Cepeda (Geoffrey Lewis) ukazuje záběry ze skladu, kde Severence (George Segal) zabil Ritina (Kristian Alfonso) nevinného přítele. (Monco)
  • Počas prestrelky v garáži dokázal Santee (Dolph Lundgren) vystreliť 8 rán zo 6 ranového revolvera. (beso74)