Filmová adaptace komiksu "Návrat Temného rytíře", komiksu, který udělal z Franka Millera hvězdu.
Starý a zahořklý Batman je pronásledovaný lidmi, kteří mají strach z čehokoliv většího než jsou oni sami. Je označen za nebezpečného psychopata a speciální jednotky na jeho stopě si dávno vyškrtli první část z možnosti 'živého nebo mrtvého'. Batmanovi největší protivníci jsou zatím propuštěni z bran Arkhamu jako vyléčení a okolí neškodní lidé. Štvanice na Batmana vrcholí a do toho hodinky odtikávají poslední minuty zbývající do atomové války. Proti Batmanovi se nakonec postaví i pragmatický Superman, který pro své přežití v nové době obětoval svou svobodu a stal se přizpůsobivým služebníkem systému. Batman jde po posledního boje. Do boje, který nemůže vyhrát... (oficiální text distributora)

Rannveig

Trochu slabší než první část (ano, jsem ta vyjímka opačného názoru na srovnávání obou dílů) ale ke konci se to podařilo zachránit. Kromě trochu až (ano, opět vyjímka) přeplněného akčího začátku a nekonečných bitek s policajty, kdy mi jednička právě svou strřídmostí přišla zajímavější, se dostáváme k vytouženému bodu zlomu ve vztahu Batman/Joker a hlavně pak k vykreslení charakterů Batmana a Supermana - toho za čím stojí. Gordon asi nejvydařenější a velké plus za umocnění pocitu jak nostalgie, tak naděje do budoucna! A samozřejmě Christopher Drake opět čaruje! ()

char_t

Nejtemnější a dost možná i nejlepší komiksový animák co znám, i když za to nejspíš může už Millerova předloha. Potěší hlavně ochota zabíjet hlavní postavy a ukazovat nesčetné bývalé hrdiny v poněkud starší a schátralejší podobě... ()

fablefavorit

Temné, brutální, znepokojivé. Je druhá část Návratu Temného rytíře perfektní film? Ani zdaleka. Styl kresby nemusí sednout každému (mně určitě nesedl), Robin taky nějak moc nemusím a některé scény jsou "krapet" přitažené za vlasy (uhýbání kulkám). Proč se tedy uchyluji k plnému hodnocení? Nu, musíte shlédnout. ()

Raziel_cz

Hodnotím obě části jako celek: BvS může brečet. To nejlepší, co v něm uvidíte, vykradl odsud a ještě to použil ve špatném kontextu. Sofistikovaná dospělá komiksárna, která se nebojí nechat hrdiny sklouznout na temnou stranu síly, řídit se heslem: "Účel světí prostředky," a bodat padouchy batarangy do očí. Spousta parádní akce, výborně podaný psychologický rozbor vigilantů, melancholické rozvzpomínání superhrdiny včerejška a fungující politická satira v jednom. A jako třešnička samozřejmě epická přesdržka se Supermanem, následovaná Batmanovým epickým monologem. Výborně napsané, výborně vygradované a s výbornými zvraty. Komiks je legenda a tohle k ní nemá daleko. Držet se to klasického stylu The Animated Series a dabovat to Kevin Conroy a Mark Hamill, šel bych do plného hodnocení. Úžasná věc. ()

talbot25

o dosť lepšie než prvá časť! takisto ako veľké plus je to, že sa to sem tam odchyľuje od komiksu čiže to nie je do detailov adaptované, čo znamená, že niektoré veci ma aj prekvapili. pre fanúšikov batmana povinnosť, ale aj iní si to určite užijú ()

longercz

Jak už bylo řečeno, to uhýbání kulkám bylo opravdu hrozné, jinak ale úžasný příběh a dost možná nejlepší Animovaný zážitek, vůbec... ()

murthags

"We are criminals, Clark. We always have been." Kam se hrabe trilogie od Nolana. Dosud jsem si myslel, že v temný rytířovi od nolana byl batman dost temný a joker dost úchylný tak jsem se mýlil. Vrcholná bitva se Supermanem je to nejlepší co jsem kdy viděl v historie animáku. ()

NiaWolf

Jedním slovem: E-P-I-C-K-É. Skvělé animace, (orig.) dabing, hudba i příběh. Batman se předvede i ve své nejtemnější podobě a rozhodně se nedrží zpátky. ()

ptsd

Temná atmosféra. Hodně dramatický děj plný napětí vrcholící soubojem dvou největších hrdinů. Nejlepší animák s Batmanem. ()

Hpatrik

Překvapivě velmi dospělá (konečně v Batmanovi někomu teče krev a někdo umře) a vizuálně vypiplaná animovaná adaptace komiksu. První část se mi líbila o něco víc, protože působila trochu "reálnějším", civilnějším dojmem narozdíl od části druhé, u které je třeba občas přihmouřit oko, třeba když se kulky Batmanovi záhadně vyhýbají a taky když se utká se Supermanem. Celá pasáž s Jokerem byla každopádně výborná. ()

tomik99

Sen fanoušků, co si vždy přáli vidět, se konečně splnil - své síly změří lidský Batman a nadpřirozený Superman. Nejedná se ale o pouze hloupou rvačku, ale spíš o psychologickou hru, kdy se proti sobě musí postavit lidé, kteří se znají celý svůj život, bojovali při sobě, ale nyní každý hájí jiné ideály. Superman je samozřejmě mnohokrát silnější, ale je zaslepen přátelstvím k Brucu Wayneovi a "tak nějak" mu nechce až tak ublížit. Batman zase ví, že pokud má Supermana porazit, nepůjde to hrubou silou, ale bude potřebovat pomoc ostatních přátel, budou zapotřebí veškeré moderní techniky, přípravy bojiště a zaútočení na nejslabší stránky Muže z oceli. Druhá část "Návratu Temného rytíře" patří vůbec k nejpovedenějším animovaným filmům ze stáje DC. ()

levente

Temné, divoké, bez melancholie a dlouhých záběrů. Všechno dobro je tvořeno jedním člověkem, který se narodil, aby vedl ty ostatní a všechno zlo má před sebou výzvu, bez které by nikdy nedosáhlo šílenství. Střet zákonného dobra, posedlého zla za asistence policie, která nemá jiných vzorců morálky než zákon je megalomanský. A to je jen začátek... ()

bjukenenen

Pecka. Bitva mezi Supermanem a Batmanem je epesní, Joker je úchylný a Batman je starý. Komiks jsem zhltnul za pár hodin a oba díly tohohle animáku na mě udělaly stejný dojem. No, 2. díl trochu větší. Vážně našlapaný kousek. ()

RoneXxXD

Nevím no....knihu mám rád,ale animovaná podoba se mi nezamlouvá a vůbec z nějakého důvodu nelíbí. Jsou tam dobré momenty hlavě akční scény,ale celkově mi to nějak nesedí. Hudba je zlá,dabing nevýrazný (možná kdyby se na to vrhli Hamill a Conroy bylo by to asi lepší) no prostě nejsem zastáncem animované podoby této knihy. V tomto případě je lepší kniha. ()

JimiH

Podstatně divočejší než jednička. Chvílemi možná až příliš cynické, ale pořád ostře satirické a plné skvělých scén. ()