Zápisky mladého doktora

• Česko Zápisky mladého lékaře (více)
TV spot

Série(2) / Epizody(8)

Své minulosti neuniknete. Někdy to platí i o budoucnosti. Jon Hamm a Daniel Radcliffe hrají v seriálu inspirovaném dílem ruského spisovatele Michaila Bulgakova. První řada se zaměřuje na doktora Vladimira Bomgarda ve středním věku, který rozjímá o době, kdy jako mladý doktor pracoval v místní nemocnici na malé ruské vesnici Murjevu v době Ruské revoluce. V druhé řadě tohoto komediálního dramatu se píše rok 1918 a Rusko prochází občanskou válkou. Mladý doktor se potýká s nezvladatelnou závislostí na morfinu. Pod kritickým pohledem svého staršího já se mladý doktor pokouší vyrovnat se životem v nemocnici a s úsilím svého zdravotnického personálu, s občanskou válkou a s rozptýlením, které pro něj představuje překrásná mladá aristokratka Nataša. Díky vynikajícím hereckým výkonům všech zúčastněných nabízí tento seriál jedinečné a realistické ztvárnění Bulgakova díla. (Viasat)

Maryinka

Čekala jsem, že to bude dobré, ale mýlila jsem se - bylo to totiž výborné! Scény s Hammem a jeho dřívějším já Radliffem mají chemii, navíc oba podávají skvělý herecký výkon. Balance mezi humorem a dramatem je dle mého názoru (který je v rozporu s některými zdejšími komentáři) vyrovnaná, nikdy bych nevěřila, že budu mít při sledování drastické amputace, třebaže s černým svědomím, záchvat smíchu (kdo má slabší žaludek, ruce pryč!). Jsem opravdu mile překvapená, jeden z nejlepších seriálů, co jsem za poslední dobu viděla. Dodatek o týden později: Tak jsem právě dočetla předlohu a jsem opět nadšená. Kniha se nese v úplně jiném duchu, není ani z daleka tak komická a brzy poznáte, že se jí scénáristé seriálu inspirovali jen volně. Pár scén je sice úsměvných, jinak má ale vážný, místy až tragický děj. Bulgakov měl neuvěřitelný talent a psal opravdu bohatým a barvitým jazykem, který je však zároveň lehký a srozumitelný. Vrchol pro mě představuje povídka Morfium, tak fascinujících 35 stran jsem nečetla už léta. Zjednodušeně: kdo nečetl a neviděl, měl by to brzy napravit. ()

Nine

Kdo má rád nejen černý humor, přijde si na své. Daniel Radcliffe podává svůj standardní, místy ovšem i vynikající (zejména jako závislák) výkon, Jon Hamm bohužel tolik prostoru na vyřádění se nedostal. ()

Mathew234

Hamm a Radcliffe absolútne dokonalí! Nikdy by mi nenapadlo, že ma môže baviť historický seriál na túto tématiku, no opak je však pravdou. Nemohla som sa od toho odtrhnúť a určite sa k seriálu ešte vrátim! Výborné, určite 5*. ()

mudvayner

Daniel Radcliffe strávil v kůži Harryho Pottera přes deset let a jako mnoha dalším dětským hvězdám mu tak hrozilo, že jeho herecká kariéra bude touto nálepkou navždy poznamenána. Že se asi až do smrti toho brýlatého kouzelnického stínu nezbaví, je nezpochybnitelné, avšak Daniel dle všeho chce hrát, chce být dobrým hercem i v dospělosti, což se mu prozatím daří. V britské minisérii A Young Doctor's Notebook na motivy Bulgakovovy povídkové knihy Zápisky mladého lékaře po boku seriály ostříleného Jona Hamma dokazuje, že mu krom vážnějších rolí sednou i ty lehce komediální. Spojením suchého britského humoru s venkovskou ordinací drsného carského Ruska vznikl zábavný a poutavý seriál s mnoha vtipnými momenty i občasnou hořkostí, to když se objeví závislost na morfiu následovaná vyšetřováním NKVD o 17 let později. ##### Napsáno pro www.marastmusic.com ()

voldemorf

Radcliffovi velice nesympatická role podivným způsobem sedne. Velmi introspektivní, místy opravdu trpké a lítostné vzpomínání plné černého (ne-li přímo morbidního) humoru. Pružný a upřímný dialog mezi Přítomností a Minulostí. I forgive you. ()

janahorova

Humor a stylizace mi nesedly. Hlavně v první sérii přehnané vyžívání v nechutnostech a stříkající krvi a dalších tekutinách. Po přečtení knihy jsem čekala asi trochu jiné zpracování. Druhá série zas ztrácela na humoru. ()

Ajka1

Váhám. Četla jsem Bulgakovu knihu a toto ji příliš nepřipomínalo. Místy se jí to pak úplně, ale zcela vyhnulo. Na druhou stranu, je to pojato jako groteskní komedie s temnými momenty, kdežto kniha jsou prostě "jen" zápisky mladého lékaře. Nevím, jak adekvátně zhodnotit. Některé pasáže se mi líbily velice (1. série), jiné vůbec, jedna mne dokonce znechutila (2. série). Dávám tedy průměr 3. Vracet se k seriálu už ale určitě nebudu. ()

shaper

Poměrně zábavné a postavy, i když stereotypní, se Vám zalíbí již po pilotu. Jsou to charaktery, které mi určitě během první sezóny přirostou k srdci. ()

pafka

Vicimene inscenace, odehravajici se kdesi v Rusku behem 1sv.v.. Skutecne, humoru je zde mnoho, nektere scenky jdou az mirne za hranu normalniho humoru, ze jsou kolikrat az, ze srazi celou humornou scenu na uroven estrady. A to je velka skoda. Prestio ale doporucuju ()

A_S_P

Tomuto miniseriálu sťahujem jednu hviezdičku za občasnú nejasnosť deja. Inak je to však príjemná zábavka na necelé dve hodiny. Scény sú poväčšinou vtipné, ale občas aj nevhodné pre slabšie žalúdky (amputácia v druhej časti). Herci skvelí, no a Daniel Radcliffe opäť raz preukázal svoj univerzálny herecký talent. + hviezdička za soundrack. ()

silvusaak

Ruska cernota smrncla s britanii, ktera donuti vsechny obratle kroutit se a u toho se mlatit smichy a triskat se do hlavy kdo neco takovyho mohl boha vymyslet. Za me nema chybu. ()

m.satty

Seriál, který je morbidní, zčásti usměvný a zábavný, zčásti smutný....Opravdu jsem se u některých částí hodně pobavilo - černý a ironický humor. Perfektní. Nebavilo mě, jak se vracelo jeho budoucí já.. ()

Nellie Lovett

Zajímavé spojení drsného Ruska a anglického černého humoru. První díl připomíná ještě spíše tragikomedii, dál už se to kloní spíš jen k tragédii. Nebo k hororu. Nejhorší na tom celém je, že si dokážete představit, že se to skutečně odehrálo. Ať žije Leopold Leopoldovič! (*****, 6. 6. 2013) Rozhodně stojí za to vidět obě série. Ten vývoj mladého doktůrka se sny o Moskvě v naprosto bezcharakterního, ehm, mizeru, je výborný a perfektně graduje v posledních dílech. První série, naplněná historkami z odlehlé nemocnice, se v druhé sérii mění v černočernou beznaděj. Daniel Radcliffe podává skvělý výkon, člověk tu jeho mrňavou sketu ke konci skutečně nesnáší. A ve výsledku dává smysl i často kritizované obsazení Jona Hamma jako o hlavu většího staršího já. Starší já nastavuje mladému doktorovi stále zrcadlo jeho činů, ačkoliv je logicky nemůže zvrátit. Starší já tak mladého doktora přerůstá morálně i fyzicky. (2018) P. S. Dokážu si představit perfektní divadelní zpracování, forma k němu přímo vybízí. ()

matusx

4 hviezdy hovorím si, ale mal som pocit, akoby som vyhral stávku s kamošom podvodom. Tak šlo 5. Musí jebať vravíte si. Lenže mne to prišlo veľmi originálne, zábavné, plné suchého britského humoru a drsné zároveň. Pripomenulo mi to Jamesa Herriota a jeho zverolekára (http://www.csfd.cz/film/155971-all-creatures-great-and-small/). Acting tiež veľmi vydarený, aj keď na Harryho Pottera som si chvíľku zvykal, asi 1 diel, ale potom úplne v poho(to bude nejaká osobná záležitosť). John Hamm dokonalý. Stopáž?ideálna. Dokonca ma to motivovalo prečítať si knihu od Bulgakova. Tak čo ešte viac môžem chcieť dpč? :-) No, dopozeral som 2.sériu a musím konštatovať, že úroveň šla dole, čo by sa nemalo stať v 25 minútovej časti! Takže nakoniec **** aka 4 hviezdy. ()

Veronixxx

Spojení Hamm + Radcliffe + tupá amputační pilka + černý britský humor = plný počet 5*. Povedeně natočené podle skvělé předlohy. Druhá série trochu pokulhává 3* z 5. Vskutku? Vskutku. ()

PanBlack

Povedená minisérie s trochu zvláštním koncem, která každým dílem nabírá na vážnosti, ale přesto si v každém díle dovolí několik vtipných hlášek. Spojení Hamm a Radcliffe funguje perfektně, ale vedlejší postavy by si možná zasloužili trochu víc prostoru. Pro slabší povahy se v několika případech nemusí jednat o moc pěknou podívanou, vzhledem ke skutečnosti, že tvůrci se s tím nepárali a krve je (nejen) na sále k vidění více než dost. Jedná se tedy zkrátka o takovou černou dramedii. Hodnocení dílů: 1.díl - 80%, 2.díl - 70%, 3.díl - 75%, 4.díl - 70% => průměrné hodnocení série: 73,75%. ()

The M

Daniel a Jon sú obaja excelentní. Okrem toho som sa skvelo zasmial. Aj pri tej amputačnej scéne z druhej časti. :-D ()

Baerdeller

Přehnané, brutální, nechutné s občasným morbidním humorem proměnlivé kvality. Vynikající Jon Hamm, neuvěřitelně cucácký a otravný Daniel Radcliffe (i když předpokládám, že jeho role byla právě tak napsaná), kteří mezi sebou vedou podivné rozhovory jako jedna osoba z různých časů. Divné. Krom toho jsem čekal něco trochu jiného než baladu o morfiu... 2** ()

Hansk75

"ZLOMIL JSEM MU RUKU" ... "DOKTORE, NEMÁTE SI CO VYČÍTAT, BYL UŽ MRTVÝ" Tohle je něco pro mě. Sjel jsem to v kuse bez mrknutí oka. Pro lidi, kteří mají smysl pro černý humor, je tahle záležitost - příležitostí. ()