Malý princ (TV seriál)

Der Kleine Prinz

Animovaný / Dobrodružný

Francie / Německo, 2010, 26x23 min

• Jablkohruska

Souhlasím s většinou zdejších komentářů. Ačkoliv hlavnímu hrdinovi nechybí růže, liška ani andílkovské vzezření, s Exupéryho Malým princem nemá společného naprosto nic. Ten, kdo by čekal adaptaci stejnojmenné knihy, bude zklamán. Vlídná poetičnost se ztratila, místo ní nastupuje podbízivá akčnost. Pokud tedy nechcete svým dětem zkazit představu o Malém princi, snažte se je od tohoto seriálu (jakož i od 80% dalších seriálů vysílaných na Minimaxu) uchránit. Možná, že kdyby se seriál jmenoval jinak a nesnažil se tak hloupým způsobem vykrást klasický námět, dal bych mu dvě hvězdičky, takhle si ale skutečně nic jiného než odpad nezaslouží. 0%(26.8.2013)

• blondboss

Hodnotím síce iba na základe zhliadnutia dvoch dielov, ale viac som zo seba nemohol vymáčknuť. Fakt sa jedná o dosť zlý seriál, či už otrasnými animáciami, sprznutým dejom a takisto odbočením od predlohy. Toto naozaj neodporúčam, strata času. Jedna hviezdička za to, že tvorcovia aspoň mali snahu priblížiť túto klasiku súčasným deťom. 20 %(29.4.2017)

• Elfias Dóže

Komentuji sice na bázi jediného zhlédnutého dílu, dokonce přiznávám, že neúplného, přesto si za svým názorem budu hrdě stát. Jak by také ne, vždyť když se kouknu na hodnocení a komentáře ostatních uživatelů, vidím, že jsme v téměř dokonalé shodě. ___ Pokud existuje nějaká adaptace, která dokonalé kalí předlohu, jež je pro literární svět stejně tak důležitá jako je pro svět filmový kupříkladu Wellesův Občan Kane, tak je to tohle animované zpracování Malého prince, seriál, který si drze přivlastnil jméno a charaktery (vyjma Malého prince byla zneužitá i jeho růže) Exupéryho filozofické pohádky, a který nemá s Exupéryho pohledem ani zbla společného. Pohádka, která se nestydí otevřeně parazitovat na možná nejdůležitější zastánci svého žánru si tudíž nezaslouží, aby byla sledována, a to ani tím nejmenším (respektive nejmladším, kdyby si to chtěl pan Krytinář brát osobně) divákem. Kromě toho o extratřídní vizuální stránce také nemůže být řeč.(11.7.2013)

příjde mi hrozně zajímavé,že když se jedná o skutečnou historickou událost převedenou na plátno,tak to tady nikomu nevadí,že to není přesné a že si tvůrci realitu vytvarují podle sebe..a když se seriál inspiruje knihou-ani né skutečnou událostí-tak to se tady zvedá bouře,jakej je to hnus..ne není to hnus,je to plné fantazie, animace a každá z planet v seriálu jsou originální(27.11.2016)

• Tom_Lachtan

možná by to nebylo tak špatné, kdyby se to nejmenovalo Malý princ, jenže ono se to tak jmenuje a snaží se to navázat a rozvíjet některé věci které se v knížce zjevili, ale dělá to tím nejblbějším způsobem jakým může, atmosféra knihy se proměnila ve špatně animované, nedobré dobrodružství s nechutnoplnými dialogy, nechutné (11.2.2013)