Osudy Boda, nezaměstnaného bývalého vojáka a Sissi, sestřičky na psychiatrii, se jednoho dne protnou díky dopravní nehodě na ulici Wuppertalu. Pak se potkají znovu: v bance, a to zrovna během loupeže... Jinými slovy by se dal film popsat jako příběh lidí, kteří si museli nejprve vzájemně zachránit život, aby se mohli do sebe zamilovat. (oficiální text distributora)

vox_populi

Tom Tykwer, ten fatálny mystik a impresionistický mág si ma svojimi filmami úplne podmanil...nie inak to bolo aj pri Bojovníkovi a cisárovne...podmanivé emócie a herci, ktorí svoje postavy nehrali, ale ich žili, boli mimoriadne silným zážitkom...Franka Potente svojimi výrazovými prostriedkami siaha na titul Umelecky najpotentnejšia svetová herečka ()

Hydr0gen

Působivý film. Tykwer si nebere servítky, a tak se kromě jeho oblíbené nehody setkáme i s se záchranou před udušením zabodnutím brčka do hrdla nebo třeba pokusem o sebevraždu snězením střepů ze zářivky. Jinak velice jednoduchý příběh je velice ozvláštněn (kromě brutálních scén) skvělou hudbou, prací kamery, nevšedními postavami dalšími věcmi, které od Tykwera známe. Je tu ještě jedna věc. A tou je jakoby ospalé tempo celého filmu. Na druhou stranu je občas vše urychleno střihem, který vynechává některé scény- ovšem efekt je velmi dobrý, film své temp neztratí, diváka (nebo alespoň mě) to trochu probudí a pravda je, že to, co se střihy přeskočí, by možná v jiných filmech zůstalo, ale zároveň jsou to skutečně postradatelné části. Tak 4,5* ()

nula87

Originální "romantický" film, který podmanivou kamerou, soustředěnými výkony a velmi propracovaným příběhem nedává i při několika roztahaných scénách divákovi vydechnout. ()

Soubi

Opravdu zvláštní film...ale hezky zvláštní :). Na filmový okamžik skoku ze střechy jen tak nezapomenu. ()

Pharlap

Nevim..všichni si z toho tady "uchcávaj".. ale nad čím vlastně? Nad trapným výkonem Franky Potente? Nad jejim muzskym partnerem, kt.de facto nezahral vubec nic krome dobre provedene koniotomie.. Jedine snad nad tim scenarem a pribehem, kt.vlece vsechny hrdiny filmu za sebou jako na provazku, jako by snad ani nevedeli co maj delat...co hrat.. Nemecka produkce se zase podepsala na otřesném provedení alá Rosamunde Pilcher a ja se citim velmi poskozen a zklaman, ze podobne tema, nepadlo na urodnou pudu.. :-( ()

thomasnikrs

Celý film mě připadal takový zabržděný, jakoby všichni herci hráli mentálně postižené osoby.. ale dostal mě jeden malý detail.. toustovač s 20-ti metrovou šňůrou:-D ()

Arcipes

Tichá sestřička Loly, povahově úplně rozdílná - ne co se drzého režisérského rukopisu týče, ale tempa. Pomalu (skoro meditativně) vyprávěný příběh o osudovosti setkání, čirý i zastřený magickým realismem, za doprovodu skvělé hudby od Pale 3... co víc si přát? Snad jen trošku více odvahy ve střižně – chtělo by to profikat hlušiny... a pořád nemlátit s Frankou Potente o zem. 4/5 ()

Grellenort

Kdepak, s božským Heaven se tohle nemůže vůbec srovnávat, ale i tak to není špatné. Jak už bývá u Tykwera zvykem, pozoruhodná hudba, k tomu vynikající herecké výkony snad všech zůčastněných. Na rozdíl od Heaven se mi ale vůbec nepodařilo k postavám zaujmout nějaký postoj, chápat jejich motivy...nedejbože se s nimi ztotožnit. Pěkné, ale jenom na jedno shlédnutí - příště už bych se asi hodně nudil. ()

seba

Nerad, ale za dvě. Hlavně ve srovnání s jinými Tykwerovými filmy. Příběh mě od začátku nevtáhnul, postavy mi nepřišli nějak zajímavé (vzdor hereckým výkonům, takže problém vidím ve scénaři a režii), konec předvídatelný, hudba stejná jak v Lole (tam se mi hrozně líbila, ale tady u úplně jinak položeného filmu?), hodně utahané - ideální stopáž by byla tak 90 minut. ()

JanHá

Už název filmu je příznačný, alegorický. V pohádkách to většinou bývá tak, že rytíři, kteří zachraňují (a probouzí), zároveň také vtahují zakleté princezny do víru života. Až magicky působí moment náhody. Ten také svede oba hrdiny dohromady. Bojovník zachrání Princezně život. A zároveň ji tak probudí ze zakletí. A jak už to v pohádkách bývá, hned ji opustí. Vrací se do své bitvy se svými depresemi. Film je působivý především díky výborné filmařině. Téměř nadreálné pozvolné obrazy se střídají s dynamickými scénami. Až hypnotickým dojmem působí nejen prostředí psychiatrické léčebny, ale především zpochybnění pohádkové osnovy příběhu. Bojovník – i když má svaly a umí se zřejmě i prát – není tím klasickým akčním hrdinou. Spíše naopak – nese si v sobě spoustu pochybností... Princezna zase narušuje představu pasivní ženskosti… ()

megajalec

Áno, je to svojím spôsobom originálne a snaží sa nám podať lovestory inak, ale pre mňa to bola nuda a v niektorých momentoch len sled nesúrodých scén, ktoré sa snažia byť nejakým spôsobom art a podané metaforicky či symbolmi. Najmä prvá polovica bola v tomto "ukážková" a podaná fakt náročných spôsobom s množstvom odbočiek, v druhej sa konečne začína niečo (pochopiteľné a dávajúce zmysel) diať. ()

nash

Dávám spíš 4 a půl. Tykwer se pomalu stává jedním z mých oblíbených tvůrců. Lola běží o život mě, když sem ji viděl poprvé, nadchla, ale tohle je fakt paráda. Velmi působivý a dojemný film, který nenudí i přes vcelku dlouhou stopáž. A Tykwerova dvorní herečka Franka Potente je perfektní, doufám že to jednou dotáhne až úplně nejdál. ()

Funky Figo

Tak si nějak představuju, že by měla vypadat skutečná láska - naplno pro ni žít napokraji smrti..Tykwer rozhodně nezklamal..souhlasím s DDT, že konec filmu měl být na střeše.. ()

HumanClay

Ja-malé dieťa, film-veľká zmrzlina. Keď som chcel veľké sústo, dostal som malý kúsok v podobe nemých výrazov hercov a statických priam zdĺhavých scén, po ktorých som ešte väčšmi slintal, po väčšom kuse. Keď som si už však myslel, že zmrzlina, ktorej som sa síce ani len nedotkol ale naplnila ma pocitom šťastia, je preč, dostal som plnú porciu v podobe grandiózneho finále, ktoré stále nekončilo a nekončilo a pri ktorom som s každým záberom nachádzal novú a novú jemnú slzu v oku a blažený úsmev na tvári. Jemný, opatrný, dokonalý. 5* ()

hony23

Tom Tykwer umí vymyslet a natočit příběh, který si umí pohrávat se zápletkou plnou někdy neuvěřitelných náhod. Škoda občas pomalejšího děje, filmu by určitě prospěla o půlhodinku kratší stopáž. Jinak jde ale o dobře koukatelnou, trochu drsnější romanci, ve které se Lola běžící o život proměnila v krásnou princeznu Sissi. ()

jjjerry

Čekal jsem daleko víc =( Na dvouhodinovu stopáž, hrozně roztahané. Tykwer asi ještě v té době neměl slušnýho střihače. Někdy až "pohádka", občas nereálné zápletky. Chvílemi jsem tam čekal nějaký hlubší smysl, zásadnější zápletku či prozření. ()

Parsek

Nemuzu si pomoct, mel jsem nadherny vecer, mozna po dalsich shlednutích hodnoceni prehodnotim :-), ale ted nemuzu jinak. Tykwer zacina byt mym oblibencem. A Franka... taky! ()