Filmová adaptace komiksu "Návrat Temného rytíře", komiksu, který udělal z Franka Millera hvězdu.
Starý a zahořklý Batman je pronásledovaný lidmi, kteří mají strach z čehokoliv většího než jsou oni sami. Je označen za nebezpečného psychopata a speciální jednotky na jeho stopě si dávno vyškrtli první část z možnosti 'živého nebo mrtvého'. Batmanovi největší protivníci jsou zatím propuštěni z bran Arkhamu jako vyléčení a okolí neškodní lidé. Štvanice na Batmana vrcholí a do toho hodinky odtikávají poslední minuty zbývající do atomové války. Proti Batmanovi se nakonec postaví i pragmatický Superman, který pro své přežití v nové době obětoval svou svobodu a stal se přizpůsobivým služebníkem systému. Batman jde po posledního boje. Do boje, který nemůže vyhrát... (oficiální text distributora)

darthhokro

Po dlouhé době bezva animáč u kterýho sem se náramně bavil. Je akčnější a vtipnější než Part1. Konečně pořádní záporaci, obzvlášť madam Bruno z hákáčema na kozách :D ()

Bezda22

Jak jsem očekával. Rozjetí perfektní první částí je dotaženo k dokonalosti. Víc hodně brutální akce, krve se asi víc prolilo v jedničce, ale o to tu nejde. Jednička svym závěrem dala čuchnout k tomu, že když se dvojka dobře chytne, bude to nářez a jeden z nejlepších komiksovejch animáků, možná komiksovejch filmovejch adaptací vůbec. Rozhodně to není zábava pro děti. Není to taková ta klasická akční komiksovka plná rvaček a výbuchů s našima oblíbenejma hrdinama. Tohle je akčňák a kdyby byl hranej a mě bylo tak 6 let, tak mi rodiče nedovolej na něj koukat. A co se toho velkýho finále a samotnýho závěru týče? Takhle to má skončit....95% ()

kyLuke

Mnohem lepší film, než první část. Více akce, více propracovanosti a hlavně více BATMANA. Jsem nadšen a moje první pocity jen potvrdily, že první část by se samotná hodnotit neměla, protože jen rozjela to, co druhá část fantasticky završila. Skvělé je hlavně odporné ztvárnění Jokera, jako psychopata( u animáku bych to nečekal), co nemá slitování. Jediné, co bych trochu vytknul je, že je celý film až příliš drastický. 90%, které s ohledem na první dojem zaokrouhluji nahoru.... ()

Bube1

Obě dvě části jsou super, akorát u téhle mi trochu vadila ''neprůstřelnost'' Batmana, takže z toho důvodu ''jen'' 4 hvězdy. ()

baltik

Animace zvládnutá na jedničku, originální dabing je pecka, brutalita i na komiks je tu hodně vysoko ale berte to jako spíše varování "nebrat děti" protože je to zvládnuté na jedničku a spolu s povedenou animací to funguje skvěle. Plot je tu dobře postaven kdy na problém navazuje další až do dramatického finále. Pár much tam najdete né že ne avšak padají za oběť tomu jaký pocit to zanechá ve finále. 90% ()

Mr.Baboon

Tak ten konec, počínaje soubojem BvS to neskutečně zachránil. Do té doby jsem myslel, že celé je to jen o policajtech á la Storm Troopeři ze Star Wars, trapných dialozích a celkově nesmyslných věcí (Joker žijící ještě 2 minuty po zlomení vazu např...). Ale konec? Ten mě odrovnal. ()

MAAUZ

...a druhá část je o chlup lepší! Batmanův největší nepřítel je Superman, naopak Robin je velmi nápomocná. Boje jsou vychytané. Určitě se jedná o nefalšovaný komiks dle předlohy, a hlavně bez cenzury! Slize and dize!! Batman never dies!!! ()

Worry77

Musím říct, že tady mě hype nějak minul. Je to docela zábavný, rozhodně víc než první část. Líbí se mi, že se tady tvůrci občas rozhodli ten rating trochu víc polechtat a nebáli se toho. Přidání více záporáků (a nejen těch), se kterými se Batman utká bylo podáno dost dobře. Teda krom toho, že mutanti mi přišli neskutečně nudný, mě hodně zaujal souboj Batmana a Jokera v tunelu lásky. Bruce se vydá tak trochu neúplně na scestí a je zajímavý to pozorovat. Rozhodně zábavnější než konečná konfrontace se Supermanem. Jinak Joker má skvělou scénu v sále, kdy zabije všechny zúčastněné pěkným psycho způsobem. Tenhle film dokazuje, že DC si prostě zaslouží obdiv za svoje temný příběhy. Každopádně to má spoustu hluchých míst. Když bych měl tyhle dvě části hodnotit jako celek, řekl bych, že to má spoustu linek a ne všechny jsou udělaný dobře, například Two-Face. A Robin? Největší blbost celýho filmu. Malá holka, která si navleče Robinův kostým a z ničeho nic dělá salta, přemety atd. Je jasný, že kdyby se příběh zabýval jejím výcvikem, tak by to zabralo dost času a zbytečně. Jenomže ona sama je tak trochu zbytečná. Ano, několikrát zachrání Batmanovi život, ale podle mě zrovna tohle šlo vyřešit o dost efektivněji. Její postava je hrozně otravná a vtíravá, prostě nic co by jste v něčem takovým chtěli. Mimo to má spoustu nelogických děr ve svým obecným životě. Párkrát mi trochu bila do očí i místy lacinější animace. No a ten konec, kdy se Bruce rozhodne vycvičit mutanty v podstatě na nový Batmany mě tak trošku zklamal. Jinak chápu lidi, kteří tohle považují za jeden z nejlepších filmů o Temném rytíři. Je to nadprůměrnej animák z DC dílny. (65%) ()

BoB.2

Christopher Nolan se ze svým Batmanem může jít bodnou ,po skvělém filmovém zpracovaní Strážců je tohle další brilantní převedení jednoho z nejúspěšnějších komiksů na filmové plátno. ()

Vykuk

Trochu slabší než první část, pár podle mě hodně nesmyslných situací, Joker jaksi neměl šťávu, ale za to může asi ta slabá animace. Závěrečná bitva super, ikdyž toho slipáka fakt nemusim, tady si své číslo vystřihl se vší parádou. ()

Syna.1990

Batman: Návrat Temného rytíře, část 1 i část 2 mají podle mého názoru dost přehnané hodnocení. Hraný Batman je absolutně na jiném levelu než tato "ubohoučká" blbůstka. Oba tyto animáky mi přijdou dost průměrné a proto jejich hodnocení nechápu. Za mě 3 hvězdičky a i ty mi přijdou až dost. ()

darthvader77

Upřímně řečeno, jak tam Joker běhal s Batmanovým shurikenem zabodnutým v oku a dělal, že se nic neděje, to jsem uvažoval, že snížím u druhé části na 4, protože něco takového je už moc a to i u komiksového filmu. Obzvláště u takhle temně laděného. Film pokračuje ve stopách svého předchůdce s tím, že ovšem přidává navíc pozměněného Supermana z něhož se stala loutka americké vlády. Té jsou Batmanovi aktivity trnem v oku a tak následky na sebe nenáchavají dlouho čekat. Opět skvělá akce, souboje i hudba. Upřímně mě dostala smrt takových postav jako sluha Alfréd nebo Joker, jehož odchod byl brutální. Nadupaný závěr to vytáhl zpátky na slabších pět. ()

DoNotCross

V podstatě platí to, co u prvního dílu těchto skopičin. Akce je ale tolik, že ani nezbývá čas na pitomé dialogy, Batmana nahání po celém Gothamu jako zvěř, naštěstí pro něj ho však netrefí z pěti metrů parta chlápků se samopaly. Hloubka původního příběhu je spolehlivě ubita v kreslených explozích. Bruce má sice projít jakýmsi vývojem, ten však nelze pořádně zaregistrovat stejně by ho divák ani neměl čas prožít. Veškeré emoce spolehlivě pohřbívá monotónní hlasový projev Petera Wellera, který má v průběhu obou filmů zanedbatelný rozsah. Animák je to fajn, nenabízí však nic, co neobsahují desítky dalších, protože podstata předlohy je zde ohlodaná na kost.Pokud hledáte animák nabitý akcí, tenhle si zamilujete. Povedenou adaptaci však neočekávejte. P.S. Poslední scéna dokazuje, že překonat Nolanovu katarzi z Temný rytíř povstal nebude vůbec jednoduché. A to se tady pracovalo s dost možná nejsilnějším materiálem. ()

ManOfPhoenix

Musím především pochválit hudbu. Jako u předešlého dílu, příběh je temnější, vážnější a to je dobře. Joker i Superman jsou skvělí protihráči, kteří dostávají Batmana na kolena. Scéna s upadajícím městem (asi víte o čem mluvím) byla skvělá ukázka chaosu a temnoty, který Gotham přímo prezentuje jako město zločinu. Po tomto díle jsem si i trochu oblíbil novou Robin (sice není lepší než Dick nebo Jason, ale i tak ujde). ()

subic

Na scéně se zase objeví Joker, aby ho Batman zase zabil. Druhá půlka je pak ve znamení Batman vs. Superman. A je konec, srdce Bruce Wayna selhalo. Popelem lehne i Waynovic sídlo, které zřejmě zapálil sám komorník Alfred, kterého z toho škrábne. Jenže Bruce Wayne nezemřel a z bývalých padouchů se stane Waynova nová armáda. Nutno říct, že druhá půlka je o něco lepší než ta první, ale i tak příště tomu dám šanci třeba tak za 10 let. 50% ()

JosefTomas

Filmu dávám o 5 % více, než předchozí části. Protože Batman opravdu dokáže prohrát, není nezranitelný a je drsný. Příběh je opět silnější stránkou filmu, akce opět dovedená do takové dokonalosti, jak to jen jde. Souboje famózní. Ale vidíme Batmanovi slabiny v plném rozsahu, navíc konečně využití Jokera, než v prvním dílu a že to s ním nebude lehké. ()