Zápisky mladého doktora

• Česko Zápisky mladého lékaře (více)
TV spot

Série(2) / Epizody(8)

Své minulosti neuniknete. Někdy to platí i o budoucnosti. Jon Hamm a Daniel Radcliffe hrají v seriálu inspirovaném dílem ruského spisovatele Michaila Bulgakova. První řada se zaměřuje na doktora Vladimira Bomgarda ve středním věku, který rozjímá o době, kdy jako mladý doktor pracoval v místní nemocnici na malé ruské vesnici Murjevu v době Ruské revoluce. V druhé řadě tohoto komediálního dramatu se píše rok 1918 a Rusko prochází občanskou válkou. Mladý doktor se potýká s nezvladatelnou závislostí na morfinu. Pod kritickým pohledem svého staršího já se mladý doktor pokouší vyrovnat se životem v nemocnici a s úsilím svého zdravotnického personálu, s občanskou válkou a s rozptýlením, které pro něj představuje překrásná mladá aristokratka Nataša. Díky vynikajícím hereckým výkonům všech zúčastněných nabízí tento seriál jedinečné a realistické ztvárnění Bulgakova díla. (Viasat)

togaf

Černý humor je tady opravdu černý. Míchání současnosti a vzpomínek funguje dobře, porady zkušenějšího JÁ a naprostá ignorace těchto rad tím současným byla originální. No pak už jen rázovité figurky ruského venkova. Těch pár dílů je opravdu nabitých a jediné, co mi vadilo byla výrazná nepodoba Hamma a Radcliffa, oba hráli dobře, ale Daniel je tak o dvacet centimetrů menší než jeho budoucí já. Celou dobu mě to iritovalo. Rusové snad rostou až do smrti nebo co? ()

Scylla

Cernohumorne, cynicke, naturalisticke, depresivni, skvele napsane a zahrane... hodne jine od ostatni soucasne tvorby... Jon Hamm je záruka kvality a Daniel Radcliffe hraje jak o zivot. Kazdy novy dil je na co se tesit. ()

Pilgrimka

Pořádná dávka britského, silně černého humoru společně s ruským prostředím. Vynikající tragikomický příběh, naprosto úžasný výkon Daniela v roli feťáckého doktora společně s nemálo skvělým Hammem... ()

geklon

Vtipné a vkusné. I přesto, že ústřední role mají na starosti Harry Potter a Pete Campbell. Godley s knírkem je krutokrásnej. ()

majkl44

Příběh o nadějném doktorovi, který je zklamán svou první prací natolik, že ho ovlivní ještě o mnoho let později, je velmi zdařilá tragikomedie. Jak už tu bylo zmíněno, britský humor zasazený do ruského, možná až kritického, realismu, který v tomto seriálu na venkově převládá i v revolučním roce 1917, je zdařilá kombinace i s výborným obsazením. Ale na 5 hvězd to ještě nebylo.. ()

marie.en

Toto bylo moje první setkání s Danielem Radcliffem od dob Harryho Pottera a bylo to setkání úžasné. Tohle je úplně jiný herec a s Harrym bych si ho nespojovala ani náhodou. Velmi mě překvapilo, že opravdu umí hrát. O Jonu Hammovi se ani není potřeba zmiňovat, protože o něm všichni víme, že je skvělý. Série samotná je skvělou adaptací Bulgakova. Často jsem nevěděla zda se smát či plakat, komické a přitom tak tragické. Britové a Rusko. Zkrátka brilantní kousek, v některých pasážím možná trochu přehnaný, ale to asi k Bulgakovovi a Rusku patří. ()

Redi

Radcliffe má slušný komediální talent... kdo by to do něj řekl?! Černý humor, občas nechutné (nebo spíš jen tuším 2.ep. pohled na rozlámané nohy mi ze zkušeností nedělá dobře), na úplný konec slušné drama = kvalitní večerníček. ()

V.Silver

Musím říct, že jsem příjemně překvapen. Radcliffe se zbavuje stigmatu Harry Pottera, čemuž pomáhá především konfrontace s jeho starším a cyničtějším já v podání Jona Hamma. Zajímavá je také dějová linka zasazená do roku 1934, protože Bulgakovova knižní předloha končí rokem 1918 (včetně epozidy "Morfium" o příběhu lékaře Poljakova). Minisérie má zajímavou atmosféru, která dle mého docela hezky navozuje stav věcí na ruském venkově, i když je vidět, že scénáristé asi nebyli úplní experti na Rusko a ani moc na Bulgakova. Na druhou stranu je zpracování knihy poměrně slušné, i když je to spíš takový mišmaš příběhů a některé postavy jsou utvořené tak, že v sobě obsahují několik postav z jiných příběhů v knize (např. dr. Bomhard a dr. Poljakov), samozřejmě nakonec s trochu jinými pointami v příbězích atd. Úplný konec je takový zvláštní, ale... proč ne? Jinak to asi uzavřít nemohli. Mohli si ale to "pseudoumění" odpustit a vzít to trochu realističtěji. Bulgakov byl totiž ve svých popiscích realistický až až :) 80% Edit po druhé sérii: rozvíjet dílo geniálního a dávno mrtvého autora je vždy ošemetné a některé "obraty" se imho moc nepovedly (třeba udělat z felčara homosexuála). Na druhou stranu - závěr série je skutečně hezký (tím myslím poslední minutu:) ()

zuza99

Jsem nadšená, očekávala jsem hodně, ale ne tak moc. Herecké výkony obou herců byly výborné. Až na poslední díl, který už byl hodně temný to bylo hodně, hodně nechutné a vtipné. O Jonu Hammovi jsem nepochybovala. Trošku jsem se bála Daniela Radcliffa, kterého jsem doposud viděla jen v HP, ale zahrál to na patnáct výborných. Určitě se na minisérii podívejte :) ()

Styxos

Tak takhle jsem se nesmál už fakt dlouho. Hamm perfektní a Radcliffe za ním nezaostává. Už jen pro některý scény, jako je třeba porod, to fakt stojí za vidění. ()

Firebug

Vydařená minisérie s netypickým antihrdinou a hravou výstavbou příběhu, které dominují slovní konfrontace mladého doktora s jeho starší, zkušenější (a pochopitelně též budoucnost znající) verzí. Jon Hamm je božský, Radcliffe celkem ujde. Humor je krásně černý a sledování, jak se s idealistického studenta stává pod tíhou nezvykle brutální praxe typicky cynický doktor nevážící si života, je velmi zábavné. Škoda, že dějová linka působí dost uspěchaně a příliš prostoru nedostanou i ostatní postavy. Mít to v každé sérii těch 6 dílů, bylo by to ideální... ()

Hanys_

Sakra podivné. Přiznám se, že mi moc ten mix humoru a dramatu nesedl. Víc by mě tenhle miniseriál bral, kdyby se tady jenom tlačilo na pilu (ehm). 5/10 ()

Hydra Foy

Keď som videla trailer, zaujalo ma to, hoci som bola skeptická voči Radcliffovi, no po pozretí 8 dielov, neviem povedať iné ako "Tak málo?". Predlohu nepoznám a teda nemôžem porovnávať, no zabralo to na mňa od začiatku. Britský (ruský) čierny humor vás neprinúti chytať sa od smiechu za bruchá, ale štylizácia spolu s ústrednou dvojicou a štyrmi (Leopold Leopoldovič je takmer živý :D) sekundatmi zaujmú i pobavia. Dramedy ako sa patrí a k tomu ako bonus realistické zranenia, za ktoré by sa nehanbili ani ER (alebo Saw :D) ()

Bukk

Pěkný, pěkný. Někdy bych se k dílům ráda vyjadřovala víc, ale nějak to nejde. Jenže mně se to vážně líbilo. Tak jo....bylo to trochu dark, dobře zahraný a sehraný to hoši měli taky krásně a člověk viděl víc krve než by čekal. A v období čekačky na Mad Men jsem si víc nemohla přát. A ta lampa se mi zdála docela dost vysoko a Daniel se do ní stejně strefil. Můj špatný odhad. Stává se. I druhá sérka dokázala neskutečně pobavit. ()

Kerbello

Neuvěřitelně butální, až černý anglický humor v ruském prostředí. Radcliffe si to dává bez sebemenších problémů, jen mám pocit, že občas byl až příliš dětský. Těžko ale říct, na kolik za to může scénář a na kolik je to jeho vlastni adaptace. Jen si tak říkám: ano, vlastně to je ukončené... ale stejně mi to přijde až moc na rychlo, klidně bych snesl deset dílů. ()

LuccinyFilmy

Daniel Radcliffe je sice o hlavu menší než Jon Hamm, což je trochu podivující na to, že má hrát jeho mladší já, ale nakonec to můžete brát jako metaforu jeho nezkušenosti. Vtipkování na téma ruské zimy či absurdity situace mladého doktora vydrží počítám tak na tři díly, takže jsem zvědavá, jak se seriál vyvine dál. ()