topi odpad!

Takhle umělecky dokáže filmy točit jen a jen Zdeněk Troška. Kde jsou časy trilogie Slunce, seno...... ()

Helo

Troška zde sice vykrádá sám sebe a to hlavně skupinkou vesnických bab (ačkoli tenhle koncept trošku vylepšil), ale i tak jsou tam vtípky dobré, některé excelentní("Odposlech přerušen"). Jen nechápu některé ty scény, které jsou tam úplně zbytečné - Bílá jako cikánka, do kteréžto role se za prvé vůbec nehodila a za druhé ani nevím, proč to tam bylo; bába ženoucí vnuka k faráři atd. Celkově to mohlo být tak o půl hodiny kratší a bylo by to fajn. Hodnotil bych za 2,5* a tu půlku nahoru přidávám za Kubu Kováře na konci. Edit: Ne, po dvou dnech snižuji na 2*, páč si sotva z hlavy vzpomenu na pár vtipů a ty 2 a čtvrt hodiny bylo vážně moc na praktickou absenci zajímavějšího děje. ()

Toyotomi

Oproti mému očekávání... Film se přežít dal, ale... No... Ty skoro dvě hodiny co jsem nad tím strávil - těch byla škoda. ()

major.warren

Když to srovnám s hrůzostrašným Kameňákem, tak jsou Babovřesky ještě dost dobré. Rozhodně nejde o úplný malér. Je to spíš takový horší, ale jinak zcela průměrný film. Pár celkem dobrých hlášek, Kikinčuk celkem v pořádku, ale na Ludvu Hovorku v O.P. nemá. Jinak herci nic moc geniálního nepředvedli. Synková, Žilková, Langmajer nebo Vondráčková zde předvedli celkem někdy i trapný a vyloženě slabý výkon. Jedna hvězda je za Šoustala a druhá za hudbu Karla Vágnera, jinak Troška zas nic moc nepředvedl. Dvě hvězdičky. ()

FilmFan24 odpad!

Že by nový kandidát na nejhorší český film všech dob? Tak podle mě určitě! Jestli má být vrcholem vtipnosti farářovo příjmení Šoustal a holub neustále seroucí na starostovo auto - pardon pane Troško, u filmu nemáte co dělat. Takový mišmaš žánrů se jen tak nevidí: komedie, tragédie, drama, romance, akce, horor...a dokonce bílí vzlétající holubi. John Woo by se asi divil jak je naloženo s jeho "poznávacím znakem".. Tak mě připadlo, že Lucka Vondráčková s Janem Dolanským do Babovřesek zabloudili z jiného filmu...Ale ani ti dva film z žumpy odpadu v mých očích nevytáhly. Dá se vůbec vrátit 133 minut promrhaného času stráveného u tohoto veledíla?!? P.S V souvislosti s tímhle výtvorem se mě teď jeví Disaster Movie a ty děsné rádobyparodie (Tohle je Sparta!), které jsem ohodnotil odpadem jako umělecká díla... ()

CageDepp

Občas trapné a občas i vtipné. Dokonce pokus o horor. Zase tak hrozný to není a docela pěkná písnička na konci mě přesvědčila, že 2 hvězdy budou akorát. Druhej a třetí díl bude větší zlo. ()

Aleee89 odpad!

Dvouhodinové utrpení, kdy se jenom modlíte, aby už byl konec. Tušila jsem, že Babovřesky se ponesou v duchu Kameňáků a budou trapné, ale že až tak... Ony jsou tak neskutečně blbé. Panoptikum podivných postav, nereálných, umělých, jako by ani nebyly z tohoto světa. Milion mikropříběhů, odboček, které nedávají smysl a tvoří jen změť scének, rozhodně ne ucelený film. To mi vadilo asi nejvíce. Spousta postav je zbytečných, jejich linky postrádají smysl a jsou nedořešené. Pak to shazuje celý snímek - je to kýčovitě barevná trapárna, kde vtipům se nesmějete a jen kroutíte hlavou, zda toto opravdu někdo může myslet vážně a jak je možné, že se to někomu může líbit. Takže abych nějak zakončila své myšlenky - scénář nemá hlavu a patu. Tvůrci chtěli do filmu nacpat prostě vše, okopírovali pár filmů, přidali "vtipy"... Vadil mi product placement. Myslím, že i on se dá udělat s citem. Tohle bylo jako chodící reklama. Je to celé takové fušerské a primitivní a já se ještě teď nemůžu zbavit pocitu hanby, kterou jsem cítila za všechny tvůrce a neherce. ()

TominoLa

Nemám proti panu Troškovi vůbec nic. Ba naopak působí jako sympaťák. Bohužel se Slunce, seno .... se nedá žít věčně. Tohle je velká nuda. Opravdu smutné. Vykrást si Slunce, seno ...., drbny, strašení, atd. a natočit to skoro stejně jako Kameňáky a i s podobně šílenou hudbou. Opravdu děs. A pokládám si otázku, jak proboha na to může chodit pořád tolik lidí. Jak dlouho to ještě bude prosím trvat!!! Kdo neviděl a uvažuje o tom tak raději vyražte do kina na Revival. To je český film pro lidi. ()

Patw

Je to film o ničem. Obsahuje staré dobré klišé, ale já jsem se u tohoto nenáročného filmu opravdu pobavil. Líp to říct neumím. ()

Želik odpad!

Považujem za hrdinstvo, že som to dopozerala. Nezvyknem dávať odpady, ale v tomto prípade sa nedalo inak. Drbny máme aj na našej ulici ale čo je moc, to je moc. Už sa na nás valí 2 diel, zachráň sa kto môžeš! ()

L_O_U_S

Zážitek z tohoto filmu a veškeré pojmy a dojmy kolem si dovolím shrnout v několika bodech: 1. Tento film jsem sledoval v rámci filmového klubu na naší střední škole, který mám tu čest vést. Nevěděli jsme, jakým způsobem nalákat studenty do klubu, a tak jsme zvolili tento filmový vtípek. Leč nám to nevyšlo. Projekce se kromě mé maličkosti zúčastnil také kolega spoluvedoucí a dvě studentky z druhého ročníku, tudíž jsme si tuto třeskutou srandu užívali pouze ve čtyřech. Když se studentky nechaly slyšet, že film viděly cestou na zájezd do Španělska, politoval jsem je. Autobusáci mají tak nějak vůbec v oblibě vraždit cestující filmy, které si ve svých autokarech vozí coby vybroušené klenoty (à propos, jestli ještě jednou budu muset sledovat Účastníky zájezdu, někdo to šeredně odskáče). 2. O úrovni filmu svědčí komentář mého kolegy, který se ke mně během projekce natočil s dotazem „Co to kurva je?“. Zbytkem filmu jsme se prosmáli, nikoliv ovšem tam, kde to bylo zamýšleno. 3. Zdeněk Troška útočí rafinovaným způsobem na první signální soustavu. Dobře ví, jaké vtipy platí na publikum mdlého rozumu. A nejděsivější je na tom snad to, že to tolika lidem přijde vtipné. Pokud někomu k rozesmání stačí střelba vzduchovkou do rozkroku, potažmo kopance tamtéž, je mi ho líto. 4. Připadá mi, že Troška vizionářským způsobem líčí budoucím generacím, jak jsme my jelimani v 10. letech 21. století přežívali. Nejspíš proto se ve filmu objevují trička s britskou vlajkou nebo vlaječky EU ve starostově kanceláři. Poučen z nezdarů Gorbačovovy přestavby, ví pan Troška, že žádný velký politický projekt není věčný. 5. Celý děj je neuvěřitelně rozplizlý. 133 minut je na letní komedii opravdu hodně, a tak film v podstatě nenabízí žádnou solidně gradovanou zápletku. Když se čtyřka rozhádaných magorů Kikinčuk-Langmajer-Vondráčková-Žilková usmíří, děj jede dalších 45 minut dál. Proč, sakra? 6. Zdeněk Troška zcela nepokrytě vykrádá sám sebe v naději, že to diváky bude bavit stejně, jako je kdysi bavil humor série Slunce, seno… Jenže on ten humor zmíněné série působí daleko lehčeji a samozřejměji než nějaká jeho křečovitá nápodoba, navíc často nebetyčně doslovná – nahluchlá babka, falešný zpěv, panenko Maria a další. 7. Paradoxem tohoto filmu je, že po herecké stránce to hrůza rozhodně není. Vesnické babky dokázaly slušně odehrát to, co by se od nich v takové pozici dalo čekat. Oni ani ten Kikinčuk s Žilkovou nejsou tragičtí, jenže pokud jejich role spočívají ve zmíněném nakopávání rozkroku, tak bude chyba někde jinde. 8. Z hloubi duše nenávidím rádio Impuls. Jsem nucen poslouchat ho v práci a veškeré Impulsovy s jejich vymrdanými Impulsovic krabičkami bych s gustem nahnal do GULAGu. Z toho důvodu pro mě byl místní product placement jako kopání do hlavy. Impulsem počínaje a Medovníkem konče. 9. Během „falešného závěru“ krátce před skutečným koncem filmu jsem si připadal jako v nějakém Lynchově dramatu. Když pak najel skutečný závěr, bylo mi, jako bych právě poprvé viděl Prokletý ostrov. Jen tak dál, pane Troško. S takovou invencí to určitě daleko dotáhnete. 10. Z komplexních otázek, které po zhlédnutí zůstávají, jsou to především: O čem to do prdele celé bylo? Proč mají někteří mamrdi potřebu dobarvovat trávu v postprodukci? Proč se lidem líbí sračky? Kdy konečně zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí? Na závěr bych snad dodal, že pokud tohle je divácky nejúspěšnější film roku 2013, tak se stydím za to, že žiju v této zemi. Je mi líto, že české publikum je pologramotná spodina – a opravdu je mi fuk, jak namyšleně a elitářsky to z mé strany zní. (941.) () (méně) (více)

Mickalle

Ty co hodnotí odpadem a ještě snímek ani neviděli, tak přesně vy jste ještě na větším dně než samotné Babovřesky :) ()

Moena odpad!

Jsem pravděpodobně jeden z mála lidí na světě kdo prošel s úsměvem (první!) Kameňák jako docela podařenou estrádní taškařici plnou českých vtipů. Vděk pana "režiséra" Trošky na sebe nenechal dlouho čekat a rozhodl se hned pro dvojitý přídavek, kterým mě celkem úspěšně znechutil. Nu odpustil jsem a šel dál. Což se Zdendovi asi moc nelíbilo, protože přitáhl se silnějším kalibrem v podobě komedie o uřezaných zadcích na březích Afriky. Když už jsem tentokrát klečel na kolenou a prosil ať je tomuto utrpení konec, bůh mě vyslyšel! Postavil mne znovu na nohy a nechal mě jít dál, aby mě o pár metrů dál mohl mistr dorazil svojí zatím nejsilnější zbraní hromadného ničení dobrého vkusu a zbytků českého humoru. Tentokrát se to neobešlo bez šrámů na duši, které si s sebou ponesu až do konce života. Jestli někdo plánuje jít do kina na dvojku a tím podporovat tahle zvěrstva osobně každému kdo si koupí lístek zlomím obě nohy a pokud se bude plazit dál ke vchodu do sálu, umlátím ho krabičkou předražených nachos! ()

Linda.csfd

Takové velmi trapné to bylo. Až my bylo stydno za ty herce samotné. Ale dávám bod za tu slunečnou atmosféru - z té televize nám prosvítilo slunce celý byt. :) ()

ilemas

Velmi pěkná oddechová letní komedie u které se sice moc nezasmějete, ale na lehké pobavení a pohodičku to stačí. Kvalit Slunce, seno, jahody to však nedosahuje. Je spousta mnohem horších nejen českých komedií, které mají vyšší hodnocení. To nechápu. Připadá mě, že většina dává odpad, aniž by film viděla, tak jak to bylo u seriálu Tisíc a jedna noc. ()

BoredSeal

Tenhle film jsem neviděl dobrovolně, byl jsem k tomu donucen svou rodinou, jinak bych se mu zdaleka vyhnul. Ale když už jsem byl takhle znásilněn, přidám svojí trošku do mlýna. Když přeskočím laťku humoru, válející se někde po zemi v louži, film nabízí bídné téma naředěné s dějem nesouvisejícími epizodkami (např. cikánka Bílá) a vtipy ala Kameňák. Všechny postavy se rozjuchaně pitvoří a chovají se hystericky, z čehož se tvoří zápletky typu "vypadá to že Vondráčková kouří starostu a věří tomu celá vesnice". Všechno se to odehrává ve sci-fi vesnici, kde jsou všechny domy luxusní a opravené a všichni obyvatelé (suma sumárum ortodoxní věřící, dva staří cyklisti, tři starší komunistky, starostovo příbuzenstvo a farář) jezdí nablejskanými Citroeny. Kdybych chtěl nějak parodovat falešnost současných českých filmů, asi bych to nevymyslel líp. Babovřesky jsou prostě peklo. Není to film, z jehož špatnosti se zalykáte zoufalým smíchem, tady už končí veškerá sranda. Odpad nedávám jen díky existenci jistého Magnuska. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015