Současnými velikány špinavých drsných kriminálek o zkorumpovaných policistech jsou na filmovém/seriálovém/literárním poli Olivier Marchal, David Ayer, Shawn Ryan, James Ellroy či v neposlední řadě Don Winslow. A Matt Cook se tímto svým scenáristickým celovečerním debutem staví ve frontě sice za ně, ale ne zase až tak daleko od nich. Ano, až takový potenciál to má. Škoda jen, že se to bije s Hillcoatovým pojetím, kdy zvolil nevhodné (ne)tempo vyprávění. Na to kolik se toho děje a v kolika rovinách i plánech, tak to mnohdy působí trestuhodně utahaně. Nikoli nudně, to ne, ale tohle měla být vnitřní tenzí našponovaná adrenalinová jízda a ne pomalu plynoucí selanka "jako by se nic nedělo a o nic vlastně nešlo". I tak však žánrové zjevení a tuplem pak, když se přihlédne k tomu, že v poslední více jak dekádě se podobné kousky přesunuly takřka výhradně do seriálové sféry.(1.6.2016)

Mayhem! V tom i onom význame. Ale aspoň, že sa tentokrát Hillcoat na nič nehrá. Vo svojom typickom priamočiarom štýle konečne rozpráva priamočiaru historku, nepredstiera žiadne druhé či tretie plány. Nedáva to síce extra zmysel, ostatne takých deziluzívnych výletov už tu (na oboch stranách Atlantiku a aj u protinožcoch) bolo, ale nie je to úplný nezmysel. Čoby drsná jednohubka... môže byť.(27.8.2016)

Dosť veľké sklamanie, nečkal som moc, ale ani zas tak málo. Hillcoat nám naservíroval skvelú Zem bez zákona a od žánru sa ani tento krát moc neodtrhol, no bohužiaľ tento krát nemal po ruke dobrý scenár. Triple 9 je tak prepchatý hviezdnymi menami, že len polhodinu kým začne film, nám predstavujú kto tam hraje. Známe xsichty síce potešia, ale polka z nich vám len preletí cez oči a nič, skutočne nič neponúknu a ani ničím moc nie sú zaujímavé. Taký Norman Redus keby nevyzeral podobne ako vo Walking Dead ani neviem, že tu hraje. Aarona Paula keby nezabrali poriadne do xsichtu, tak cez tie vlasy ani neviem, že je to on. Tiež som nosil dlhé vlasy, ale tak debilne som ich nikdy nenosil, aby ma ľudia nespoznali. Chiwetel Ejiofor a Anthony Mackie sa mi občas plietli kedže hrali skoro to isté a ešte sú aj rovnako opálený, ale kvôli fúzom, ktoré Anthony nosil v Captain America som ho nakoniec spoznal. Výnimku tvorí Casey Affleck, ktorý asi jediný mal čo ponúknuť a Woody Harrelson, ktorý vyzerá sto rokov rovnako a ešte ďalších sto bude. A výnimku taktiež tvoria dámy. Gal Gadot som spoznal len podla jej sexi dlhých nôh, kedže moc priestoru nedostavala. Teresa Palmer je tu v toľkých záberoch že to spočítate na jednej ruke, ale jej tvárička mi neunikla. No a moja obľúbená Kate Winslet sa premenila na sexi milfku a podla výstrihu som hneď vedel, že je to ona. Ale aj keby nemala taký ... aách výstrek, pardon výstrih, tak by som ju zbadal, kedže ešte ona tento bordel zachraňovala. Veru je to bieda, o to väčšia, že som sa fakt tešil na tento film. Príbeh a postavy nula bodov a s tým ani snaživá Hillcotová atmosféra alebo napätie nič nespraví. 55% - 3*(20.7.2016)

Takmer plná paľba. Strašne mám rád tieto "ayerovské" filmy. Hlavne uprostred letnej sezóny, pomedzi všetci tie komiksové, disneyovské a fantasy veľkochujoviny veľmi dobre padne špinavý, krvou sa brodiaci a zafuckovaný policajný thriller. A keď je to aj solídne vymyslené, šikovne zrežírované a perfektne obsadené (Kate Winslet ako zmaľovaná šéfka rusko-židovskej mafie, to bol skvelý nápad), tak je to proste lahoda.(27.5.2016)

Město (B.Affleck) vs Triple9 (Casey Affleck) ? U mňa určite víťazí mladší z dvojice. Triple9 má skvelú úvodnú polhodinu, ktorá plynulo prechádza do veľmi dobre pôsobiacej hodiny a pol. Affleck, Chiwetel Ejiofor, Woody Harrelson, Kate Winslet a okrem týchto známych mien aj dosť ďalších povedomých ksichtov. Táto partička rozohrala nenudnú, rýchlo odsýpajúcu vykrádačku z ktorej sa vyklula vyvražďovačka. Čo viac chcieť? Určite by sa našli muchy, ale moje očakávania boli v podstate takmer naplno splnené. A že je film v modrých %? O dôvod viac ho vidieť. Veď viete ako to tu chodí.(23.10.2016)

• - Vo filme nie je jediná scéna, kedy by herec Casey Affleck nemal v ústach žuvačku. (MikaelSVK)

• - Napriek tomu, že herec Norman Reedus zinkasoval najvyšší honorár zo všetkých aktérov, na obrazovke sa objaví len zhruba počas desiatich minút. (MikaelSVK)

• - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte Georgia, predovšetkým v jeho hlavnom meste Atlanta. (MikaelSVK)