Svého času jsem razil teorii, že Němci prostě neumí natočit film. I dneska se ještě objevuje spousta filmů, potvrzujících mou teorii, přesto se však už najde pár snímků, které mě nutí můj názor poopravit. Anatomie je někde uprostřed - skvělej nápad, kterej však nebyl zcela využit, pár dobrých scén, dobrých záběrů, Franka zřejmě jako tahák (ač to není hezká žena, tak se zřejmě vyplatil, herečka je to dobrá), ale jak už tady někdo napsal a já s ním/ní 100% souhlasím - jen krev a "brutální" scény horor neudělají, chce to nějakou atmosféru, scény, které vám zabrnkají na nervy (a ne jen na žaludek). Doufám, že to současný horor brzo pochopí a vykašle se na jen a pouze další a další kopírování Hostelu atd...... Shrnu-li to - od filmu mě trochu odrazoval už název, když jsem zjistil, že je to německá produkce, nečekal jsem vůbec nic (teda čekal, sračku) a byl jsem docela překvapen obstojně a koukatelně natočeným thrillerem (toho hororu tam fakt moc není), kterej mi místy (ani ale nevím čím) připomínal mnohem lepší "Přízrak univerzity". Rozhodně mě to zaujalo natolik, abych chtěl vidět dvojku.(1.2.2009)

Vlastně to ani není horor, spíše je to docela zajímavý thriller. Občas jsem měla pocit jako by se pan režisér nedokázal rozhodnout, co chce natočit. Další důvod proč nemůžu dát plný počet hvězdiček je, že celý příběh je moc dějové roztahaný, nebo na mě tak působil. Možná se to mělo všechno odehrát jedné noci. No, vzhledem k to mu, že to natočili naši západní sousedé, tak to zase tak špatné nebylo.(3.10.2008)

• vincent

Neskutočne zle spracovaný námet, ktorý vlastne ani nebol zlý. Neskutočne stupídny sled scén spolu s nelogikou (alebo som to možno predsa len nepochopil ja sám) spôsobil, že som niekde v dvoch tretinách filmu stratil prehľad vo co gou. Scény, ktorých som sa mal asi zľaknúť, ma nechali bez pohnutia. Ľakačky boli úplne trápne. Záver bol neskutočne naťahovaný a popretkávaný akýmysi scénami, kde bol pokoj, či dokonca súlož. No a posledná naháňačka je typu, kedy už začnete držať palce tomu zlému, aby toho dobrého konečne poriadne dobodal, pretože ten stále akýmsi spôsobom útočníkovi utečie (či stále keď prebehne okolo rohu, získa pár metrový náskok pred prenasledovateľom :). Franku Potente mám naozaj rád, len škoda je, že si nedá pozor na filmy v ktorých hrá. No ale každý potrebujeme platiť nájom, všakže?!(4.2.2007)

• monolog

Nebýt opravdu hezkých exponátů, které tu občas kameraman zabral, řekl bych, že je to ztráta času. Takto se to vyplatí aspoň kvůli pohledu na pěkný muzeum, ale ani jako horror a ani jako thriller by to u mě nevyhrálo ani rohlík. Děj je, upřímně řečeno, trapný a předvídavý až nezáživný a klišovitý. Postavy jsou jak papírové ploché a jednostranně ražené mince. Kromě Benno Fürmanna jsem tam ani nenašel žádnýho hrajícího a charismatickýho člověka. Pokud se na to dívat, tak už jen jak jsem řekl kvůli těm exponátům, protože zbytek jsme viděli už milionkrát jinde a to mnohem líp (to ale neznamená, že ani hůř).(13.3.2006)

Veľmi slušný a celkom inteligentný nemecký thriller/horror z prostredia lekárskej fakulty. Trocha mi to pripomenulo film Diplomová práca z roku 1995, kde sa takisto mladá študentka púšťa do odhaľovania desivej pravdy, ktorá je ukrytá v temných zákutiach univerzity. Napriek tomu, že Anatómia nedosahuje kvalít Diplomovej práce (tá je scenáristicky prepracovanejšia ) vnímam tento nemecký počin ako dostatočne vyspelého nasledovníka tajuplných thrillerov, ktoré sa miesto vyšinutých jedincov sústreďujú na celé inštitúcie,ochotné pod istou zámienkou páchať neprístojné zverstvá. V hlavnej úlohe sympatická "lLola" Franka Potente,ktorá je opäť nútená bežať o život.(4.10.2018)