Medzi študentami strednej školy sa výrazne rozmnoží šikana a podvádzanie pri písomných prácach pomocou mobilných telefónov. Prietrž týmto aktivitám sa ráznym spôsobom rozhodne učiniť najobľúbenejší z profesorov, mladý sympaťák Hasumin (Hideaki Itô). Avšak jeho metódy sú trochu nezvyčajné... (sochoking)

Vaklaf

Nejsem sice psychopat jako hlavní hrdina, ale jestli někdy po dlouhý učitelský praxi vyhořím, tak třeba takhle stylově a krvavě :-). Film má samozřejmě nedostatky, jako malej důraz na postavy (žáků je moc a učitel je jen tak nahozenej, jakože je chytrej sympaťák ale nepozná dobro od zla), ale formální stránka supr. A je to parádní řezničina. Netušil jsem, že s obyčejnou brokovnicí se daj vytvořit takový jatka. ()

Gogo333

Statečný učitel se postaví špatným studentům. Ze začátku trošku pomalejší tempo, ale pak to příjde a máme tady lehké gore scénky a perfektní závěr. Příběh docela dobrý, herci taky ušli. Takoví lepší japonský Bastardi. 70% ()

Corpsegrinder

Takovýho učitele bych poslal do všech zvláštních škol u nás aby to trochu pročistil od cikánů a jiný havěti. První hodinka a kus filmu je klasickej japonskej thriller kterej nenudí, postupně to ale vygraduje do závěrečnýho brokovnicovýho masakru kde lítá červená jak v talíři rajský. Takashi Miike je prostě kvalitka a zde to opět dokazuje. ()

Shimargh

Miike je asi hodně nemocný pán, už jen sledováním tohohle filmu vám klesne karma na bod mrazu, navíc je to dost nudná sračka, plná bezúčelného násilí prostá něčeho hlubšího. VAROVÁNÍ: NEPROMÍTEJTE TO AMERICKÝM STUDENTůM! PS: Pokud chcete vidět něco podobného ale o několik levelů kvalitnějšího, dejte si Battle Royale. ()

jerenymo

1/3 filmu seznamovačka s postavami filmu, 2/3 přerod hlavní postavy, 3/3 gore masakr na škole (aneb seřadit a čekat na broky). ()

TomStrom

Musím souhlasit s ostatními uživateli, že čím méně o tom filmu víte, tím více si ho užijete. Když divák neví, o co půjde, čeká ho nejedno překvapení. Počáteční pohodový tón dlouho nevydrží, pomalu začíná být jasné, že tu něco není v pořádku a děj pak postupně graduje až k dechberoucímu finále, ve kterém se Takaši Miike opět vyřádil. Ten chlap prostě umí a pořád má koule na natáčení pěkně krvavých lahůdek. Takže abych zbytečně nespoiloval, řeknu jen, že je to stylové, napínavé, šokující, lehce mrazivé a tak krvavé, jak se na mistra Miikeho sluší. Povinně bych tenhle film pouštěl ve třídách, kde jsou permanentní problémy s kázní, rozhodně by měl jistý výchovný efekt. ()

Tormentor665

Kdo z vás někdy alespoň chvíli působil jako pedagog, ten se u tohoto snímku alespoň desetkrát udělá. Miike představuje novou „alternativní“ metodu třídního managmentu, zavádí průkopnický systém hodnocení hodnocení žáků a doplňuje školní vzdělávací program o další důležité aspekty. Hrabala a jeho "Jaký jsem učitel" můžete klidně zahodit, Miike vám během dvou hodin představí základ metodologie a její užití v praxi. Myslím, že bychom ji měli co nejdřív aplikovat na české školství, jistě bych ihned stoupla jeho úroveň o 50%. A vy náctiletí zmrdi, jestli si myslíte, že pětka za opisování je přísný trest, tak se podívejte na tohle! ()

Clark_Kent

Drsnej a pořádně ujetej a hustej snímek. Tohle tempo je opravdu peckový, je to psycho masakr. Příběhově dobře zpracované, byl jsem napnutej jak struna. ()

Daxus

Pomalu se sunoucí snímek o úskalí učitelského života, které končí bezvadnou vykošťovačkou teenagerů. Škoda jen, že se tím občas někdo inspiruje a zajde do školy udělat cambus. 97% za Odina ()

CRYPT

Hudba, Meckie Messer, Druhá polovina, vyvražďovačka s hudbou Meckieho Messera a jinak docela nuda... Jako horror tak to ani v nejmenším. Ale jestli bude pokračování, tak bych se i mrknul. ()

muti

film mi asi najviac pripominal Americke Psycho, film zo stredoskolskeho (ako inak) prostredia, ktory sa meni na thriller, dramu, horor. skoda toho roztahaneho zaciatku, prva hodina bola dost priemerna, kto si chce dat skratemu verziu nech zacne pozerat od 60. minuty. ako v Am. Psychu tak aj tu dej graduje tak ze ked stopy zacinaju ukazovat len na jendu osobu tak sa spusta uplne peklo na skole. len skoda, ze manik nestriedal zbrane, prislo mi to potom skor ako polovacka na zajace nez na nejaku kvalitnu vyvrazdovacku. Obeti bolo dost, ale vsetky padali rovnako, takze to po chvilke uz ani nebolo take strhujuce. pacilo sa mi preventivne konanie hlavnej postavy, odpocuvanie, zaucanie v USA a aj rozdielne nazory s partakom (a ich patricne ukoncenie pracovenho vztahu) ()

HanzoBureshi

Excellent! Takaši Miike a jeho Lesson of the Evil je spíše takový experiment, který má více diváckých skupin díky konečné události. Začátek nám představí důležité postavy a celkové prostředí ohledně školy. Trvá to asi 30 minut, než se něco stane, ale přes tu skvělou kameru a skvělé obsazení jsem to totálně hltal. Poté se z toho vyklubal poměrně slušný thriller, který měl perfektně hororovou atmosféru, a na to se koukalo ještě lépe a byl jsem zvědav, jaký čeká osud hlavní postavy, a jak už bývá zvykem ohledně kriminálek nebo těchto thrillerů, tak jsem čekal dva různé konce, jenomže režisér se přepnul a udělal z toho neskutečný randál, kde snad nikdo takovou akci ani nedoufal, tím pádem je konec pro někoho ztráta času, ale i když je konec téměř bez scénáře, tak stejně mě potěšilo, že konečně vidím něco jiného, než jsem zvyklý. Celkově jsem se bavil. Mé hodnocení: 8/10 ()

zjs odpad!

Nemyslím si, že film, kde učitel postřílí brokovnicí 100 žáků patří do kinematografie. Takaši Miike má asi nedořešený psychologický problém ze školy. ()

Mukade

SPOILER--------------- Brutal !!! Totálny masaker. Oceňujem úplnú "unrejtdnosť"---------------- a teraz si spomnime na BREJVIKa, ako sa usmieval na súde, nikto naňho nebol ani trocha zlučký a teraz si sedí v pohodlnnej väznici dobre živený s vidinou že ho s nie zanedbateľnou pravdepodobnosťou po čase prepustia na slobodu. Možno mu aj dovolili študovať na VŠ, ako žiadal, nechce sa mi gúgliť. Stručne - faking morons! (sudcovia, politici, tretí sektor s ich prehnanými ľudskými právami... etc). PS: aj ja som mal to šťastie že somn netušil do čoho idem :) ()

Tess92

Věděla jsem, co zhruba přijde a protože mám momentálně za sebou četbu Battle Royale, čekala jsem něco trochu podobného. Začátek (hm, hodina a půl) mi přišel dobrý, líbil se mi tón v jakém Hasumin mluvil anglicky. Ze začátku jsem snad ještě byla schopná pochopit jeho motivy (snad donutit studenty k dalším sebevraždám), ale poslední půl hodina, ze které se stala obyčejná jatka mě spíš otrávila. Závěr ten dojem sice trochu zlepšil, ale stejně to bylo slabé. Na asijským filmech (zvláště se školní tématikou) mi hrozně vadí, jak všichni vypadají podobně a mám problémy je odlišit. ()