ivishka odpad!

Takže pan režisér Troska ehm..tedy Troška..se dočista pomátl. Není nic horšího než odpad - tedy podle zdejšího hodnocení. Ale opak je pravdou. Křivdím tímto hodnocením všem svým dosud uděleným odpadům, a tento odpad slouží jako učebnicový příklad, jak vypadá naprostá ptákovina! Nejen že je to zbytečně dlouhé, ale je to mizerně obsazené(kromě Lukáše Langmajera a minirolička Lucie Bílé), ale je to bez perspektivy..Ty scény, které mají vypadat vtipně, vypadají trapně až to bolí, věčná hra na Kelišku a zrychlené záběry běhu babek za novými drby, přidané kvokací zvuky(jakože jsou slepice), nebo skandál v podobě nového faráře. Je mi známo jak to na vesnici chodí(alespoň třetina mého života se odehrála na vesnici), ale takovou blbost jsem snad ani nečekala. No tak tedy děkuji za filmový šok v podobě Babovřesků. Už nikdy se mi nebude spát tak dobře jako dřív, a už nikdy přísahám nikdy nepomluvím filmy, ani s mými neoblíbenými herci tolik, jako tento nesmysl. Jestli se podívám někdy na druhý díl, tak to bude moje smrt. A zdravím ovce, které udělují hvězdy - a stále se pozastavuji nad inteligencí národa, která si zaplatí nehorázné peníze za lístek do kina na tento paskvil. P.S. Pardon, ale zlatej Twilight... ()

javak810i

No, tak jsem se konečně odhodlal k protrpění těch 133 minut nejnovějšího Troškova výtvoru. Čekal jsem 100% odpad, ale zas až TAK strašné to nebylo. Tedy ano, "vtipy" nejsou vůbec vtipné, herci buď nehrají a nebo jsou přímo protivní a celé se to hrozně vleče. Oproti Kameňáku to ale není až tak stupidní, i když na druhou stranu právě u Kameňáku jsem se alespoň občas pousmál. Každopádně starým dobrým Slunce Seno nesahají Babovřesky ani po kolena a dávat cokoliv víc, než 1* by podle mě byl úkaz disrespektu vůči filmovému průmyslu. Ovšem film je koukatelný a dokážu pochopit i ty, kterým se dokonce líbil (ostatně na seriály Ulice a Ordinace v růžové zahradě se taky někdo kouká). ()

Historik

Pro sluncesenovskou trilogii byly typické přepjaté a až k trapnosti mířící scény. Byly ale ještě snesitelné, tady to ovšem Troška už s tou lidovou složkou přepálil a takřka zabil jakous takous nosnou linii, která se tu dá najít. Kdyby se z filmu vyškrtaly zbytečné a trapné scénky (např. zcela zbytečná Lucie Bílá) ubylo by nějakých čtyřicet minut, mohla z toho být opravdu letní pohodovka. Žádný zázrak, ale bylo by to myslím dobře koukatelné. Takhle je to opravdu problém. ()

Karlas

Domníval jsem se, že se mi ze strany rozpustilého Zdeňka už nedostane žádného překvapení, ale toto je opravdový vrchol jeho tvorby. Člověk se musí zamyslet, jestli se režisér Troška v tomto směru ještě zdokonalí. Pokud ano, doufám, že své další dílo natočí již jen zpoza mříží ústavu pro duševně narušené osoby. ()

Sandiego odpad!

Ubohá zápletka odpovídající jednomu dílu dvacetiminutového sitcomu natažená na 133 minut? To je teprve umění, které stojí za to vidět. Samozřejmě, dojde i na sexuální orgie a velkolepý výbuch, ale raději ani nebudu prozrazovat, v jakém kontextu a s jakou úlohou v zápletce. Tímhle peklem si hold musí projít každý sám. Ne, nemá cenu se o téhle hromadě nevkusu a ubohých vtípků rozepisovat, jen ještě jedna věc mě napadla: jsem rád, že jsem tohle nemusel vidět jako dítě, neboť ty neustále vkládané záběry uměle zrychlených bábin přesunujících se po vesnici by mě asi dost děsily, zvlášť když přitom vydávají podobné zvuky jako útočící pavouci v jednom z mých děsivých filmových prazážitků. Až mi z toho teď naskakovala husí kůže, brrr... ()

Jillen odpad!

Mentální klystýr. Bohužel, úspěch filmu svědčí o celkem závažné vymletosti poměrně slušné části národa...na závěr bych jen podotkl, že jsem to nesledoval dobrovolně a rozhodně jsem za to neplatil ni halíř. ()

Pierre odpad!

Typický Troškův guláš který místy doslova postrádá smysl. Udělal jsem takový výzkum reakcí jednoho diváka v kině. K tomu přidávám popis děje a reakce diváka na daný kousek příběhu. Prostě přijede do jedný díry farář s jménem Šoustal (REAKCE DIVÁKA: Čemu se ta paní vedle tak směje? Jo, jo. Vono, to jako. Jako Šoustal, jo? Hahaha. To je srandovní.) K farářovi Šoustalovi ( REAKCE DIVÁKA:už jsem zapomněl význam toho vtipu, připomeň mi to. Jo. Aha. Hahaha. Napodruhý to je ještě vtipnější.) přijede najednou jeho sestra která u něj začne bydlet a na faře chodí polonahá (Reakce diváka: WAU, ten Zdeněk je ale rošťák. Aha. On je, to? Tyjooo. To je hustý, jak jsou ty lidi dneska odvážný.) čehož si báby všimnou (REAKCE DIVÁKA: Haha. Hele ta bába řekla tyvole) a ze všeho vznikne jeden velký zmatek ( REAKCE DIVÁKA: Jdu na záchod, hele pohlídej mi místo.) Divák se pak ze záchoda nevrátil. Prý celou dobu přemýšlel nad tím, co je na jménu Šoustal vtipného. ()

blackrain

Viděno dnes ve smíchovském kině a světe div se, byl plný kinosál a to mě velmi mile překvapilo, protože dát 179 kaček za film není jen tak, tak kde to udělali naši soudruzi chybu? V sále byli diváci všech věkových kategorií a bavili královsky. Naše skupinka taky. Troška se od Slunce, seno ... neodpoutal a přímo z ní vychází. Vůbec mu to nemám za zlé. Dialogy jsou v podstatě stejné. Na začátku jsem měla trochu problém s vesnickými drbnami. Působili trošku toporně a tak nějak mechanicky, ale to je docela pochopitelné, jestliže šlo o neherčky nebo o herečky z oblastních divadel, které nejsou zvyklé se exhibovat před kamerou. Já bych měla zcela určitě ten samý problém, ostatně, na mě takhle působí i prach obyčejný foťak, takže raději stojím na druhé straně, než před ním. Mrzela mě ta přílišná reklama, ale to je bohužel už pravidlo, které bude provázet všechny české filmy. Bez sponzorů to dnes už nejde. Někde se peníze na natáčení získat musí. Jan Dolanský a Langošův brácha jsou velcí sympaťáci. Lucka Vondráčková se chovala trošku bláznivě než by sedlo jejímu věku, ale to do té role, kterou tady hrála celkem sedlo. Musím říct, že se nám z kina nechtělo vůbec odejít. Pokud by vznikl druhý díl, tak se mu nebudu vůbec bránit. Navíc je Zdeněk Troška pěkný vtipálek, který mě moc hezky nachytal a ne jednou. Lidi chtějí jednoduchý a srozumitelný humor. Přesně takový jsme všichni dneska dostali. ()

Tony.cs

Vydržel jsem asi do půlky, pak už jsem to musel vypnout. Ani jednou jsem se nezasmál. Odpad nedávám z přesvědčení, takže * za ...asi za snahu. ()

vercza

Co jsem od filmu očekávala, to jsem taky dostala. Vtipné, milé, jednoduché. Nevím co se na tom spoustě lidí nelíbí, vždyť tohle je prostě Troška. Ale každý máme jiný vkus. Za mě 4*. ()

kaylin

"Babovřesky" budou možná komerčně nejúspěšnějším českým film české historie. Přeji mu to. Přeji Zdeňkovi Troškovi, ať natáčí další filmy. Ne proto, že jsou to skvělá umělecká díla, ale proto, že to je něco, na co se dá dívat. Strašidelné momenty fungují, fungují momenty humorné, tohle není dílo člověka, který o režírování neví nic. Když je tohle druh filmu, který do kina dostane sta tisíce, budiž mu přáno. Díky němu budou mít možná naději i jiné filmy, na které by se jinak kvůli nedostatku financí nedostalo. A když ne, pořád je tu fakt, že se mnoho lidí baví. ()

Žralok

Pseudokritici opět perlí. Není to veledílo ale dá se to v pohodě zkouknout. Jenže to natočil Troška tak je to hrozně špatný. Hlavně že tu má každej svůj názor. ()

gogos odpad!

Čiré zlo pekelné, které jsem dokázal vydržet asi půl hodiny. Trapně zahrané, postrádající jakoukoliv bezprostřednost neherců ze Slunce seno, či hereckého umu na straně druhé. Veškerá dva vtipy byly již v traileru a nic nezachrání ani morgoška Bílá... ()

..Lucas..

Podle všemožných reakcí na internetu a okolí jsem čekal tu největší blbost, o to víc jsem byl překvapený, že to až tak strašné nebylo. Doktor od jezera hrochů byl mnohem, mnohem horší. Na rozdíl od něj, Babovřesky nemají tak trapný humor, několik málo vtípků se i povedlo a celkově si myslím, že to byl líp strávený čas než s Doktorem. Žádný zázrak, ale jednou zkouknout se to dá, akorát bych ještě celý film o něco zkrátil. A nelíbila se mi přílišná snaha o to udělat věci, které nejsou moc vtipné, více vtipnými. Hodnotím něco mezi 40 - 50 %. ()

Céčko

„Dozvěděl jsem se, že v Čechách a na Slovensku vidělo Babovřesky už skoro osm set tisíc diváků,“ řekl Troška. Musím se pochlubit, že jsme v žebříčku návštěvnosti přeskočili Avatara, Pána prstenů nebo Harryho Pottera,“ dodal Troška. A můžete brečet a dávat si kolik odpadů chcete, klidně i jen po zhlédnutí traileru. :-) ()

Mikita

Souhlasím s uživatelem B!shop. Neviděla bych to tak tragicky. Už z upoutávek bylo jasné, že tohle není film, který bych chtěla vidět. Z místních komentářů se mi chtělo už předem z filmu zvracet. Ale nikdy mě nepřestane překvapovat, kolik špíny je možné nakydat. Troška nikdy nebyl režisér nedozírných kvalit a stále dokola točí variace na Slunce seno. Žádný děj to nemělo už tehdy, nevím, co čekáte, že se změní dnes? Opět bez děje, jen uměle vytvořená jakás takás zápletka s tajným dědictvím. Tentokrát nevytryskne modrý pramen, ani zázračně nestoupne inteligence místních obyvatel. A tak je tu opět variace na život na malé vesnici plný drbů, předsudků a závisti. Užijeme si opět trochu strašení dvou bláznivých dědků a sem tam i trochu humoru. Takže chápu všeobecnou oblibu filmu u starší generace, chtějí vypnout a užít si trochu i třeba laciného humoru. My máme rádi něco chytřejšího, můžeme si vybírat a díky internetu vždy najdeme moudřejší a hladivý humor. Kydat špínu na jednoduchou zábavu tohoto typu ale nebudu. Líbilo se mi, jak pan starosta vždy zaparkovat pod drátem, protože proč on by měl ustupovat holubům. Líbilo se mi, jak představa romantiky k narozeninám jsou svíčky v dortu. A pobavil mě i vztah drben a církve, zavržení božího odpuštění a další kontrasty mezi tím, co hlásáme a jak se chováme. Škoda tak dlouhé stopáže, absence děje a pár fórů přes čáru, protože jinak by to byla docela dobrá komedie. ()

slunicko2

Ekolog Troška recykluje Slunce, seno... 1) S filmy Zdeňka Trošky je to tak trochu jako s pornem. Každý je odsuzuje, hodnotí odpadem, plive po nich, ale pak je o to vášnivěji sleduje za zavřenými okenicemi a se ztlumeným zvukem, aby snad sousedi, nedej Bože, něco nezaslechli. Tohleto divácké pokrytectví se odráží na hodnocení: 23 % na ČSFD má film úspěšný v kinech, který dobře vydělává._____ 2) K tomu režisér: Babovřesky vznikly vlastně na žádost diváků, kteří mě celé roky vyzývali, abych jim natočil zase něco typicky českého, o nich a pro ně, něco jako Slunce, seno nebo Kameňáky. Prý už mají dost amerických akčních a fantasy filmů, kde se stále jen střílí, vraždí, vše se ničí, samá agrese, násilí. Nebo nastoupí příšery z vesmíru či ze záhrobí. Prý se zapomněly dělat obyčejné filmy pro obyčejné lidi. Proč se ve filmech musí pořád něco řešit, hledat problémy i tam, kde nejsou, hrabat se v nitrech psychicky narušených jedinců, a hlavně se tvářit pořád strašně vážně? Když to nejsou pomatenci, jsou to feťáci, když ne estébáci, jsou to dnešní mafiáni, rozvrácené rodiny, neutěšené životy na dně společnosti. Pořád dokola, žádná laskavost, žádné pohlazení. Přinést publiku něco nenáročného pro zasmání se v dnešním neradostném čase cení snad víc než kdy jindy._____ 3) A vskutku - pohoda z intelektuálně vyprázdněného snímku přímo kape. Pěkní lidé a prostředí, hezká nálada, klídek a pohodička. Nečekejte duchovní poselství. Vlastně nečekejte žádné poselství. Odpočívejte a starosti pusťte z hlavy. Můžete si přitom pokecat a zdrbnout sousedy. Sledujete nejnavštěvovanější český film roku 2013 - přes 650 000 diváků._____ 4) Zaujali mě 35letý sympatický Jan Dolanský (Ing. Adam Hála), 69letá Jana Synková (drbna Horáčková), 40letý přitažlivý Radek Zima (starostův synovec Robert), 47letá roztomilá Lucie Bílá (cikánka Eržika), abych jmenoval alespoň některé. ()

Katzenklo

"Hi people." - "To neumíš pozdravit normálně česky?! Už nechci slyšet žádný hajlování!" Konečně byl jednoho sobotního večera odvysílán také film, jenž si nemůže nechat žádný kočičí záchod ujít (pro ty, co neumí německy: jde o narážku na mou přezdívku). Nechal jsem se navnadit představou dvou hodin strávených v malebné jihočeské vesničce, kde je každý nový den oznámen zakokrháním kohouta a kde je podezřele rozšířená samomluva. Film mi nabídl přesně to, co jsem mohl očekávat: čirý troškismus. U režiséra Tonyho Scotta mi vadí jeho slow motion, jenže zde je něco horšího - fast motion. Pohled na štěbetající babky zrychleně pelášející do kostela není pro diváka ani v nejmenším příjemný. Podobně jako ve filmu Halloween se zde v průběhu děje opakuje především jeden ústřední hudební motiv, avšak nabývá zcela odlišného účinku než ve zmíněné klasice Johna Carpentera. Dále bych vytkl třeba Rádio Impuls product placement nebo postavu samotného starosty. Pomatený ksicht tohoto kolosálního ultradebila by mohl ve snech strašit mnoho nevinných malých dětí. A když už jsem zabrousil do těch hororových končin, nutno zmínit, že i s temnými a strašidelnými motivy si zde pan režisér trochu pohrál, a mně nezbývá než navrhnout, aby se ujmul snímku Paranormal Activity 7, to bych rád viděl. Můj finální ortel a verdikt zní, že Babovřesky nejsou dobrý film. Přesto je mi však nužno sdělit dvě zajímavá fakta: během sledování snímku jsem sice nejásal nad kvalitou humoru, ale rozhodně jsem se nenudil. Za druhé lze konstatovat, že asi dva (nebo dokonce možná tři!!!) vtipy je možné s vyškrábanýma očima označit za relativně či téměř zábavné (například alternativní konec). Naproti tomu bych asi třem až pěti gagům dal nálepku extrémně trapných, zbytek zkrátka nezaujal. Příště bude moudré se této vísce vyhnout, poněvadž nikdo neví, co to tam bude zase za komedii... ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015