Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá. (oficiální text distributora)

johnnie78

Tady vážně nechápu nízké hodnocení... The Purge je jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděl!! Už se dlouho nestalo, že by mě film takhle rozsekal na kousky, a to především to nervy drásající finále... když to celé skončilo, ještě jsem několik vteřin čuměl s otevřenou pusou... Není to vyloženě home invasion, je to spíš psychologický thriller, který nastoluje několik velmi znepokojivých otázek. Kdyby bylo jeden den povolené vraždit, šli byste zabít své sousedy (na které se jinak během roku usmíváte)? Šli byste odbouchnout fotra svojí holky, protože vás sere? Atd., atd. ()

DiBuonaparte

Nápad to bol naozaj dobrý. Avšak, nevyužitý. Polovicu filmu sa čaká na nejaký väčší rozbeh a keď film konečne dosiahne svoj vrchol, tak prichádza úplne nepochopiteľný ´´zvrat´´ v deji. Práve do tohoto okamihu je film ešte dobrý ale potom prichádza neuveriteľne trápna druhá polovica filmu. Jedna smiešna scéna strieda druhú, čím zabíja aj celkom zvládnutú prvú polovicu filmu. Navyše, záchrana na poslednú chvílu päťkrát za 10 minút je naozaj otravná. Ethan Hawke, ktorý sa tu tak trochu hraje na nového Ramba , sklamal na plnej čiare, že sa na niečo také vôbec dal. Ale nápad to bol fajn. ()

Fez

Viděl jsem na to trailer když jsem šel do kina. Vzbudilo to ve mě zájem, čekal jsem něco bombastického, a ono to zezačátku i bylo bombastické, jenomže poté došlo na tu druhou část. , kdy většina té "vysokoškolské" bandy vnikla k hl. Hrdinům do bytu a začala velice nudná přestřelka. Ani jsem to kvůli té přestřelce nedokoukal/50% ()

Jenn

Vypadalo to tak dobře (ty masky jsou boží, kde si je můžu sehnat?), výborný nápad, jeden den si můžeš kohokoliv umučit. A nakonec se z toho vyklubala relativní zívačka. No nic, dvojka je snad lepší. ()

Ace.A.T.L.

Originální mylšenka a skvělej nápad, ale film nevyužívá potenciál, kterej by mohl. Je to škoda, protože celý to je plný dojmu, že by to rádo jen a jen vybuchlo ven a někdo to škrtí. Ale i tak je to podívaná v celku slušná. Pokud se díváme na film a nehodnotíme možnosti potenciálu, tak to ujde. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Karin00

Tak zaprvé, Rhys Wakefield jako "šílenec" byl bezchyby. Role mu opravdu sedla. Celkově od filmu jsem čekala mnohem víc, a možná také kvůli mému velkému očekávání mi něco scházelo. Asi strach. Myšlenka filmu je ale skvělá. Vadilo mi pitomé chování zejména dětí. Ale konec s postavou černocha bezdomovce mě potěšil. ()

punco

Vynikajúci námet pretavený do dobrej atmosféry a napatia, ktoré trošku v yávere ušlo, ale inak sa jedná a veľmi veľmi slušnú hororovo-thrillerovú záležitosť. A poprosím hollywoodskych producentov, obsaďte Rhysa Wakefielda ako ďalšieho Jokera, ten jeho pohľad je desivo hypnotický ! ()

brasek odpad!

Dobrý nápad premenený na psychopatologickú sračku. Každá jedna postava je nesympatická, každá jedna postava sa chová divne, na nervy mi liezli všetci a hlavne malý Charlie. Z toho ako je snímok celkovo zrealizovaný je mi na zvracanie, preto hodnotím ako odpad. ()

Miska2712

Musím povedať, že tento horor som už videla dávnejšie, ale už by som si ho určite nepozrela. Obdivujem režiséra, že ho vôbec niečo takéto napadlo. Ľudia, ktorí majú jednu noc na to, aby sa navzájom vybúrili a zabíjali je podľa mňa dosť alarmujúce a znepokojujúce pre ľudskú spoločnosť. Kam chceme dospieť? K tomu aby sa ľudia pomiatli a v jeden večer len tak vtrhli k niekomu do bytu alebo domu a vyvraždili jeho rodinu ? Áno je pravda, že to sa už v tomto svete stáva, ale chceme to znásobiť ? Veď predsa stačí, aby si to pozrel, len jeden človek s psychickým problémom, potom to pustil do svojej komunity a problém je na svete. Za mňa osobne, žiadny filmový trhák. ()

endrix

Pro mě velmi příjemné překvapení. Čekal jsem, že to bude jeden z filmů, kdy výborný nápad zkazí zpracování. Ale nebylo tomu tak. Čekal jsem klasickou vyvražďovačku a boj o přežití. SPOILER: K tomu samozřejmě dojde, ale až v poslední třetině filmu. A je rychlé a dramatické, jak by to asi mělo být. Zbytek filmu je věnován popisu atmosféry a boje hlavních hrdinů o to, zda si zachovat alespoň zbytek lidskosti. A závěrečný zvrat je taky prima. Zimbardo by zajásal. Film navíc přetéká americkou symbolikou: ochrana vlastního pozemku, víra, vlastnictví zbraní... Na pět bodů je to sice celé takové nedotažené, ukončené těsně před cílem. Ale i tak se jedná o slušný a velmi znepokojivý film. ()

SuzieS

Taková škoda. Velmi zajímavá myšlenka, a oni to zabíjí naprosto nezvladnutym scénářem. Postavy ploché, černobílé, nelogicky jednající, psychologie žádná, zápletka příšerná, celou dobu řeší morální dilemata, které by právě v akci nikdo nemyslel, protože by měl adrenalinem ucpaný mozek k praskniti.... chování postav by takhle vypadalo tak leda v nějakém slunickarskem ostrově. Vlastně ani tam. Hlavní padouch nerealisticky. Absolutně nikdo nepočítal s lidskými půdy, sebezachovou, zkratkovitym jednáním, atd. Od půlky už jsem to sledovala jen ve zmensenem okně, a vyrizovalanu toho maily... Zklamani... Buď si mělo vybrat akci, nebo filozofovani o morálce. Obojí zde nejde ()

PatrikP4

Průměr... Nezajímavý začátek, spíš jen seznámení s tím co se bude dít... Nakonec nás čekalo překvápko a dokonce i smrt, kterou by nikdo nečekal... Dobrej průměr, dobrej motiv, lepší zpracování a šlo by to rozhodně vejš... ()

wray

Uz podla popisu ci traileru to znelo ako nieco co nebude fungovat. Akoby uz tvorcovia nevedeli s cim novym prist tak skusaju motivy ako tento pribeh. Avsak - napriek tomu ze som cakal velmi slaby film - ono to nebolo vobec zle. Ten napad uz po par minutach pride celkom uveritelny, divaka to vtiahne do atmosfery a uz to nie je nezmyselny film, uz sa to da normalne pozerat. Je to stale len taky obycajny akcy thriller, nic vynimocne sa tam zas nestane, ziaden prinos pre kinematografiu sa nekona, a isto sa najde par wtf momentov, ale napriek tomu sa to dalo celkom pozriet. 3* mozno nadhodnocujem ale - mne sa to celkom pacilo. ()

David.Stanov

Přes nízké hodnocení jsem si stejně našel čas a shlédnul tento snímek, neočekával jsem nic světoborného, ale příjemně mě to překvapilo. Děj není nikterak složitý, ale vcelku to ubíhalo. Dal bych čtyři hvězdy, ale to by se museli postavy chovat trochu racionálněji. Občas se to dá pochopit, třeba v závislosti na věku, nebo psychickém rozpoložení, ale některé kroky jim, opravdu odpustit nejdou. Nápad se mi líbí, přesto že by to ve skutečnosti rozhodně nefungovalo. ()

kramatos

No tohle se nedá, neskutečně nelogické a chary mají totálně vymleto, proto nemá smysl řešit ani synátora dobrosera. ()

SaraSoldier

Tak geniálny námet a tak na hovno film. Nuda, nuda a ešte raz nuda. Dopozerala som to iba s veľkým sebazaprením. Totálne podliezol tento film moje očakávania. Námet mu ponúkol možnosť sa stať genialitou, niečím skutočne originálnym a naozaj nezabudnuteľným. Takto je to však iba nevyužitý potenciál. Taký námet mohol mať hodnotenie aj 100% u mňa, takto však sotva dávam 40 a aj to iba za ten námet, lebo film je totálne o ničom. ()

Merenre

Základní teze je absolutně nevěrohodná a technicky neproveditelná...kdyby to bylo na jiné planete jak v rickovi a mortym, tak budiž, ale takhle ne. (spoiler) Taky je tu šíleně moc "deus ex machina" scén - skoro každá vypjatá situace končí stejně, nějaký nečekaný zachránce se objeví utočníkovi za zády a rozstřílí ho. Pak je tu jeden příšerný malý fakan s černým smetákem na hlavě, který odsoudí svou rodinu na smrt a nejvíc by zasloužil očistit, a jak na just to přežije...ale kromě těchto nedostatků je to dobře obsazené a velice napínavé, přestože předvídatelné. ()

Velislav

Solídny námet/nápad, ale inak len akčnejší Funny games, či The Strangers. Kopec logických chýb, klišé a celkovo nedotiahnutá nuda v štýle "home invasion". Pokračovanie z nasledujúceho roku je rovnako hlúpy "brejnvošing", ktorý nebaví ani ako krvavá zábavka. Bez ohľadu na nejakú tú spoločensko-politickú kritiku. 2/10 ()

bonovox

Nebyť zlepšenia v závere bolo by to za 2 hviezdy. Nápad filmu je dobrý, škoda len zbytočných klišé v príbehu a málo vysvetlenej samotnej očisty. ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (více)