Každému jeho důstojnost a hrdost. Pierre Richard jako muž, který se nedal koupit... Perrin je novinář a svou práci má rád. Obchod i noviny, pro které Perrin pracuje, patří mocnému tiskovému magnátovi. Reportáž o výstavě hraček v obchodním domě bere jako běžnou novinářskou rutinu a povinnost. Ještě před otevřením výstavy si ji přijde prohlédnout jeho rozmazlený synáček, kterému tatínek vždycky všechno dovolí a nedokáže nic odepřít. Myslí si, že si tak dokáže koupit synovu lásku. Proto také nic nenamítá, když si chlapec jako svou novou hračku vybere právě Perrina. Nadaný novinář tak ke své nelibosti a úžasu všech obohatí inventář dětského pokoje. Brzy však pozná, že se nestal jen hračkou, ale především nástrojem dětské pomsty. (Česká televize)

heyda

Bezvadný filmeček, který už jsem viděl přinejmenším 3x a nikdy mě nepřestal bavit. Prostě Pierre Richard válí! 9/10 ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 22.9.2012, réžia slovenského znenia (RTVS 2012) = MICHAL DOMONKOŠ (22.9.2012) ()

eraserhead666

Richard je docela svérázný herec. Zpravidla je zapamatovatelný jako ztřeštěný, či nesměle troubovitý blbeček, dokáže však zahrát i na vážnější notu, což dobře předvedl třeba právě v Hračce. Richarda mám docela rád, má neuvěřitelně příjemný ksicht. A hračka ani není tak komedií, jak by se mohlo zdát. Docela jasně nastíněné třídní rozvrstvení společnosti - vlastnická třída (tatínek/majitel novin), která chce jen využívat další dvě třídy, pracující třída (Richard jako novinář, služebnictvo v domě), která chce uživit své krky a žít si své vlastní životy (a taky se trochu bouřit) a střední třída (šéf v novinách, ochotný se na požádání svléknout do naha), která leze do prdele třídě vlastníků a nejlépe by se po zádech pracujících vydrápala na stejnou pozici. Kromě toho fil obsahuje krásný Richardův monolog, (ve zkratce shrnutý děj filmu), o čem by psali do novin..... I když jsem se u Hračky teda skoro vůbec nesmál, je to rozhodně zajímavý film. ()

5150

HRAČKA je režijní debut renomovaného francouzského režiséra Francise Vebera a ze všeho nejvíc tragikomedie, která poukazuje k zamyšlení nad tématy - rodina, láska k dítěti, atd. Hereckému obsazení dominuje Pierre Richard, ale mě si nejvíc získal svým "chladným" projevem dokonalý Michel Bouquet v roli otce a velkého hlavouna. ()

BoPo

Čo všetko dokážu peniaze? Jednou zo základných schopností je kúpa ľudskej dôstojnosti. Ľudia robia veci, ktoré sú im nepríjemné, ponižujú ich a všetko len pre prachy. No a o tomto je táto komédia. Dobrý nápad a dobrá komédia. Avšak nič extra, teda nič na čo by sa dali písať oslavné ódy. ()

argenson

Výjimečné setkání dvou velkých herců - Michel Bouquet a Pierre Richard. Jenže toho prvního máme zafixovaného spíš z kriminálek, druhý je ikonou francouzské komedie. Což mi navozuje pocit jakéhosi kočkopsa; pravda, pár výborných gagů a solidně rozmazlený Fabrice Greco jaký mladý pan Eric. Už od začátku to celé směřuje k moralizujícímu apelu, oba pány mám ale radši v jiných filmech. ()

Pink.Panther

Pojem hořká komedie je tu naplněn po okraj. I když v těch dávných dobách se ještě nepoužíval, protože nebylo nutné za něj schovávat absenci komedie samotné. Sonda do vyšších kruhů nové šlechty je povrchní a nad dramatem převažuje komedie, přesto zasahuje podstatu kapitalismu a některé související sociální aspekty trefně a precizně, aniž by se stala manipulativním kýčem. Na to má Francis Veber autorský film pevně pod kontrolou, humor i satira jsou integrovány v harmonické rovnováze. Pro mě to není nejzábavnější film s Richardem, ale objektivně vzato určitě jeden z nejlepších. S dokonale sekundující hudbou Vladimira Cosmy. Tato kousavá sociální ironie bude ještě dlouho „stálesvěží“. Bohužel. 90% Produkce: Andrea Films ()

Marek1991

Stará komédia s Pierrom Richardom v peknom prostredí, tento film je taký francúzsky a pútavý, že vám ani to hovorené slovo nebude vadiť. Musím priznať, že ma v dobrom prekvapil, ale nemá to iskru, napriek tým všetkým hračkám v tej vile ma to do detstva nevrátilo. Nenasmial som sa veľa takže hodnotím ako hodnotím, ale chápem že niekto si pri tomto mohol užiť dobrú zábavu. ()

Padme_Anakin

Vrátila jsem se k tomuto snímku po letech (s velkým časovým odstupem) a musím napsat, že Francis Veber zaslouží obrovskou pochvalu.. Snoubí několik žánrů od komedie přes satiru až po sociální drama takovým způsobem, že to i dnes jedné vyrazilo dech.. Příběh novináře/hračky a malého chlapce/spratka je moc hezky napsán i natočen, Pierre Richard a Michel Bouquet úžasní, skvělý je i Fabrice Greco, k tomu je i hudební podmaz parádní.. Ode mne bez připomínek, v závěru mi hrkly slzy, takže si mě Francis opět namazal na chleba.. ()

Adys-Aduna

Jako malý sem se u tohoto filmu vždy velice bavil a snil o tom, že jednou budu mít taky tolik hraček, co Eric. Jinak fajn komedie se špetkou ponaučení pro děti... 75% ()

Orlau32

Málo povedená komedie. Nijak zvlášť se mi to nelíbilo. Nemám ráda situace, která se v reálném životě nemůže stát. Kdo by ze sebe nechal dělat pitomému děcku HRAČKU ? ()

kaylin

Francouzská komedie nebyl nikdy můj oblíbený žánr a Pierre Richard pro mě byl hlavně takový šašek. Tenhle film mi ale ukázal, jak jsem se mýlil a jaké jsem měl zbytečné předsudky. Skvělá komedie, která není zbytečně groteskní a nepřehání se zde a navíc má silný společensko-kritický podtext. ()

rt12

Trochu hořká komedie, kterou bych od Richarda v té době nečekala. Nebyla to obvyklá bláznivá komedie, ale o to víc měla co říct. ()

Maq

Éru slávy Pierra Richarda jsem zažil jako mladík, a tohoto komika jsem důsledně ignoroval. Připadal mi neschopný a trapný. S mnohaletým odstupem jsem si teď vybral komedii, o které se dost pochvalně vyjadřuje fórum csfd, zvědavý, zdali jsem tenkrát náhodou o něco nepřišel. --- Nepřišel. ()

sssssycak

Režisérský debut mého oblíbence Vebera. Na začátek to není špatné, ale je vidět, že se teprve rozkoukával. Příběh je celkem jednoduchý, a nese sebou jednu starou moudrost. Nezáleží na době, místě, ani času, vždy je všechno jen o penězích. Svatá pravda. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů