Malý princ (TV seriál)

Der Kleine Prinz

Animovaný / Dobrodružný

Francie / Německo, 2010, 26x23 min

• Jablkohruska

Souhlasím s většinou zdejších komentářů. Ačkoliv hlavnímu hrdinovi nechybí růže, liška ani andílkovské vzezření, s Exupéryho Malým princem nemá společného naprosto nic. Ten, kdo by čekal adaptaci stejnojmenné knihy, bude zklamán. Vlídná poetičnost se ztratila, místo ní nastupuje podbízivá akčnost. Pokud tedy nechcete svým dětem zkazit představu o Malém princi, snažte se je od tohoto seriálu (jakož i od 80% dalších seriálů vysílaných na Minimaxu) uchránit. Možná, že kdyby se seriál jmenoval jinak a nesnažil se tak hloupým způsobem vykrást klasický námět, dal bych mu dvě hvězdičky, takhle si ale skutečně nic jiného než odpad nezaslouží. 0%(26.8.2013)

• Tom_Lachtan

možná by to nebylo tak špatné, kdyby se to nejmenovalo Malý princ, jenže ono se to tak jmenuje a snaží se to navázat a rozvíjet některé věci které se v knížce zjevili, ale dělá to tím nejblbějším způsobem jakým může, atmosféra knihy se proměnila ve špatně animované, nedobré dobrodružství s nechutnoplnými dialogy, nechutné (11.2.2013)

Tak se mi zdá, že si tady všichni zase hrají na intelektuály :-) Exupéryho kniha sice předstírá, že je knihou pro dítka, ale ve své podstatě je to krásné dílo, které člověku dá nejvíc až v pozdějším věku. Seriál má naopak jasný cíl - zabavit děti (a přerostlé děti jako jsem já). Moji malou sestru baví, mě také. Osobně ho považuji za to lepší, co běží na Minimaxu.(14.11.2013)

Po BIBLI a Marxově KAPITÁLU věčný bestseller MALÝ PRINC je veledílem srozumitelným málokterým dětem. Většinou v něm objevíme ten půvab a kouzlo mnohem později. Tato série je určena především dětem mezi 6-ti až 10-ti lety a právě proto v tomto případě knihu a film až tak nesrovnávám. Téměř 700 osob se podílelo více než 4 roky na realizaci těchto příběhů, které začínají tam, kde vyprávění Antoinea de Saint Exupéryho končí. Přestože se tvůrci od knihy někdy i odklánějí, například tím, že příběhy provádí sám malý princ a růže dostala obličej ženy, to nejdůležitější zůstalo. Při návštěvách 24 planet v nebezpečí vítězí přátelství, odvaha, tolerance a charakter. Zůstala i romantika a spousta fantazie. Myslím, že se touto sérií podařilo představit malého prince dětem 21.století. Například i to, že mu záleží na osudu planety a má odvahu za ni bojovat, je aktuálnější než kdykoliv předtím. Znám 5-ti letého klučinu, který se vždy na nové díly těšil a dokonce si i častěji prozpěvoval úvodní melodii. Co víc si přát? Namaste malý princi...(26.11.2013)

příjde mi hrozně zajímavé,že když se jedná o skutečnou historickou událost převedenou na plátno,tak to tady nikomu nevadí,že to není přesné a že si tvůrci realitu vytvarují podle sebe..a když se seriál inspiruje knihou-ani né skutečnou událostí-tak to se tady zvedá bouře,jakej je to hnus..ne není to hnus,je to plné fantazie, animace a každá z planet v seriálu jsou originální(27.11.2016)