Filmová adaptace komiksu "Návrat Temného rytíře", komiksu, který udělal z Franka Millera hvězdu.
Starý a zahořklý Batman je pronásledovaný lidmi, kteří mají strach z čehokoliv většího než jsou oni sami. Je označen za nebezpečného psychopata a speciální jednotky na jeho stopě si dávno vyškrtli první část z možnosti 'živého nebo mrtvého'. Batmanovi největší protivníci jsou zatím propuštěni z bran Arkhamu jako vyléčení a okolí neškodní lidé. Štvanice na Batmana vrcholí a do toho hodinky odtikávají poslední minuty zbývající do atomové války. Proti Batmanovi se nakonec postaví i pragmatický Superman, který pro své přežití v nové době obětoval svou svobodu a stal se přizpůsobivým služebníkem systému. Batman jde po posledního boje. Do boje, který nemůže vyhrát... (oficiální text distributora)

Radiq

Jediné, co mě opravdu pobavilo, byla ta armádně strižená mužatka se svastikama na nahejch kozách. Ale dokonce i Joker se tady dost vyřádí a vyrobí tolik mrtvol, že už i začínám věřit, že tento animák se pro děcka nehodí. Taky dějová linka se Supermanem se docela povedla a můžu říct a i samotnej Batman mě překvapil, že se takhle odklonil od čistě kladné postavy pěkně do rozporuplně temně ilegální - oproti 1. části je to dějově kvalitativní posun. Co se týká animace, celkové stylizace a přehánění, tak to zůstává stejné, bohužel. ()

chelseaman22

Inkriminovaných sedmdesát minut je prosyceno výhradně pouličními bitkami, kde největšími bitkaři jsou netopýr, muž z oceli a vtipálek. Joker po čtyřiceti letech vězení v psychiatrické léčebně dostane šanci u Lettermana, přičemž tuto výhodu využije (podřeže diváky) a následně zdrhá do lunaparku, kde pomocí modifikované cukrované vaty útočí na nervovou soustavu náctiletých. Bohudíky starouš Batman dorazí a o bitku máme postaráno! Více něž překvapivé rozuzlení bitky v tunelu "lásky" na jedné straně poznamená Batmanovo vnitřnosti a na straně druhé Jokerův vaz. A když Superman odkloní nukleární hlavici, tak hurá na Batmana, jež si pro tuto příležitost pořídil speciální oblek! 99% ()

Doudis19

Tak tomuhle se říká animák. Souboj Batman vs. Superman v téměř erkovém balení násilí, nekompromisního vraždění nevinných a Jokerem naprosto utrženým z řetězu. Kéž by hraný, letošní souboj dopadl alespoň takto koukatelně :-). ()

Motinski

Opäť správne temné a ponuré. O niečo akčnejšie ako časť 1 a asi aj objektívne lepšie ako celok. Jokerove besnenie a súboj so Supermanom bezchybné a záver presne taký aký som chcel vidieť. Toto je niečo čo sa môže v kľude rovnať hraným filmom a vykresľuje Batmana presne tak ako ho mám rád a ako sa o to snažili komiksy. Krvavá kúpeľ ktorá nie je ani trochu určená pre deti, dramaticky zvládnutá na jednotku a zatiaľ najlepší DC animák vôbec. ()

Liznic

Velkolepé finále v podobě souboje dvou titánů. Epičnost se line z každého obrázku. Batman je podle mne nejlepší komiksová postava vůbec! "May the best man win" ()

ivan_drago

Slice and dice... Politicko-akční pecka s nukleárně-válečným konfliktem mezi Ruskem a USA.... plus zapojení Supermana a nejvyšších politických špiček... První díl se mi líbil malinko víc, tady už je moc patriosmu, který vede k napravení všech křivd... Také se mi líbilo vyobrazení Supermana jako né úplně hodnýho kluka... Je toho prostě hodně co se na tomto filmu povedlo a spolu s první částí tvoří opravdu nejpovedenější film s příběhy o Batmanovi... ()

filmmovier

Skutečně ještě lepší než první část a rozhodně lepší než třeba Temný rytíř povstal (Shoda iniciálových zkratek je jistě zcela náhodná). Atmosféru to má brutální, Joker je pekelnej, konfrontace mezi Batmanem a Supermanem funguje na výbornou, konec je pořádně nadupanej a příběh je prostě naprosto bezkonkurenční, tady prostě není co řešit, adaptace komiksu téměř doslovná, kdyby všechny adaptace vypadaly takhle, hned bych byl o něco šťastnější. Jediné, co zamrzí, je nepovedená změna dabingu, jinak ale bezchybné. 100%, Nolan se má co učit. ()

Slider

"We are criminals, Clark. We always have been." Lepšiu adaptáciu Millerovej predlohy, čoby môjho najobľúbenejšieho batkomiksu som si ani nemohol priať. Batman drsnejší a temnejší ako kedykoľvek predtým. ()

hroubek

Druhá část Návratu Temného rytíře hravě překonává první. Od prvního okamžiku se jede na plný plyn. Atmosféra je neuvěřitelně hutná, retro stylizace nebyla nikdy působivější a vyprávění stoupá a graduje. A to všechno na 75 minutách. Každý, kdo četl komiks musí skákat radostí až ke stropu. Jelikož film urychluje pomalejší pasáže a ty dynamické prodlužuje a tím nás neustále překvapuje. Další věc, kterou si fanoušci komiksu rozhodně vychutnají je spousta narážek na Ligu spravedlivých(JLA) o tom jak se všichni rozhodli odejít atd. V tomto momentě to nejvíce ze všeho připomíná Mooreův nejlepší román Watchmen(Strážci), který má stejnou dobu vyprávění a stejné problémy. To co první části chybělo byla osudovost. Setkání Batmana s Two-Face a vůdcem mutantů se nedá srovnávat s tím co přijde teď. Souboj lunaparku je mnohem lepší než v adaptaci, jelikož je správně vygradovaný a delší. Honička mezi zrcadly je perfektní a závěrečné vyrovnaní je hodně dobré. Mezi tím Muž z oceli ukazuje svůj potenciál s likvidacemi vojenský křižníku a letadlových lodí. Celé to působí dobře, jen je to uspěchaný. A jak se říká to nejlepší nakonec. Závěrečný souboj mezi Temným rytířem a Mužem z oceli je delší než v předloze a díky tomu se divák nestačí divit co všechno jejich souboj odnáší. Ocelové traverzy lítají jakoby nic nevážily a na pozadí toho sledujeme nelítostný souboj dlouholetých přátel, který jeden z nich bude muset ukončit. Emoční vrchol. Bohužel má všechno dvě strany a tady ta druhá strana, ukazuje jednu smutnou věc a to, že v některých momentech je příběh zbytečně chaotický a uspěchaný. Přidává plyn tam, kde to není potřeba. Někdo namítne, že je to tak i předloze, přesto když divák sleduje děj, tak si musí uvědomit, že některé věci z předlohy se dají ohnout ve prospěch filmu. Jeden z nejlepší animáků jaký DC Comics vypustily. ()

Fakipics

Rozhodně nejlepší animovaný Batman, silná idea o stáří super hrdiny, akorát osobně lituji, že jsem si nejdřív nepřečetl komiks. ()

VanTom

V úvodních 20 minutách se trochu rozpačitě vložila do hry vysoká politika a Superman jako loutka vedená prezidentem USA, nicméně potom začalo maso: Jokerovo vražedné běsnění, anarchie v Gothamu a při závěrečné bitce BvS jsem skoro nedýchal. Rušila snad jen ta nepatřičně směšná neschopnost policie / armády cokoliv trefit. Finálně ovšem bomba, jeden z vůbec nejlepších Batmanových příběhů vynikajícně převeden do filmu, namluven a ohudben. ()

Timak

Takovouhle brutalitu jsem opravdu nečekal. Smysl určitých scén mi uniká, ale pořád je to na animák dobrá podívaná. ()

Myrreczech

Moje hlava mi říká, že první část se mi líbila víc. Ale pořád si nedokážu vysvětlit čím. Možná jen tou větší realičností jako v Nolanových filmech. Druhá část byla mnohem blíže sci-fi, už kvůli přítomnosti Muže z oceli. O to víc pak nabírá na obrátkách akční a emocionální stránka snímku. Ale naprosto nejúžasnější byla scéna v tunelu lásky. Nakonec se musím přiklonit k názoru, že druhá část je lepší než ta první, ikdyž mezi nimi je takový rozdíl, že je skoro nelze porovnávat přímo. Celkově oba díly dohromady jsou tou úplně nejlepší z komiksových adaptací (ano pane Nolane omlouvám se, ale je to tak). ()

dragon94

"Chci, aby sis to pamatoval, Clarku. V následujících letech. Ve tvých nejintimnějších chvilkách. Chci, aby sis pamatoval moji ruku na tvém krku. Chci, aby sis pamatoval muže, který tě porazil." 5* 88% ()

vyfuk

Tak nějak stejný případ jako u první části. Jakože zde bylo mnohem více napětí a více akce, která dala tomuhle animáku spád. Ale přišlo mi to lehký mišmaš všeho, co se dá v Batmanově vesmíru najít. Superman, Joker, nějací armády mutantů. No sakra. Neříkám, že to nemá solidní vyvrcholení, ale já jsem v tom všem nějak ztratil de je vlastně princip a pointa celého díla. Někdy příště třeba. ()

drackula

V úvode som sa trochu zľakol, či sa pokračovanie dokáže vyrovnať svojmu predchodcovi, ale čochvíľa boli všetky pochybnosti vyvrátené. Šlape to rovnako, ak nie lepšie ako prvý film. Jednoducho luxus! 100% HBO GO ()

OughJay

Po průměrné první části je Part 2 pravou kompenzací toho, čeho jsme se od Nolana v Dark Knight Rises nedočkali. Z Arkhamu se totiž dostal Joker, čímž se stal Gotham ihned o něco temnějším. Aby toho nebylo málo, objevuje se na scéně i Superman. Kdo by čekal, že letí Batmanovi na pomoc, ten by se mýlil. Clark Kent totiž pracuje pro prezidenta USA a tomu se nelíbí vzrůstající nepokoje, které jsou připisovány právě Batmanovi. Jestliže první část žádné větší vzrušení nenabídla, utěší nás v té navazující hned dvě velkolepá finále, z nichž zejména to se Supemanem v akci předčí leckterý velkofilm. Byť tvůrci zcela nepochybně stojí na straně netopýřího muže, je to souboj opravdu na krev. Výsledný dojem tak kazí pouze laciná válka se Sovětským svazem, která tomuto komiksu poněkud ubírá na vážnosti. Batman: "No more! All the people I've murdered...by letting you live." Joker: "I never kept count." ()

Arkanoid

Justice League sa už dávno rozpadla. Sedemdesiatročný Batman sa po dostatočnom odpočinku opäť púšta do boja o Gotham. Jeho kondička už nie čo bývala, no odhodlanie má stále rovnaké, najmä keď sa musí postaviť Jokerovi, ktorý svojimi zločinmi odhaľuje morálne hodnoty ľudí rovnako ako u Nolana. Po prvýkrát sa mi páčil aj charakter Supermana. Ten už sám neposudzuje, čo je dobro alebo zlo, riadi príkazmi vlády. Dej sa odohráva v časoch studenej vojny a opäť je horúco. Tri plnohodnotné postavy doplnené o ďalšie postavičky sa púšťajú do boja, kde si každý siahne na dno svojich síl. Ku kladom patria aj zobrazenie davového šialenstva a pasivity ľudí, využitie médií, akcia, v ktorej nie vždy platí vyhýbanie sa guľkám, gradácia deja, kde všetko do seba zapadá a uzavretie kruhu. Najlepšie animované zosobnenie Batmana a navyše sa nevýba brutalite. ()

Maynard.

Velká parádá, hlavně teda obrovský překvápko. Když se pouštím do kreslených filmů, tak spíš volím japonské dílny, ale v době, kdy se po Světě prohání Batman vs. Superman sem si sjel tenhle kousek a výborná podívaná. Vo hodně záživnější než ta jeliťárna, kterou teď dávaj v kinech :o). Animace sice ne tak záživný jako maj rákosky, ale o to víc tady dává příběh. Taky se tady střetne Klárk Kent s Brusem Weinem, ale tady už to nemá takový příběhový díry jako v tom kinošlágru :o). Stopáž naprosto akorát. Jo, asi si střelím i první díl, který se sice neobjevil v 1. dvoustovce, ale něco mi říká, že to bude taky film pro mě. ()