999

• Nový Zéland

• Austrálie

Krimi / Akční / Thriller / Drama

USA, 2016, 115 min

Vyloženě bohovský casting vybízel na slušnou podívanou a i když všichni nedostali takový prostor, jedná se o solidní žánrovku. Banda špinavých poldů, vysloužilých mariňáku, každý s jiným motivem jsou svým způsobem donucení dělat černý prácičky pro ruskou mafii. Vše se komplikuje v momentu, kdy do hry vstupuje slušný polda v podání Caseye Afflecka a postupně začínají prohnilí poldové odpadat. Celé to stojí na hereckých výkonech, drsném prostředí a když dojde na akci, člověk se nenudí. Pořád se něco děje, intrikuje a překvapivě všichni zabručí. V některých momentech film nemá čím překvapit, ale tento film má splňovat roli akčnější krimi a plní nejen to.......7/10(18.11.2016)

Buď ztrácím kontakt se ralitou a soudnost (Davies *;)* ) nebo nechápu co víc chtějí recenzenti Empire od podobného filmu. Protože já dostal přesně to co jsem chtěl. Jasně, není to film v rozmáchlem stylu Heat nebo Traffic, ale spíš jednoduchá a přimočará kriminálka ne nepodobná Patrole. S velmi dobrou úvodní vykrádačkou, hutnou atmosférou a parádním soundtrackem. No a k tomu v něm hraje plno poloáčkovejch herců v čele s bezchybným Anthony Mackiem. Škoda málo využité Kate Winslet, ale každej záběr s ní jsem jen kvitoval..jak říkám bohužel nejde o Traffic. 7,5/10(21.5.2016)

Tohle můžu. Drsný, krvavý, přímočarý, "na efekt", plný šmejdů, nechybí mexícká ani židovsko-ruská mafie, plejáda známých herců, Woody vystřihne asi nejhovadštějšího detektiva posledních let. Není to rozhodně film pro masy, ale svý spokojený publikum si najde (podobně jako spřízněné SABOTAGE) a já sedím v první řadě.(18.8.2016)

// Aneb když si hrozně přejete, aby se vám nějaký film líbil, ale ono to prostě sakra nejde. Na papíře to asi vypadalo božsky, obsazení si Hillcoat už snad ani nemohl sehnat lepší, ale to provedení. Krucinál. Úvod filmu vynikající, policejní razie jak z Rainbow Six Vegas, drama a váhání postav alespoň na nějaké základní úrovni taky fungovalo, ale co je mi to platný, když jsem se o postavy za celé dvě hodiny nezačal ani v jeden moment zajímat. Ruská mafie ohraná, Gal Gadot zoufale nevyužitá, kdyby se scénář raději soustředil trochu víc na postavy, přitlačil co se strachu týče, namíchal do toho šedivější charaktery a režisér to pak celé prodal jako víc než jen pečlivě ustrojenou krimi, asi bych se do toho filmu klidně i zamiloval. Takhle tomu ale chyběla duše. Nový Town ani Heat se nekoná. Bohužel. 6/10(24.5.2016)

Filmů s podobným příběhem najdeme asi více, skupina policistů sklouzne na dráhu zločinu a poctiví policisté musí přijít na to, že jejich kolegové se dali na dráhu zločinu. Je zde ohromné množství známých herců, i když né všichni jsou naplno využiti. Snímek není nějak převratný, ale zabaví a nenudí. Myslím, že hlavním tahounem filmu je Casey Affleck a ten prostě hrát umí a vybírá si dobré filmy. A bavil mě s ním i tenhle snímek.(6.10.2017)

• - Gabe Welch (Aaron Paul) jezdí na motocyklu Triumph T140 z roku 1973. (Saur.us)

• - Manželka ruského bossa, ktorú vo filme stvárnila Kate Winslet, sa volala Irina Vlasov. Jej priezvisko by sa však vzhľadom na jej pôvod malo správne končiť na -ova, čiže Vlasova. Táto chyba sa však vyskytuje veľmi často vo filmoch a seriáloch z americkej produkcie. (MikaelSVK)

• - Ďalšími známymi menami, ktoré sa pôvodne mali objaviť vo filme, boli aj Christoph Waltz, Chris PineCharlie Hunnam či Jeff Bridges. (MikaelSVK)