Život Adèle

• Francie La Vie d'Adèle - Chapitres 1 et 2 (více)

Film se silným tématem o milostném vztahu mezi dvěma mladými ženami natočil tunisko-francouzský režisér Abdellatif Kechiche a hlavní role ztvárnily mladé herečky Adele Exarchopoulosová a Léa Seydouxová. (oficiální text distributora)

B.C.B.P.

Je to WOW a nie je to WOW. WOW je to preto, lebo aj keby som to mal pozerať s dánskym dabingom a švédskymi titulkami, tak WOW. A WOW to nie je preto, lebo ma to nerozseklo v primitívnej emócii, ale už od včera (áno, videl som to "včera") ma to leptá ako kyselina, a to je silnejšie ako WOW. *WOW ako WOW efekt, nie World of Warcraft :I ()

Lubakus

Herecky a vizuálně přímo epické a odvážné dílo. O mnoho více vzrušující a mysl dráždící než mediálně donekonečna propíraná Trierova Nymfomanka. ()

amundseen

Ak opomenieme tú francúzsku zahľadenosť do vlastnej výnimočnosti a ľavicovo-liberálne klišé, ktoré miestami pôsobí trochu úsmevne, tak ide o skvele natočenú štúdiu života jednej Adele. O veľmi detailnú štúdiu. ()

Gortyna

Až na dřeň jde ten film, o kterém tu bylo skoro všechno řečeno. Jestliže nedávám absolutorium, je to kvůli délce. "Každá zobrazená scéna má v životě Adele své místo," napsal J*A*S*M. A o tom můžeme polemizovat. Kolik dalších minut z Adelina života, kdyby je Kechiche natočil, by ve filmu taky mělo svoje místo! Co kdyby se rozvinul motiv reakce Adeliny rodiny na její orientaci? Co kdyby se rozvedl její flirt s kolegou z mateřské školy, který měl osudový dopad na vztah s Emmou (i když pro ni to byla jen záminka, myslím)? A naopak: co kdyby zmizel motiv dialogů s tím hercem, co se dal do podnikání v realitách? Pak by to byl jiný film, zněla by oprávněná námitka. Ale já říkám, že se tenhle film se všemi motivy v něm obsaženými dal natočit úsporněji ve výrazu, jako kratší. Je to jako když dva lidé vyprávějí stejný příběh, který oba zažili. Jeden to řekne v pěti větách, jiný o tom mluví půl hodiny. Mně zkrátka sedí ten první přístup, to je celé. Jsem odkojený na těch klasických 90 minutách trvání filmu. Řekl bych, že to i odpovídá lidskému biorytmu. Koncerty taky obyčejně trvají půldruhé hodiny (přestávku nepočítám), většina divadelních kusů je taky rozdělena na dva díly po třičtvrtěhodinách. ()

a0001 odpad!

Ak budem chcieť lezbické porno nájdem určite krajšie a kvalitnejšie na pornostrankach, totiž o potešenie inteligencie či zmyslov v tomto filme nešlo. Pre mňa bezvýznamná Adele v bezvýznamnom filme. Nadhodnotený film. Poradil by som porovnať s filmami ktore majú podobný či totožný počet percent. Podľa mňa nedosahuje ich kvalít ani z polovice. Hráme sa na intelekt? Tak aký mali význam myšlienky o Sartrovi a Klimtovi v tomto filme? Opisovali charakter či význam v živote Adele? Nie! Bol to iba ozdobný obal ktorý mal urobiť zo sračky napúdrovaný, intelektuálny exkrement. Film sa tvári na niečo viac čím je, na mňa však pretvárka, tzv. faloš vôbec neúčinkuje. ()

ni.na29

Bod dolů dávám pouze za možná příliš dlouhou stopáž, ovšem jinak pro mě jeden z nejlepších snímků co se lesbické tematiky týče. Adele v každém záběru je nutná pro celkové uchopení podstaty nitra i povrchnosti této osobnosti. Pomalá, avšak zážitková psychosonda, která se postupně mění v příběh. Příběh, který je popsán v emocích. Emoce, které jsou zapsány ve tváři. Tvář, jejíž frekvence na plátně by nepochybně mohla konkurovat jakékoliv one woman show. A k sexuálním scénám snímku – nejhodnotnější lesbické porno, které existuje. ()

Madeleine.o

Nevyzrálost Adéle mě chvilkama šíleně dráždila. Ale je to jenom součást opravdovýho hraní Adèle Exarchopoulos, mladý dospívající ženy. Bez příkras, bez cukru, žádnej med. Léa Seydoux je charismatická a chvilkama opravdu krásná. Jo a vážně si to neodpustím - milostný scény patří mezi jedny nejhezčích, co jsem kdy viděla. Edit: /// Láska na druhej pohled, je to něco úžasnýho, fakt. /// ()

Honzulik

Život Adéle - celkem věrně popisuje dospívání mladé dívky. Film je sice na můj vkus až přehnaně intimní... Přesto se celkem tříhodinovou stopáž dá i vydržet. Děj má spád. Adèle Exarchopoulos je ve filmu sympatická a svým zvláštním pohledem dokáže vyjádřit, co se v ní odehrává. Když ale Adél ve filmu dospěje, stává se už poněkud tuctově obyčejnou a dost nezajímavou dívkou a film částečně ztráci na své zajímavosti. Nicméně si opravdu myslím, že kdyby byl film kratší a končil někde po střední škole, nebylo by to ono. Film opravdu místy poskytuje skvělý zážitek...Po kratší úvaze přiděluji 4*. ()

pafka

Neuveritelne citlive natoceny film s naprosto skvelymi dvemi hereckami Exarchopoulos a Seydoux, ktere hraji naprosto presne v kazde scene, nepolevuji a tim vas naprosto dostavaji. Zijete s nimi, prozivate, tesite se na dalsi sblizovani atd. To je totiz uplna bomba. To uz jsem dlouho nevidel. Eroticke sceny maji svuj duvod i kdyz pro nekoho by byly eroticke az moc. Delka zprvu se zda byt dlouha, ale verte mi, ze proste neni. Naprosty skvost. ()

Vasyl

Zvládl jsem tříhodinovej francouzskej art o lesbách. Původně jsem myslel, že to nedám, ale když jsem furt čuměl té rozcuchané kočce do obličeje, oblíbil jsem si ju. Jenom ju. Protože jestli to nebyl dokument, bylo to zahraný na výbornou. Holka co ve dvaceti vystrkuje kundu na velkým plátně musí mít budoucnost. Jinak Léa byla místama hnusná mužatka a děj filmu byl vlastně o piči a nehynoucí lásce k ní, proto tak nízký hodnocení. Musím ale pochválit postelový scény. Na porno se samýma holkama se nedívám, takže scissoring jsem viděl jen v South Parku. Tenhle film mě ale přesvědčil že bych tomuhle "žánru" mohl dat šanci. A taky bych se měl zajet podívat do Lille do tamního lezbaru, to v Brně nemáme. EDIT: Tak jsem se na to vyspal a musím přidat hvězdu. Nějak mi ta Adele nechce vylezt z hlavy a furt na ňu musím myslet - jak se má, jestli je furt ubrečená, jestli si už našla chlapa nebo babu a tak. ()

laple

Tak to bylo opravdu o ničem. Pseudointelektuální žvásty vyplnovaly čekání na to, až se konečně vychrápe s holkou. Ztráta času. ()

newmeex

POZOR MOZE OBSAHOVAT SPOILER. Nijak neprekvapajuca zápletka, v podstatě niekolko krát zpracovaná téma ( vynimocna snad len v sex. orientacii hlavnej hrdinky). Napriek tomu film od prvej minuty priputa k obrazovke, sedacke, u niektorych divákov možno i k posteli :) vcelku explicitne erotické scény, podla mojho názoru ale nie samoucelne, skor pomáhaju ilustrovat jednotlivé fazy Života Adele. Velmi silná scéna hádky a rozchodu a post rozchodova faza bola tiež zpracovaná neobycajne citlivo a pravdivo ( aspoň mne to pripomenulo všetky moje zlomeniny srdca). Jeden z vrcholov kinematografie roku 2013 a čestné miesto v mojej filmoteke. ()

Vojt Ittoh

Film mě opravdu dostal do kolen. Co se hodnocení týče, není vůbec co řešit, nádhera po všech stránkách. Navíc, Ona je neuvěřitelně krásná žena. ()

swinevenca

Délka je adekvátní tomu, co všechno film obsáhnul. Celou dobu mě to bavilo, sledoval jsem příběh tý nešťastnice a bylo mě jí líto. Byl jsem zvědavej, jakej bude její další krok, jak to všechno dopadne. Skoro si to neumím vysvětlit, možná za to můžou umělecko-filozofický dialogy dvojího smyslu, možná nenucený a plynulý poskoky a v čase, ale uteklo to rychle a příjemně. ()

Scodelario

Tak přesvědčivé herecké výkony jako jsou tady v tomto filmu si opravdu zaslouží velikou pochvalu!! Tak opravdové pocity přenést na plátno - klobouček! Ta intenzita emocí z filmu rovnou sálá! 90% ()

dudo24

Pecka. Obe herečky Adèle aj Léa super. Hlavne teda veľká pochvala Adèle za perfektný výkon. Každá scéna vyžarovala emóciami a presne som sa vedel vcítiť do toho čo práve postava Adèle prežíva. Ešte raz, naozaj veľmi dobre zahraté. Veľa dialógov bolo o umení a filozofii. Páčilo sa mi zobrazenie odlišností v rodinách oboch dievčat. Sexuálne scény boli úplná topka. Celkovo mi to prišlo strašne reálne. Väčšinou keď pozerám film, tak jednoducho viem, že je to film. Neviem to poriadne vysvetliť. Ale tu mi to vôbec tak neprišlo. Bolo sem vložených strašne veľa “navyše” scén, ktoré sa bežne vo filmoch preskakujú. Aj tento aspekt asi dodával tú reálnosť, čo som z neho cítil. Ale hlavný dôvod je samozrejme výkon Adèle. ()

safe

Pro mě je tento snímek překvapením roku a také první setkání s režisérem Abdellatif Kechichem. Možná, že byl při natáčení nepříjemný, snad se některé scény točili až stokrát, ale... Z Léi Seydoux a Adèle Exarchopoulos tak vykřesal naprosto maximum. (Pozor, mohou následovat spoilery.) Především Adèle mě svým projevem odzbrojila a dostala se tak do mého hledáčku nejlepších mladých hereček. Scény "rozchod" a "setkání v kavárně" Adèle zahrála tak famózně (až jsem si říkal, že to snad už ani nehraje), že se staly okamžitě mými oblíbenými scénami. Kromě hereček musel Kechiche určitě cepovat i kameramana, protože kamera je hodně detailní a je vidět, že mu na tom záleží. Snaží se tak vtáhnout diváka do scény, ale nepoužívá při tom žádných laciných triků. Život Adele je jedním z těch filmů, co vám vrtá v hlavě i po několika dnech a pokud se na film podíváte ve správném rozpoložení, tak vás vtáhne a i přes svou délku už nepustí. Snad každý zažil zamilovanost a skoro každý zklamání/odmítnutí - a tyhle pocity se vám okamžitě dostanou na povrch a hodně se vám připomenou - a je úplně jedno jestli jste na kluky nebo na holky. ()

ptajda

Film, který se vám dostane opravdu hluboko do srdce. Vynikající herecký výkon Adèle, zamiloval jsem si ji už od prvního okamžiku a vše prožíval s ní - každou radost a štěstí, ale také její bolesti a zklamání. Celý film je neskutečně realistický, jako by vám někdo vyprávěl svůj životní příběh. Při dramatických okamžicích se vám musí tajit dech. Celý film je protkaný emocemi od první scény až po závěrečnou klapku. Navíc si všechny ty emoce nesete s hlavní hrdinkou s sebou. ()

Wulz

Ten konec je přesně takový jaký jsem ho chtěl...DRSNÝ! První podívaná byla drsná...hned mi hlavou blesklo 5, ovšem... Až po dalším podívání, uvážím A TŘEBA NAVÝŠÍM.. ()

janarandova

Málokdy se mi stane, že bych si film pustila víc než 2x. Blue is the warmest color dokázal prolomit tenhle led a vždycky se k němu ráda vrátím. Hlavní postavy jsou naprosto bez chyby, jak charakterově, tak obsazením - ačkoliv na to příšerný háro jinak nádherný Ley Seydoux si asi nikdy nezvyknu. Skvělá kamera, úžasná atmosféra. Nevšední zážitek z lesbického vztahu, Ema, umělkyně se vším všudy, od filosofických výkladů, po "vnitřní rozervanost" a nevyrovnanost, na druhou stranu vedle ní mladičká a nezkušená Adele, časem naprosto závislá a neschopná života bez Emy, uchvácená jejím stylem života a prahnoucí po tom, všechno se od ní naučit. A ty tři hodiny v tomhle případě utečou jako nic.. ()

23. ročník festivalu Mezipatra se blíží

23. ročník festivalu Mezipatra se blíží

31.10.2022

Queer filmový festival Mezipatra nabízí pokaždé to nejlepší z queer světové kinematografie. Desítky filmů a doprovodných akcí na týden ovládnou Prahu a Brno. Letošní už 23. ročník si klade za cíl… (více)

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

30.09.2016

Přehlídka Crème de la Crème II

Přehlídka Crème de la Crème II

12.05.2015

Známe první novou bondgirl?

Známe první novou bondgirl?

10.10.2014

Zatímco agent 007 mění tvář jen jednou za čas, jeho dámská společnost je pokaždé čerstvá. A stejné to bude i ve čtyřiadvacáté bondovce, kterou začne Sam Mendes (Skyfall) točit už letos v prosinci.… (více)