Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá. (oficiální text distributora)

bararich8

Blbost. Jediné plusové body jdou snad za originální námět a pár povedených scén. Už od začátku je jasné, že tohle prostě nemůže fungovat (ve filmu, ani v reálu). Natočeno je to tak nějak nezajímavě, ať už hlavní rodinka, které nevěříte vůbec nic nebo "očištěným", kde zřejmě tvůrcům došli nápady a tak vytáhli masky a hadry ze starších snímků - ubohost. A nebojte, nic připomínajícího horor tam nenajdete. A zakončení? Ještě hloupější, než by jeden čekal. Slabé 2* ()

cm hardy

Mně to chvílema přišlo, jakoby chtěli tvůrci prostřednictvím tohohle filmu lidem ukázat světu, že USA je ta nejlepší a nejúžasnější země na světě a to mi docela vadilo. ()

Stíba

Takové plýtvání originálním námětěm i mými oblíbenými herci (Heady a Hawke). DeMonaco tohle vůbec nezvládl a z filmu udělal předvídatelnout frašku s absurdním závěrem. (Kino Benešov - 18.8.2013) ()

SimonShot

Docela zajimavý nápad, jak snižit nezaměstnanost, kriminalitu a zlepšit ekonomiku státu, ale ta očista funguje jen na tom, že během té noci se vybijou bezdomovci a nezaměstnaní a pak samozřejmně, že stát pude ku předu, ale i tak zajimavá představa, ale ted k filmu. Film měl atmosféru, nápad a byl založen na dobrém nápadu, plno věcí se mi líbily například ty masky vypadaly naprosto úžasně a o dost to zlepšilo atmosféru filmu. ()

Kadas97

Dokonalé vyobrazenie ľudskej zloby a túžbe po krvi. Príbeh je síce mierne absurdný, ale za to perfektne funguje. Výborná atmosféra budovaná od začiatku až skoro do konca nenecháva divákovi veľa miesta na nadýchnutie. Výborné herecké výkony a neskutočný záver proste človeka zarazí do sedačky s otvorenou tlamou. 10 z 10 ()

Kingjiri

Co si budem namlouvat, námět Očisty je blbost kolosálních rozměrů. Ale i když s vypětim všech sil od tohohle faktu odhlídnu, tak stejně kromě Ethana Hawka nezustane nic, co by výraznějc zaujalo. A i s takhle blbym námětem se dalo pracovat mnohem líp, než strávit většinu natáčení naháněnim černocha po baráku. Chybí víc napětí, lepší využití psychopatů v maskách nebo míň předvídatelnej scénář. No ale na druhou stranu, co by člověk od snímku s rozpočtem 3 mega moh chtít - aspoň filmařina byla slušná, takže v tomhle smyslu dávám menší plus, dvě silnější hvězdy. ()

darkreider

Jedna hviezda za stobodový námet a druhá za Ethana, lebo ho mám proste rád. Ďalej už budem len prskať. Casting mi pripadal veľmi sľubne, však Ethan len tak niečo neskazí a zbytok sa tvári solídne. Potom ale človek zistí, že postava mladého Sandina je úplne retardovaná a herecký kumšt Burkholdera je nulový. Táto kombinácia začne dej pozvoľne posúvať do sračiek až sa v nich začne topiť a k záveru sa dej úplne rozpadne. Máme tu tri krát na chlp rovnaké deux ex machina, ktoré nakoniec skončí aj tak očakávane a prepálene. Zmysel to nemá, atmosféru to stratí v prvej 15násť minútovke a potom už trpíte s ansámblom až do konca, ale nie preto, že Vám na nich záleží, ale preto, že ste si sľúbili to dopozerať a viete, že je to paskvil. Mizéria. Tie dve hviezdy sú až moc. ()

snoodles

Na to, co se dneska produkuje, nadprůměr. Hlavní postavy mi byly celkem sympatické (až na dementního Charlieho), ucházející atmosféra a bezvadný psychopatický Rhys Wakefield mi trochu připomněl Mechanický pomeranč. ()

goni

Skoda preskoda, ze to tak spackali. Film ma fakt originalnu myslienku a zo zaciatku aj slusne napatie a velke ocakavania. Dej mal svizny spad a vsetko vyzeralo super. Ale s prichodom prvej poriadnej akcie sa to vsetko zopsulo. Postavy zacali konat uplne nelogicky a vsetci len chaoticky pobehovali hore dole a kde tu na seba natrafili. Uplna absencia napatia ci strachu. Zaver sa mi tiez velmi nepozdaval, ale to je uz dost subjektivne [81/2013]. ()

Ondr@932

Očista je výborný film. A vůbec nechápu, že má tak nízké hodnocení. Očista má naprosto perfektní, originální příběh, který je opravdu na zamyšlení. Navíc neschází skvělé herecké výkony a také velmi vypjatá a solidní atmosféra, které u thrilleru zbožňuji! Co víc dodat prostě pecka! 85% ()

PEZ

Trailer ukazal vsetko. Vlastne ukazal viac ako bolo nakoniec v samotnom filme. Pretoze napad, gradacia, napatie - to vsetko v traileri bolo. Natiahnut to na nezmyselnych 85 minut nebolo treba. Nie je tu totiz nic naviac a ked uz uz by sa dal spravit krok spravnym smerom, tak sa tvorcovia rozhodnu ist o dva kroky naspat. Vysledkom je cistocista vyvrazdovacka, kde sa postavy spravaju ako tupci a zaver vysumi do stratena najhorsim moznym sposobom. Zaverecna veta o "skurvenom mieri" bola kurevsky neuveritelna. Cele zle. Nemal som extra velke ocakavania, ale takto splachnut film do wecka, to sa len tak nevidi. Pritom namet si priam pytal hlbsiu spolocensku sondu do rastucej brutality v Amerike. Chjo. ()

Dm1tr1j

Začiatok filmu nuda, na niektorých odstreloch brokovnicou som sa zasmial, vražda nožom klišé, ktoré ma vždy vytočí a nakonci úsmevná scéna o rozbití nosu o stôl. Celkom Jedna hviezda... ()

ozeki

Do doby, než se malej Arturek začal chovat jako kus debila, jsem měl z filmu výborný pocit. Potom už šlo všechno do kopru. Jedna nesmyslnost střídala druhou. Scény mezi sebou soutěžily o bobříka trapnosti a klišé. Bez jakéhokoliv nápadu a invence. Ve výsledku to na mě působí jako kočkopes - béčko hrající si na umění. Já mám ale raději béčko zabalený do béčkovýho hávu. ()

S.U.E.S.

Teda čekal jsem všechno, ale až takovou katastrofu ne. Film postrádá naprosto jakoukoliv atmosféru či napětí. Nevím kde tam tvůrci vzali ten horor. Zřejmě asi proto, že se děj odehrává v noci a pár lidí tam nosí klaunské masky. Nahánění po domě, která podle mě mělo být tou nejintenzivnější částí, je naprosto zabité protože i když je kolem baráku asi dvacet plně ozbrojených lidí, všichni chodí dovnitř skoro po jednom jakoby se snad sami báli. Závěr je už potom jenom velice špatně napsaným vtipem, který vám naprosto nebude dávat smysl. 1* PS. Jsem moc zvědavý, co za čáry vykouzlí tvůrci ve dvojce. ()

Mayers

Zajímavý námět se sám umlátil bejsbolkou v debilním zpracování. Jamesi, Jamesi, tohle šlo udělat určitě líp. Film má dobrý náběh a první zhruba půlhodinka vás dokáže dostatečně navnadit. Co se ale děje potom bych určitě nenazval očistou. Klišé střídá klišé a klišé na třetí rovná se klišé. Velká škoda, zvrácená myšlenka každoroční očisty je plivnutím do ksichtu americkému snu, jenže tomuhle filmu bohužel chybí koule. No nic, počkám si na příští rok a třeba to bude lepší. ()

mancer

Tento film mal veľký potenciál stať sa kultovkou. Mal dobrý námet, zopár fakt slušných hereckých výkonov, ale pri tom to asi aj končí. Začiatok sa strašne vliekol, napätie bolo takmer neexistujúce, koniec totálne spackaný. Takže to by sme mali, prečo neprejsť rovno k veci, ktorá ma trápila na celom filme zo všetkého najviac? Aj keď nie je žiadnym tajomstvom, že sa mi vždy viac zapáčia záporáci, ako hlavní hrdinovia, ešte nikdy som nevidela tak nepríjemne otravnú, nesympatickú a blbú postavu, akou bol Sandin Jr. Nie len, že všetko, čo sa v tom filme udialo bola jeho chyba, myslel si, že zožral vo svojich 13 rokoch celú múdrosť sveta a tie jeho moralistické drísty ma neskutočne unavovali, ale ešte aj ten herec bol otrasný. Najviac ma rozčulovalo, ako mu to všetko prešlo, a keď sa po tom všetkom ešte matka toho malého idiota spýta "si v poriadku, zlato?" tak to už sa musím premáhať, aby som po tom monitore niečo nehodila. Haló, ľudia! Kvôli tomu malému hajzlovi sa vám po dome povaľuje cez 20 mŕtvol, to by chcelo minimálne jednu výchovnú cez papuľu a nie sa ho ešte pýtať, či je v poriadku! ()

Bollek

Na první pohled je to jistě zajímavý nápad, ale stačí o tom jen chvilku přemýšlet a je hned jasné, že by to z mnoha důvodů takhle fungovat nemohlo. Z námětu se dalo ale určitě vytěžit mnohem víc, postavy jednají naprosto nelogicky a děj se táhne. To co by nás mělo překvapit, vůbec překvapivé není a jenom čekáme na poměrně jasný konec. ()

JimiH

Zajímavý výchozí příběh, pár velice dobrých nápadů, ale spoustu béčkových klišé, které výsledek shazují. ()

Whitebeard

Zajímavej nápad, to se nedá upřít. Stejně jako začátek filmu, kdy se člověk postupně dovídá, co to vlastně očista je. A pak už přibývá magořina za magořinou a celkem slušnej nářez. Asi neni nutný hledat logiku v počínání nejmladšího Sandina. Dost to celý snižuje. Takže se pak člověk jenom nestačí divit, kam film směřuje. Ale slušnej průměr to je stejně. ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (více)