Život Adèle

• Francie La Vie d'Adèle - Chapitres 1 et 2 (více)

Film se silným tématem o milostném vztahu mezi dvěma mladými ženami natočil tunisko-francouzský režisér Abdellatif Kechiche a hlavní role ztvárnily mladé herečky Adele Exarchopoulosová a Léa Seydouxová. (oficiální text distributora)

Dejvid007

Famozní herecký výkony! Klanim se! :) Jinak nedoporučuju se na tento film dívat v přítomnosti matky nebo třeba babičky, není to zrovna pro každého a u některých scén vám bude trochu horko ;) ()

fortex

inu nezvykle otevřené,hranice mezi pornem a uměním se nějak otevřely,asi trend této doby,inu neusínal jsem u toho. ()

Crysis52

Výborný film, obidve herečky dali do filmu všetko neviem aká bude zostrihaná verzia ale musím povedať že vôbec mi to neprišlo ako 3 hodiny film odsýpal vcelku rýchlo a koniec koncov som len chlap ... (Artfilm 2013) ()

ttchor

Život Adele je predovšetkým dokonalá synergia medzi úmyslom režiséra, jeho týmom a hlavnou predstaviteľkou o zobrazení ľudskej prirodzenosti. Práve to je jedna z najťažších úloh filmára. Tieto pocity nafilmovať. Nie však tie, ktoré sa občas prihodia, ako napr.: nešťastie, choroba apod., ale tie všedné, ktoré sa objavujú dennodenne (nerozhodnosť, rozjímanie, pocit šťastia, únava, nádej). Často krát bez jediného slova, s rezervovaným pohľadom kamery, ktorá sníma v detaile Adelinu tvár, jednoduchého strihu, prepojili všetky tie pocity, ktoré tvorca predkladá divákovi do dokonalosti. ()

Chauncey

Tři hodiny téměř nesleze z plátna a věříte jí každý pohyb tváře. Moje herečka roku se jmenuje Adèle Exarchopoulos. ()

Withree

Adéle, ach, Adéle, proč jen musíš být smyšlená a ještě k tomu na holky? Obyčejný vztahový film s neobyčejnou herečkou v hlavní roli. Té holce jsem sežral totálně všechno i s navijákem, a to i když jí po tvářičce tekla nudle z nosu. Paradoxně nejvíce mě štvaly ty tolik proklamované sexuální scény. Postupem času mě těch holek bylo dost líto, natáčení muselo být pořádně náročné, hlavně psychicky. Samotná délka filmu mi absolutně nevadila, uteklo to celkem rychle na to, že se tam pořád pouze intelektuálně hovoří, rozjímá o životě a souloží. Každopádně je to snímek, na který se někdy zase rád podívám a který mi objevil další herecký talent. Díky!! ()

prasokote

O hereckých kvalitách obou představitelek se asi nemá smysl zmiňovat, i když mnohem sympatičtěji na mne působí Adele než Lea. Adele Exarchopoulos je krom toho přirozeně krásná bez všech malovátek atd., i s těmi věčně rozcuchanými vlasy. Ty to její kouzlo vlastně ještě umocňují. Nicméně jsem ráda, že obsadili normální ženské a ne vyumělkované a plastické kravky. Taky je fakt, že kdyby to nebylo o dvou ženských, ale o klasickém hetero páru, tak by to tento film asi lehce zapadl mezi ty další stovky průměrných romantických filmů. Protože abych řekla pravdu, tak děj sám o sobě není nějak objevný a převratný. Děje se tam to, co téměř každý z nás zažil na vlastní kůži, tzn. láska, lež, nevěra, zklamání, naděje, zoufalství... Pro mne tedy není kouzlo tohoto filmu ani tak v ději, ale ve způsobu, jakým je film zpracovaný. Celkem běžné životní situace jsou tu podány takovým způsobem, že vlastně vůbec běžně nepůsobí. A to je to, co mne na tom bavilo a nemůžu říct, že bych se ty tři hodinky nudila. Moc se mi taky líbila kamera, dávám lepší 4*. ()

Eventyrer

Človek pri pozeraní tohto filmu má pocit, že sa pozerá na niečo skutočné, že to nie je len obyčajný film čo je jasné hneď po prvých pár minútach. Jediné čo mi vadilo, bolo až priveľa sexu, ktorého množstvo bolo celkom zbytočné. ()

Shaleman

Dlouho jsem přemýšlel co napsat o filmu, který má tři hodiny, pochází z Francie, v podditulku má romantické drama a obsahuje velice působivé a otevřené sexuální scény. On je totiž takový obyčejně opravdový a spousta z nás se v tom vztahu hlavních postav najde a nemusejí být nutně homosexuální. Avšak přesto mi trochu vadí, že největším lákadlem jsou právě sexuální scény. Ono jich při třech hodinách moc není, ale občas jsem měl trochu pocit, že lepší lákadlo film nemá. Tak nevím, jsem takový rozpačitý. Určitě ne romantický, tak trochu drama a určitě erotický průměr, který se mohl lehce zkrátit nebo si pohrát alespoň do první půli s improvizovaným scénářem. Další chybou filmu jsou konfrontace, které měli být středobodem dění, ale vzávěru nejsou. Ono se to sebepoznaní a střet lesbičky a okolního světa či rodiny perfektně rozehraje ale nikdy nedokončí a zůstane trčet ve vzduchu jako špageta z Adeliných úst a já si jen vzdychnu "Co? A TO JE JAKO VŠECHNO?" Standartní divák si zívne a než to vypne tak pohoní, intelektuálové z toho budou na vrcholu artového blaha a film budou vynášet do nebe, že něco tak úchvatného a opravdového ještě nikdo nenatočil. No takže dám nakonec tři - a z toho tu jednu skutečně jen za tu erotiku, která byla parádní a splnila svůj účel. Ale ženě o tom povídat nebudu. Jinak jsem nepochopil o čem to mělo být. ()

drStanek

Možná jsem už zkaženej komerečností 95% filmů, na který koukám. Nebo nemám ten správnej uměleckej cit. Tohle mi přišlo jako kdyby bez chuti. Není tu napětí, vtip, drsnost, nepohladí po duši, ani nenechá jizvu. Je to zkrátka film stejně obyčejný, jako samotný život Adele. A možná že právě o té obyčejnosti má bejt. Někdo by se v něm mohl poznat, to nepopírám. Ale já osobně jsem si při sledování připadal, jako kdybych přišel k někomu cizímu do bytu a díval se, jak mu funguje domácnost .. nebo spíš celej život. ()

neo93

Úchvátný filmový zážitek, jenž prožíváme s hrdinkou, která to v životě nemá rozhodně lehké. Sledujeme hezkou, mladou dívku, která se snaží pochopit sebesamu. Ikdyž si najde kluka a vyspí se s ním, stále se cítí jak si nesvá. Po krátkém setkání se svou spolužačkou ale zjištuje něco jiného o sobě. Věci se dají do pohybu ale až po seznámení s neznámou Emmou se kterou pozná lásku zatím nepoznanou. Byl to velmi intenzivní prožitek a to nejen zásluhou skvělé Adèle Exarchopoulos (tu budu muset shlédnout i v nějakém jiném filmu) a Léa Seydoux, ale i detailní kamery, která dodává filmu silný dojem. Vůbec mě nepřišlo zdlouhavé toto téméř tříhodinové milostné vyprávění o jednom komplikovaném vztahu dvou žen. ()

Gendarme

první dvě třetiny filmu Adele neustále něco jí :-) díky blízké kameře to pro mě bylo stejně intimní jako milostné scény :-) ()

Theker

Vraví sa: Láska je kurva Tu to máte natiahnuté na tri hodiny a poprešpikované scénami, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani John Root so svojím Explicite-art. Vlastne tento film je celý taký explicite art. Teda že je to Art si myslia tí, ktorí ho ovenčili oceneniami. Ja si nemyslím nič, ale aj tak hodnotím, lebo som zakomplexovaný lúzer, ktorý by tam všetkým rozmlátil papule pri tom, ako sa tam na tej záhradnej oslave bavia o filozofii... ale inak pohoda-jahoda. Dalo sa to aj kratšie, dalo sa to možno aj softovejšie, ale napriek tomu (teda až na záver) je to premyslené, komplexné a hlavne nech hodí kameňom ten, kto si to nepozrie len kvôli tomu, že sú tam NAHÉ ŽENY!!! 70% ()

GTS_PUNK

Čo urobí mladá žena, keď nenájde satisfakciu v mužoch? Buďto si zaobstará mačky alebo sa stane lesbou. Hlavná hrdinka tohto francúzskeho snímku, Adéle, sa rozhodla pre to druhé a dokonca sa jej hneď podarilo získať modrovlasú partnerku - skúsenú lesbu, ktorá ju náhodným pohľadom na ulici zviedla na homosexuálnu cestu. K, why not? Námet filmu by aj bol dobrý (hoci skutočnosť by bola samozrejme úplne iná, oveľa strastiplnejšia, ak by sa rozhodla pre "lesbickú dráhu"). Takto nám filmu už od začiatku naservíroval niečo zvláštne. Niečo, čo sa ťahalo ako z chlpatej deky, niečo čo sa nedokázalo za tri hodiny poriadne naštartovať. Dokola to boli dialógy buďto pri jedle alebo dialógy osôb s väčším inteligenčným kvocientom ako má "učiteľka Adéle". Zatiaľ, čo tie boli zabalené do použitej bublinkovej fólie s ktorou nie je žiadna sranda, snaha o zachytenie nefalšovaného lesbického sexu bola výborná. A to nehovorím len pre to, že som muž. Ale wow, tie posteľné scény boli skutočne skvelé, žiadne porno s plastickými "herečkami", tu ste im normálne uverili, že sú to skutočné lesby a utvorili ste si predstavu ako to u skutočných homosexuálne orientovaných žien vyzerá v spálni (alebo hocikde inde). Okrem toho tam však nebolo nič extra, hoc som sa v tom márne snažil nájsť akékoľvek prvky psychológie - tú sondu do Adélinej duše som tam jednoducho nenašiel. A ani do duše nikoho iného. Možno jedine tak Adéline sklamanie zo vzťahu, ktorý toľko chcela, mala a nakoniec ho svojou vinou stratila. Život Adéle mi príde ako veľmi overrated film a jediná vec kvôli ktorej by som mu dal ešte jednu šancu sú tie nefalšované lesbické scény. ()

pirulka

Pre niekoho možno kontroverzný, no pre mňa veľmi zaujímavý film, francúština na mňa pôsobila veľmi osviežujúco a hoci minutáž presahovala tri hodiny, ani na sekundu som sa nenudila. Absolútne perfektné herecké výkony oboch hlavných postáv, verila som im každé slovo, dotyk, pohľad..Obzvlášť mnou pohla predposledná scéna v kaviarni, myslím, že každý kto niekedy naozaj niekoho miloval sa dokáže vcítiť do Adele a pochopiť ako láska môže bolieť... ()

mira.l

Tak co, dám tam těch pět nebo zůstanu u čtyř? Zvážím-li negativa, ačkoliv negativa v pravém smyslu slova se tomu asi říkat nedá... Za prvé ta stopáž je strašidelná, především pro ni jsem to dost dlouho odkládal, 3 hodiny na film jsou strašně moc, rozhodně jsou tam pasáže, kde by se dalo něco ubrat, především ten úvod byl takový docela roztahaný a druhá taková drobná nesrovnalost je ten konec. Když už tři hodiny koukám, ten film mě postupně hodně vcucne, to přiznávám, tak čekám nějaký to grande finále, a já nevím, ono nějak nepřišlo, aspoň ve smyslu nějaké výraznější akce, i když emoce a chemie z Adele doslova "stříkaly" nejen v průběhu celého filmu, ale i v tom závěru bylo vidět, jak se to v ní pere... Čekal jsem, že Adele na té výstavě udělá ... já nevím co, cokoliv, třeba vytáhne revolver a zastřelí buď sebe nebo někoho jiného, vezme flašku vína a poleje některý z obrazů nebo to tam rozmlátí nebo aspoň ztropí Emmě hysterickou scénu nebo cestou z galerie skočí z mostu, zcela mimo sebe vlítne pod auto nebo prostě něco, a ona ... odešla. A teď ta chvála. Opět se mi potvrdilo, že francouzské filmy dokážou být neuvěřitelně silné, Frantíci (ač rejža je Tunisan:) ) tyhle komorní příběhy ze života, kde to chvíli funguje a chvíli zase ne, prostě umí. Nádherná story o lesbické lásce, uvěřitelné, krásně natočené, s důrazy na detaily obličejů, ale i jiných částí těl. A teď nemám na mysli jenom lesbické scény, i když bych řek, že tady to bylo jedno z nejuvěřitelnějšího, co jsem zatím v rámci žánru viděl, žádné porno, ale čistá něha a láska. Skvěle zahrané, obě hlavní představitelky předvedly skvělé výkony, ale především Adèle Exarchopoulos tady ve svých 20 letech naprosto excelovala, vydala ze sebe úplně všechno, všechny emoce, lásku, zoufalství, pláč, naprosto uvěřitelný výkon. Za výše zmíněné drobné nedostatky bych dal ty čtyři, ale já tam tu pátou vlepím prostě "za Adele". Její výkon bych snad přirovnal k výkonům Hilary Swank v Mil. Dol. Baby a Kluci nepláčou nebo C. Blanchett v Jasmíniných slzách. Herectví, které tě prostě rozseká. ()

255085349

Upřímně, dala bych tomu vyšší hodnocení, nebýt pro mě nesympatické Adele Exarchopoulos. Možná to tak mělo vypadat realističtěji, ale věčné sledování toho, jak se její postava neustále něčím cpe, spí s otevřenou pusou, upravuje si culík nebo kalhoty, mě tedy zrovna nevytrhlo. Její kroky v rámci vztahu s Emmou taky nejsou nějak rozumné. Celkově dělala dojem, jako by inteligencí byla na úrovni svých dětských svěřenců. Mnohem více zaujala Léa Seydoux, která tu má bohužel o dost méně prostoru. A moc mě bavily záběry ze školky, kde Adele pracuje. Jako sonda do vývoje jednoho vztahu to ale nakonec stojí za to. ()

23. ročník festivalu Mezipatra se blíží

23. ročník festivalu Mezipatra se blíží

31.10.2022

Queer filmový festival Mezipatra nabízí pokaždé to nejlepší z queer světové kinematografie. Desítky filmů a doprovodných akcí na týden ovládnou Prahu a Brno. Letošní už 23. ročník si klade za cíl… (více)

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

30.09.2016

Přehlídka Crème de la Crème II

Přehlídka Crème de la Crème II

12.05.2015

Známe první novou bondgirl?

Známe první novou bondgirl?

10.10.2014

Zatímco agent 007 mění tvář jen jednou za čas, jeho dámská společnost je pokaždé čerstvá. A stejné to bude i ve čtyřiadvacáté bondovce, kterou začne Sam Mendes (Skyfall) točit už letos v prosinci.… (více)