Peklo na talíři

(pořad)

Šéf Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk pranýřuje úroveň české gastronomie a stolování. Přidává i pár praktických rad, čemu se vyhnout, na co si dát v restauracích pozor a čas od času rozbírá některé zajímavé potraviny. (oficiální text distributora)

boshke

Ano, na těch pár úvodních dílů jsem se kouknul s asi tříletým zpožděním od odvysílání, i tak mně přijde, že i na tu dobu bylo zbytečné rozebírat všechno dopodrobna v téměř osmdesáti dílech, když prosté sdělení pořadu - "nejezte sračky, nekupujte sračky, čtěte etikety" - je jasné asi po třech dílech. Není nutné - a dle mého ani nebylo tehdy - pohoršovat se nad tím, že v utopencích za 15 korun jsou čtyři procenta masa nebo nad faktem, že výrobek za 5 korun nadepsaný "Tesco value cocoa bar" není čokoláda. Navíc jeho osoba a jeho způsob vedení pořadu se mi také nezamlouval... 20% ()

AllShallFall

Myslím si že to je výborný pořad. Roman Vaněk skvěle rozebere a vysvětlí divákovi co všechno je obsažené v potravinách. Leckdo vůbec ani nemá ponětí, jak nás dnešní konzumní systém ničí. Všechny potraviny jsou poháněny umělými hnojivy, jen proto, aby dnešní kapitalisté vytěžili z lidí co nejrychleji co nejvíce peněz. Za všechno může dnešní kapitalismus. Pan Vaněk, je pro mě třída, stejně jako Zdeněk Pohlreich. ()

korbitch22 odpad!

Pokaždý když vidim toho namachrovanýho kokota s monoklama po zasloužený nakládačce, tak mám žaludeční potíže a není to vůbec tím, že jsem snědl něco špatného.Tyhle přechytračelý pořady, kdy vám nějakej čuramedán cpe do hlavy co je dobrý a o není k smrti nesnášim.Nemusíte ani studovat školu spojenou s potřavinářstvím či gastronomií ( studoval jsem ) aby jste věděli co je dobré a co špatné.Každý logicky uvažující člověk si může zjistit co který výrobek obsahuje a je jasné, že čím více se sníží cena, tím víc jde dolů i kvalita.Pořád říkám že si radši koupím méně kvalitních věcí, než spousty špatných. jako př. rád udávám jednu basu Heinekena na úkor 4 basám Březňáku :) No prostě takový druh pořadu může dělat každý retardovaný debil a že je pan Vaněk nějaký úspěšný podnikatel mě vůbec nezajímá, když je to kolosální kretén a s tím druhým čurákem holohlavym si můžou podat ruce a voba táhnout do prdele, jelikož oni dva sou nejčastější důvod vypnutí televize a vzití si nějakého dobrého anacidu na bolesti žaludku. 0% ()

Marze

Viděl jsem díl levné pivo. Nenapadlo mě, že se to dá takto šidit (zahraniční pivo). Seriál je záslužný osvětový pořad. ()

Šandík

Kamarádíčkovská forma s mazlíky, spokojenými pupíky a šmakuládami začíná poměrně brzy unavovat, ale podstatný je obsah, jímž je jednoznačný zásah do černého. Víc takových pekel v médiích a méně na talíři... 75% ()

SOLOM.

Svého času jsem na tento „kulinářský projekt“ čučel – sice ne pravidelně, ale viděl jsem toho dost. Některé věci mi pan Vaněk dokázal opravdu znechutit, že je už několik let nežeru. Ale to je jen dobře, já mu nic nezazlívám, páč jsem opravdu patřil mezi ty konzumenty, kteří moc na etiketu a složení nečuměli – prostě jsem žral, co mi chutnalo. Teď už si dávám mnohem větší bacha a hlavně to měl celé pojaté i dosti humornou formou… ()

Handle

Obsah pořadu mě zaujme jen občas a jeho zpracování mě nezaujalo vůbec. Nevím, co se na tom lidem tolik líbí, ale pro mě osobně to je průměrný pořad s rádoby cool poznámkami, který mi nestojí za sledování, ačkoli koukat se na to asi dá. ()

6thSun

Ok, tak mně ještě řekni Vaňku woe, kde mám kupovat zdravý alternativy všech těch potravinářskejch shitů, když zrovna nebydlím v Praze?! Nikde to neseženu, tak je to! Proto je lepší na tohle vůbec nekoukat a nemít potuchy vo tom, čím že si to zase zasírám své progaučované (prokaučované?) tělo. ()

Borrtex

Pořad, který je alespoň částečným přínosem. Díky tomuto pořadu jsem se dozvěděl celou škálu věcí, kterou jsem doposud o potravinách nevěděl. A musím říct, že od doby, co to sleduji, se v supermarketech opravdu dívám co nakupuji, protože tomu co mi pan Vaněk ukázal, jsem leckdy až nemohl uvěřit! Pořad není dlouhý, ale výstižný, a pro každého přínosný. 100% ()

BoPo

Peklo na talíři šetrí ľudom pracné vyhľadávanie, skúmanie, zisťovanie, porovnávamie potravín a výrobkov. Zároveň odhaľuje triky, finty a výjeby výrobcov. Čo sa týka osvety a zmysluplnosti obsahu si tento stream úkaz zaslúži pochvalu. Bohužiaľ Roman Vaněk je nasýtený zdrobneninami. Jeho neustále kostičky, pomerančík, telíčko, hnusárničky kazia dojem. ()

Marek1991

Nemienim hodnotiť moderátora, ale skôr obsah a ten je varovný a dôležitý pre ľudí. Skôr než niečo dáte do nákupného košíka, či to niekde kúpite, mali by ste vedieť zloženie a ako sa to vyrába. Taktiež čo spôsobujú veci v tom zložení, aké sú naše denné dávky jednotlivých zložiek, či dávky na týždeň alebo mesiac a podľa toho si urobiť jedálny lístok z prírodných vecí. Doplňte to cvičením, či pobytom v zdravom prostredí s čistým zdravým ovzduším. Vyhýbajte sa škodlivým veciam, činnostiam a prostrediu, myslite pozitívne, majte úsmev na tvári, zdravie si možno zachováte. Mám rád náučné a užitočné programy a tento jasne poukazuje na veci, ktoré kupujeme, či iné veci ohľadom jedla. Aj keď by sa niektoré veci v tomto programe mohli zdať prehnané, treba to brať skôr alegoricky a s iróniou. Taktiež by som si toho prial viac a aby to bolo dlhšie a viac do hĺbky, či aby to videlo čo najviac ľudí a pohlo to nákupným rozhodovaním ľudí a následne výrobou jedla vo svete, aby sme sa začali stravovať zdravo. ()

PauloZ

Velmi, ale velmi zajímavé věci se v tomhle malém pořadu dozvídám. Aneb jak si z nás dělají výrobci prdel. Teď jsem viděl díl o mražené pizze a jenom jsem kroutil hlavou :). Za 5 minut se ve stručnosti dozvíme určitě věci, které jinde ne, a které bychom se původně ani dozvědět neměli. Velice dobré, poučné, trefné a podáno zábavně. ()

gogos

Stream se konečně vytasil s několika zajímavými projekty, mezi které dozajista patří i Peklo na talíři se sympatickým Romanem Vaňkem. Jen houšť takových pořadů více :) 4* ()

MATADOR

Několik témat, která mne zajímala jsem shlédl (mražená pizza, mléko, energetické nápoje, ... ) a kvalitou mi pořad dal více než Pohlreich nebo Cajthamlová, navíc bez přidané vaty nebo marných vtipů! ()

Petroff

Příjemně mě zaujala kultivovanost pana Vaňka. Obzvláště v porovnání s naším nejznámějším kuchtíkem, Pohlreichem, to byla až óda pro uši. ()