Osudy Boda, nezaměstnaného bývalého vojáka a Sissi, sestřičky na psychiatrii, se jednoho dne protnou díky dopravní nehodě na ulici Wuppertalu. Pak se potkají znovu: v bance, a to zrovna během loupeže... Jinými slovy by se dal film popsat jako příběh lidí, kteří si museli nejprve vzájemně zachránit život, aby se mohli do sebe zamilovat. (oficiální text distributora)

Piškotka

Pohádkový název, pohádkový film s pohádkovými herci. Přicházím na chuť německým filmům. Tento byl výjimečný dějem a zvláštní konáním obou postav. Jakoby nezapadaly do své doby. Obdivuji Sissi, jak si musela vybojovat přízeň svého zachránce a jak se nezbláznila z toho, že vyrůstala a pracovala mezi "blázny", i když pohár její trpělivosti a dobroty musel jednou přetéci. Bojovník byl opředený tajemnem už jen díky slzícím očím a podivnému chování. Konec se mi nelíbil vůbec. ()

lucijelucije

Golfista psal, že našel Tykwera v "Nebi", a to já právě ne, možná proto mám s ním občas problém. Jeho podání příběhu je pro mě těžko uchopující. Určitě jsou jeho filmy smyslné a hluboké, ale pod hroší kůží. Princezna a bojovník je dost psychologické drama, a zní..Jenže při jeho shlédnutí si nejsem úplně jistá jestli F. Potente a B. Fürmann nebyli spíš pěkně vyšinutí a proto nakonec k sobě tak pasavali. Pro mě ta jejich cesta poznání a lásky byla strašně douhá. ()

laepus

Krása! Klasická tykwerovština se vším, co k tomu patří - minimum slabších momentíků je zcela přebito celkovou atmosférou filmu, jeho napětím a spádem - jako v Lole či Parfému. A ty jeho konce? Paráda. Tak jako v Lole ani v Parfému nemáte šanci uhodnout, jako nakonec skončí, tak je to i tady. A k tomu všemu okouzlující a zcela odzbrojující Franka Potente a skvělá hudba... Jděte do toho! ()

Mikino00

Tento druh zvláštní romantické povahy s neobvyklými postavami z netradičního prostředí není pro mě. Musím jen obracet oči nad tím, do jakých situací se dostali a v jakých dialozích se postavy topí. Prostě mi to nesedlo. ()

Kamas

"Na začátku jsem se vůbec nebála. Ani nic necítila. Ale pak pak přišlo..ticho.. Mně se ticho vždycky líbilo. Ale tohle ne. Něco mi scházelo.. Můj dech.. " ()

simply

Zvláštní film...vizuálně se mi to líbílo, Franka byla užasná, zajímavá atmosféra i příběh. Na druhou stranu mi tam něco chybělo a celkově mi to přišlo až moc nahodilé a neuvěřitelné. ()

Anakinekcz

Němcům by měli zakázat natáčet filmy! Celkem zajímavá myšlenka se v pojetí Němců stává škrobená, strojená a nudná. Minuty se vlekly a já se nemohl dočkat závěrečných titulků. Jediné co si z filmu odnáším je averze na ty kýčovité tapety!! Jediné za co bych mohl pochválit tento film byla práce s kamerou, díky které se ve filmu zachytilo pár skutečně zajímavých momentů... ()

kaze

Krásny film o láske, ktorá sa dá vyčítať z pohľadov a slov. Franka Potente ako vždy perfektná a celý príbeh bol zvláštne nádherný. Tykwer znova nesklamal a natočil niečo, nad čím budem ešte dlho rozmýšľať. ()

RickyFitts

tohle bylo divný, dlouhý a ufňukaný... taky to bylo česky a na malý televizi... 2+, ale jak koukám na některý pochvalný komentáře mejch oblíbenejch uživatelů, tak se na to asi budu muset ještě kouknout ()

smitka8

Zajímavý příběh se spousty náhod. Vynikající Franka Potente i Benno Fürmann. Jen mi tu chyběla větší dynamičnost děje. Bylo to až moc zdlouhavý a místy nudnější. ... 7/10 ()

xargos

Kdo v životě dostává druhou šanci? Zdá se, že dva rozdílné životy jsou si tak vzdálené, že snad ani nemůže dojít k jejich protnutí. Co je osud a co náhoda? Na krádeži nic kladného není a přece - na zdánlivě "malém hřišti" se začíná spřádat příběh, který mne postupně připevní k židli. Odkrývání karet je pozvolné, ale jako při pokeru - netuším, jaká barva se ukáže a každé z těch odkrytí nakonec opravdu stojí za to. Kždy Sissi v jedné chvíli říká: "Byli jsme bratrem a sestrou, otcem a dcerou, mužem a ženou..." říkám si, kam se to ještě celé posune... A když společně s Bodem skáčou ze střechy, naskočí mi ta slova a myslím si, že je konec. Ale ten ryblík místo pevné země... Druhá šance snad bude stát za to - jestli si to nezkazí sami a jestli je přece jen policie nedostihne. A jen tak na okraj - u té osudové benzínové pumpy se v jedné chvíli mihne plachta od kamionu a na ní jméno Walter vzhůru nohama. Všimli jste si? Že by nás chtěl i tímhle autor poškádlit, nebo to byla jen a jen náhoda? Povedený příběh - od začátku do konce. ()

Kolssteyn

Vynikající kamera a profesionální uchopení jednoduchého příběhu dokáže ze sestry v psychiatrickém ústavu vytvořit princeznu a z bankovního lupiče místo lapky bojovníka.... ()

chrispe

Tento film jsem viděla náhodně v televizi a vůbec nevěděla, do čeho jdu. V jednu chvíli jsem i přestala dýchat! Taky jsem v něm přišla na chuť herečce Potente a Benno Fürmann byl příjemným bonusem, protože se mi na něj opravdu dobře dívalo. Výborný. ()

FilmWave

Tykwer je výborný režisér a skvěle pracuje s hudbou. Nesedí mi ale jako scénárista. "Princezna" je na mě až moc "přehrávaná" a přetažená. ()

owwidius

Trochu nudny a dlhy zaciatok, miestami veelmi zvlastne dialogy a spravanie postav, ale zas aj vcelku zaujimavy pribeh, Celkovo taky mix. Neni to zle, ale trochu sa divim az tak vysokemu hodnoteniu, uprimne, cakal som vacsiu kvalitu. Zaverecna scena s autobusom, podla mna uplne zbytocna. 6/10 [#4/2013] ()