Grandhotel Budapešť

• USA The Grand Budapest Hotel (více)

Pan Gustave (Ralph Fiennes) je legendou mezi hotelovými zaměstnanci. V bezčasí mezi dvěma světovými válkami, v bohem zapomenuté zemi, kde toho nepříliš funguje, je luxusní Grandhotel Budapešť oázou spolehlivosti, již zosobňuje právě tento šéf hotelového personálu. Přání svých hostů plní pan Gustave, ještě než jsou vyřčena, a většinu z nich navíc zcela nezištně miluje, a to i ve fyzickém slova smyslu. Když mu jedna taková vděčná zákaznice odkáže mimořádně vzácný obraz a vzápětí navěky zavře oči (ne zcela dobrovolně), nejenže náhle závratně zbohatne, ale navíc se stane trnem v oku naštvaných pozůstalých, terčem nájemného vraha a hračkou v rukou místní policie. Ve všech těchto nevděčných rolích mu pomáhá obstát jeho osobní šarm a mladý pikolík Zero Moustafa (Tony Revolori), z něhož chce vychovat svého nástupce. (Cinemart)

rottik-cb

Kýčovitá, rádoby retro jízda, které jsem podlehla po pár minutách. Jistě, postavy jsou ploché, příběh předvídatelný až běda a emoce spíš instantní, ale… komu to vadí? Při sledování se nudit nebudete, kochat se můžete nádhernými exteriéry i interiéry, herectvím mnoha hollywoodských superhvězd, těšit se můžete z poetického stylu vyprávění, výborné kamery, soundtracku, který po dlouhé době můžu někde bez uzardění pochválit a hlavně z maličkostí, které ale zahřejí srdce filmového fanouška nejvíc (republika Zubrowka, lanovka k hotelu, honička na sněhu). Ti co říkají, že se Anderson přibližuje mainstreamu, mají asi pravdu, ale já ho mám takhle radši než třeba v Životě pod vodou, jež beru za jeden z nejdivnějších (a ne v dobrém) filmů, které jsem v životě viděla. ()

sunfreedom

Zase jsem jednou odcházel z kina a nevěděl, co si mám myslet. Film bych určitě lidem doporučil, ale asi bych jim nemohl zaručit, že se bude líbit. Tlemil jsem se brutálně, ale to ještě neznamená, že se mnou ten film skutečně něco udělal. ()

darthhokro

Příjemná odpočinková blbinka, našlapaná plejádou hvězd. Není to teda žádná extra chlámačka ale taková příjemná uculovačka. Stopáž tak akorát. Určitě na to mrknu ještě minimálně jednou. ()

zzuba

Ten film je prostě obrazově perfektní. Detaily jsou promakané do posledního. Kdybych měl na pokoj v taovýmhle hotelu prachy, ubytoval bych se tam strašně rád. A vedle té magické kompozice obrazu mi přišlo, že to úplně každýho herce prostě baví. Celou dobu jsem se prostě tak nějak usmíval. A jestli je inspiroval Stefan Zweig - jen tleskám. ()

DavidWebb

Ste unavení a znudení filmami bez príbehu, originality a ľahkosti, zato však plnými vizuálnych efektov a priemerného herectva? Grandhotel Budapešť môže byť (a pre mňa bol) pre vás dobrou voľbou. Nebyť americkej hereckej posádky a jej kompletného vedenia (režisér atď.) nikdy by som neveril, že sa jedná o americký výtvor. Niečo podobné som z ich kuchyne nikdy nevidel. Ten snímok totiž "smrdí" Európou jak capove guľe v období párenia. A to nielen preto, že sa v nej celý odohráva. Režisérovu predchádzajúcu tvorbu nepoznám ale podobné poňatie, vyrozprávanie a spracovanie sa spoza oceánu len tak ľahko nevidí. Nie je to typická komédia, pri ktorej sa neustále smejete, alebo flik s nejakou pointou, ale počas celého filmu som mal na xichte ľahký úsmev a príjemný pocit z niečoho "iného". A už dlho som si tak úprimne neželal aby to pokračovalo ďalej. Bizarné, zábavné, osviežujúce. U mňa veľká spokojnosť a oba palce hore. PS: "Začátek konce konce začátku se začal..." ()

Alergius

Wau, prostě.. wau. Absurdní, avšak velice inteligentní, hravé a vtipné. Po dlouhé době film, který fakt vyčnívá z řady, a to nejen tím jak byl natočen, vypiplanými dialogy a skvělým hereckým obsazením, avšak hlavně svou grácií, díky které dynamicky plyne a nutí vás se usmívat. ()

Bgraphy

Musím přidat další hvězdu v plný počet. Velice zábavné, parodující, plné jemných niancí vynikajícího humoru. Detaily jsou nejlepší. Dlouhé záběry pné noblesních gegů. Celé stylizováno podobně jako u kupř. Rozpuštěný a vypuštěný, klasiky od Zemana, Vynálezu zkázy, ... podobný zážitek jako u Mazaného Filipa nebo třeba Podivného odpoledne Dr. Zvonka Burkeho.... :) Samá pobuchaná sranda. Roztomilé a shlédnuto někoilkrát a pokaždé úsměvné. Jde cítit poctivá práce, detailní propracovanost a větší finanční investice, která se musím říct, vyplatila. Doporučuji vidět! ()

Zl0

Paráda. Tí herci si museli neskutočne užívať pracovať na niečom takomto. Skvelé obsadenie a štýl. Vytvoriť takúto kombináciu paródie, fantázie na pozadí stredoeurópskej histórie a kultúry, veru klobúk dolu. Práve vďaka takejto voľbe je to rozprávkové a originálne. ()

Colchack

Wes Anderson je proste jedinečný a tento film natočil geniálnym spôsobom. Už dlho som nevidel toľko hereckých es pohromade resp. neviem či som ich niekde pohromade videl viac? O.o Už sa teším keď si film pozriem znova :) ()

hamir0

Roztomilá rozvernost s nejgeniálnějším útěkem z vězení všech dob. Být to o půl hodiny kratší, dám pět hvězd. ()

xylofonka

Divné, divnější, nejdivnější. Kam ukazuje ručička právě vám si rozhodněte sami. Mě se ta pošahaná prapodivná podívaná překvapivě moc líbila. ()

pekl

Další Andersonův skvost, který jsem ale plně docenil až po druhém shlédnutí. Napoprvé je těch dojmů na jednoho až příliš - v rychlých střízích se postrácí spousta vtípků. Narozdíl od spousty jiných filmů, které volají po zkrácení, tady bych naopak prodlužoval... Skvělé herecké výkony i známých herců v pidirolích (neuvěřitelná Tilda Swinton v roli osmdesátileté!?! dámy, nebo Harvey Keitel coby protřelý kriminálník organizující útěk z vězení). Anderson netočí filmy pro každého. Ale pro mě jo! 100%. ()

papadoce

Slávnostne prehlasujem, že počnúc dnešným dňom, bez ohľadu na výšku hodnotenia na ČSFD si už nikdy v živote nepustím film od režiséra Wesa Andersona. Je to Kokot. A ja Kokot som mu už po druhý krát naletel. ()

Zombiepod

Andersonovská hravosť a vizuálny perfekcionizmus je tým, čím sa Grandhotel Budapešť hrdo prezentuje. Nádherný experimentálny film, ktorý s ľahkosťou kombinuje obrovské množstvo žánrov bez väčších klišé, či zbytočností. Veľkí herci v menších rolách, i menší herci vo veľkých rolách, každá postava je svojím spôsobom výnimočná, výborne napísaná, a čo je hlavné, aj podstatná pre celkový príbeh. Kulisári si v tomto prípade zaslúžia osobitnú pochvalu za divadelným štýlom dotvorené prostredia, ktoré nevyzerali umelo. Výnimočný filmový kúsok, ktorý zaručene očarí každého správneho priaznivca oddychových a nápaditých filmov. ()

Maniik88

Roztomilá komédia, ktorá vo vás určite zanechá príjemný pocit a úsmev od ucha k uchu. Taká zlátaninu som asi ešte nevidel, v dobrom slova zmysle. Bolo to krôčik od ťažkých prúserov a rovnako krôčik od 5*. Herci fajnoví, najmä poslíček s vypleštenými očami milo prekvapil. Skvelý bol Fiennes a Dafoe. Ozaj film nabitý skvelými hercami. Myslím, že hranie v takomto filme si všetci veľmi užili. Viackrát som sa dobre zasmial nad tými absurditami čo sa z plátna hrnuli na diváka a príbeh slušne ubiehal. Aj posledný soundtrack bol veselý a fajn. U mňa v celku spokojnosť. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (více)

Co chystá Wes Anderson?

Co chystá Wes Anderson?

07.12.2015

Americký režisér, jehož kariéra je plná nesmírně osobitých filmů (Život pod vodou, Až vyjde měsíc), už dává dohromady svůj další počin. Wes Anderson je teď mnohem známější než kdy dřív, protože… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz