Život Adèle

• Francie La Vie d'Adèle - Chapitres 1 et 2 (více)

Film se silným tématem o milostném vztahu mezi dvěma mladými ženami natočil tunisko-francouzský režisér Abdellatif Kechiche a hlavní role ztvárnily mladé herečky Adele Exarchopoulosová a Léa Seydouxová. (oficiální text distributora)

1frida2

Magické a sugestivní oko kamery a skvělé vedení režie. + čistá a prostá krása hlavních hrdinek, odkryté a nezastřené myšlenky a vztahy. Silné téma to nebylo, jak píše distributor, ale silně natočené ano. ()

C0r0ner

Neobvyklé a zajímavé téma, ale bohužel roztažené do tří hodin opakujícího se mlácení prázdné slámy, což je dost velká hrůza. Jelikož mě podobné příběhy z principu moc nezajímají, neměl mi film v podstatě co nabídnout, takže dohromady velká bída. 15% ()

zette

Obavy z prepalene stopaze nejsou na miste. Zajimave podany pribeh o obycejne holce, ktera hleda sve misto v zivote. Ackoliv se toho ve filmu zase tolik nestane, dokaze film zaujmout a to nejen diky nejodvaznejsim sexualnim scenam, ktere jsem kdy ve filmu videl (pokud se samozrejme nebavime o pecku:-) ). Libila se mi kamera i jisty rezijni odstup. Herci jsou taky dobri, Adele Exarchopoulos ale dominuje, vyborny herecky vykon, kdy se jak mavnutim kouzelneho proutku meni z obycejne na holku uplakanou, nebo neskutecne sexy. Zajimave je sledovat i jak lide z okoli dvou lesbicek reaguji na onen fakt (nebo o nem ani nevi). Vlastne na filmu nenachazim jedine slabsi misto, bavil me, hlavni hrdince jsem rozumel... Zaslouzeny plny pocet hvezdicek! ()

spygirl

Moc hezky tančila. :-) To je asi jediné plus Adèle. Chtělo by to prostě jinou herečku, štval mě ten její neustálý výraz s pusinkou dokořán. Ach jo. Ale jinak kvalita. Komu vadí sexuální scény, ať se raději dívá na pohádky nebo na akční vypatlaniny. ()

dresi

Jedinečnost Života Adele neleží v příběhu, ale v těch nejmenších detailech, ve vykreslení nejzákladnějších emocí a živočišnosti. Hlavní výsadou je, že to působí přirozeně a uvěřitelně. Kechiche pracuje téměř celé tři hodiny s jednou tváří, jeho styl je naprosto minimalistický a dokonale zachycuje každodenní život se všemi klady a zápory. Nic z toho by samozřejmě nebylo možné, kdyby neměl k dispozici herečku, která je schopná podat nejvšednější situace strhujícím způsobem. Adèle tady vlastně ani nehraje, ona doslova žije. Tohle vyobrazení života bez příkras může být občas ubíjející, ale já jsem tím byl fascinován. Právě v obyčejnosti se totiž ukrývají největší emoce. ()

campix

Lesbický epos po francouzsku. Takhle otevřené erotické scény jsem ve filmu, který se nedá označit pornem, snad ještě neviděl. Těšil jsem se, obával se a ani během sledování u mě nepřestal zuřit boj mezi těmito dvěma pocity. Stopáž opravdu královská, herecké výkony naprosto vynikající a podmanivá nálada Francie do toho. Jedno z největších letošních opomenutí akademie. ()

WolfR

Kdyby to mělo o 20 minut méně, a mělo by to nějaký trochu více emotivní konec, nebál bych se to označit za dokonalý film v hlavní roli s lesbickým vztahem. Takhle je to "jenom" úžasné umělecké dílo, díky kterému musím smeknout hlavně před scénáristou a představitelkami dvou hlavní postav - lesbiček Adele a Emmě. Bylo to krásné, bylo to přemýšlivé a bylo to sexy, 4 hvězdy. ()

filmharmony

...jemné, s vnitřní silou, časový prostor pro rafinově pomalejší tempo... velmi emočně silné, přitom bez laciných pomůcek... obě hlavní představitelky na výbornou... výjimečný film... hodně kontaktní biják ()

KajusaK

Když jsem zjistila, že film trvá 3hodiny, tak jsem se obávala, že to bude nudné a ztracený čas..První hodina utekla velice rychle a byla perfektní, dokonce jsem uvažovala, že udělím 5* i když to dělám minimálně..Postupně ale příběh začal uvadat a postřehávala jsem dost znatelné chyby ,nereálné činny a nedostatky!! Naprosto se mi zprotivila Léa Seydoux a její modré vlasy mi lezly krkem, dokud si je konečně neobarvila. Sexuální scénky zabíraly zhruba čtvrtinu filmu, chápu, že to sem patří ale pozměnila bych přístupnost věku na vyšší limit. Zakončení se mi absolutně vůůbec nelíbilo. Celkově když tak nad tím přemýšlím, tak film neměl prakticky žádnou zápletku až po dvou hodinách a čtvrt kdy se seběhla hádka. Zakončení mě ale opravdu tolik naštvalo, že klesnu s hodnocením a 5* to zdaleka nebude! Ačkoliv herečky zahrály svoje role perfektně (až moc perfektně), tak jak jsem již zmínila, viděla jsem dost velké nedostatky (např. byla zobrazena hádka ve škole o Adelině sexualitě ale dál už nic zmíněno nebylo, žádné otázky od rodičů kde tráví celé dny, večeře u Adele doma byla naprostá blbost a dost dalšího).. Dávám 4* slabé ... Víckrát film vidět nepotřebuji, možná s veeelkým odstupem času.. ()

Riley

Absolutně jsem netušila do čeho jdu, ani, že to bude tak dlouhé. S napětím jsem ale hltala každou minutu. Nejvíc mile potěšena jsem ze syrovosti záběrů. Žádné afektované, dokonalé postavy, ale pusa špinavá od špaget, nudle z nosu a kus života jedné holky. Zmínit musím i to, že film má tak detailní a otevřené sexuální scény, jaké jsem ještě neviděla. ()

animaxis

Život Adele je drama o mladé ženě, která objevuje svou sexualitu a zažívá první lásku. Z toho pohledu si myslím funguje dobře. Zároveň si myslím, že stejně tak by se do role hlavní hrdinky mohl vtělit i někdo jiný, kdo se vymyká starým (a v jistém ohledu doufám i už zastaralým) společenským normám. Film se mi líbil, ale bohužel nepatří mezi ty dlouhé filmy, u kterých bych jejich délku ještě ocenil a možná bych si dal i přídavek. Vyskytují se tu i nudnější a méně zajímavé scény, které jsou ze všech možná nejvíce protahovány, i když to mnohdy není úplně nutné a pro děj ani pointu filmu důležité. Ale film celkově je natočen dobře a herecké výkony jsou ucházející. Navíc tu není žádná hudba (aspoň jako OST ne), což tu z mého pohledu přidává na reálnosti. ()

angel74

Co říct o snímku, který trvá tři hodiny a nenudíte se ani minutu, ba co víc, dali byste si klidně ještě hoďku... Velice působivý, nadmíru intenzivní a dokonale vtahující filmový zážitek! Tak nějak bych mohla vyjádřit své pocity. Navíc představitelka hlavní role snad ani nešla vybrat lépe, ona Adèle nehrála, ona ji prostě žila. O příběhu niterného lesbického vztahu mezi Adèle a Emmou, s množstvím skvostných dialogů, bych se mohla dlouze rozepisovat, ale nemyslím si, že by to k něčemu bylo. To se nedá vyprávět, to se musí vidět, abyste pochopili, v čem spočívá genialita téhle emocionálně vyhrocené vztahovky. (95%) ()

danliofer

Velmi dobře natočený film - v mnoha ohledech krásně přirozený. Erotické scény s lehkých přídechem soft-porna jsou fakt super. Filmu škodí jen přílišná délka. Myslím, že šlo více střihat. Filmu by to naopak přidalo na intenzitě. ()

eisha3

Absolutní prim hrají obě hlavní představitelky. Zbytek tak nějak zaostává. Neznamená to ale koneckonců něco špatného, mám ráda tyhle sondy do životů. ()

sator

Je jasné že pro muže je tam jistá atraktivita ať už ve vzhledu děvčat, či hanbatých scén nebo tématu.Nicméně velmi autenticky film působí a po dlouhé době francouzský snímek. ()

kocik1

Skvělý uvěřitelný film. Shodou okolností jsem cca dvěma měsíci viděla tolik opěvovanou Zkrocenou horu. Ten rozdíl je nebetyčný. Přesně to, co jsem u Zkrocené hory postrádala, tady jen tak mimochodem je. Hlavní hrdinka úplně odhaluje své nitro a není nic, co by zůstalo skryto. Ale nic nám nevnucuje, ani radost, ani lítost. Nechává na nás, jestli ji pochopíme, nepochopíme. Tenhle film prostě není o hraní si na city. Tady ty city skutečně jsou. ()

smrt.ka

Bylo to skvělý. Ale po těch všech filmech SPOILER ALERT posledních let prahnu jak umírající po vodě po naději a po troše štěstí. Tenhle film je více či méně bezpochyby mistrovské dílo, ale mně k tomu chybí něco - ranní řev ptáků, moment, u kterýho oslepim. Nejde to popsat. A u tak dobrých filmů bych tolik chtěla vědět obvzlášť, v čem je problém. ()

dr.fish

Tento film není rozhodně žádnou novinkou. Lesbická story tu jsou a byly. Adele je neslaná nemastná ženská, pro níž vůbec něco cítit je nadlidský výkon. I potom má problém být chvilku šťastná, takže se do ní musí sypat spousta energie s nejistým výsledkem. Nedovede být sama a vyplnit si tu prázdnotu něčím svým. Jak říkám, nepříliš zajímavý příběh o nezajímavé ženě. Mnoho lidí s něčím podobným vnitřně zápasí, hledá způsob jak prázdno v sobě vyplnit, takže to taky spoustu diváků určitě osloví. Dějově je příběh vcelku o ničem, což by až tak nevadilo, kdyby neměl tři hodiny. Erotické scény mi přišly zcela zbytečné, pro vývoj příběhu nepodstatné. Vystřihnout hodinku, dal bych vyšší hodnocení než 60%. ()

23. ročník festivalu Mezipatra se blíží

23. ročník festivalu Mezipatra se blíží

31.10.2022

Queer filmový festival Mezipatra nabízí pokaždé to nejlepší z queer světové kinematografie. Desítky filmů a doprovodných akcí na týden ovládnou Prahu a Brno. Letošní už 23. ročník si klade za cíl… (více)

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

30.09.2016

Přehlídka Crème de la Crème II

Přehlídka Crème de la Crème II

12.05.2015

Známe první novou bondgirl?

Známe první novou bondgirl?

10.10.2014

Zatímco agent 007 mění tvář jen jednou za čas, jeho dámská společnost je pokaždé čerstvá. A stejné to bude i ve čtyřiadvacáté bondovce, kterou začne Sam Mendes (Skyfall) točit už letos v prosinci.… (více)