• Cervenak

V tejto chvíli si ani nespomínam, kedy som naposledy videl mainstreamový hollywoodsky film so strašnejším scenárom. Námet dobrý, ale je dokonale utopený v neustálych motivačných prejavoch (bez srandy, je ich tam tucet alebo aj viac) a Vaughnovom bľabotaní, ktoré nedáva vôbec žiadny zmysel a je dokonale nevtipné. Vytrpel som to celé len preto, že som bol zvedavý, či to dokáže byť konštantne pekelné až do konca. Bolo.(6.10.2013)

• Madsbender

Musím povedať, že ma príjemne prekvapila až na jednu scénu s Ferrellom a jednu s Rigglom absencia dementne perverzného humoru. Inak na Stážistoch nevidím nič, čo by ich aspoň trochu povytiahlo z tuctového amerického priemeru až na jednu výnimku - síce len veľmi ťažko reálne, ale predsa prostredie pracovísk Google. Inak však bieda a haldy vŕšiacich sa klišé nepomáhajú. 45%(16.6.2014)

• verbal

Pozor!! Tento komentář může obsahovat několik až hodně nevybíravých výrazů explicitního charakteru, od kterých se autor předem distancuje, neboť byly zapříčiněny enormním afektem, vyvolaným sledováním tohoto audiovizuálního zvratku! Zkurgůglvenci vyjegůglbaní, gůgllizační! Jako by jim nestačilo, že za každým internetovým bukem už číhá džímejl, aby pečlivě uložil navěky vaše emaily, bez chrómu si může jeden nechat akorát tak pozlatit pevnou linku, z téměř každého zasragůglného mobilu na vás čumí android, co se jen třepe na to zaznamenávat vaší polohu a stahovat soukromá data včetně inkriminujících esemesek se všemi vašimi lízátky, bez tytrubko už by se neobešel jediný úchyl produkující videoodpad a bez adwords můžete vlastní stránky hledat na nějakém zkurgůglveném 42 564 místě, a to už i u Bóbika. Ne, nestačilo! Ti zmrgůgldi vám ještě pod rouškou rádobykomedie napálí hezky podprahově a bez skrupulí pomrgůgldanou korporátní reklamu a vyplachovací náborové video v jednom, kde vám banda šprťáckých, čerstvě zletilých závisláků na spotřební elektronice a dva trapní pračuráci (tady by ten gůgl nevyzněl) naservírují, jaké je to kůl a IN být členem obří rodiny monopolních šmíráků a vykrádačů dat, co mají komunistickou kantýnu, a kde si o přestávce můžete s ostatními postiženými zahrát famfrbál. No, s tímhle táhněte do pigůglče, soudruzi! Říkejte mi Sibyl, ale tvrdím, že jednou nám to Velký bratr nablije zpátky do xichtů i s úroky. Až se děsím, co po téhle kogůglkotské gůglmédii xblití příjde příště! Namátkou třeba Vygůgli mě, když to dokážeš, Ztraceno v gůgltranslatoru, Starwars VII - Android vrací úder, James Bond 26 - Džímejly jsou věčné či snad katastrofický Den, kdy se zagůglila země?(8.10.2013)

• maddy

Vaughnovi nech už nikto nikdy nedovolí napísať žiaden scenár! Jeden by si povedal, že po účinkovaní v nespočetnom množstve komédii sa žánru bude rozumieť, ale práve naopak. Čo môže byť pre komédiu horší verdikt ako to, že sa pri nej nie je možné takmer ani raz zasmiať (a to vážne nie som žiaden prudérny erudovaný kritik!). Navyše kto tomu povolil tú opulentnú 120 minútovú stopáž už vôbec nerozumiem, keď by aj 80 minút bolo priveľa. Prvú hodinu som s premáhaním ešte vydržal, ale druhú som musel dopozerať až na druhý deň, pretože tá obrovská porcia nudy ma dokázala statočne uspať. Námet bol pritom veľmi sľubný: naverbovať dvoch 40+ chlapíkov bez akejkoľvek znalosti IT do centra Googlu na stáž, kde sa to len hemží mladými nerdami sľuboval nespočet vtipných situácii s množstvom popkultúrnych odkazov. Bohužiaľ, celý námet ostal maximálne nevyužitý a slúži tak akurát na otravné motivačné monológy postáv, ktoré pôsobia neprirodzene (to my chce Vaughn svojim scenárom vážne nahovoriť, že takto niekto v bežných situáciách rozpráva?!). Neviem, či už som až taký starý (26, no nepripadám si), ale hranie „reálneho“ famfrpálu (alebo ako sa nazýva tá hra z Harry Pottera v slovenskom/českom preklade) adolescentmi pobehujúcimi po ihrisku v trenkách hádajúc loptu do kruhu mi teda vtipné nepríde ani trocha. Tie dve hviezdičky akurát za obsadenie: vo vedľajšej úlohe moja obľúbená Rose Byrne v zbytočnej nepodstatnej nikam nevedúcej romantickej línii; jeden fungujúci vtip (Charles Xavier / X-Men) a jednu dobrú hlášku v scenári (Instagram). Inak tá najnudnejšia komédia akú som za posledné roky videl s iritujúcim kvázi motivačným scenárom a trestuhodne nevyužitým námetom, pretože tu sa skutočne dalo vymyslieť naozaj niekoľko trefných situácii. Keď už nič iné, tak to aspoň nebolo vyslovene trápne, zbytočne fekálne/vulgárne alebo akokoľvek urážajúce, len zúfalo nevtipné. CELKOVO: 2*(14.10.2013)

"Profesor Xavier je totální hovado !!" ;) Nebyl jsem si úplně jistý, co od Stážistů čekat, protože Shawna Levyho považuju osobně za dost nevyzpytatelného režiséra, který čas od času nečekaně zaboduje s nějakou kulervoucí peckou, aby mě jindy naopak dokonale zklamal, a přiznávám, že prvních asi 20 minut jsem tušil, že tohle bude monstrózní průser !! A o čem, že to Stážisti vlastně vyprávějí ?? Že digitální internetová doba je přetěžká, zejména pokud si necháte ujet vlak, alespoň co se kariéry týká !! Pro dva obchodníky Billyho a Nicka, které si zahrálo osvědčené komediální duo Vince Vaughn, Owen Wilson, se situace nevyvíjí moc dobře, jejich firma šla do kytek a tak najednou nevím kudy kam. Zatímco Nick pokorně odpochoduje prodávat matrace, Billy se nehodlá jen tak vzdát, jednoho večera při googlování dostane spásný nápad, a tak se rozhodne přesvědčit Nicka, že právě Google jim poskytne tu správnou příležitost, jak dokázat, že ani jeden z nich ještě zdaleka nepatří do starého železa !! Výcvikový tábor je překvapí nejen nestandardním vybavením budovy, ale především šokujícím počtem mladých géniů s obrovským potenciálem, což naznačuje, že to nebudou mít vůbec jednoduché !! Těžko říci, zda mají Stážisti jako nenáročná letní komedie kromě snahy neurazit, snad i celkem pobavit a (ne)nápadně udělat Public Relations již zmiňované společnosti Google, ještě nějaké další hlubší ambice !! Zřejmě ne, občas se totiž uchýlí k mírně laciným prvkům, jakými jsou křečovité hlášky, byť u některých jsem se válel smíchy, možná přehnané scény či neodmyslitelná snaha o romantickou vsuvku, kterou však už jen dík obsazení Wilsona znalý divák musel předem očekávat.. Prostředí Googlu tvoří perfektní kulisu, tým stážistů složený z geeků, nerdů a jiných podivínských looserů vyznívá veskrze sympaticky, přičemž jednotlivé vedlejší postavy tvůrci vykreslili v ještě únosné míře, do duelu hlavních protagonistů tak ani v nejmenším nevstupují rušivě. Celým snímkem se jako červená nit táhne maximálně příjemný, nevtíravý, ač jsem ho dost těžko dostával z hlavy, soundtrack osvědčeného Christopha Becka a ústřední dvojka se rolí dinosaurů, v zázemí Googlu jako pěst na oko, zhostila skvěle !! Mě osobně nejvíce bavila dvě camea, přičemž v jedné scéně se objeví samotný režisér Levy, mihne se zde i jeden ze spoluzakladatelů Googlu Sergey Brin a dočkáte se i Johna Goodmana či Willa Ferrella, a nekonečná řada nejen popkulturních odkazů, za které patří obrovský dík Vinci Vaughnovi, který se ujal scénáře, od Harryho Pottera přes Flashdance či komiksové X-Meny až po Terminátora a Hunger Games !! The Internship mi určitě nevyrazil dech, navíc zpočátku jsem přemýšlel, jak už jsem psal, zda nepůjdu místo sledování tohoto filmu raději dělat nějakou bohulibější činnost, nicméně jsem nakonec nelitoval, bavil jsem skvěle, a tak jen škoda toho nechutně trapného a pomalého rozjezdu.. [ Dabing 4/10 ] Tak tohle se lidem z Barrandov Studia Dabing zrovna dvakrát nepovedlo, oceňuji snahu, ale neřekl bych, že zde byl výběr dabérů příliš šťastný, ačkoliv spojení Vince Vaughn, Martin Zounar překvapivě fungovalo.(24.10.2013)

• - Po "google" titulcích je možné vidět ještě jednu scénu. (Will_X)

• - Vo filme si ako komparz zahralo aj zhruba 100 reálnych zamestnancov spoločnosti Google. (MikaelSVK)

• - V závěrečných titulcích se neobjeví jméno Willa Ferrella ani Johna Goodmana. (=woody=)