Rodinná tradice velí, že šťastný sňatek bývá až ten druhý a proto Isabelle již deset let otálí s vdavkami s mužem, jehož miluje od prvního okamžiku, kdy se setkali. Její sestra ale vymyslí plán, který přivede Isabelle do cesty trochu praštěného redaktora. A všechno je najednou jinak... Valerie trpí rozvodem se svým mužem a následnou osamělostí, kterou nedokáže ničím nahradit. Její sestřenice však vytáhne správný kalibr utěšování - příběh své sestry Isabelle. Ta se poddala rodinné tradici, podle níž je šťastné vždy až to druhé manželství. Když se tedy chce provdat za svou lásku, zubaře Pierra, musí nejdřív prožít jeden "nepovedený" vztah. Podle sestry spočívá řešení v Dánsku, kde se může vdát a ihned rozvést. Plán selže, protože po internetu domluvený ženich se neobjeví. V letadle se Isabelle seznámí s reportérem Jeanem-Yvesem. Isabelle s ním odjede od Afriky, kde se za něj provdá při masajském obřadu. Netuší, že on dal mezitím jejich "sňatek" v Paříži prohlásit za právoplatný a ona se tudíž nemůže provdat za Pierra. Snaží se po návratu do Francie sehnat svého nového "manžela", aby jí podepsal rozvodové papíry. Když ho konečně najde a přesvědčí k podpisu, Jean-Yves zjistí, k čemu opravdu posloužil. Jakmile papíry podepíše, Isabelle už ví, že udělala chybu. (TV Nova)

ESNYR

Teda začátek se dost táhl a už jsem byl rozhodnutý že na to hodím bobek, ale pak se dostaly do keni a dostalo to jiný směr. × .Pohodový film, který má slabší začátek a jako obvykle slabší konec. Ale to vůbec nevadí. Oba představitelé hlavních rolí byly mile příjemní ( jen mně trochu mrzelo že se to muselo podat tak násilně, jen kvůli tomu že tak velí rodinná tradice - tahle "zápletka" mi tam vůbec neseděla ) ()

kolodej1

film běží podle zaběhnutého schématu, kdy se děje to, co je zcela nepravděpodobné, ale i tentokrát se ten zázrak stane. Na druhou stranu, tohle je komedie a tak to vlastně ani nevadí. Tenhle film má především za úkol pobavit a to se povedlo. Především scéna u zubaře, ta byla úplně skvělá!!! Ale i jinak to byla moc příjemná, i když nepříliš náročná podívaná. Rozhodně spokojenost, 70% ()

zigy

Spíš než "Skvělý plán" by se to mělo jmenovat "Past na důvěřivého ženicha", protože jak k tomu chudák hlavní hrdina přijde, že? Nicméně film baví, Diane je okouzlující a epizody z Keni a Ruska jsou vtipné ("ty jsi Gagarinova dcera?"). Co na tom, že zápletka je těžko uvěřitelná a ulítlá, protože po skončení filmu jsem měl na tváři úsměv a moc příjemný pocit, a tak by to mělo s komediemi být. Ale stejně, že by se Diane nakonec zamilovala do toho neandrtálce, tomu přece nevěříte? ()

Goumen

Prijemna a pohodova zalezitost, originalni a ne tak predvidatelna jako americke komedie. Sice do te doby, kdy Diana skodi Danymu jsem to videl tak na 3 hvezdicky, pak to ale bylo jenom lepsi a 4 si to urcite zaslouzii ()

fafejt001

TŘI* s odřenýma ušima . Výklad u stolu dobré , setkání se lvem také , taneček na závěr v kostele pěkné , jinak nic nového pod sluncem a vyměnil bych ty dva hlavní aktéry , nějak mne tam neoslovili . Asi můj problém .. no jo ... ()

DJMaroko

Je pravdou, že konec filmu to zásadně zachránil ...nicméně celý film na mě působil tak nějak, že to ani správně nedokážu popsat. Něco mi děsně vadilo. Nelogické místy stupidní a přehnané. Jak píšu konec mě konečně pobavil a byla to už ta klasická francouzská komedie. A zde opěvováni hlavní herci za mě tedy nic extra výkony bez jakýchkoliv sympatií. ()

moriero

Absolutně nereálná francouzsky potrhlá komedie, která kdyby měla kratší stopáž, byla by víc crazy a vyvarovala by se hluchým místům. Diane Kruger se místy fakt chovala jako psychopatická coura, ale to k tomuto žánru jaksi patří. A ještě NIKDY nevypadala krásnější. A tím koncem to fakt zachránila. Okouzlující Němka s plynulou francouzštinou a angličtinou musí být pro režiséra hotový poklad. A pokaždé, když ji dabuje Laurinová, se mi z ní podlamujou kolena. Takže asi nebudu objektivní, ale dávám 70%. P.S. A potěšili mě jednou logickou věcí. Když někdo vypráví příběh v příběhu, často si to scénáristé neuhlídají a vypravěč ví věci, u kterých nebyl, a tudíž o nich nemohl vědět. Ale tady - když už se tak dělo - zjistíme, že tuto část u stolu vyprávěl pokaždé někdo jiný. ()

StanleyVanH

Co dodat, nečekaně moc pěkná romance s nádechem dobrodružství. Užvaněný Jean hrál moc dobře i po boku s krásnou Němkou Dianou. Tohle se Francouzům opravdu povedlo. ()

Eseter

Mně to přišlo romantické, tak to je velké plus. A hodně se mi líbilo, že tentokrát mohl zvítězit ošklivák a podivín a že role tu byly obrácené (alespoň v závěru určitě ano) oproti klasickým romantickým filmům. ()

flouny8

Stupidní a jednoduchá komedie, kde už po pár minutách víte, o čem to bude a jak to dopadne. Není divu, že se líbí hlavně Slovákům. ()

Pythonator

Nečekaně zábavná a očekávaně sympatická Diane Kruger v zanedbaně málo vtipné francouzské komedii, která je sice docela mile romantická, ale nepobaví tak jako francouzské klasiky. Přesto je film natolik nadprůměrný a příjemný, že nemůže v dnešních amerických splaškách nějak zapadnout. ()

Montmorency

Je to taková dobrodružná romantika - místo Kodaně se uhání nevědoucí ženich v Keni, rozchod zase probíhá v Moskvě, takže se hodně cestuje a filmová kulisa je opravdu krásná, občas se povede nějaký ten gag, vedlejší postavy jsou taky fajn (úvodní vánoční scéna) a díky tomu, že je film pořád v pohybu, se nenudíte ani minutu - přesto mi oba hlavní představitelé k sobě moc nesedli, žádná chemie, byli spíše jako dva kámoši, D.Kruger není typ do komedie ()

2K12Kub

Nebýt mé oblíbené Diane Kruger, o tomoto snímku bych ani nevěděl. A zde podlje mě naprosto zářila. Bláznivá, leckdy nelogická, ale velmi zábavná romantická komedie, od které jsem až do konce nemohl odtrhnout oči. Sympatická ústřední dvojice a zajímavé rozmanité prostředí se postarali o celkový velmi kladný dojem z filmu. ()

farinelli77

Ani si nepamatuji, kdy naposledy jsem viděl tak skvělou romantickou komedii, která by mě nenutila po čtvrt hodině přepnout, ale naopak mě každou minutu víc a víc vtahovala do děje a já se celý film výborně bavil a byl odměněn i sice předvídatelným, ale přesto krásným a díky Dianině "revui" originálním koncem. Diane byla opět okouzlující a její nečekané taneční kreace na konci přímo fascinující! Hollywood se má od Evropy ještě hodně co učit, jak se dělá skutečně dobrá netuctová romantická komedie, v které každou minutu neobtěžuje typický americký patos, prázdná gesta nebo trapnost přehrávajících "megahvězd"! Obrovský dík za takovéto evropské klenoty! ()