Filmová adaptace komiksu "Návrat Temného rytíře", komiksu, který udělal z Franka Millera hvězdu.
Starý a zahořklý Batman je pronásledovaný lidmi, kteří mají strach z čehokoliv většího než jsou oni sami. Je označen za nebezpečného psychopata a speciální jednotky na jeho stopě si dávno vyškrtli první část z možnosti 'živého nebo mrtvého'. Batmanovi největší protivníci jsou zatím propuštěni z bran Arkhamu jako vyléčení a okolí neškodní lidé. Štvanice na Batmana vrcholí a do toho hodinky odtikávají poslední minuty zbývající do atomové války. Proti Batmanovi se nakonec postaví i pragmatický Superman, který pro své přežití v nové době obětoval svou svobodu a stal se přizpůsobivým služebníkem systému. Batman jde po posledního boje. Do boje, který nemůže vyhrát... (oficiální text distributora)

Claude Speed

Vrcholný komiksový snímek!! Výborný přednes toho, že čas postihl i superhrdiny. Názorná ukázka toho, že DC Comics je na tom, co se týče příběhů, jednoznačně nejlépe ze všech komiksových nakladatelství. Možnost spatřit temnou stránku velkých hrdinů, a hlavně jejich proměnu... Film s nejvyspělejším (komiksovým) příběhem, jaký jsem kdy viděl. 80%. ()

Sweat55

''Je to tak, strážce Gothamu se vrátil. Jenže ne všechno se může zdát tak dobré, jak to vypadá. Joker utekl z Arkhamu a je vysmátější než kdy jindy, vláda se chce Batmana zbavit a ke všemu je tu hrozba nukleární války'' ... Snímek je občas až přehnaně brutální a klišojidní, hlavně v první půlce. To mu ale nebere na vážnosti s jakou nám ho tvůrci naservírovali. Jednoznačně, společně s Part 1, se jedná o nejlepší Batmanův příběh za posledních let. ()

vikino1

EPICKÉ. Jedním slovem epické.. Za takový scénář by se nemusel stydět jakejkoliv hranej Ačkovej díl o Batmanovi. Po startovacím prvním dílu se to s Jokerem totiž pěkně rozjede (Ledger to zahrál sice dost dobře, ale tenhle se s nikým aboslutně ale absolutně nemaže),dále uvidíme globální válku, supermana v akci, dokonce vám tenhle animák zodpoví otázku, kdo by vlastně vyhrál, kdyby ti dva spolu utkali. A můžu s úsměvem prozradit, že to je můj tajnej favorit.. Jo tohle já můžu. ()

Jan.Mlynar

Gothamský koule feat. Skautík ze vzdálený galaxie, to vše okořeněné zářivým úsměvem jednoho magora napatlanýho rtěnkou... Testosteronová jízda vymatlaná tužkou na papíře, ze který chrochtám blahem... Bravo Franku, bravo... ()

Tamten

Není to špatné, ale zoufale se to motá v problému dostat sem úplně všechno - Batmana, Robina, Supermana, Jokera, mutanty a další a další postavy. A ono se to tam prostě nevejde a vzniká tak povrchní patos skákající z jednoho místa na druhé. ()

rejsek9

Velice dobře vykreslený příběh s velkou dávkou emocí. Troufám si tvrdit, že tohle by hrané dílo byla velká pecka. ()

neo93

Druhá část animovaného snímku Batman: Návrat temného rytíře. V tomto dílu se musí Batmam vypořádat, jak s několika zbylými členami mutantního gangu, tak především s jeho věčným a nejtěžším protivníkem Jokerem. Do Gothamu je také vyslán další superhrdina s velkým S na hrudi, jenž má vyřešit obnovené problémy právě s Batmanem. Tak jako v první části, tak i v této, hrají důležitou roli média, která neustále řeší, zda Batman, je onen znovuzrozený hrdina či naopak další zloduch, a zároveň slouží Jokerovi jako prostředek k osvobození. Znovu jako v předchozí části pomáhá Batmanovi, Robin, bez níž by to všechno rozhodně nezvládl a dojde samozřejmě i na věrného sluhu a přítele Alfreda. Toto pokračovaní se téměř nezastaví, stále probíhá nějaká ta akce a skoro každá stojí za to. Zejména scény mezi Batmanem a Jokerem, tak i později mezi Batmanem a Supermanem. Druhý díl je ještě lepší, a proto nemůžu hodnotit jinak než plným počtem. ()

holub109

K mému milému překvapení si to udrželo kvalitu jedničky a přidalo i něco navíc. Jelikož jsem se k tomu dostal až nyní, přišlo mi to jako vydařená kombinace Nolanovy trilogie a BvS. Dočkali jsme se několika lahůdkových momentů s Jokerem, překvapila mě i přítomnost Green Arrowa a dalších postav. Děj a animace opět na velmi dobré úrovni. Konec se Supermanem byl naprosto lahůdkový a dokonce i Jim Gordon mi zde přišel o trošku lepší, než v předchozím dílu. Kéž by začalo DC točit podobně kvalitní filmy i v hrané podobě (samozřejmě nemyslím Temného rytíře a spol, ty jsou naprosto špičkové). 85% ()

Likan7

Trochu zklamání. Doslovné natočení podle komiksu tomu trochu ublížilo. Filmově by bylo lepší vypustit pár scén a dát tomu lepší celistvost. Chápu ale, že předloha... Za mě to ale určitě není nejlepší animovaný DC film. ()

DD

Comics jsem četl asi 7 roků zpátky, takže už mi spousta věcí vypadla... Každopádně první půlka slaboučka, ale tohle byla pecka! ()

JohnZ87

Podle mě jeden z nejlepších a nejepičtějších DC animáků vůbec. Strhující podívaná od první minuty až do velkolepého epického finále. 95% ()

14neo11

V první části byla laťka nastavena hodně vysoko. Ale byla dodržena a překonána. Po Nicolsnovi a Ledgerovi jsem nevěřil ve stejně dobrého Jokera, ale ten kdo ho napsal pro tento díl, musel mít také o kolečko navíc, jinak by něco takového nevzniklo. Absolutně srovnatelné s atmosférou Nolanova Temného rytíře. Nejlepší animovaný film o Batmanovi, a určitě překonává Schumacherovy zločiny proti komiksu. Více než důstojný konec legendy o Temném rytíři, který byl doprovázen skvělým Drakeovým soundtrackem. Tento žánr mu vůbec není cizí, už dělal hudbu jedné batmanovce. Skvělé. ()

LudkovaLevaRuka

Během pasáže v lunaparku jsem prožil filmový orgasmus. Ukázalo se ale, že to byla předčasná ejakulace. Velmi zde o proti předloze postrádám mikropříběhy, které budují tísnivou atmosféru lhostejnosti a bezohlednosti mezi řadovými občany. Batman docválá na ošklivě nakresleném oři do nečestné bitky s největším bijcem ve vesmíru. Stejně jako si Hannibal Lecter přivlastnil Mlčení jehňátek, Joker opanoval další film s Batmanem. ()

hamir0

Zatraceně temnej animák. Dechberoucí napětí, brutalita a nejepičtější závěrečný souboj všech dob. Vše co jste vždycky chtěli vidět v Batmanovi, ale báli jste se pomyslet. Jenom to uhýbání kulkám je chvílemi trochu moc. ()

Zajija

O mnoho brutálnější a akčnější než Part 1. Batman si dál vyřizuje svoje staré účty a stihne si spíchnout i svůj kult. Jen občas mě zaráží jak je na svůj věk rychlej. Když jste fanda a zapálený Batmanovec, určitě vás zaujme a nadchne :-) . Po konci Part 2 se možná nabízí i pokračování. tak uvidíme jestli se dočkáme i Part 3. ***** ()

VvV14

Jak jsem již psal u první části, tak ani zde nemám výhrad. Batman se s tím už očividně nehodlal srát, a tak to vyřešil trochu drsněji než obvykle. Jsem u něj zvyklí na hodně drsné jednání, ale tohle jsem ani neočekával. Předlohu jsem bohužel nečetl, ale zřejmě si to seženu. Za mě perfektních 5* pro parádní podívanou. ()

vZeč

Oba filmy hodnotim stejně a ikdyž není hodnocení úplně čisté, celku musím dát pětihvězdí. Temné, brutální, osudové. Svkělá dramaturgie scén, skvěle padnoucí hudba, velmi moderně uchopené. ()

Shredder

Komiksovy animak (komentujem Part 1 aj Part 2 spolu), ktoreho idey daleko presahuju zvycajny boj so zlocinom. Film vyostruje problemy, s ktorymi bojujeme v realnom svete. Kriminalita sa zvysuje, ludia ziju v strachu a autority ich neochrania, jednak preto, ze situacia je uz neunosna a tiez z toho dovodu, ze su samy zvnutra tak preplnene zlocincami, az ich to pomaly likviduje ako rakovina. Tomuto stavu nedokaze jeden muz viac prihliadat a rozhodne sa postavit sa nad nefungujuci zakon. Ovecky su poburene, ludia ktori aspon trocha rozmyslaju to chapu. Analyzovana je tu tiez zvratena moralita a chapanie spravodlivosti Americanov. Ublizit kriminalnikovi, ktory pozabijal stovky ludi je zle, avsak vyzabijat desiatky tisic Rusov je uplne v poriadku. Popritom si film trefne a otvorene utahuje z niektorych psychiatrov, ktori sami vdaka svojej arogancii uviazli v iluzii. Verejnost si postupne vdaka Batmanovym zasahom uvedomuje, ze sa nemusi skryvat, zit v strachu a triast sa v kute a obycajni ludia zacinaju chapat, aku moc maju v rukach. Film sa vsak neobmedzuje na jednostrany pohlad, ale ukazuje, ze extremizmus v hociktorej forme je nebezpecny a keby vladla anarchia, ludia by sa navzajom pozabijali. Batmanov vplyv na ludi sa vobec nepaci americkej vlade. Uprimne, skuste si predstavit, ze by v skutocnosti existovali superhrdinovia. Ludia, ktory maju moc a netancuju tak ako piskaju tajne spolky, vlady, bohaci a dalsi mocny tohto sveta. Ako by asi reagovali na niekoho, kto by odmietol hrat ich skazenu hru o absolutnu nadvladu a pokusil sa odobrat z ich moci, v ktorej sa vo svojej dekadencii opijaju. V tomto pripade americka vlada naverbovala Supermana, ktory tu figuruje ako absolutne nemysliaci pesiak, ktory by odtrhol halvu aj batolatu, ak by mu to prikazal prezident. Nevyhnutne tak dojde na epicky suboj medzi dvoma superhrdinami. Batman: The Dark Knight Returns prekonava vsetky animaky z dielne DC aj Marvelu a obsahuje myslienky hlbsie nez vacsina hranych filmov. Rozhodne to nie je film pre deti a ani zdaleka len z toho dovodu, ze obsahuje dost nasilia. ()