Filmová adaptace komiksu "Návrat Temného rytíře", komiksu, který udělal z Franka Millera hvězdu.
Starý a zahořklý Batman je pronásledovaný lidmi, kteří mají strach z čehokoliv většího než jsou oni sami. Je označen za nebezpečného psychopata a speciální jednotky na jeho stopě si dávno vyškrtli první část z možnosti 'živého nebo mrtvého'. Batmanovi největší protivníci jsou zatím propuštěni z bran Arkhamu jako vyléčení a okolí neškodní lidé. Štvanice na Batmana vrcholí a do toho hodinky odtikávají poslední minuty zbývající do atomové války. Proti Batmanovi se nakonec postaví i pragmatický Superman, který pro své přežití v nové době obětoval svou svobodu a stal se přizpůsobivým služebníkem systému. Batman jde po posledního boje. Do boje, který nemůže vyhrát... (oficiální text distributora)

Spacecore

Už první část mě celkem překvapila svojí jaksi větší temnotou oproti ostatním Batmanovským animákům. Druhý díl ještě přitvrzuje. Hlavními taháky toho epického filmu jsou podle mě finlní vyřizovačky mezi Jokerem a Supermanem. Pokud chcete vědět, kdo by vyhrál v souboji Superman vs Batman na život a na smrt - mrkněte na tento film. Skvělé. ()

TwoFace

Jeden z nejlepších animáků, co jsem měl čest vidět. Přiznám se, že komiks jsem nečetl, takže jsem tak úplně nevěděl, co mám čekat, ale vyrazilo mi to dech a přikovalo před obrazovku. ()

simply

Millerův komiks je úchvatný...proto jsem se celkem bála jeho převedení na filmové plátno. Nicméně povedlo se a skvělá první část se dočkala ještě lepšího pokračování. Trochu jinde než Nolanův Batman nebo původní série, a hlavně se skvělým soubojem mezi Supermanem a Batmanem... ()

Henry007

Události, které se v této druhé části stanou zní na papíře skvěle, ale jejich provedení pokulhává. Konkrétně vše s Jokerem (dějí se věci, které by se mnou měly zatřást, ale kvůli nepřesvědčivému provedení mě nechávají zcela chladným). Vyprávění je po celou stopáž zbytečně uspěchané, nedává postavám "intimní" momenty, ve kterých by se tempo zpomalilo a hrdinové divákům odkryly emoce a motivace. Právě motivace, zejména Supermana, mi zůstávají naprostou záhadou (to už i BvS dával větší smysl) a celá linie se "studenou válkou" je naprosto zbytečná, zejména v kontextu toho, že zabrala minutáž mnohem zajímavějším aspektům filmu (vztahy Bruce-Alfred, Batman-Robin) I přes to, že měla první část generického záporáka, tak v jednotlivostech i jako celek působila mnohem lépe v charakterové i emoční rovině než akcí přeplněná druhá část bez duše. ()

MnamBuchta

Velice kvalitní animovaný Batman film který je rozdělen na dvě části. Film vás bude bavit svou akcí, animaci a velkou škálou různých postav. Příběh mi nepřijde nijak extrémně originální ani speciální, ale pobaví a to je hlavní. Takže pokud máte rádi animaci a k tomu Batmanovskou tématiku, šup na to. 8/10 ()

Mr.Mick

Na začiatok by som povedal, že komix to neprekonalo (ten je o úroveň vyššie) ale zato je to presne tá adaptácia akú si zaslúži. Najlepšia. Jediná vec čo navyšuje komix nad tieto filmy sú vnútorne monológy ktoré doťahujú zážitok k ešte epickejším rozmerom. Inak je to okienko po okienku rozhýbaná predloha. ()

Pedro Morales

Nezlobte se na mě, ale i přes zdejší záplavu superlativů a vynášení do nebes, mně se první díl líbil víc. Jasně, bylo to správně nekompromisní, brutální a stylové a jedna perfektní scéna střídala druhou. A v tom byl pro mě možná ten kámen úrazu, ony se ty perfektní scény střídaly až moc rychle a nějaký děj se tak jaksi ztrácel mezi všemi těmi jednotlivými akčními lahůdkami. ()

husokachna

Úžasný. První díl mě nechytl, i když jsem komiks četl, ale tohle byl totální nářez. Tohle je Batman podle mýho gusta. Pro fanoušky comicsu jasnej MUSOVID! ()

helmiczka

Neviem, prečo všetci záporáci neustále držia v rukách strelné zbrane, keď s nimi netrafia ani slona na dva metre. Ja viem, je to iba komiks... Nič geniálne. Ale zábava to bola. Za Jokera palec hore. ()

Nolanofil

Lepšie a oveľa, ako part 1. Hlavne tým že je to akčné až mraky, veľmi dobrý scenár a využitie komiksových postáv na maximum. Koniec potešil a navnadil na ďalšie dobrodružstvo. Filmové spracovanie by stálo minimálne 300-mega a to nekecám! ()

Meteorista

To, pro co si jednička připravila živnou půdu, dvojka naplno zúročí a rozdupe na padrť (v tom pozitivním slova smyslu). Rozdělení na dvě části potěšilo a překvapilo zároveň. Celkově tento animák, rozdělený do dvou logických částí, nepřestává udivovat a těšit. V první části druhé části (zvláštní...) se film zabývá Jokerem, v druhé je to spíše souboj Batmana se Supermanem. A ať vám tyto dvě věci nejdou sebevíc dohromady, navíc v jednom snímku, v tomto fungují naprosto dokonale. Celý příběh zahořklého postaršího Batmana působí velice vyzrále a dospěle. Navíc díky animovanému provedení si tvůrci mohli dovolit i scény, které by ve filmu hraném působily naprosto přestřeleně. Za vznik tohoto mistrovského díla jsem převelice rád a nadšen, že se to takto povedlo. Výborná volba pro ty, kteří mají rádi komixovky, ale i pro ty, kteří (jak už jsem předesílal v komentáři na první část) mají nakoukány hrané filmy s Batmanem a chtějí další "šlehu". ()

Vlče

Dark Knight Returns je pravděpodobně nejdůležitější grafickou novelou (původně minisérií) co kdy vyšla z hlediska dopadu na celé médium komiksu. Frank Miller definitivně povýšil komiks na uměleckou úroveň (spíše tak ale uzavřel nastupující trend) a jeho pojetí Batmana nastartovalo novou vlnu, ve které byly postavy a zápletky mnohem důležitější než akce a zábava. Ze starých známých postaviček se tak staly spíše reprezentace myšlenek a archetypy a celé příběhy se přenesly do více podvědomé roviny. Dark Knight Returns je poslední příběh Batmana, starého hrdiny, kterému je 55 let, je už dávno za těmi časy kdy bezstarostně pobíhal s Robinem po střechách a rozhodne se po deseti letech k návratu o kterém sám tuší, že ho nepřežije. Adaptace si uchovává temnotu a geniální stylizaci originálu (dokonce i akční scény jsou dokonale přenesené až na pár výjimek) a vše podtrhuje parádní soundtrack. Potěší i zachování televizních debat ve kterých se objevuje stále sílící trend relativizace dobra a zla (dobro ani zlo neexistuje atd.) a kde ještě víc prosakují Milllerovy postoje k důležitosti neustupování zlu, k povinnosti a k motivaci dojít až na konec. Moore se díval na Batmana jako na ještě šílenějšího než je Joker (Joker tváří v tvář iracinalitě světa udělal paradoxně to nejracionálnější - zbláznil se), kdežto Miller i po tom, co z něho masku hrdinství sejmul, nad jeho postojem nezaváhal. Dark Knight Returns je právem považován za plnohodnotnou literaturu a tohle je nejkomiksovější Batman jakého lze ve filmu vidět... ()

El-Barto

Oba dva díly jsou fakt skvělý a dohromady působí uceleně. Je to emotivní, chytrý, našlapaný akcí, brutální akcí. Joker je správnej šílenec. Robin mi trochu vadila, tuhle postavu jsem nikdy nezkousnul. Zastaví se i další pláštěnkář, ale nejdřív musí bojovat ve válce proti Sovětům? Doufám, že nějak podobně bude šlapat MoS 2 (nebo jak se to bude jmenovat). ()

melloun

Batman sice se zločinci nikdy nejednal v rukavičkách, ale jeho morální zásady ho držely na uzdě. Zde ho vidíme v naprosto odlišném světle a vůbec celý Gotham se za ta léta změnil. Hodnocení shrnu do jedné výstižné věty: Tohle má fakt koule! PS: Part 1 je taktéž vynikající. ()

Luk Skywalker

Trochu se odvážu a těch pět dám. Protože staroch Batman tu je snad v lepší kondici než za mlada i když krvácí. Jinak tady je Temný rytíř opravdu TEMNÝ. Trochu je tady divný Joker málo se směje, až pak v (jeho) závěru se rozesměje, ale není to šíleně ďábelský smích, jaký znám. Tudíž na otázku: "Zda může kdokoliv dabovat Jokera?" je odpověď: "Ne!" Pak ještě Superman a další postavy, které tu jsou jen vyplňují, už tak skvělý příběh. ()

Mary19

Animované filmy to měly vždy těžké, a vždy to těžké mít budou... "I Want You to Remember the One Man Who Beat You!" ... 80% ()