Reklama

Reklama

Malý princ

(seriál)
Francie / Německo, (2010–2013), 33 h 48 min (Minutáž: 26 min)

Hrají:

Gabriel Bismuth-Bienaimé, Franck Capillery, Céline Melloul, Guillaume Gallienne, Marie Gillain, François Siener, Evelyne Grandjean, Matt Ellis (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(78)

Animované zpracování jednoho z nejslavnějších děl moderní světové literatury. (oficiální text distributora)

Recenze (33)

Namaste 

všechny recenze uživatele

Po BIBLI a Marxově KAPITÁLU věčný bestseller MALÝ PRINC je veledílem srozumitelným málokterým dětem. Většinou v něm objevíme ten půvab a kouzlo mnohem později. Tato série je určena především dětem mezi 6-ti až 10-ti lety a právě proto v tomto případě knihu a film až tak nesrovnávám. Téměř 700 osob se podílelo více než 4 roky na realizaci těchto příběhů, které začínají tam, kde vyprávění Antoinea de Saint Exupéryho končí. Přestože se tvůrci od knihy někdy i odklánějí, například tím, že příběhy provádí sám malý princ a růže dostala obličej ženy, to nejdůležitější zůstalo. Při návštěvách 24 planet v nebezpečí vítězí přátelství, odvaha, tolerance a charakter. Zůstala i romantika a spousta fantazie. Myslím, že se touto sérií podařilo představit malého prince dětem 21.století. Například i to, že mu záleží na osudu planety a má odvahu za ni bojovat, je aktuálnější než kdykoliv předtím. Znám 5-ti letého klučinu, který se vždy na nové díly těšil a dokonce si i častěji prozpěvoval úvodní melodii. Co víc si přát? Namaste malý princi... ()

Dusty56 

všechny recenze uživatele

Vím, že to pro dospělé není žádný zázrak. Je to totiž seriál pro děti. S knížkou to sice nemá moc společnýho, ale ta mě jako malýho nudila. Tohle ne. Má to svižný děj a sympatický animovaný postavy. A když já jsem byl malý, tak pro mě nebylo oblíbenějšího seriálu. Teď už se na to koukat nebudu, ale jednou to dětem pustím a nepochybuju o tom, že se jim to bude líbit. ()

Reklama

terezkys 

všechny recenze uživatele

Tak se mi zdá, že si tady všichni zase hrají na intelektuály :-) Exupéryho kniha sice předstírá, že je knihou pro dítka, ale ve své podstatě je to krásné dílo, které člověku dá nejvíc až v pozdějším věku. Seriál má naopak jasný cíl - zabavit děti (a přerostlé děti jako jsem já). Moji malou sestru baví, mě také. Osobně ho považuji za to lepší, co běží na Minimaxu. ()

Krt.Ek

všechny recenze uživatele

Komentuji sice na bázi jediného zhlédnutého dílu, dokonce přiznávám, že neúplného, přesto si za svým názorem budu hrdě stát. Jak by také ne, vždyť když se kouknu na hodnocení a komentáře ostatních uživatelů, vidím, že jsme v téměř dokonalé shodě. ___ Pokud existuje nějaká adaptace, která dokonalé kalí předlohu, jež je pro literární svět stejně tak důležitá jako je pro svět filmový kupříkladu Wellesův Občan Kane, tak je to tohle animované zpracování Malého prince, seriál, který si drze přivlastnil jméno a charaktery (vyjma Malého prince byla zneužitá i jeho růže) Exupéryho filozofické pohádky, a který nemá s Exupéryho pohledem ani zbla společného. Pohádka, která se nestydí otevřeně parazitovat na možná nejdůležitější zastánci svého žánru si tudíž nezaslouží, aby byla sledována, a to ani tím nejmenším (respektive nejmladším, kdyby si to chtěl pan Krytinář brát osobně) divákem. Kromě toho o extratřídní vizuální stránce také nemůže být řeč. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

možná by to nebylo tak špatné, kdyby se to nejmenovalo Malý princ, jenže ono se to tak jmenuje a snaží se to navázat a rozvíjet některé věci které se v knížce zjevili, ale dělá to tím nejblbějším způsobem jakým může, atmosféra knihy se proměnila ve špatně animované, nedobré dobrodružství s nechutnoplnými dialogy, nechutné ()

Galerie (152)

Reklama

Reklama