Billy McMahon a Nick Campbell jsou podomní prodejci, kteří si však začínají uvědomovat, že podomní prodej už je za zenitem, protože do hry vstoupil internet. Proto se oba přihlásí na stáž do společnosti Google. Mezi ostatními stážisty jsou ihned k poznání, protože jsou téměř o dvě generace starší. Celé léto mají strávit jako členové týmů stážistů, které navzájem budou bojovat o to, kdo nakonec nastoupí do společnosti Google na plný úvazek. Billy a Nick se spojí s několika dalšími stážisty, kteří zůstali tzv. na ocet. Jsou to Stuart, který je neustále ponořen do svého mobilního telefonu, Jo-jo, kterého doma vyučovala přísná matka, a Neha, naivní studentka bez jakýchkoliv zkušeností s chlapci... (TV Nova)

Trailer 1

Superpero

Bohužel to nebylo moc vtipný. Oba herci mají na kontě moje nejoblíbenější komedie, tak jsem prostě čekal víc. Koukat se na to dalo, ale Vince Vaughn už byl vyloženě otravnej a Owen Wilson začíná s přibývajícím věkem vypadat divně. Navíc, ani ty vedlejší postavy nejsou moc vtipné a prostě to hrálo moc na jistotu. Nejlepší z celýho filmu jsou ty barevný Google kola. 50% ()

Cervenak odpad!

V tejto chvíli si ani nespomínam, kedy som naposledy videl mainstreamový hollywoodsky film so strašnejším scenárom. Námet dobrý, ale je dokonale utopený v neustálych motivačných prejavoch (bez srandy, je ich tam tucet alebo aj viac) a Vaughnovom bľabotaní, ktoré nedáva vôbec žiadny zmysel a je dokonale nevtipné. Vytrpel som to celé len preto, že som bol zvedavý, či to dokáže byť konštantne pekelné až do konca. Bolo. ()

Tommassi3

"Profesor Xavier je totální hovado !!" ;) Nebyl jsem si úplně jistý, co od Stážistů čekat, protože Shawna Levyho považuju osobně za dost nevyzpytatelného režiséra, který čas od času nečekaně zaboduje s nějakou kulervoucí peckou, aby mě jindy naopak dokonale zklamal, a přiznávám, že prvních asi 20 minut jsem tušil, že tohle bude monstrózní průser !! A o čem, že to Stážisti vlastně vyprávějí ?? Že digitální internetová doba je přetěžká, zejména pokud si necháte ujet vlak, alespoň co se kariéry týká !! Pro dva obchodníky Billyho a Nicka, které si zahrálo osvědčené komediální duo Vince Vaughn, Owen Wilson, se situace nevyvíjí moc dobře, jejich firma šla do kytek a tak najednou nevím kudy kam. Zatímco Nick pokorně odpochoduje prodávat matrace, Billy se nehodlá jen tak vzdát, jednoho večera při googlování dostane spásný nápad, a tak se rozhodne přesvědčit Nicka, že právě Google jim poskytne tu správnou příležitost, jak dokázat, že ani jeden z nich ještě zdaleka nepatří do starého železa !! Výcvikový tábor je překvapí nejen nestandardním vybavením budovy, ale především šokujícím počtem mladých géniů s obrovským potenciálem, což naznačuje, že to nebudou mít vůbec jednoduché !! Těžko říci, zda mají Stážisti jako nenáročná letní komedie kromě snahy neurazit, snad i celkem pobavit a (ne)nápadně udělat Public Relations již zmiňované společnosti Google, ještě nějaké další hlubší ambice !! Zřejmě ne, občas se totiž uchýlí k mírně laciným prvkům, jakými jsou křečovité hlášky, byť u některých jsem se válel smíchy, možná přehnané scény či neodmyslitelná snaha o romantickou vsuvku, kterou však už jen dík obsazení Wilsona znalý divák musel předem očekávat.. Prostředí Googlu tvoří perfektní kulisu, tým stážistů složený z geeků, nerdů a jiných podivínských looserů vyznívá veskrze sympaticky, přičemž jednotlivé vedlejší postavy tvůrci vykreslili v ještě únosné míře, do duelu hlavních protagonistů tak ani v nejmenším nevstupují rušivě. Celým snímkem se jako červená nit táhne maximálně příjemný, nevtíravý, ač jsem ho dost těžko dostával z hlavy, soundtrack osvědčeného Christopha Becka a ústřední dvojka se rolí dinosaurů, v zázemí Googlu jako pěst na oko, zhostila skvěle !! Mě osobně nejvíce bavila dvě camea, přičemž v jedné scéně se objeví samotný režisér Levy, mihne se zde i jeden ze spoluzakladatelů Googlu Sergey Brin a dočkáte se i Johna Goodmana či Willa Ferrella, a nekonečná řada nejen popkulturních odkazů, za které patří obrovský dík Vinci Vaughnovi, který se ujal scénáře, od Harryho Pottera přes Flashdance či komiksové X-Meny až po Terminátora a Hunger Games !! The Internship mi určitě nevyrazil dech, navíc zpočátku jsem přemýšlel, jak už jsem psal, zda nepůjdu místo sledování tohoto filmu raději dělat nějakou bohulibější činnost, nicméně jsem nakonec nelitoval, bavil jsem skvěle, a tak jen škoda toho nechutně trapného a pomalého rozjezdu.. [ Dabing 4/10 ] Tak tohle se lidem z Barrandov Studia Dabing zrovna dvakrát nepovedlo, oceňuji snahu, ale neřekl bych, že zde byl výběr dabérů příliš šťastný, ačkoliv spojení Vince Vaughn, Martin Zounar překvapivě fungovalo. () (méně) (více)

JohnCZ

Největší problém Stážistů je prvních 20 minut, kdy se film vpravdě dost pomalu rozjíždí a nudí. Scéna s famrfpálem už ale smrdí zábavou a chlastačka, která nesmí v podobné komedii chybět, film najednou dost nakopne a film drží dech až do konce. Film na mě působil neskutečně pozitivně, hned bych vzal noťas a šel se na stáž přihlásit. Potíž je v tom, že je film zjevně hodně odtržený od reality drží se klasické šablony - parta looserů se vypracuje v profíky - včetně klasických zaškobrtnutí, která málem končí katastrofou. Ale je to americká komedie, takže stačí pár motivačních patetických proslovů a následuje happy end. Vážně, Oskara za scénář to nedostane, ale jako oddechovka to funguje velmi dobře. Nechybí množství popkulturních odkazů a to nejen na svět internetu. Bavil jsem se skvěle a tak to u komedie má být. ()

joehot

Vlastně jakýsi mix pohádky a oblíbeného amerického klišé o soupeření mezi univerzitními kolejemi, které jsme viděli už tolikrát. Problém Stážistů však spočívá v tom, že nejsou zábavní. Vina je především na straně scénáře (který je kombinací viděných, otřepaných vtípků, rychlého žvatlání a slovních přestřelek, motivačních proslovů a životních mouder) a hlavních hrdinech. Wilson a Vaughn jsou ve svých rolích otřepaní a nezáživní. Vaughn pak dokonce nesympatický. Shawn Levy je rutinér, režijně film nijak nezvedá. P.S.: Real-life-famfrpál bych si asi zahrál. ()

• Když Billy (Vince Vaughn) dává návrh na aplikaci na zprostředkování fotografií, za Nickem (Owen Wilson) je otevřená stránka gmailu, v následujícím střihu je stránka změněná. (Chip89)
  • Ve filmu probíhá stáž v podobě soutěže mezi týmy. Ve skutečnosti žádná taková soutěž neprobíhá a samotné týmy jsou dokonce motivovány k tomu, aby si vzájemně pomáhaly. (ronaldmekdon)

Související novinky

Vaughn a Wilson rozvrátí Google

Vaughn a Wilson rozvrátí Google

25.09.2012

Dvojice z veleúspěšných Nesvatbových se chystá na komedii The Internship. Ta bude o dvou chlápcích středního věku, kteří přijdou o zaměstnání a novou práci si najdou v „úspěšné internetové… (více)