poster

Četník a četnice

 • francouzský

  Le gendarme et les gendarmettes

 • slovenský

  Žandár a žandárky

Komedie / Krimi

Francie, 1982, 99 min

Komentáře uživatelů k filmu (236)

 • Cival
  *

  Už jenom hodně suchý odvar z počátku brilantní, pak už jen průměrné komediální série. Jedna hvězdička jen za čas od času povedený typický Funesovský gag. Víc nedám ani omylem - scénář je pekelně nudný.(9.8.2003)

 • Tosim
  ***

  Poslední hvězdička poslednímu dílu série patří za zajímavě zpracovanou detektivně-špionážní zápletku. Ovšem nikdy se nemůžu ubránit dojetí při větě ČAS JE NEÚPROSNÝ JAKO SMRT, PANE RYTMISTŘE A JE NAŠÍ POVINNOSTÍ PŘIZPŮSOBIT SE! Ad woody: takhle příkře bych to asi neviděl...Louis byl rozhodně nadprůměrný!!! P.S. Claude Gensac to mezi těmi mladicemi v té scéně na gauči slušelo tak, že bych to nikdy neřekl! ;-)(22.11.2002)

 • Radyo
  *

  Poslední "četníkovina" se už moc nepovedla. Myslím, že celá série měla skončit o jeden či dva díly dříve a ještě by si uchovala jistou "noblesu". Takhle ale celkový dojem trochu utrpěl. Humor už je křečovitý a skoro bych řekl násilný. Občas do očí bije trapnost scén nebo dialogů, sem tam se sice ještě blýskne malý dobrý vtípek, ale to je asi tak vše. Díky bohu, že nenatočili ještě další díl.(10.8.2002)

 • Enšpígl
  ***

  Poslední díl četnické serie, který jsme viděl jako první, mě pobavil velmi dobře,ale ne po celých 99 minut . i Když scéna Funese kdy má vzteklinu je mimořádná. No a četnice to vskutku nejsou špatný.(8.6.2006)

 • Djkoma
  ***

  LdF opět zasahuje a na jeho osobní kouzlo a humor nikdo nemá. Je pravda, že tento film je nejslabší ze všech filmů o četníkovi ze ST. Tropez. Ale stejně mam nejraději tu jízdu v autě se setrami z kláštera:-).(11.8.2005)

 • T2
  ****

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $10,900,000Návštevnosť: 4,209,000(Francúzsko) plus 1,264,000 (Východné Nemecko)/70%/(17.6.2005)

 • Renton
  **

  Scénář: Richard Balducci, Jean Girault, Jacques Vilfrid, Gérard Beytout .. Závěrečné, šesté dobrodružství Četníků je už skutečně slabé a na většině zúčastněných se projevuje jejich věk. Pro geniálního komika Louis De Funés to byl poslední výstup na plátně! Jak tu někdo zmínil - už je to jen křeč!(5.7.2005)

 • woody
  ***

  Jeden z nejgeniálnějších komiků 20. století a vlastně všech dob se mohl rozloučit lepším filmem.Sbohem Louisi nezapomeneme na tebe ale na tohle bychom radši zapoměli.(8.8.2003)

 • Oskar
  **

  Tento poslední díl série (a zároveň poslední Funésův film) je tak nepovedený, že je to až dojemné.(15.4.2003)

 • B!shop
  ****

  Na to, ze je tohle posledni Funesovo film, je tu jeste docela ve forme. Vratila se Claude Gensac, ale cetnici furt nejsou v puvodni sestave. Navic Michelovi Galabru misto Jerome rikaj Alfonzi. Ale cetnice jsou docela hezky a tohle je jedinej dil, kde jsou nejaky poradny zaporaci a zapletka je docela chytra. Lepsi nez Cetnik a mimozemstane, ale mezi nejlepsi dily se to nezaradi.(8.3.2007)

 • Boss321
  **

  Bohužel jen velmi, ale opravdu velmi slabý odvar nepřekonatelných Četníků. Louis De Funes bude navždy nesmrtelným a lidé se u jeho komedií budou bavit stále a stále, ale bez tohohle přídavku by se četnická série klidně obešla :(........(12.9.2007)

 • dobytek
  **

  Nesouhlasim s některejma komentářema, že by na Funésovi nějak bylo poznat, že už na tom neni zrovna nejlíp. Podle mě vypadal, že je pořád plnej života. Skoro se až nechce věřit, že půl roku po natáčení umřel. Ale samotnej Funés film neudělá. Ostatní "četníci" mi naopak připadali, že už je ten 6. díl snad ani nebaví. No možná ještě Maurice Risch do toho přines trochu života (pro něho to byl teprve 2. díl, ve kterym hrál). Jinak je to všechno jen opakování toho, co bylo v předchozích dílech a už to nemá "šťávu". Co se taky dá čekat od 6. dílu, když všechny díly jsou pořád na jedno a to samý téma? Snad jedinej originální a povedenej fór, na kterej si vzpomínám, byla ta oslavná báseň, co musel recitovat Michel Galabru. Jinak nic moc. Nutno dodat, že film ani nesklouzává nikam k trapnostem. Koukat se na to dá, ale podle mě je lepší sáhnout po některym z přechozích dílů. 45%(8.1.2007)

 • Dudek
  *

  Tady někdo začíná vařit z vody, i když bez vody to jde těžko, že?!(12.7.2005)

 • Hal_Moore
  ***

  Tenhle četník už není tím staým dobrým četníkem, na kterého jsem se těšil vždy, když ho měla dávat televize. V nejlepším se mělo skončit a tak je škoda, že vznil ještě jeden díl a to tenhle. Tohle si Pan komik nezasloužil. Neříkám, že jsem se nebavil, to naopak. Jenomže když jej srovnáme s ostatními díly, tak to jsou nebe a dudy. Co se týče scénáře, ten mě narozdíl od ostatních dílů nezaujal. Film stoupá a padá pouze s de Funesem. První hvězda za de Funese, druhá za některé pěkné četnice a třetí z nostalgie.(21.7.2005)

 • Mertax
  ***

  Tři a to jen díky uniformám četnic, který sem vždycky chtěla mít..(16.8.2006)

 • xxmartinxx
  *

  Už proboha ne... Nejhorší díl z téhle komediální série. Bez nápadu, bez šťávy... Příde mi to jako ždímání suchého hadru. Zápletka je prakticky o tom samém a cekově už není čemu se smát.(11.12.2009)

 • sportovec
  ****

  Na četnickou funesovskou hexalogii mohou být ty nejrůznější názory. Osobně se domnívám, že nejslabší a nejméně nápaditý je její pátý "mimozemšťanský" díl s dnes místy až dětinsky působícími triky. Feminizující závěrečný díl jako celek naopak v porovnání s dneškem spíše vynikne nápaditostí alespoň některých dialogů, občasným zátřpytem ne jednoho gagu a odvážnými scénami (konfrontace zralé padesátnice s jejími pozdními dcerami opravdu bere dech). Kdo do této hexalogie vkládá víc, než kdy do ní bylo vloženo, tj. kdo očekává více než přátelskou, více úsměvnou a krotkou než údernou nebo dokonce nápaditou zábavu, je zklamán. ČETNÍK byl totiž už jménem svého hlavního protagonisty Funese od počátku zamýšlen jako veselohra lidové zábavy. Zábavy, které přes občasné skluzy k plytkosti nepostrádá spád, řemeslný nápad a stále kvalitní výkony s celou řadou slušně nebo i dobře zvládnutých charakteristik minulé doby na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny minulého století.(5.4.2009)

 • Jeanne
  ***

  Zápletka už byla poněkud slabší než předchozí filmy, ale je to poslední film Louise de Funese. Již v lednu následujícího roku zemřel... Nějak méně křehce tu působí Claude Gensac (ale možná je to jen můj dojem). Docela legrační je, že zatímco dřív problém s hromadnou autonehodou vyřešili pouze s píšťalkami - tak tady ujedou pryč! A to jak se celou dobu třesou, že když „to nevyjde“ pošlou je do Maubeuge! - Pro jižany symbol zapadákova v Normandii. :)(8.10.2003)

 • Ainy
  *****

  Úžasná francouzská komedie jakožto ostatně všechny ostatní! :-) Vynikající herecké obsazení v čele s mým oblíbencem Louisem(30.8.2011)

 • bestlama
  odpad!

  Tak tenhle díl se mi opravdu nelíbil ... Krásně krátký a výstižně debilní komentář .. u některých mých komentů se nechci raději rozepisovat, vyvrhl bych guláš.(21.5.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace