Reklama

Reklama

Návrat bílého tesáka

  • Česko Vlčí krev 2 (neoficiální název) (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

V dalším dobrodružství "vlkopsa" Bílého tesáka se znovu setkáme se starými známými, spisovatelem Jasonem Scottem (Franco Nero), jeho přítelem důlním inspektorem Kurtem Jansenem (Raimund Harmstorf) či sestrou Evangelinou (Virna Lisi). Beauty Smith (John Steiner) je naživu a pod falešným jménem Charles Forth znovu využívá obyvatel dalšího města k vlastnímu obohacení. Bílý tesák se po smrti svého přítele, indiánského chlapce Mitsaha, seznamuje s malým Billem Tarwaterem (Renato Cestiè) a společně s ostatními opět musí čelit intrikám a zločinným úmyslům proradného Smithe a jeho kumpánů. (PetrPan)

(více)

Recenze (13)

DonBraso 

všechny recenze uživatele

Nebýt toho psa,tak jsem se nedokázal protrpět do konce. Celý film přišel úplně bez koncepce a jen se využil pes na doopravdy těžký podmínky.Tady obdivujete psa a to je všechno.Franco Nero nemá moc co hrát a to je díku tomu,že je to doopravdy až takový spletenec o zlatém dolu,že to vůbec nebaví snad ani jeho.Mladý klučina snad vyřkne "Bianco" tak stokrát,že už Vás z toho bolí hlava.Občas pěkná kamera v doopravdy nehostiném prostředí,což je jediná věc,která se povedla.Nevím,kde jsou ty drsné scény,ale budiž.Možná tak,když se psa snaží chytit a hází po něm lopatou nebo nechá režisér psa běhat v hlubokým sněhu.Ale to už jsem psal,pes si zde doopravdy užil,ale divák nikoliv. Lucio Fulci má určitě lepší filmečky. ()

kkarx 

všechny recenze uživatele

Druhý díl navazuje na první a nemá nic nového, co by řekl. V prvním díle se seznamujeme s Bílým tesákem a jeho přilnutí k lidem, ke Scottovi a k indiánskému chlapci. V druhém z něho Fulci udělal Lasie nebo komisaře Rexe. Ten pes je chytřejší než lidi. Příběh je prakticky totožný s prvním filmem. Steiner se vrací jako padouch a opět ovládá městečko, Tesáka si pro změnu oblíbí bílý chlapec (indiánský chlapec je na začátku zastřelen). Fulci rovněž značně přitvrdil a přidal hodně drsný scény, které se do snímku nehodí. Nemůžete mít takhle nadpřirozeně inteligentního psa, který zachrání den a naturalistické scény. To nejde dohromady. Rustichelli mě opět zklamal a udělal ještě melancholičtější soundtrack. Jako celek film na člověka působí extrémně depresivně, podobně jako například zimní western Velké ticho od Corbucciho, k čemu přispívá i naprosto otřesná česká zvuková stopa. Tu sice nemůžu na vrub přičítat Fulcimu, avšak i bez je to až moc temnej film. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Keď v roku 1996 zomrel taliansky režisér Lucio Fulci, svet sa s ním lúčil ako s rešpektovaným autorom horrorov, ktorý často a rád prekračoval hranice konvenčných tvorcov. Jeho filmy boli plné násilia. Vyžíval sa v krvavých scénach. Rád používal nechutné gore efekty. Jeho snímky boli určené pre otrlých divákov so silným žalúdkom. Skôr ako sa však vydal touto cestou natočil i niekoľko titulov, kde sa ešte neprejavila jeho zvrhlá kreativita, ktorá sa s pribúdajúcimi rokmi stupňovala. V roku 1973 zrežíroval veľmi podarenú filmovú adaptáciu románu spisovateľa Jacka Londona "Biely tesák" a o rok neskôr natočil voľné pokračovanie "Návrat Bieleho tesáka". Boli to dobrodružné snímky z prostredia zlatokopov z amerického severo-západu. Je pravda, že v tejto druhej časti pán Fulci už viacej zatlačil na pilu a film vyznieva miestami dosť drsne. *** ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Všeho je víc a všeho moc někdy opravdu škodí. Fulci totiž evidentně přitvrdil a krve i mrtvých znatelně přibylo, stejně tak akce. Tesák se ale už chová jako dokonale vycvičený pejsek ňuňuňu a mnohem větší prostor dostává i lehce otravný dětský hrdina. Vítaným zpestřením bylo naznačení zakázané náklonnosti sestry Evangeliny k Johnu Scottovi, za níž však byla potrestána upálením, a to nedostala ani pusu! Bigotní Bůh! Pořád dobré, ale už jen to. Nakonec ale za dvě napínavá finále s psími spřeženími znovu za čtyři. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Zdařilé pokračování Fulciho dobrodružství, na kterém spolupracoval mj. Joe D´Amato. Není divu, že dva horroroví režiséři dali dohromady poněkud drsnější podívanou. Smrt přichází častěji a úmrtí jsou daleko brutálnější. Uhoření zaživa, umrznutí zaživa, přejetí saněmi zaživa. Souboj s dravým ptákem se rovněž neobejde bez škopíčku krve. Přesto jde opět o příběh ze země zlatokopů zakončený napínavým soubojem na život a na smrt. S Bílým tesákem je to pro mne nejpovedenější filmová podoba Londonovy klasiky. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama