Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá. (oficiální text distributora)

Shaddy1

Nudné, předvídatelné, bez nápadu, bez atmosféry. Dvě hvězdy dávám za námět a za herecký výkon Lenay Headey. ()

Polnoch

Po prečítaní obsahu som sa na tento film skutočne tešil. Bohužiaľ prišlo obrovské sklamanie, najprv to aj vyzeralo celkom zaujímavo a napínavo, až do chvíle kým chlapec nepustil dnu cudzieho človeka počas Očisty. Vtedy som si povedal, že tak dobre no, dajme tomu. Ale keď mu chlapec ukázal tajnú skrýšu, už som cítil, že film sa začína uberať katastrofickým smerom. Nemýlil som sa, úplným vyvrcholením bolo, keď sa MATKA rozhodla neobetovať náhodného pochybného človeka aby zachránila svoju RODINU a svoje DETI, lebo to proste nie je správne, vtedy som prekonal asi najsilnejšie nutkanie vypnúť film v polke, aké som kedy mal. Nakoniec sa obaja rodičia zhodli, že najsprávnejšie bude obetovať životy celej rodiny aby náhodný ujo nemusel zomrieť. Jasné, úplne normálne a bežné... Škoda no, námet bol fakt zaujímavý a originálny. ()

Gardenboy

Prekvapuje ma tunajšie veľmi nízke hodnotenie. Naozaj si myslíte, že ten film je horší ako Insidious? Veľmi podceňovaný film aj napriek tomu, že námet je hrozná blbosť a že druhá polka mohla mať väčšiu nápaditosť. Minimálne kvôli rozprúdeniu diskusie o chorej spoločnosti v amerike dobrý impulz.. ()

Oonika

No tak ono to nakonec bylo docela dobrý. Od začátku jsem čekala nějakou takovou klasiku, která mě nepřekvapí. Ale tohle velice příjemně uteklo a dokonce to ani nebylo klišé, což je co říct. ()

Boris.

Docela zajímavej námět, ale to zpracování, to byla hrůza. Většna filmu je tak černá, že ani v úplně temnym pokoji sem na obrazovce vůbec nic neviděl a zadalší všechny postavy mi tam přišly strašně hloupý. Prostě hodina a půl nuda (aspoň že ta stopáž se dala vydržet). Čekal sem teda něco daleko lepšího a vůbec nevim jestli si to ty 2* zaslouží. ()

Jazz06

Originální nápad, slušný herecký výkony a krátká stopáž. To jsou asi jediná pozitiva. Celý průběh filmu je předvídatelný a jedno klišé střídá druhé. Kdyby tam aspoň nebylo tolik zachraňování v poslední chvíli. Jediní, kdo by si zasloužily zabít, byly ty jejich děcka. Neskutečně nesympatičtí haranti. Kdyby umřeli, tak by film měl aspoň jeden neočekávaný a vítaný zvrat. ()

lakart

Jak vůbec hodnotit legální zabíjení lidí? Myšlenka filmu je bezpochyby zajímavá a nutí k zamyšlení. První třetina filmu byla vcelku slušná a dobře natočená, ale potom se celý film zvrhl v jenom prostoduché a nudné zabíjení lidí navzájem. Trochu kreativity a nepředvídatelnosti by neuškodila. 50% ()

dudo0606

Spracovanie filmu je vynikajúce. Napäté scény, ľakačky a samozrejme vraždiaci sociopati. No aj napriek tomuto všetkému som ochotný dať len 2* pretože reálnosť takéhoto žitia uniká ďaleko ďaleko preč. Svet s takouto "očistou" nie je schopný existovať ani ekonomicky ani nijak humánne keďže susedská závistlivosť naberá nové hranice až do levelu "too much". Všetky zločiny a rabovačky sú povolené, obchody so zbraňami naberajú obrovské obraty ... no jasné a pri týchto obchodoch to asi končí lebo všetky ostatné obchody budú legálne vyrabované a tržby pojdu tak do prdele a nie rapídne nahor. Neviem ktorý zamestnávateľ by chcel každoročne nanovo preškoľovať neustále sa meniacich zamestnancov keďže mu budú furt umierať. Ak sa vyvražďujú vo veľkom tí chudobní neviem či tí bohatí potom robia nadšene tie podradnejšie práce, do ktorých sú ochotní chodiť len chudobní, ktorí sú ale už asi pomaly vyhynutí. ()

Rawar odpad!

Zkrátka to není můj šálek kávy. Chápu pseudointelektuální poselství a taky chápu že je nutné nasázet zde tupé chování charakterů, jinak by to skončilo jednou ranou. Je fajn že autoři také poukazují na život s přetvářkou ve vyšších vrstvách. Je to celé vlastně velice poučné...a to v ohledu, že dneska se dá zkurvit lecos i tak príma koncept jako každoroční kristallnach ()

b.fidel

Námět přichází s poutavým nápadem a režisér jakožto i scénárista, ho bezpečně pohřbívá pod zem. Scénář je opravdu to, co vás nutí film vypnout už v prvních chvílích, kdy se něco začíná dít. Průběh filmu a především psychologie hlavních hrdinů je nelogická, nevěrohodná a nesmyslná. Korunu tomu dává lídr vraždících maniaků, jehož charakter je jak přes kopírák všech mainstream psycho-thrillerů, které jste kdy viděli. ()

GTS_PUNK

"Yeah, I was a proud American. Not anymore. This country has taken everything from me." Zrušiť na jednu noc zákony a povoliť všetko? Chorá myšlienka, ktorá by kriminalitu po zvyšok roka absolútne neznížila. A vôbec už nie na nejaké historické minimum. Ale dobre, pristupujme k tomu ako k filmu a pozrime sa na myšlienku "Nových otcov-zakladateľov" a zavrime sa so Sandinovcami v dome, v momente keď začne "Očista" a vonku začnú znieť tie nechutné sirény. Onedlho si pustíte do domu neznámeho človeka, po ktorom idú psychopati v maskách a zájdu až tak ďaleko, že sa vám dostanú do domu a začnú loviť aj vás. OK, nápad ujde a do chvíle, kým "čističi" nevytrhnú domovné bezpečnostné systémy ma film celkom slušne bavil - postavy v dome prežívali svoje vnútorné dilemy voči "Očiste", a až keď im niekto išiel po krku, tak na ňu začali meniť názor a zistili, že asi taká sranda to nebude. Do tejto chvíle to naozaj bolo fajn, na také 4*, ale akonáhle "čističi" vbehli dnu (inak mali fajn masky, trošku mi pripomenuli masky zloduchov z New Police Story) tak to začala byť nudná priemerná akčná vyvraždovačka zo Seagalových filmov. A keď sa ku koncu na scénu dostali aj tí stereotypní susedia z amerického predmestia a pomohli Sandinovcom, aby nakoniec uskutočnili ten "nečakaný plot twist", tak som už vážne mal dosť. Z mierneho filmového nadšenia sa stal priemerný zážitok, ktorý končí mojim 3* hodnotením. Očista bola pre mňa jednorázová záležitosť, ďakujem, zbohom! ()

markotter

BŮH nám seslal tuto noc k očistě a spasení Ameriky. Myslím že amerikánci tohle budou brzo potřebovat a ani bych se nedivil, kdyby jim to opravdu vymyslela a regulovala vláda-bůh...Výborný nápad, který byl i velmi dobře zpracován. V první půlce hutně vystavěná atmosféra s minimem akce na ploše jednoho super baráku. Ve druhé půlce solidní vymlacovačka s několika originálními postupy likvidace nepřítele a přijatelný happy end. Tohle všechno za 80 minut. Morální poselství filmu: Hned po vládě jsou tví nepřátelé sousedi... ()

Zikus

Super, mnohem lepší než jsem čekal. Je to surový, samej zvrat a navíc to i pěkně odsejpá. Akorát mě tak trochu sral ten fakan s autíčkem. ()

Likan7

S Očistou jsem neměl sebemenší problém ale začaly mě srát ty neuvěřitelný wtf momenty a nelogičnosti. Přistoupení na hlavní motiv nebyl pro mě problém. I když to zní trochu přitažené za vlasy, tak ok. Problém začal, když se něco začalo dít..*SPOILER*.........................1.) Určitě bude vědět můj snad 12letý syn heslo k otevření domu a klíči k našemu přežití. 2.) Určitě ho nechám volně pobíhat po domě a pouštět bezdomovce domů. 3.) Před uzavřením nezkontroluji dům, jestli mi někdo nevběhl dovnitř. 4.) Bezpečnostní systém, díky kterému jsou milionáři se dá obejít několika lany a jedním SUV během 5 minut? Bože takhle néé. Abych to furt jen nehaněl, tak minimálně první půle je vynikající a má skvělou atmosféru. Pak to jde neskutečně do kytek. PS- Nevím jestli bych dovolil chodit dceři jako by vypadla z porna Naughty Office. ()

MartyRBK

To ale byla zas pí...ovina.Vynecham námět, který je naprosto absurdní, ale když popustíme uzdu fantazii, tak dejme tomu. Co ovšem nespraví ani ta nejdivočejší fantazie je naprosto stupidní a zcela iracionální chování většiny hlavních postav. Až jsem si ke konci začal přát, aby je fakt někdo odprásknul. ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (více)