To, že se jejich manželství rozpadlo, ještě nějak Richard a Kate překousli. A jako praví Britové celkem elegantně rozchod zvládli. Ale když zjistí, že jejich penzijní fond se stal obětí bezohledného a ještě navíc francouzské tuneláře, rozhodnou se, že to už je přespříliš. Vypátrají, že muž, který je připravil o všechny úspory, právě koupil své snoubence diamant za 10 miliónů dolarů a je rozhodnuto. Vypraví se za ním s jasným cílem – uloupit drahokam a pořádně se tak zahojit i pomstít. Tato jejich výprava, která je zavede z Londýna nejen do Paříže ale i na francouzskou Riviéru, má ještě jeden efekt – ukáže se, že přes všechno vzájemné provokování, neschválnosti, špičkování a škádlení, není jejich vztah až tak úplně vyhaslý. (CinemArt)

filipvrbik

Pohodová francouzská, nebo britská? ono se to hezky prolíná obojí...se sympatickým hlavním párem, okořeněno pár dobrými vtípky...80% ()

suzanne1997

Nebudu psát, že je to výborná komedie, na můj vkus už to začíná být poměrně klišé, ale zasmála jsem se, vlastně ne nezasmála, já se celý film válela smíchy po podlaze. Prostě skvělá myšlenka, promyšlený výběr herců a neskutečně brilantní ztvárnění. Opravdu nemám co vytknout, co zlepšit, ani na co nadávat. Nemůžu nic jiného než tenhle film doporučit. Splňuje totiž všechno, co komedie splňovat má, zaručeně se při sledování nebudete nudit, alespoň ne v případě, že máte alespoň minimální smysl pro humor. ()

BOURQUE

Dvojica E. Thompson a P. Bronsnan sú v pohode a spolupráca pre nich nie je problémom. K čomu mám pripomienky, je scenár a réžia. Oba miestami obsahujú až neskutočne veľké úlety... Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

MickeyStuma

I když to tak z počátku nevypadá, rozjede se zábavný seniorský příběh o lupu diamantu, jaký tu snad ještě nebyl. Je vytunelovaný penzijní fond a kdo by nebyl naštvaný, když jako lusknutím prstem najednou přijde o všechny své úspory. A máme tu zajímavou dvojici. Richard a Kate, Jerry a Sophie. A právě ti se postarají o to, aby peníze přišli zpět. V podstatě se jedná o další lupičskou komedii, ve které však nejsou žádné akční scény v podobě přestřelek, rvaček a dalších vymožeností. V komediálnosti se taktéž netlačí na pilu, ale to neznamená, že tu humoru není více než dost. Příběh je jednoduchý a velmi dobře zpracovaný. Některé scény přímo citují ze známých podobných filmů, mezi kterými nechybí ani slavný ´Růžový panter´, když už se tu jedná o diamant, a je to do celku zakomponované tak dobře, že snímek nejen pobaví, ale přinese i výborný odlehčený filmový zážitek. Příběh je hlavně o dvou bývalých manželích společně se domáhajících svého, který po zábavné stránce funguje a je vidět, že to jde i bez těch jinak všudypřítomných akčních scén. Takže nic pro mladé a starším jen doporučit. ()

Hpatrik

Příběh a zápletka opravdu hloupé a povrchní, ale díky ústřední dvojce, jejich znovuzbližování a vtipkování o stáří, svěží výpravě a dobře vybrané, chytlavé hudbě, se s toho nakonec vyklube docela koukatelná, příjemná komedie. ()

Torgal

Maximálny trapas. Dôchodcovský heist so scenárom, ktorý asi písalo desaťročné decko. Tak iracionálne konanie VŠETKÝCH zúčastnených som už dávno nevidel. Veľmi smutné vidieť v niečom takomto bývalého agenta 007. 3-/10 ()

Psycho.R

Thomson, Brosnan, Spall... takhle průměrného filmu nemají tak kvalitní herci zapotřebí. S jiným obsazením by to bylo za 3*, ale pro takovou honoraci měli vymyslet lepší film, takže za 2*. ()

ZnalecH

Zábavná, chytlavá, bláznivá, ale báječná komedie, ve které se s Piercem a Emmou rozhodně nenudíte. Krásně si odpočinete a to mi u filmu stačí. 70% ()

Jonatána

Parádní pohodovka, už prvních 5 minut s Emmou Thompson a Piercem Brosnanem stačilo k tomu, abych se usmívala. Když se k nim přidala Celia Imrie s Timothym Spallem, už jsem nepřestala. Není to žádná extra pecka, ale je to prostě pohoda, na kterou se ráda kdykoli podívám znovu. ()

dwbmb

Proč si tohle dělám. Nejspíš proto, že mám pro Hopkinse menší slabost díky staršímu Skoč až zítra, který mi utkvěl v paměti svou lehce hypnotickou bizzare atmosférou. Tentokrát zjevně žral hypnotika přímo Hopkins, když stvořil tohle dílko, které je taky bizzare, ale svou naprostou dementností. "Co by asi udělaly skutečné osoby, kdyby byly v takové situaci? Aha...no tak napíšeme pravý opak". A scénář byl na světě. Koukání na vypnutou obrazovku by mě bolelo míň. Jedna hvězda za Emmu, je to pořád číča! ()

hekla

Přijemné překvapení, dráždivé zábvné, sice občas absurdní, ale tak hezky, a Emma s Piercem se mi tu moc líbili. ()

iz67

I když jsem to sledoval v letadle, a před podobnými blbostmi nebylo tedy úniku, tak tohle jsem fakt nedokoukal. Za oba hlavní herce mi bylo strašně trapně: jak za to, co musí hrát, tak (možná víc) i za to, jak to nakonec hrajou. Nebudu se smát jenom proto, že starý Bond mává rukama nad hlavou jako puberťačka a ječí hrůzou. NE. Hrůza hrůz. ()

MirkaP

V hlavních rolích moji oblíbení herci, to jsem si nemohla nechat ujít. Výtečně jsem se bavila a dostala víc, než jsem čekala. ()

subic

Poněkud křehký Pierce Brosnan si jakoby rozpomněl na svá bondovská léta vrhnul se s bývalkou Emmou Thompson na krádež diamantu. Tím se dvojice dostane do rádoby zábavných situací a dá se na to dívat. 58% ()

Hawaj

A todle má bejt co? Někde vyhrabali scénář ze 60. kdy stačilo se jen zašklebit, něco plácnout, nemotorně upadnout a komedie byla hotová? To možná platilo tehdy, ale ne teď. U naivností jako Četníci s Lui de Funesem to bylo možná roztomilé, ale dnešní doba potřebuje trochu víc dúvtipu než tehdy. Dva dobří herci se propůjčili k dosti průměrné zápletce s režiji které chybí do komediálnosti minimálně tak 50 %. Humorné situaci na úrovni dětskýho ochotnickýho divadla, které se s ubývající stopáží stávají čím dál tím víc prostoduché. Asi bych to pouštěl studentům filmu, aby viděli jak to vypadá když si se scénářem naprosto vůbec nelámete hlavu až je z toho skoro průjem. Až budete trpět stařeckou demencí, tak takový film možná neopak oceníte. Už ten plakát je příšerný. :))) ()

Don Maty

Ále, vôbec to nebolo až také strašné. Emma bola skvelá. Pierce mierne za ňou zaostával. Zrejme to nebol najmúdrejší scenár a určite nie najprepracovanejší. Skôr naopak. Ale ak to pozeráte v správnu chvíľu, tak to prežijete. Je to celkom milé :)...3 ()

lobo87

Milé prekvapenie. Nenápadná, malá komédia s britskými hereckými veteránmi je správne okorenenou zmesou vtipu, šarmu a nadhľadu. Pierce výborný, Emma skvelá. Najlepšou postavou záhadný Spall. Ideálny film na víkendové popoludnie... 65% ()

r007

Jednoznačně nejlepší komedie za posledních pár let. Svižné tempo, vtipné dialogy a excelující dvojice Thompson-Brosnan. Asi nedoporučuju mladší generaci, ale nám čtyřicátníkům, kteří se snažíme zahnat chmury a nepřipouštět si stárnoucí tělo, padne jako ulitý. Viděla jsem film asi 5x a pořád v něm objevuji něco nového.Pro mě nejlepší scéna jednoznačně: hlavní hrdinové po flámu v posteli.Nic originálnějšího a pravdivějšího jsem nikde jinde neviděla. Moc nepřemýšlejte nad scénářem, některé scény jsou trochu přitažené za vlasy, ale odpuštěno kvůli celkovému dojmu. ()