Filmová adaptace komiksu "Návrat Temného rytíře", komiksu, který udělal z Franka Millera hvězdu.
Starý a zahořklý Batman je pronásledovaný lidmi, kteří mají strach z čehokoliv většího než jsou oni sami. Je označen za nebezpečného psychopata a speciální jednotky na jeho stopě si dávno vyškrtli první část z možnosti 'živého nebo mrtvého'. Batmanovi největší protivníci jsou zatím propuštěni z bran Arkhamu jako vyléčení a okolí neškodní lidé. Štvanice na Batmana vrcholí a do toho hodinky odtikávají poslední minuty zbývající do atomové války. Proti Batmanovi se nakonec postaví i pragmatický Superman, který pro své přežití v nové době obětoval svou svobodu a stal se přizpůsobivým služebníkem systému. Batman jde po posledního boje. Do boje, který nemůže vyhrát... (oficiální text distributora)

HennessyVSOP

Tohle je dějově batmanovský vrchol a naprostá bomba. Takto nějak měl vypadat Batman vs. Superman, a ne ta kravina co se dostala do kin. Smekám a nebýt té nic moc animace, byl by to komiksový klenot. ()

Cr3sh

Jsem neskutečně rád, že jsem si nechal tu jednu hvězdu z minulého dílu. Protože tohle je jasných 5! Nejlepší cartoon film který jsem kdy viděl a rozhodně by mělo DC dávat více žádostí na právě takhle tvrdé a nedětské filmy. Nolan Nenolan, ale na tohle nemá. ()

Epco

To isté čo som písal o prvej časti, plus zápletka so Supermanom ako bábkov v rukách prezidenta mi prišla trošku pritiahnutá za vlasy. ()

Bull2

SPOILER ALERT! Ne, ne, ne. Batman a Superman proti sobě, to už tu bylo, ale že si dohodnou schůzku uprostřed města, kde pak soubojem ničí všechno okolo? Joker jen tak při útěku střílí do náhodných kolemjdoucích? A Batman ve snaze vyhnout se policii na ně hodí granát nebo nějakou výbušninu? A zničí si jediný majetek, který měl rád... ten kdo tohle napsal, by měl už jen z principu dostat na holou. Bobe panebože, vždyť si dělal Batmana Budoucnosti. Jak můžeš udělat takovou blbost? ()

GrifHi55

I po druhém shlédnutí obou částí ve mně vládne pocit napětí a vzrušení, a to mám už nějaký ten komiks načtený i shlédnutý. Hudba až mrazí, krví se nešetří, akce výborná, i když, jak již bylo zmíněno, toho uhýbání kulkám bylo víc než dost...nicméně jak Joker, který přinutil Batmana poprvé zabít, tak Man of Steel, který je zde v pozici vládní loutky, vytahují ze starého, skoro až zoufalého netopýřího muže maximum. A jednoruký Green Arrow tomu nandal korunu. Za mě 100 % ()

Pythonator

...a možná přijde i pán v červených slipech. Druhá část tohoto animáku je o něco málo záživnější. Stále však odmítám dát více, než tři hvězdičky a nechápavě kroutím hlavou nad nadšením ostatním. Kladu si též otázku: jestliže je tohle nejlepší komiksový animák, má vůbec smysl zkoušet se dívat na nějaké jiné animáky??? Pak je tu ještě otázka: jaký mělo smysl půlit film na dva krátké, když se to dalo rozumně sestřihat do jednoho dvouhodinového filmu??? No a v neposlední řadě je tu ta nejpodstatnější otázka: proč ta malá lesba chtěla být Robinem a ne třeba Batgirl??? ()

Dr.Love

Nemusíte prostě moc uvažovat tohle se skra povedlo a je jasné že jednička svůj díl práce splnila všechno zapadá na své místo a vy tak dostáváte ucelený obrázek o tom proč a jak. Silný moment střídá další a další a fakt je toho dost, naštěstí se stihne uzavřít všechno takže jo je to prostě paráda. Opravdu jsem 74 minut nespustil oči s displeje. Takže jestli chcete vidět konečně Pejra jak řeší jednu konečnou otázku za druhou tak vesele do toho. Jeden z těch ač animovaných filmů které vás nenechají chladné. To hentai taky ne, ale co já vím. ()

CheeseFigure

Ako som písal pri jednotke, to pravé orechové prišlo až teraz. V úvode prichádza Supermana a ja som spokojný. Jeho nástup je rovnako ako Batmanov v prvej časti - tajomný. Vidíme len logo, šmuhu, obrys. A keď ho konečne vidíme v celej kráse, tak to snáď ani nemohlo byť viac americké. A potom je tu samozrejme ten, bez ktorého by Batman nemohol existovať. Joker sa vracia a jeho stret s Batmanom je správne veľkolepý (síce je to celé len o tom, že Batman naháňa Jokera v lunaparku, ktorý po ňom strieľa, ale ten podtext je veľkolepý). A potom prichádza mierne patetická scéna o vysporiadaní sa Batmana s výpadkom prúdu v meste. To bolo divné. A potom je tu záver. A ten je zas skvelý. Celkovo som spokojný a nechápem len, prečo to vydali ako dva filmy a nespojili to jedného. Omnoho lepšie by to fungovalo. ()

cien

Paráda, občas mě trochu otravovala nekonečnost munice ve všech zbraní, ale to vem čert, je to perfektní, správně brutální, šílený joker jako nikdy a bitka s Clarkem na konci......no prostě skvělí:-) ()

Akatsuki

Když kladivo uhodí na tu správnou hlavičku, výsledkem je toto. První polovina je neskutečná - postupný úpadek řádu ve prospěch chaos milujícího maniaka je vizuálně i scénáristicky vyšponován na maximum. Joker v lunaparku je scéna, kterou musí vidět každý - znalec i neznalec předlohy! Tak úžasnou scénu jsem vážně nečekal. Napětí, neklid, brutalita a syrovost v Tunelu lásky, to je ten pravý nepodbízivý, vyšinutý a bláznivý přístup charakteristický pro Jokera. Následující gradující zápletka se Supermanem je tempem skutečně spíše druhořadá věc, nicméně i zde se objevuje několik velice zajímavých momentů. Motiv rytíře chránícího město, město ponořené do tmy, Alfrédův odchod (postava, které se dostává jen málo prostoru, objeví-li se ale, film dostává emocionální podtext), scéna s demoliční koulí, samotný Bruceův odchod. Proti mi však vystupuje ten typicky americký způsob moralizování a poučování (Nenávidím tě!...boom..Pojďme hasit požár!...Podejme si ruce a všechno půjde líp! -to vše během 5 sekundového vývoje..super..), dojem mi kazí i Batmanova (i přesto, že postavu Temného rytíře zbožňuju) nezranitelnost až za hrob. Tak trochu never-ending story. Co bych ale Gothamu neodpustil... ()

Fixa

Druhá část předčila mé očekávání a nechala vyblednout předchozí díl. Má to spád, má to styl a je to Super! Co se týče Jokera, byl zde konečně tím, čím má být a to masovým vrahem. Nechápejte mě špatně, ale nejhorší a nejpsychopatičnější zločinec by se měl trochu projevit, aby nešlo jen o ubohé plácání o týpkovi, co nanejvýš někomu uštědří políček, nebo někoho okrade. V komiksu jdou mnohem dál, ale to se nedá srovnávat. Závěrem tedy musím konstatovat, že jsem viděl animovaný film, který je ve zpracování komiksové předlohy na vrcholu v mém osobním žebříčku. ()

mad.dog

Dospělý, nadčasový, s myšlenkami a detaily, které jsou velmi aktuální, opravdu neskutečný zážitek. Animák pro dospělé a úžasný pro úplně všechny. ()

dendev

Z nejakého dôvodu je mi JEDNOTKA bližšia... Nechápte ma zle, stále sa tu bavíme o Skvelej Akčnej Dráme s kopou neuveriteľne pútavých momentov (napr. bitva Batman a Superman), atmosféra a soundtrack minulého dielu ma ale uchvátili o trošku viac. 85% (Ak sa niekedy budete chcieť do týchto dvoch filmov pustiť tak Vám odporúčam si ich pozrieť niekedy večer, hneď po sebe, namiesto nejakej 2-hodinovky) ()

Megahead

Nerozumiem tomuto vysokému hodnoteniu. Jednu hviezdičku som pridal za záverečnú bojovú scénu (Batman vs. Superman) a koniec, že Batman prežil. Inak veľká bieda skôr pre naivných pubertiakov. Už len ten začiatok: zloduchovia idú niečo vykradnúť, ale všetko vykecajú svojej obeti (celkovo tie dialógy boli veľmi slabé). Následne Joker ide v priamom prenose zabiť všetkých (aj to očakávajú, že urobí nejaké svinstvo), ale namiesto toho, aby mu v tom zabránili bojuje polícia s Batmanom (nuž a všetci nevinní diváci nakoniec zomreli v usmievavých kŕčoch). Taktiež Batman, mohol x-krát zabiť Jokera, nuž ale necháme to na neskoršiu scénu. A tak ďalej. Čakal som od toho o mnoho viac, hlavne už len kvôli tomu skreslenému vysokému hodnoteniu. ()