Život Adèle

• Francie La Vie d'Adèle - Chapitres 1 et 2 (více)

Film se silným tématem o milostném vztahu mezi dvěma mladými ženami natočil tunisko-francouzský režisér Abdellatif Kechiche a hlavní role ztvárnily mladé herečky Adele Exarchopoulosová a Léa Seydouxová. (oficiální text distributora)

mauinka

Přestože mi živočišná Adele nebyla moc sympatická a některé scény byly pro mě moc dlouhé (nekonečná chůze celou školou) , tak film byl strhující, dojem obrovský a mé obzory rozšířen 90% Přehodnoceno na 5*, dojezd je několikadenní. ()

dzberry

Velmi, velmi, velmi opravdové, sugestivní...dokonce až tak, že jsem si chvilkami začal myslet, že jsem lesba, páč se mi líbí holky...úplně mě to celého popletlo... Jejda, takových příběhů kolem nás je...ovšem natočit to (a zahrát!) tak, že duševní smýkání (nejen) hlavní hrdinky prožíváte spolu s ní až do šourku vlastních genitálií, kloubouk dolů... Bez oněch neuvěřitelně otevřených a neobyčejně realistických scén bych se mimochodem (bože, co to chci napsat?!?) klidně i obešel a mé hodnocení by to nijak neovlivnilo... Ha! Co se mi to děje??? ()

Andinistka

Intenzivní filmový zážitek, fantastické herecké výkony. Jediná zásadnější výtka se týká nepřehledného přechodu mezi dvěma životními fázemi Adele: dospíváním a dospělostí. ()

ikilledjenny

Tohle je jen obrovské hype. Pseudointelektuální tříhodinové drama s nesympatickou hlavní hrdinkou. Jediné, co musím pochválit je kamera. Close upy na obličeje, potom postupné oddalování a tím řešené rozhovory působily opravdu živě, vtáhly vás do děje a nepustily. Ano film je to bezesporu skvělý, ale... Adele je blbá kráva, Emma zase měří dvojím metrem (sama opustila svou přítelkyni kvůli Adele a v další fázi jasně flirtuje s těhotnou blondýnou), oba charaktery jsou naprosto ploché a celý Adelin život stagnuje. A v tom nepomůžou brýle ani kariéra učitelky. ()

Dashiella

Nedokážem sympatizovať s hlavnými postavami, neverím im, nechce sa mi. Je mi to ľúto, asi je to kvalitný film, ale neviem ho nijako uchopiť. ()

dur.dur

Krásnej film. Ta dlouhá stopáž mu sluší. Na vše je čas. Především pak na drobné vztahové/dějové nuance, které ve filmu hrají ústřední roli. ()

elishia

Roztahane, unyle, bez jiskry. Totalne plytke. Emoce to urcite vyvola, jenom si nejsem jista, jestli to jsou ty, ktere mel tvurce na mysli. Neprijemne. Radoby umelecka slatanina, ktera mohla byt sestrihana na tretinu casu. Film se soustreduje jenom na rozervanou a hlavne uplne tupou Adele. Jenom tak okrajove lizne problematiku coming outu a hned zase zpatky k Adele spici, chodici a marne. Protivne a otravne. A hloubejsi sexualni emoce by se klidne daly najit u kdejakeho porna. Tohle byla hruza. Bohuzel osobne jsem se nemohla najit vubec v zadne casti filmu a to uz jsem podobnych veci prozila sama az az... ()

kubilov

Zlatá palma na festivalu v Cannes a mimořádně velebené výkony obou hlavních hereček? Na druhou stranu ale jde o tříhodinový film, který je navíc v žánru romantické drama, což je pro mě skoro smrtelná kombinace, přesto je Život Adele neskutečně intenzivním a nesporně i velice kvalitním dílem, které dokoukat problém nedělá. Tak komplexní vyobrazení dospívající dívky jsem už dlouho neviděl. Mimořádná záležitost, Francouzi byli vždycky na výši. ()

magu

Keby v tomto neboli tie erotické scény, tak je to film na starú belú, o nej a jedine tak pre ňu. Jedna hviezda za ne a za režisérovú odvahu ísť s touto nudnou zlátaninou pred diváka. Ale na festivaloch asi dokážu veľa vytrpieť. WTF? Pionta? Prečo 3 hodiny? Ak na toto niekto odpovie, zvýšim hodnotenie. ()

tatopulos

Úžasné, neřekl bych, že v kinematografii nového století se dá natočit něco tak myšlenkově oslňujícího. Všudypřítomnost konečnosti, dočasnosti a krátkosti ztraceného času s úzkostí a nenaplněností. Po tomhle filmu by se i z ne-čtenáře měl stát bibliofil aneb Melancholie předchází orgasmu. ()

susan.s

Pro mě jeden z nejlepších filmů, které jsem měla možnost vidět. Film Vás už během prvních minut tak vtáhne do děje, že Vás ani nenapadne ho za celých dlouhých 179 min vypnout nebo posunout a i když už se blíží konec přejete si aby to ještě pokračovalo, protože přece takhle to nemůže skončit...Bohužel jsem citlivka a proto jsem ještě několik týdnů po shlédnutí byla v náladě, jak kdyby se celý příběh stal mě. Pak už stačí vyzdvihnout skvělé výkony hereček, pro mne tehdy neznámé Exarchopoulos a mé oblíbené Seydoux, která mě po celý film bavila trochu víc než Adéle. ()

Slunik

Příliš rozvleklé, všechno přehnaně dlouhé, chodby ve škole, chůze po chodbě ve škole, záběry jak jedí, záběry jak kouří,... A ok mají hezká těla, ale nepotřebuju civět na milostnou scénu 15 minut, o co jde, mi dojde mnohem dřív... 3 hodinový film, ve kterém se vlastně skoro nic nestane. Nejvíce postrádám nějakou hlubší myšlenku. ()

quentinT

čistá špina, 5*. Ani neviem, čo k tomu viac dodať. Hlavnú zásluhu na tom má samozrejme hlavná hrdinka, ktorá je dokonalá ... Myslím fakt dokonalá! A to nielen kvôli tým ero/porno scénám. Francúzsko lesbický art, ako to tu niekto opisoval. Ja iba dodám že geniálny a setsakramentsky dobrý. ()

VojtaMarek00

Frantíci to prostě umí. Zvlášť, když jde o romanci. Stopáž se může zdát šílená, ale film obsahuje tři hodiny neskutečně uvěřitelných a silných dialogů, na kterých kolem a kolem stojí. Postava Adele je výborně napsaná, film krásně popisuje její sebenalezení, následou velkou lásku, její pád a další zmatek. Za mě povedená artová záležitost. ()

RedEagleSK odpad!

Rozený optimista a člověk neznalý zdejších poměrů, by byl zcela jistě schopen při čtení zdejších komentářů konstatovat, že dvě tři facky by změnili polohu, názory a možná i orientaci zdejších komentujících. Já bohužel takový optimista nejsem. Když vidím jako zdejší LGBT komunita a jiní generově nezařazeni jedinci mrdají bezmyšlenkovitě, v afektu, a přímo nadzvukovou subsonickou rychlostí tomuto odpadu 5 hvězdiček, mám téměř strach sem dát rozumné hodnocení tohoto homosexuálního porna a mé skromné jemné nuance a postřehy. Inu ale budu zase za necitelné hovado které neumí docenit tuto hlubokou sondu do análních hlubin ošklivé lesby, která disponuje charismou a přítažlivostí řadové řidičky traktoru na vesnickém JRD 50-tých let v Československu, a vedle které i řadová cikánská muklice na pankráci vypadá jako začínajíci modelka, a to i navzdory svému šulinovi mezi nohama, zatímco Adélina (ne)nabíječka zase vypadá jako Bulharská smažka která brousí beton na Václaváku a je ošklivá jak podvozek na žiguláku. Nazvat tohle hereckým koncertem by bylo jako nazvat divokou šukačku dvou buzerantů za vesnickým kulturákem romantickým vyznáním lásky. Během filmu Adéla předvádí vskutku široký rozsah mimických výrazů, to jest až celé 2. Buď se tváří znudeně a tupě čumí do blba, nebo se tváří nasratě a tupě čumí do blba, toto ruka v ruce s jejím ošklivým oteklým ksichtem vytváři dojemnou souhru neherectví vedle kterého i Steven Seagal vypadá jako Marlon Brando. Abych pouze nehanil uznávám že postelné scény kdy do sebe obě ošklivky zběsile buší kundama až peří lítá, jsou natočeny až podezřele dobře. Najednou jsem si pokládal nevinnou otázku odkud Tuniský režisér Abdelatif homosexuální sex tak dobře zná, když v jeho vlasti plachtí 2 lidi stejného pohlaví ze střechy už jenom za to když se na sebe trocha déle usmívají. Taktéž jsme nepochopil proč ošklivka Adéla svou zálibu v ojíždění jiných šeredek tají, páč ač je v dnešní Francii již více moslimů než ve zmíňeném Tunisu, prozatím tam buzeranty ze střechy nezhazují, páč jsou v současnosti plně zaměstnání podpalováním katedrál a křesťanských kostelů. Inu na závěr je nutno podotknout že natočit takovouhle sračku není žádné umění. V dnešní době dvě ošklivé tlusté šoustající lesby se začínající celulitídou na prdeli již nešokují ani končícího homosexuálního prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka který kundu neviděl ani když ho kdysi z ní nešetrně vytahovali. ()

Xpojntman

Romantický film o milostném vztahu mezi dvěma sexy holkama. Upřímný a emotivní film o lásce, o dospívání, poznávání sama sebe, navíc se skvělou kamerou. S tím se neda než souhlasit. ()

hrumsrt

Obrovskou výhodou francouzštiny je to, že když jí neovládáte, tak vás to v tom filmu vlastně vůbec neruší. Ani jednomu slovu nerozumíte, takže si jen tak posloucháte a čtete titulky - na rozdíl u angličtiny, španělštiny nebo němčiny, kde taky třeba znám jen základy nebo jen tak z doslechu, ale mozek má tendenci vnímat i to co říkají. Kdežto tady vnímám jen jak to říkají, takže můžou mluvit o líbání se, nebo o čištění záchodů, ale zní to stejně malebně. Obava z tak enormní stopáže je namístě, ale vlastně to utíkalo poměrně svižně. Přesto bych ten prostřih uvítal a nepřijde mi, že ve filmu je všechno tak moc podstatné, aby to nemohlo propadnout v cut(u) - v první půli by se toho našlo dost, pak už je to dokonalé. Ústřední dvojice je holt geniální, ačkoli u mě vede Adéle, kdy mi přijde jako daleko klasičtější konvenční děvče. Oproti tomu Leá mi tady určitě navždy utkví v paměti, holt už navždy bude modrovlasá gay, nicméně o to více jsem překvapen, jak seriózní to je, když vidíte, kam se i díky tomuhle dostala. Jsem si jistý, že kdyby to bylo o dvou mužích, tak i kdyby to zahráli dva vaši nejoblíbenější herci, tak to nikdy nebude takovéto. Proč? Holky lesbičky jsou prostě sweet (pokud to nejsou teda dvě krátkovlasý dominy), mají je rádi muži i ženy. Velkým tématem jsou ty otevřené sexuální scény, kde jsem byl naprosto v šoku, jak perfektně natočené to je! Nepůsobily trapně ani přehnaně a už vůbec ne odbytě. Až bych se pořádně zamyslel nad tím odkud má kameraman takovou praxi. V druhé půli už to ve mně ekokovalo jiné pocity, daleko utahanější, že jsem tak nějak vyhlížet, co teda bude závěr, jak to zakončí. Bude z toho jedna ucelená lovestory? No a ono tak úplně ne, ten závěr je takový nic moc. Tak moc to nechali plynout, že to ztratilo něco, co by mě zajímalo. Přestože si nejsem jistý, zda celé to téma je tak nosné pro film, případně zda je zpracováno tak moc dobře a už vůbec si nemyslím, že tohle je šálek kávy pro kohokoli - podle mě by se v tom spotřební divák unudil k smrti. Nicméně ten námět má něco do sebe, jelikož lidi milují tyhle sociálního odchylky, takže publikum si to najde lehce. Jen si nemyslím, že to každý stráví celé. 70% ()

TOMEK17

10/10.Toto je velmi něžný, vášnivý příběh mladé lásky, který mě fascinoval. Ty tři hodiny vám utečou a budete sledovat život Adele, která se zamiluje do uměleckého studenta. Hlavní herečka je ohromující jak vzhledem, tak věrohodností a vy jste na její cestě uneseni spolu s ní. Tohle je herectví na hraně...silné a dramatické...hodné mnoha ocenění. Příběh chrastí tempem a stěží má čas plně prozkoumat všechny problémy, které jsou na výstavě. Například rodina a přátelé Adele po chvíli prostě zmizí, což bylo zvláštní, protože byli důležitou součástí antilesbického pocitu přítomného na začátku filmu. Nicméně je téměř nemožné najít chybu. V žádné fázi jsem neuronil slzu (ale několikrát jsem se přiblížil). Nyní nechvalně známé sexuální scény byly podle mého názoru neuvěřitelně dojemné a ústřední pro děj (ačkoli byly poměrně dlouhé). Na tohle byste se měli všichni podívat. ()

23. ročník festivalu Mezipatra se blíží

23. ročník festivalu Mezipatra se blíží

31.10.2022

Queer filmový festival Mezipatra nabízí pokaždé to nejlepší z queer světové kinematografie. Desítky filmů a doprovodných akcí na týden ovládnou Prahu a Brno. Letošní už 23. ročník si klade za cíl… (více)

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

30.09.2016

Přehlídka Crème de la Crème II

Přehlídka Crème de la Crème II

12.05.2015

Známe první novou bondgirl?

Známe první novou bondgirl?

10.10.2014

Zatímco agent 007 mění tvář jen jednou za čas, jeho dámská společnost je pokaždé čerstvá. A stejné to bude i ve čtyřiadvacáté bondovce, kterou začne Sam Mendes (Skyfall) točit už letos v prosinci.… (více)