Billy McMahon a Nick Campbell jsou podomní prodejci, kteří si však začínají uvědomovat, že podomní prodej už je za zenitem, protože do hry vstoupil internet. Proto se oba přihlásí na stáž do společnosti Google. Mezi ostatními stážisty jsou ihned k poznání, protože jsou téměř o dvě generace starší. Celé léto mají strávit jako členové týmů stážistů, které navzájem budou bojovat o to, kdo nakonec nastoupí do společnosti Google na plný úvazek. Billy a Nick se spojí s několika dalšími stážisty, kteří zůstali tzv. na ocet. Jsou to Stuart, který je neustále ponořen do svého mobilního telefonu, Jo-jo, kterého doma vyučovala přísná matka, a Neha, naivní studentka bez jakýchkoliv zkušeností s chlapci... (TV Nova)

Trailer 2

swamp

Průměrná komedie, která má na starší působit lehce nostalgicky (dva ústřední analfabeti) a v mladších (a méně inteligentních) má vyvolat dojem "ty-voe-tam-bych-chtěl-pracovat". Uznávám, že jsem se nijak výrazně nebavil, ale ani mě to neštvalo. Navíc nám byla naservírována klasická výstavba děje. Necelé 3*. ()

maseer2

neuvěřitelná p..........tákovina k prasknutí napěchovaná tunou rádoby mouder, mentorování a přednášek o životě.. zápletka je neskutečně debilní a hlavně je to celé tak hrozně nesmyslné a přitažené za vlasy, že kdybych já byl Shawn Levy a Vince Vaughn by za mnou přišel s tímhle scénářem, tak bych mu ho omlátil o hlavu.. Vaughn mimochodem nezastavitelně chrlí z úst jednu sra*ku za druhou, přičemž asi tak 95% jeho keců nedává vůbec smysl.. přes to všechno mají Stážisti i nějaké světlé (vtipné) momenty, které mi brání v tom, abych je poslal nemilosrdně do odpadních vod.. slabounké 2* P.S.: při závěrečné ultrakýčovité scéně s pizzou jsem neměl daleko k tomu, abych mlátil hlavou o stůl.. ()

Happens

Tak trochu nechápu hodnocení, nicméně jsem šel do kina na komedii, chtěl jsem se hlasitě zasmát, stalo se. Na néťu, na netu, na néťu, na NETU, na néťu, n a n e t u... Já jsem se prostě bavil, aneb komedie když pustíme o generaci starší (dinosaury) ke googlu. Taky musím ocenit, že ukázali rozdíl mezi člověkem, co má strach jít za svými sny, má útrpný život, nebo člověkem, co jde za svými sny, nedaří se mu a má také útrpný život, akorát si žije v tom oparu. Beru opar. :) A poznámka pod čarou: jsem rád, že využívám poměrně velké spektrum google možností, trochu z filmu kouká komplex. ;) 80 %... ()

Tommassi3

"Profesor Xavier je totální hovado !!" ;) Nebyl jsem si úplně jistý, co od Stážistů čekat, protože Shawna Levyho považuju osobně za dost nevyzpytatelného režiséra, který čas od času nečekaně zaboduje s nějakou kulervoucí peckou, aby mě jindy naopak dokonale zklamal, a přiznávám, že prvních asi 20 minut jsem tušil, že tohle bude monstrózní průser !! A o čem, že to Stážisti vlastně vyprávějí ?? Že digitální internetová doba je přetěžká, zejména pokud si necháte ujet vlak, alespoň co se kariéry týká !! Pro dva obchodníky Billyho a Nicka, které si zahrálo osvědčené komediální duo Vince Vaughn, Owen Wilson, se situace nevyvíjí moc dobře, jejich firma šla do kytek a tak najednou nevím kudy kam. Zatímco Nick pokorně odpochoduje prodávat matrace, Billy se nehodlá jen tak vzdát, jednoho večera při googlování dostane spásný nápad, a tak se rozhodne přesvědčit Nicka, že právě Google jim poskytne tu správnou příležitost, jak dokázat, že ani jeden z nich ještě zdaleka nepatří do starého železa !! Výcvikový tábor je překvapí nejen nestandardním vybavením budovy, ale především šokujícím počtem mladých géniů s obrovským potenciálem, což naznačuje, že to nebudou mít vůbec jednoduché !! Těžko říci, zda mají Stážisti jako nenáročná letní komedie kromě snahy neurazit, snad i celkem pobavit a (ne)nápadně udělat Public Relations již zmiňované společnosti Google, ještě nějaké další hlubší ambice !! Zřejmě ne, občas se totiž uchýlí k mírně laciným prvkům, jakými jsou křečovité hlášky, byť u některých jsem se válel smíchy, možná přehnané scény či neodmyslitelná snaha o romantickou vsuvku, kterou však už jen dík obsazení Wilsona znalý divák musel předem očekávat.. Prostředí Googlu tvoří perfektní kulisu, tým stážistů složený z geeků, nerdů a jiných podivínských looserů vyznívá veskrze sympaticky, přičemž jednotlivé vedlejší postavy tvůrci vykreslili v ještě únosné míře, do duelu hlavních protagonistů tak ani v nejmenším nevstupují rušivě. Celým snímkem se jako červená nit táhne maximálně příjemný, nevtíravý, ač jsem ho dost těžko dostával z hlavy, soundtrack osvědčeného Christopha Becka a ústřední dvojka se rolí dinosaurů, v zázemí Googlu jako pěst na oko, zhostila skvěle !! Mě osobně nejvíce bavila dvě camea, přičemž v jedné scéně se objeví samotný režisér Levy, mihne se zde i jeden ze spoluzakladatelů Googlu Sergey Brin a dočkáte se i Johna Goodmana či Willa Ferrella, a nekonečná řada nejen popkulturních odkazů, za které patří obrovský dík Vinci Vaughnovi, který se ujal scénáře, od Harryho Pottera přes Flashdance či komiksové X-Meny až po Terminátora a Hunger Games !! The Internship mi určitě nevyrazil dech, navíc zpočátku jsem přemýšlel, jak už jsem psal, zda nepůjdu místo sledování tohoto filmu raději dělat nějakou bohulibější činnost, nicméně jsem nakonec nelitoval, bavil jsem skvěle, a tak jen škoda toho nechutně trapného a pomalého rozjezdu.. [ Dabing 4/10 ] Tak tohle se lidem z Barrandov Studia Dabing zrovna dvakrát nepovedlo, oceňuji snahu, ale neřekl bych, že zde byl výběr dabérů příliš šťastný, ačkoliv spojení Vince Vaughn, Martin Zounar překvapivě fungovalo. () (méně) (více)

Madsbender

Musím povedať, že ma príjemne prekvapila až na jednu scénu s Ferrellom a jednu s Rigglom absencia dementne perverzného humoru. Inak na Stážistoch nevidím nič, čo by ich aspoň trochu povytiahlo z tuctového amerického priemeru až na jednu výnimku - síce len veľmi ťažko reálne, ale predsa prostredie pracovísk Google. Inak však bieda a haldy vŕšiacich sa klišé nepomáhajú. 45% ()

• Vo filme si ako komparz zahralo aj zhruba 100 reálnych zamestnancov spoločnosti Google. (MikaelSVK)
  • Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporila viac ako 13 000 pracovných miest. (Laslo)
  • Tri dievčatá, ktoré si zahrali v scéne v knižnici, sú v skutočnosti dcérami režiséra Shawna Levyho. (MikaelSVK)

Související novinky

Vaughn a Wilson rozvrátí Google

Vaughn a Wilson rozvrátí Google

25.09.2012

Dvojice z veleúspěšných Nesvatbových se chystá na komedii The Internship. Ta bude o dvou chlápcích středního věku, kteří přijdou o zaměstnání a novou práci si najdou v „úspěšné internetové… (více)