Konečně se jí splnil dávný sen. Ale místo získávání drahocenných lékařských zkušeností se vydává po stopách temného doktorského spolku. Paula Henningová získá místo na exkluzivní Heidelbergské škole. Když objeví tělo kluka, kterého potkala na zastávce, znetvořeno. Začne pátrat po tajném spolku, působícím na její škole... (oficiální text distributora)

monolog

Nebýt opravdu hezkých exponátů, které tu občas kameraman zabral, řekl bych, že je to ztráta času. Takto se to vyplatí aspoň kvůli pohledu na pěkný muzeum, ale ani jako horror a ani jako thriller by to u mě nevyhrálo ani rohlík. Děj je, upřímně řečeno, trapný a předvídavý až nezáživný a klišovitý. Postavy jsou jak papírové ploché a jednostranně ražené mince. Kromě Benno Fürmanna jsem tam ani nenašel žádnýho hrajícího a charismatickýho člověka. Pokud se na to dívat, tak už jen jak jsem řekl kvůli těm exponátům, protože zbytek jsme viděli už milionkrát jinde a to mnohem líp (to ale neznamená, že ani hůř). ()

zputnik

Vzhledem k tomu, že při odběru krve musím předem upozornit sestřičku na mé "odběrové nevolnosti"... a že jehlu mi může píchnout až po mých slovech: "Tak už teda můžete.", jsem byl v lehce neklidném očekávání, co se mnou tato "anatomická exkurze" udělá. Dokonce jsem uvažoval i o kýblu, který by při nenadálých stavech posloužil jako "kápézetka". Lenost naštěstí zvítězila, kýbl zůstal v koupelně... a já si po shlédnutí vítězoslavně řekl, že jsem si aspoň ušetřil cestu. Snímek mě totiž nechal chladným jako mrtvolu v márnici. Nebyla tam snad jediná výrazná scéna, která by se mnou pohla... a tak jsem si lehce znuděně chroustal chipsy a dumal na tím, jak nepovedeně může být zpracován vcelku zajímavý námět. Shrnuto a podtrženo: klasické béčko, které obsahuje všechny možné "tradiční postupy" a béčkovské fígle a lekačky... ale kterému chybí to podstatné a nejdůležitější - napětí. Poznámka: Při scéně z policejní stanice jsem měl pocit, že se do ANATOMIE přimíchal sample ze seriálu "Malý pitaval z velkého města". A alespoň jeden klad závěrem: Konečně někdo, kdo se nebojí říct, co jsou to ti lidé z AAA Auto ve skutečnosti zač. ;o) ()

tron

Dosť mi to pripomenulo moju milovanú knižku Select, takže 80%. Nemeckú kinematografiu nemám rád, ale výnimka potvrdzuje pravidlo a treba sucho skonštatovať, že ANATÓMIA sa vydarila. Pôsobivá atmosféra rozľahlých nočných márnic pripomína to najlepšie zo STRÁŽCU MŔTVYCH, Franka Potente s prehľadom stíha utekať pred tajomným zabijakom a zároveň absolvovať prvé milovanie a celkovo je to príjemne zvrhlé a vlastne takmer vôbec nie hlúpe (na rozdiel od dvojky). Veľmi príjemné prekvapenie, okorenené štipkou kvázi snuffu. ()

Mr.Apache

Hodně mi to připomnělo Tesis od Amenábara. Ten byl o studentech filmařiny, kteří mezi sebou odhalí lidi točící snuff, v Anatomii zas medici provádějí neetické experimenty na lidech. Jinak je podobnost mezi těmi filmy značná. V podstatě jakoby jste sledovali totéž, jen trochu jinak a v jiných reáliích. Zatímco Tesis tu byl o čtyři roky dřív, Anatomie je zas větší sranda. ()

Djkoma

Těžké hodnotit horor, v kterém se divák prakticky nebojí a jen kouká na několik rozřezaných osob. Tento problém je však typický poslední dobou pro všechny horory. Krev a náznaky brutality stačí, atmosféra a strach divák nepotřebuje. Škoda, že tímto směrem směřují horory dneška a jen doufám, že se to brzy změní. Asi jediným plusem je Franka Potente na kterou se příjemně kouká a alespoň ona se snaží o několik výraznějších momentů a projevy hororu. ()