Sám doma 5: Vánoční loupež

(TV film)
  • Česko Sám doma 5 (neoficiální název) (více)

Finn Baxter tráví nejraději čas hraním počítačových her a po přestěhování na tom nehodlá nic měnit. V novém domě podle něj ale straší duch. Rodiče mu nevěří a nikdo z nich netuší, že si na ně brousí zuby vykutálení zlodějíčci... Catherine  Baxterová získala lepší práci, a tak se celá Baxterova rodina přestěhovala z Kalifornie do Maine. Catherinin manžel Curtis nemá s přestěhováním žádný problém, ale děti, syn Finn a dcera Alexis, nejsou vůbec nadšené. Finn tráví hodně času u počítačových her a Alexis má stále sluchátka na uších. Catherine s Curtisem se snaží, aby si děti na nový domov rychle zvykly. To se jim zatím moc nedaří, ale aspoň přimějí Finna, aby šel ven a skamarádil se synem sousedů Masonem. Finn se od Masona dozví, že v jejich domě prý straší duch gangstera, který tam byl kdysi zabit, a hned to řekne rodičům, protože se začal bát. Než odjede s rodiči a sestrou koupit vánoční stromeček, nalepí papírek na dveře od sklepa, aby se ujistil, že duch po domě nechodí. Když se vrátí, papírek není na svém místě. Finn varuje rodiče, že po domě někdo chodil, a stále tvrdí, že je tu duch. Catherine s Curtisem si myslí, že si Finn vymýšlí, aby se vrátili zpět do Kalifornie. Nikdo z rodiny netuší, že v jejich domě byli lupiči, kteří se hodlají ještě vrátit. Někde v domě je totiž schovaný vzácný obraz... Rodina je pozvána na vánoční večírek k panu Carsonovi, ale děti stávkují a Catherine s Curtisem jedou nakonec na večírek bez dětí. Finn pak požádá Alexis, aby s ním šla do sklepa, kam se mu zakutálela baterie do herní konzole. Ve sklepě objeví tajné dveře do trezoru. A záhy zjistí, že se do domu chystají lupiči... (TV Prima)

tsatsiki

Na tv film to byl super film. Čekal jsem totální propadák, nudný, ale film měl šťávu. Nejvíc mě bavila rozmanitost hlavní postavy, chvíli srab a chvílí velice inteligentní kluk a hrdina. Nejvíc se mi líbilo, že jeho pasti a celý film byl dost uvěřitelný a nebylo to přehanané, jak některé díly Sám doma. Christian jako nový hrdina Sám doma mě dost bavil a možná bych to řadil i nad třetí díl. Nad čtvrtý určitě. Škoda, že to u nás ještě nikdo nevysílal. Přemýšlel jsem, jestli dát 3* nebo 4*, ale nadchlo mě to , tak dám 4*. ()

TonoM odpad!

Tady se nám režiséři hezky předbíhají po trojce jsem nečekal, že by šla natočit větší blbovina, ale divil jsem se, když jsem viděl čtyřku, že režisér dokázal zajít až tak nízko. A ted' Hewitt ukázal, že je opravdu borec ještě horší jak 3,4 jak to dokázal nevím :-) ()

Clowers

Nechápu vůbec toto hodnocení, nebo spíš chápu, ale opravdu byste se měli oprostit od prvních dvou dílů. Vůbec to není špatné, tak na 3 hvězdy, ale musím trochu přidat na druhou stranu vah. Příběh s duchem se mi zdál originální, nepřišlo mi ani umělé jak dostali rodiče z baráku. Sympatičtí lupiči. Dobrá vánoční odreagovačka. ()

buchannon

Proboha, co je tohle za zbytečný film? Béčkový scénář, který nemá hlavu ani patu. Celá série je už opravdu neúnosně natažena a dostatečně vydojena. Doufám jen, že chytré hlavičky v některé produkční společnosti se nebudou snažit přesvědčit nás o jejich genitalitě a vizionářství, a nenapadne je natočit další podobně hodnotný spektákl. ()

albiebennett odpad!

Tak to ne, tohle fakt ne. Sám doma, čímž jsou myšleny dva filmy s Culkinem je velmi příjemná podívaná, které je prostě bizarní a nelogická, ale nic proti ničemu, nemusíme mít rádi vždy to nejlepší. Kategorii vánoční filmy to naplňuje excelentně a rozhodně si ten koncept zasloužil, aby se z něho stal Kameňák, který shodou okolností končí také Vánočním speciálem a a shodou okolností jsou tyto filmy i stejně zábavné. ()

Teachman odpad!

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 3/10 ... Soundtrack: 2/10 ... Didaktický potenciál: 1/10 ... Celkový dojem: 1/10. ()

JesterKruger odpad!

Tento odpad! se chtěl přiživit názvem " Sám doma ". První a druhý díl je jasný vánoční kult. Trojka je zklamáním, ale věřím, že kdyby to nemělo název Sám doma 3, mělo by to větší hodnocení. Čtyřku nekomentuji, a toto je vyloženě jeden z nejhorších filmů, kde mi ani jedna scéna nepřišla vtipná. Gratuluji. ()

nagasek

Nechapu to nizke hodnoceni demence lidi nezna meze..samozrejme se to neda srovnavat s 1 a 2 dilem..ale oproti 4ce..a 3 tim dilu je to o 200% lepsi! Bavil jsem se a dokonce to byla i sranda:) skvely film vanocni snad bude 6ka :))! ()

Hannynko

Vôbec to nebolo také zlé.. tu sa ukazuje relevantnosť hodnotení na csfd.... zaujatá kritika s prehnane nostalgickým nádychom... viem vybrať minimálne 20 filmou co som tento rok videl a boli to väčšie s*ačky ako toto a majú kludne 60%. Ľudia videli ste niekedy dvojku v povodnom znení? Veď Culkin tam hraje ako robot bez emócí proste uz tam bolo vidiet ako sa ani nesnazí co mu uz vtedy sláva stúpla do hlavy nehovoriac o tom ze je to jednotka cez kopirak s par dobrymi hlaskami :) ano tiez mam najradsej prve 2 diely a sam som 2ku z nostalgickych dvôvodov ohodnotil vysoko ale ak by som mal byt naozaj nezaujaty dam 2ke tiez tak 3 hviezdy (a pol za Tima Curryho) lebo je to uplne to iste ako najlepsia a jedina naozaj perfektná 1tka :) Hadzat niecomu odpad len tak určite nebudem ()

Krnac

Film sa nedá povedať že by bol vyslovene zlý ale hneď na druhú pokus chcete preskočiť hneď na koniec. ()

Onlajn odpad!

Co to sakra bylo? Jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. Byla to prostě slátanina. Zloději jsou díl od dílu tupější, stejně jako některé další postavy. Příběh je naprostá katastrofa, s několika okopírovanými prvky z předešlých dílů. První dva díly s Culkinem byly senzační a další díly je prostě nikdy nenahradí. Tady jde vidět, jak to dopadne, když někdo chce točit pokračování úspěšných klasických filmů. ()