999

• Nový Zéland

• Austrálie

Krimi / Akční / Thriller / Drama

USA, 2016, 115 min

Takmer plná paľba. Strašne mám rád tieto "ayerovské" filmy. Hlavne uprostred letnej sezóny, pomedzi všetci tie komiksové, disneyovské a fantasy veľkochujoviny veľmi dobre padne špinavý, krvou sa brodiaci a zafuckovaný policajný thriller. A keď je to aj solídne vymyslené, šikovne zrežírované a perfektne obsadené (Kate Winslet ako zmaľovaná šéfka rusko-židovskej mafie, to bol skvelý nápad), tak je to proste lahoda.(27.5.2016)

Parádní kriminálka, které by ale prospělo pár minut navíc pro jasnější orientaci v ději. V dnešní době je téměř zázrak vidět něco tak krvavého s tak promyšlenou dějovou linkou a tak prvotřídním obsazením. Hillcoat rozhodně nezklamal. Ejiofor konečně sympatický, Winslet dokonalá. 999 jako účel i pointa v precizně natočené, přemýšlivé sondě do světa dnešní policie. This little piggy...(29.5.2016)

Rozpočet $16miliónovTržby USA $12,639,297Tržby Celosvetovo $22,200,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ také obsadenie a dejovo odnikiaľ nikam, do prázdna, zlyhanie od Hillcoata, úplne nezvládnuté /40%/(9.6.2016)

Hillcoat se se svým Triple 9 ocitl na křižovatce mezi Sicariem, Městem a Patrolou. Zatímco Sicario klade značný důraz na atmosféru, tíživost, Město skvěle vykresluje postavy a jejich pozadí, donutí diváka, aby se k nim připoutal. Patrola pak těží z formálního zpracování a z autenticity a syrovosti. Všechny filmy jdou ale především jasným směrem, je jasné o čem jsou. Triple 9 na mě působilo jako částečná kopie výše zmínených, která je sice skvěle zpracovaná, má výborné obsazení, ale není si úplně jistá, čím přesně je. Chvíli jsem měl pocit, že situaci prožíváme skrze Caseyho Afflecka, jindy mi zase přišlo, že hlavním hrdinou filmu je sama událost. Podivně ukončený závěr mě pak v tomto pocitu utvrdil. Navzdory tomu je Triple 9 slušnou kriminálkou, kterou si určitě užijete, pokud nebudete myslet třeba na Městem Patrolujícího Sicaria. 7/10(30.5.2016)

• SNCIS

Film se pyšní osobnostmi jako Gal Gadot, Woody Harrelson či Kate Winslet. No, ale jsou jen vábnička. Tím chci říct, že tam po většinu času nejsou. Příběh, kde policajti kradou zněl zajímavě, ale není to zajímavé. Scénář je bla bla bla a akčnější konec. No, ale upřímně ani ta akce mně tady nebavila. Já se po většinu času nudil. - 30%.(4.3.2018)

• - Tzv. red band trailer (takto klasifikovaný trailer je obdobou filmu s prístupnosťou R) bol dlhý 2 minúty a 19 sekúnd. 19.2 bol totiž dátum plánovanej kino premiéry filmu. Tá bola nakoniec posunutá o týždeň, na 26.2.2016. (beso74)

• - Vo filme nie je jediná scéna, kedy by herec Casey Affleck nemal v ústach žuvačku. (MikaelSVK)

• - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte Georgia, predovšetkým v jeho hlavnom meste Atlanta. (MikaelSVK)